Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 29/9/2021 at 1:24 ΠΜ, tresor_jim said:

Βρήκα τρόπο και σταμάτησα να πετάει μήνυμα κ να χτυπάει ότι έχει υγρασία κτλ.. 

Ξεκίνησε να φορτίζει κανονικά με τον  φορτιστή του . Δυστυχώς όμως για το καλώδιο του Drone έπιανε σταματούσε κ ξανά έπιανε...  Ίσως του δημιούργησα θέμα όλες αυτές τις μέρες με το κούνημα που του έκανα.. Το πήγα σμαρτεκ εκ πρώτης όψης δεν βρήκαν θέμα...   Τελικά έδωσα το οκ αφού δεν συνδεόταν με το drone όπως έπρεπε έδωσα το οκ για επισκευή... 43 ευρώ για αλλαγή θύρας type C,   ταλαιπωρία από απροσεξία στη θάλασσα και τάχα αδιάβροχο... Τεσπα συνεχίζω με s10 plus κ βλέπουμε  2μιση χρόνια ως τώρα, εργαλείο δυνατό.. 

Στα games σου ζεματαει καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, thanos1989 said:

Στα games σου ζεματαει καθόλου;

Εσένα σου ζεσταίνεται πολύ ??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zerv_5800 said:

Εσένα σου ζεσταίνεται πολύ ??

Από ότι έχω καταλάβει σε βαριά παιχνίδι οι επεξεργαστές της Samsung βράζουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ που έπαιζα μόνο το asphalt 9 , (δεν έχω δηλαδή εικόνα αν θεωρείτε βαρύ παιχνίδι ή όχι) ζεσταίνοταν αλλά όχι σε τρελό βαθμό. Βέβαια την μπαταρία την γονατιζε το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vriz27 said:

Καλησπέρα. Εγώ που έπαιζα μόνο το asphalt 9 , (δεν έχω δηλαδή εικόνα αν θεωρείτε βαρύ παιχνίδι ή όχι) ζεσταίνοταν αλλά όχι σε τρελό βαθμό. Βέβαια την μπαταρία την γονατιζε το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Εγώ στο Call of duty είχα λίγο θέμα ... όχι ότι άμα το έχεις σε θήκη σε απασχολεί και πολύ ή κολλάει. Σε καμία περίπτωση δεν χάνει απόδοση λόγο θερμότητας απλά ίδια το αλουμίνιο ανεβάζει απότομα θερμοκρασία μετά από 1-2 λεπτά και μένει εκεί σταθερά.

Γενικά τα fps games είναι ότι πιο απαιτητικό απλά δεν ξέρω αν είναι γενικό το κακό ή σε συγκεκριμένα παιχνίδια/apps.

Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2021 at 1:27 ΜΜ, thanos1989 said:

Από ότι έχω καταλάβει σε βαριά παιχνίδι οι επεξεργαστές της Samsung βράζουν.

Το βράζουν είναι σχετικό από συσκευή σε συσκευή.. Γιαυτό καλό είναι να ελέγχουμε που και που την θερμοκρασία από το Samsung Phone info κλπ

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zerv_5800 said:

Το βράζουν είναι σχετικό από συσκευή σε συσκευή.. Γιαυτό καλό είναι να ελέγχουμε που και που την θερμοκρασία από το Samsung Phone info κλπ

Τωρα που κρύωσε ο καιρός πάει καλύτερα πάντως 👌😉

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 ώρες πριν, thanos1989 said:

Τωρα που κρύωσε ο καιρός πάει καλύτερα πάντως 👌😉

Δεν είναι όλες οι γενιές ίδιες και δεν είναι γενικό φαινόμενο. Δυστυχώς η προηγούμενη γενιά του exynos δεν ήταν και από τις πιο επιτυχημένες της Samsung.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και έτσι. Σίγουρα πάντως εξακολουθούμε να έχουμε τηλεφωνάρα χωρίς να λείπει κάτι από τον ανταγωνισμό.

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ήρθε σήμερα το security patch Οκτωβρίου.
Αναμενόμενο από την μια μεριά θα μου πείτε αφού η Samsung είχε δηλώσει ότι θα συνεχίσει την υποστήριξη, ευχάριστο όμως από την άλλη μιας και είναι μια συσκευή που μέχρι και σήμερα δουλεύει απροβλημάτιστα.

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stavros_P said:

Ήρθε σήμερα το security patch Οκτωβρίου.
Αναμενόμενο από την μια μεριά θα μου πείτε αφού η Samsung είχε δηλώσει ότι θα συνεχίσει την υποστήριξη, ευχάριστο όμως από την άλλη μιας και είναι μια συσκευή που μέχρι και σήμερα δουλεύει απροβλημάτιστα.

