Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, billmes1981 said:

 

πληρη βεβαια παντα

Άρα είναι θέμα της Ρόμ... βάλτω στο χειροκίνητο μέχρι το πρώτο security update. Λογικά εκεί θα φτιάξουν αυτά τα μικρά προβλήματα

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω..αν θελω να κανω rollback στην 11 πως μπορω να καταλαβω ποια ROM παιρνει?Να επισημανω ειναι XEF το CSC οποτε κατεβαζω της Γαλλιας?

1 minute ago, thanos1989 said:

Άρα είναι θέμα της Ρόμα... βάλτω στο χειροκίνητο μέχρι το πρώτο security update. Λογικά εκεί θα φτιάξουν αυτά τα μικρά προβλήματα

Ναι με το update το εκανε αυτο..με την 11 ηταν μια χαρα δουλευε αψογα

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, billmes1981 said:

Και ομως μολις παρατηρησα bug..ο αισθητηρας φωτεινοτητας δεν δουλευει σωστα τουλαχιστον σε μενα..τωρα σε αλλους δεν ξερω

 

Εάν είναι μόνο αυτό μην σκας βρε φίλε εγώ σε κανονική χρήση εδώ και χρόνια στο χειροκίνητο το έχω... Θα φτιάξει.. 

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, billmes1981 said:

Να ρωτησω..αν θελω να κανω rollback στην 11 πως μπορω να καταλαβω ποια ROM παιρνει?Να επισημανω ειναι XEF το CSC οποτε κατεβαζω της Γαλλιας?

Ναι με το update το εκανε αυτο..με την 11 ηταν μια χαρα δουλευε αψογα

Δεν γίνεται ρολ μπακ σε προγενέστερη έκδοση Android από όσο ξέρω. Μπορεί να σου μπρικαρει στην διαδικασία. Αν κάποιος το έχει καταφέρει ας μας πει...

Link to comment
Share on other sites

Οποτε παλικαρια το αφηνω οπως εχει μην γινει καμια βλακεια και θα το φτιαξουν..βεβαια τους εστειλα και ενα report bug..οποτε αναμενουμε

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια φαινεται οτι εφτιαξε απο μονο του..απλα εκανα καμια επανεκινηση τιποτα αλλο..τι να πω

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, billmes1981 said:

Παιδια φαινεται οτι εφτιαξε απο μονο του..απλα εκανα καμια επανεκινηση τιποτα αλλο..τι να πω

Μια χαρά τότε.

Με μια πανεκκίνηση ή ένα καθάρισμα της cache μπορεί πολλές φορές να λύσει τέτοια μικρά θεματακια.

Link to comment
Share on other sites

Ενα Bug που παρατηρησα εγω ειναι οτι αναμεσα στην μπαταρια και την καμερα αναβει ενα πρασινο λαμπακι οταν μιλάω σε ανοιχτη ακροαση  ,ενα αλλο κατα το ξεκλειδωμα χανετε για δευτερα η status bar , ολα αυτα στο S10 και οχι στο +, για δειτε ισχυει και σε σας αυτο;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dimtz said:

Ενα Bug που παρατηρησα εγω ειναι οτι αναμεσα στην μπαταρια και την καμερα αναβει ενα πρασινο λαμπακι οταν μιλάω σε ανοιχτη ακροαση  ,ενα αλλο κατα το ξεκλειδωμα χανετε για δευτερα η status bar , ολα αυτα στο S10 και οχι στο +, για δειτε ισχυει και σε σας αυτο;

Το πράσινο λαμπάκι είναι privacy shortcut της Google για να σου δείχνει ποια εφαρμογή χρησιμοποιεί την κάμερα ή το μικρόφωνο 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billmes1981 said:

Ναι και σε μενα το κανει με το λαμπακι S10+

Εγώ αυτό το βλέπω και με την τωρινή έκδοση σε κάποιες εφαρμογές VoIP.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Αυτό το πράσινο λαμπάκι ανάβει οποτεδήποτε κάποια εφαρμογή χρησιμοποιεί την κάμερα ή το μικρόφωνο. Δοκιμάστε να τραβήξετε βίντεο και θα εμφανιστεί πάλι. Ή με μιλήστε με viber what's up κλπ . Πάλι θα ανάψει. Είναι ο τρόπος για να σε ειδοποιεί ώστε να καταλαβαίνεις αν κάποια εφαρμογή έχει μη εξουσιοδότημενη πρόσβαση σε κάμερα/ μικρόφωνο. Είναι χαρακτηριστικό του 12 νομίζω.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, dimtz said:

ενα αλλο κατα το ξεκλειδωμα χανετε για δευτερα η status bar , ολα αυτα στο S10 και οχι στο +, για δειτε ισχυει και σε σας αυτο;

Αυτο με το ξεκλείδωμα και την status bar το έχει άλλος κανείς...?? 

