Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν παίρνω τηλέφωνο δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου ο τόνος κλήσης.

Στην συνομιλία είναι οκ.

Τι μπορεί να φταίει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν παίρνω τηλέφωνο δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου ο τόνος κλήσης.

Στην συνομιλία είναι οκ.

Τι μπορεί να φταίει?

 

Σορρυ νομίζεις ότι γραφεις σε κάποιο σέρβις; σαν τι να σου πούμε εμείς ότι έχει;

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτος ειναι ο σκοπος του φορουμ. Αν καποιος εχει αναλογη εμπειρια θα απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτος ειναι ο σκοπος του φορουμ. Αν καποιος εχει αναλογη εμπειρια θα απαντησει.

 

Οκ διαγράψτε το σχόλιο μου, είμαι λάθος εδώ είναι νεκρό νήμα και γράφουμε μόνο για προβλήματα serivce.

(άλλο εχω δει κατι κουλο και που να παω να το φτιαξω και αλλο πειτε μου τι εχει!!! αλλα οκ αμα δεν υπάρχει κατι αλλο να πειτε παω πασο).

Link to comment
Share on other sites

Οκ διαγράψτε το σχόλιο μου, είμαι λάθος εδώ είναι νεκρό νήμα και γράφουμε μόνο για προβλήματα serivce.

(άλλο εχω δει κατι κουλο και που να παω να το φτιαξω και αλλο πειτε μου τι εχει!!! αλλα οκ αμα δεν υπάρχει κατι αλλο να πειτε παω πασο).

Φίλε thanos το βρίσκεις φυσιολογικό να δουλεύει κανονικά το ακουστικό εκτός από την κλήση?

Και εννοώ τον τόνο κλήσης και όχι την συνομιλία.

Edited by DPANIDIS
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω.. Έχω την εντύπωση ότι αντιμετωπίζω πρόβλημα με το μικρόφωνο του S10+ μου, δηλαδή οι συνομιλητές μου κάποιες φορές δε με ακούνε καλά. Τουλάχιστον κάποιοι που το λένε, και ειδικά ο αδερφός μου που είναι ψείρας σε αυτά με φαγε ότι έχει θέμα το κινητό. Το'χω 1,5 χρόνο περίπου, ωστόσο απέφευγα παλιότερα να το στείλω γιατί βαριόμουν την όλη διαδικασία με το σέρβις (μένω Ρόδο). Όμως νομίζω έφτασα στο αμήν τώρα, γιατί θα λήξει και η εγγύηση σε 2 μήνες περίπου. Έχετε κι άλλοι θέμα με το μικρόφωνο να μη σας ακούνε ? Τώρα που το σκέφτομαι ίσως και το ακουστικό ώρες ώρες να μου κάνει κάποια νερά του τύπου να κάνει σαν "χιονάκια" δε ξέρω. Τέλος πάντων.. Η διαδικασία για να το στείλω στην Σμαρτεκ Αθήνα ποια είναι γνωρίζετε ? Επίσης, φαντάζομαι ότι το κινητό θα το στείλω με εργοστασιακές ρυθμίσεις, οπότε πως μπορώ να κρατήσω ένα μπακαπ των εφαρμογών κτλπ όπως είναι τώρα πριν το στείλω ? Γιατί η αλήθεια το σετάρισμα του κινητού ξανά απ΄την αρχή μετά το βαριέμαι αφόρητα και δεν υπάρχει και ο κατάλληλος χρόνος γι'αυτό. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το smart switch και μια κάρτα micro sd και βάλε εκεί στην κάρτα να γίνει το backup που θες. Πάρε τους τηλ να τους δώσεις στοιχεία να σου στείλουν courier για παραλαβή η αν σου πουν να το στείλεις με χρέωση δικια τους..

 

Ασχετο κιόλας παιδιά το update του Αυγουστου που είναι πήγε διακοπες.. Χαχαχα πάμε για Σεπτέμβριο κατευθείαν μάλλον... 

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μολις σήμερα μου ηρθε το security patch August   🙂 . Γαλλικό έχω 

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε σήμερα. Άντε να δούμε τι θα δούμε !!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Καλησπέρα  σε όλους!

Είμαι στο εξής δίλημμα: σε λίγες μέρες θα πάρω το s21 ultra και δεν ξέρω ποιο κινητό να πουλήσω..το s10 plus που έχω και άλλαξα οθόνη/μπαταρία περυσι το καλοκαιρι στο οποίο όμως η εγγύηση τελειώνει τον Δεκέμβρη ή το A51 της γυναίκας το οποίο ειναι πιο καινούριο και να κρατήσει αυτή το S10 plus? Πείτε καμία γνώμη!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
56 minutes ago, panagiotis1984 said:

Καλησπέρα  σε όλους!