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα πάρει Android 12 ... τα security update για τα επόμενα δύο χρόνια είναι σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα ένα update, δεν είδα τι καινούργιο φέρνει...   Αν εξαιρέσεις ότι έπαθα θέμα με το type C από βόλτα στη θάλασσα κ το πήγα για αλλαγή.. Η συσκευή είναι υπερπλήρες..  Είχαν τάξει για πιο γρήγορη φόρτιση με κάποιο update, φαντάζομαι δεν έχει έρθει κάτι;;  λείπουν επίσης να ανάβει από τη σαμι στη θέση της κάμερας όταν υπάρχει ειδοποίηση.. Κ να δουλεύει η bixby με όλες τις εφαρμογές όπως γινόταν παλιά...  Επόμενη συσκευή θα μπορούσε να είναι s21 ultra s22 ultra η galaxy fold 3! 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια η αλλαγή της μπαταριας συνοδευεται παντα με hard reset οπότε ξανά όλα απο την αρχη? θελω να την αλλάξω γιατι μετα απο δυο χρονια το φορτιζω 2 φορες την ημερα.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, stefanos_79 said:

παιδια η αλλαγή της μπαταριας συνοδευεται παντα με hard reset οπότε ξανά όλα απο την αρχη? θελω να την αλλάξω γιατι μετα απο δυο χρονια το φορτιζω 2 φορες την ημερα.

Άμα είναι εκτός εγγύησης και τους το ζητήσεις δεν σου το κάνουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλημέρα. Εδώ και μια βδομάδα έχει βγάλει το μήνυμα ότι έχει υγρασια,  έχω δοκιμάσει αλλά καλώδια τα ίδια, επισης με μια καρφίτσα και λίγο βαμβάκι ελαφρά σκούπισμα την θύρα αλλά και πάλι δεν λέει να φύγει..υπάρχει κάποια λύση να εξαφανιστεί αυτό το μήνυμα?

Screenshot_20211122-123949_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Μονο αν παει στο service.

Μου ειχε τυχει αναλογο στο S10e και αλλαξαν οθονη, πιαω καπακι, μητρικη και μπαταρια!!! Δωρεαν φυσικα αφου το καλυπτε η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

 έληξε τον Ιούλιο η εγγύηση καθώς μου είχαν αλλάξει οθόνη και μικρόφωνο. Τώρα το γίνεται δλδ? Πάει για πέταμα? Δεν με βολεύει η ασύρματη φορτίσει συνέχεια..

Link to comment
Share on other sites

Ρωτας το service και αν δεν σε συμφερει η επισκευη βλεπεις. Αλλιως η μονη λυση ειναι η ασυρματη φορτιση...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mpompa said:

 έληξε τον Ιούλιο η εγγύηση καθώς μου είχαν αλλάξει οθόνη και μικρόφωνο. Τώρα το γίνεται δλδ? Πάει για πέταμα? Δεν με βολεύει η ασύρματη φορτίσει συνέχεια..

πριν κάνεις το οτιδήποτε προτείνω ένα format μήπως έχει κολλήσει το λειτουργικό... εμένα σε s8 plus παλιά είχε φτιάξει αυτό το θέμα με 2 απανωτές επανεκκινήσεις. Δεν είναι πάντα ίδιο το θέμα αλλά αξίζει μια προσπάθεια. Μπορεί να θέλει αλλαγμα και η θύρα φόρτισης που δεν είναι τρελό κόστος. Παρτω βήμα βήμα.

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνησης το έχω κάνει πολλές φορές μήπως και φύγει αλλά τίποτα..πρώτα θα δοκιμάσω το φορματ που είπες.αν δεν γίνει θα το στείλω στην σμαρτεκ να δω τι θα μου πουν.ευχαριστω για της απαντήσεις παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα δοκιμασει κ επαναφορα αλλα δεν εκανε κατι.... Αν δεν φυγει το μνμ μετα απο λιγο συνηθως ειναι προβληματικος αισθητηρας υγρασιας...

Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2021 at 1:29 ΜΜ, mpompa said:

Επανεκκίνησης το έχω κάνει πολλές φορές μήπως και φύγει αλλά τίποτα..πρώτα θα δοκιμάσω το φορματ που είπες.αν δεν γίνει θα το στείλω στην σμαρτεκ να δω τι θα μου πουν.ευχαριστω για της απαντήσεις παιδιά.

Το έχω πάθει κ εγώ αν ειχες διαβάσει τα μηνύματα πιο πίσω θα ήξερες.. 

44 ευρώ πλήρωσα για αλλαγή type C δεν είναι κ καμία περιουσία.. 

Υπαρχει λύση να σταματήσει σε εμένα δούλεψε κ φορτιζα κανονικά αλλά είχε προκληθεί θέμα κ δεν μπορούσα να πεταξω το drone οπότε το άλλαξα στη σμαρτεκ, πάτα water s10 plus στο you tube το τρίτο βίντεο είναι..  Είναι μια διαδικασία κλειστό στη φόρτιση κ πατάς μαζί το κουμπί του ήχου με το κουμπί ενεργοποίησης  βρε το βιντεακι κ θα στρώσει λογικά..  

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.  Στην αναμονή για το z fold 3...  Το s10 plus αγαπημένη συσκευή κ ακόμα  μετά  από 2μιση + χρόνια δουλεύει ρολόι...  Μακάρι να μου βγει κ το fold τόσο καλό.. 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος, μιας και η συσκευή είναι εξαιρετική και θα μείνει στην οικογένεια, χρειάζομαι έναν τρόπο να περαστούν τα δεδομένα της νέας κατόχου από την παλιά Xiaomi συσκευή της στο S10 plus. Μιλάω για τα πάντα, από εφαρμογές μέχρι προφίλ και ιστορικά κλήσεων και μηνυμάτων.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...