Επίσης παιδιά κάτι πολύ σημαντικό. Όσοι βάλατε το 12 ρίξατε μια ματιά εάν δουλεύει το nice lock και μέσα εκεί ποίες εφαρμογές δουλεύουν οι όχι?? Π. Χ το One hand operation+ η το Clock face κλπ τι λέτε?? 

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, billmes1981 said:

Το εκανα downgade στην 11 δεν αντεξα..ολα καλα πηγαν

Εγώ έκανα το update και είναι όλα άψογα. Νόμιζα ότι το θέμα με την φωτεινότητα σου έφτιαξε, γιατί έκανες downgrade?

Link to comment
Share on other sites

Όλα δουλεύουν όπως πρέπει και το fine lock που ρώτησε κάποιος φίλος.. το μόνο θέμα που έχω είναι ότι δεν δούλευαν για κάποιο λόγο σωστά οι εφορμογες που κλειδώνουν άλλες εφαρμογές με δακτυλικό αποτύπωμα. 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, thanos1989 said:

Εγώ έκανα το update και είναι όλα άψογα. Νόμιζα ότι το θέμα με την φωτεινότητα σου έφτιαξε, γιατί έκανες downgrade?

Δεν εφτιαξε τελικα..θα την αφησω οπως εχει και αργοτερα ισως την ξανα βαλω

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, billmes1981 said:

Δεν εφτιαξε τελικα..θα την αφησω οπως εχει και αργοτερα ισως την ξανα βαλω

Είναι πολύ περίεργο πρόβλημα γιατί κανείς αλλος δεν το έχει... ίσως κάποια εφαρμογή να έκανε καποιο πρόβλημα. Ξανά βάλε την όταν θα έρθει το πρώτο security update

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, thanos1989 said:

Είναι πολύ περίεργο πρόβλημα γιατί κανείς αλλος δεν το έχει... ίσως κάποια εφαρμογή να έκανε καποιο πρόβλημα. Ξανά βάλε την όταν θα έρθει το πρώτο security update

Βασικα την εβαλα χθες και θα την αφησω αλλα αυτο που παρατηρησα ειναι οταν κανεις επαννεκινηση το τηλεφωνο η φωτεινοτητα ειναι 100%..αν το ξεκλιδωσεις και βαλεις εκεινη την στιγμη το PIN ή το δακτυλικο συνεχιζει να ειναι 100% και πρεπει να το αφησεις και σε καποια φαση φτιαχνει μονο αλλα αν στο ανοιγμα αν περιμενεις να φορτωσουν ολες οι υπηρεσιες και η οθονη ειναι κλειστη μετα δουλευει σωστα ο αισθητηρας..Αυτα σορυ αν κουρασα 😄

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, billmes1981 said:

Βασικα την εβαλα χθες και θα την αφησω αλλα αυτο που παρατηρησα ειναι οταν κανεις επαννεκινηση το τηλεφωνο η φωτεινοτητα ειναι 100%..αν το ξεκλιδωσεις και βαλεις εκεινη την στιγμη το PIN ή το δακτυλικο συνεχιζει να ειναι 100% και πρεπει να το αφησεις και σε καποια φαση φτιαχνει μονο αλλα αν στο ανοιγμα αν περιμενεις να φορτωσουν ολες οι υπηρεσιες και η οθονη ειναι κλειστη μετα δουλευει σωστα ο αισθητηρας..Αυτα σορυ αν κουρασα 😄

Μην κάνεις επανεκκίνηση χαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το πρωί μου ήρθε η νέα αναβάθμιση του κινητού ..την έκανα.. Όλα μια χαρά.

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zerv_5800 said:

Το πρωί μου ήρθε η νέα αναβάθμιση του κινητού ..την έκανα.. Όλα μια χαρά.

Security Update Ιανουαριου ειναι

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...