Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

24 minutes ago, mike said:

ήρθε η αναβάθμιση από cosmote,android 12 one UI 4

προς το παρόν όλα καλα (smooth) ???

Όλα καλά με λιγότερη μπαταρία ιδικά σε 4g.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα. Εδώ και 5 χρόνια είμαι κάτοχος του απίστευτου για εμένα s7 edge. Το κινητό τα πάει τέλεια και το μόνο που έχει χρειαστεί ειναι αλλαγή μπαταρίας. Σκέφτομαι όμως να αναβαθμιστώ πλέον, και κοιτάω και πάλι την S σειρά... Αυτό για το οποίο διαβάζω τις καλύτερες κριτικές ειναι το s10 και s10+ . Θα ήθελα χωρίς να κουράζω , να ρωτήσω το εξής. Αξίζουν 600 ευρώ για την μετάβαση από s7 edge σε s10+ ? 

Link to comment
Share on other sites

Σουπερ κινητο αλλα θα σου προτεινα να ανεβεις λιγο παραπανω και να πας καπου οπως το S21 +. Το S10+ πηρε την τελευταια μεγαλη αναβαθμιση του ενω τα S21 θα παρουν αλλες 2.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν έχεις άδικο σε αυτό , απλά το S21+ είναι ένα καλό smartphone. Δεν φαίνεται να ξεχωρίζει στο χρόνο όπως ξεχώρισε το s7 και το s10... Αυτός ειναι ο προβληματισμός μου

Link to comment
Share on other sites

Oσο και να το θεωρείς ξεχωριστό το S10 δεν παύει να έχει ξεπεραστεί. Εγώ στην θέση σου θα χτύπαγα ένα S21 FE.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AntonisStaras said:

Φίλε μου δεν έχεις άδικο σε αυτό , απλά το S21+ είναι ένα καλό smartphone. Δεν φαίνεται να ξεχωρίζει στο χρόνο όπως ξεχώρισε το s7 και το s10... Αυτός ειναι ο προβληματισμός μου

Εγώ προτείνω να βρεις ένα S10 plus μεταχειρισμένο με 400 max και εγγύηση 1 χρόνο ακόμα (ότι και να πάθει να έχει το κεφάλι σου ήσυχο). 

Το κρατάς 2 χρονια μπορεί και μέχρι να σου μείνει στα χέρια (εγώ πιστεύω ότι αντέχει 4 χρόνια άνετα ακόμα).

Άμα βγει σε δύο χρόνια κάτι καλύτερο πας εκεί.

Τώρα τα s20, s21, s22 δεν αξίζουν τα λεφτά τους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να βρεις ένα S10 plus μεταχειρισμένο με 400 max και εγγύηση 1 χρόνο ακόμα (ότι και να πάθει να έχει το κεφάλι σου ήσυχο). 
Το κρατάς 2 χρονια μπορεί και μέχρι να σου μείνει στα χέρια (εγώ πιστεύω ότι αντέχει 4 χρόνια άνετα ακόμα).
Άμα βγει σε δύο χρόνια κάτι καλύτερο πας εκεί.
Τώρα τα s20, s21, s22 δεν αξίζουν τα λεφτά τους.
Δεν τα αξίζει ένα καινούργιο s21 FE στα 490 ευρώ https://www.bestprice.gr/item/2157241730/samsung-galaxy-s21-fe-5g-6gb-128gb.html και τα αξίζει το μεταχειρισμένο s10 στα 400???

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Όσο καλό και να ήταν, είναι ανούσιο να προτιμήσει κάνεις μεταχειρισμένο που βγήκε πριν από 3 χρόνια και έχει τελειώσει τη ζωή του αναφορικά με αναβαθμίσεις κλπ, και να νομίζει ότι θα είναι καλύτερα σε βάθος χρόνου συγκριτικά με ένα πιο καινούριο.

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι αποτελεί μονόδρομο η αγορά του Samsung Galaxy S21 FE, η ύπαρξη του Snapdragon 888 είναι ακόμη ένας λόγος για την αγορά του σε σχέση με το S 10 plus.
Και το σύστημα καμερών φαίνεται να τα πηγαίνει καλύτερα σε σχέση με S10 plus.


Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πάντως δεν φαίνεται να είναι καλύτερο κανένα μετά το s10+. Ίσως μόνο οι ultra εκδόσεις αλλά δεν τις προτιμώ λόγω κόστους. Τώρα όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά είναι λίγο πολύ ίδια σε όλα, με μικρές διαφοροποιήσεις στα νέα μοντέλα. Τουλάχιστον με βάση τα όσα έχω διαβάσει. Η σειρά FE είναι ουσιαστικά μία πιο light κατάσταση μετά τις ναυαρχίδες? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, AntonisStaras said:

Από μπαταρία πάντως δεν φαίνεται να είναι καλύτερο κανένα μετά το s10+. Ίσως μόνο οι ultra εκδόσεις αλλά δεν τις προτιμώ λόγω κόστους. Τώρα όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά είναι λίγο πολύ ίδια σε όλα, με μικρές διαφοροποιήσεις στα νέα μοντέλα. Τουλάχιστον με βάση τα όσα έχω διαβάσει. Η σειρά FE είναι ουσιαστικά μία πιο light κατάσταση μετά τις ναυαρχίδες? 

Ναι κάπως έτσι έχεις πιάσει το νόημα. Και άμα έχεις ανοιχτό το 120hz της οθόνης παπαλα η μπαταρία ...ενώ δεν μπορείς να το βάλεις στο auto ... είναι απλά on/off.

Έχει και απλή 1080p οθόνη και όχι 1440p.

Τώρα για τη ταυχητητα των επεξεργαστών δεν έχω παράπονο από το s10 plus. Το μόνο θετικό είναι η αναβαθμίσεις που θα πάρουν τα νέα μοντέλα.

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, AntonisStaras said:

Από μπαταρία πάντως δεν φαίνεται να είναι καλύτερο κανένα μετά το s10+. Ίσως μόνο οι ultra εκδόσεις αλλά δεν τις προτιμώ λόγω κόστους. Τώρα όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά είναι λίγο πολύ ίδια σε όλα, με μικρές διαφοροποιήσεις στα νέα μοντέλα. Τουλάχιστον με βάση τα όσα έχω διαβάσει. Η σειρά FE είναι ουσιαστικά μία πιο light κατάσταση μετά τις ναυαρχίδες? 

E τότε πάρε ένα S8. Γιατί να πάρεις S10? Πεταμένα λεφτά. Ας σοβαρευτούμε λίγο. 

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα. Μιας και το S22 προς το παρόν δεν είναι ακόμη σταθερό θα μείνω με το s10 +. Η υγεία της μπαταρίας είναι στο 90%. Λέτε να την αλλάξω? Αν ναι να απευθυνθώ στο public ή να το στείλω στο επίσημο service?

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να αλλαξεις μπαταρια μονο Σμαρτεκ. Αν σκοπευεις να το κρατησεις πχ αλλα 2 χρονια αλλαξε, αλλιως πιστευω ειναι ΟΚ. Το θεμα ειναι αν σου βγαζει τη μερα. Το ποσοστο υγιειας δεν ειναι αξιοπιστο απο οπου κ αν το ειδες.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα για windows χρησιμοποιησαν σημερα στο service της Samsung για να μηδενισουν το ιστορικο για κυκλους φορτισης;

το ειδα λιγο κλεφτά αλλα δεν το συγκρατησα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω αν τυχόν ενδιαφέρει κανέναν αλλά το βλέπω διαθέσιμο στο παμπλικ το 512

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2022 at 2:51 ΜΜ, leongr18 said:

Δεν ξέρω αν τυχόν ενδιαφέρει κανέναν αλλά το βλέπω διαθέσιμο στο παμπλικ το 512

498 και 394 χωρις ΦΠΑ για κινητο τριετιας στο τελος της υποστηριξης του μου φαινεται πολυ κακη αγορα, αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα. Στα 300 ισως να αξιζε

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
23 minutes ago, KOSTAS_K800_CRET said:

Μας έχει ξεχάσει η Samsung? Έχω μείνει με το patch Μαρτίου. Μάλλον μας καλομαθε...

Κάθε τρις μήνες θα παίρνουμε αναβάθμιση από εδώ και μπρος μέχρι το τέλος της χρονιας... άρα μέσα στον επόμενο μήνα θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, thanos1989 said:

Κάθε τρις μήνες θα παίρνουμε αναβάθμιση από εδώ και μπρος μέχρι το τέλος της χρονιας... άρα μέσα στον επόμενο μήνα θα έρθει.

 

16 ώρες πριν, KOSTAS_K800_CRET said:

Μας έχει ξεχάσει η Samsung? Έχω μείνει με το patch Μαρτίου. Μάλλον μας καλομαθε...

Απριλίου έχουμε, όχι Μαρτίου.  Έχει βγει Μαΐου, προς το παρόν μόνο Ελβετία, πιθανόν τις επόμενες μέρες να πάρουμε και εμείς.

Screenshot_20220510-111649_Samsung Internet Beta.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...