Είμαι στο εξής δίλημμα: σε λίγες μέρες θα πάρω το s21 ultra και δεν ξέρω ποιο κινητό να πουλήσω..το s10 plus που έχω και άλλαξα οθόνη/μπαταρία περυσι το καλοκαιρι στο οποίο όμως η εγγύηση τελειώνει τον Δεκέμβρη ή το A51 της γυναίκας το οποίο ειναι πιο καινούριο και να κρατήσει αυτή το S10 plus? Πείτε καμία γνώμη!

Γιατί δεν τη ρωτάς να αποφασίσει εκείνη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, athanaso77 said:

Γιατί δεν τη ρωτάς να αποφασίσει εκείνη;

Γιατί από πότε έχουν δικαίωμα ψήφου οι γυναίκες; 😂 (sexist joke).

Ας κρατήσει οποίο της αρέσει ... αν και το S10 είναι μακράν πιο δυνατή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, thanos1989 said:

Ας κρατήσει οποίο της αρέσει ... αν και το S10 είναι μακράν πιο δυνατή συσκευή.

Στα ίδια καταλήγουμε! 🙂

Σαν συσκευή είναι σαφώς ανώτερη το S10+ και αυτό σημαίνει ότι θα πιάσει και μεγαλύτερη αξία στη μεταπώληση που θέλεις να κάνεις. Γιαυτό όπως καταλαβαίνεις, ότι και να σου πούμε εμείς, είναι μια απόφαση που πρέπει να την πάρετε εσείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει κάποια εφαρμογή που να κάνει την δουλειά του edge lighting+ τώρα που δεν υποστηρίζεται στην 3.1 ui? 

Να έχουν δλδ επιδοτήσεις χωρίς να ανοίγουμε την οθόνη ή το AOD

Link to comment
Share on other sites

Aodnotify. Πολυ καλο.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update σε συσκευή με XEF ρομ η αυτονομία είναι σε πολύ καλό επίπεδο μια χαρά.!! 

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,  ήμουν την Κυριακή θάλασσα, δεν το πρόσεχα όσο άλλες φορές, το ξέπλυνα με  πολύ λίγο καθαρό νερό. Αν πήγε κάνας κόκκος άμμου δεν το ξέρω Όταν γύρισα σπίτι μου χτυπούσε για υγρασία..  Με άφησε μετά από λίγο να φορτίσω κανονικά, πήγα το σύνδεσα κ με το drone στη θύρα κ με άφησε κανονικά...    Χθες όμως όλη μέρα τα ίδια μου χτυπάει ότι υπάρχει υγρασία , ούτε το drone με άφησε να το πετάξω,  το έκανα με πιστολάκι προς το κρύο,  πότε χτυπάει ο ήχος, πότε σταματάει να το κάνει κ δεν φορτίζει.. 

Εχω για  ασύρματη φόρτιση, το θέμα μ είναι για το drone,  από βδομάδα ίσως το πάω smartec 50 με 55 ευρώ μου είπαν.. 

Έχετε κάτι να προτείνετε; μήπως στεγνώσει κάποια στιγμή μόνο του;  ας πρόσεχα... 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 ώρα πριν, tresor_jim said:

Καλησπέρα παιδιά,  ήμουν την Κυριακή θάλασσα, δεν το πρόσεχα όσο άλλες φορές, το ξέπλυνα με  πολύ λίγο καθαρό νερό. Αν πήγε κάνας κόκκος άμμου δεν το ξέρω Όταν γύρισα σπίτι μου χτυπούσε για υγρασία..  Με άφησε μετά από λίγο να φορτίσω κανονικά, πήγα το σύνδεσα κ με το drone στη θύρα κ με άφησε κανονικά...    Χθες όμως όλη μέρα τα ίδια μου χτυπάει ότι υπάρχει υγρασία , ούτε το drone με άφησε να το πετάξω,  το έκανα με πιστολάκι προς το κρύο,  πότε χτυπάει ο ήχος, πότε σταματάει να το κάνει κ δεν φορτίζει.. 

Εχω για  ασύρματη φόρτιση, το θέμα μ είναι για το drone,  από βδομάδα ίσως το πάω smartec 50 με 55 ευρώ μου είπαν.. 

Έχετε κάτι να προτείνετε; μήπως στεγνώσει κάποια στιγμή μόνο του;  ας πρόσεχα... 

θα στεγνώσει, απλά και εσύ δεν το έχεις αφήσει σε ησυχία. Από τη στιγμή που χρησιμοποιείς ασύρματη φόρτιση, ήταν λάθος να το παλέψεις να το φορτίσεις με το καλώδιο αφού σου έβγαζε μηνύματα υγρασίας όπως και λάθος ήταν να συνδέσεις το χειριστήριο του drone. Κακώς βιαστικές να το χρησιμοποιήσεις, υπομονή χρειάζεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, athanaso77 said:

θα στεγνώσει, απλά και εσύ δεν το έχεις αφήσει σε ησυχία. Από τη στιγμή που χρησιμοποιείς ασύρματη φόρτιση, ήταν λάθος να το παλέψεις να το φορτίσεις με το καλώδιο αφού σου έβγαζε μηνύματα υγρασίας όπως και λάθος ήταν να συνδέσεις το χειριστήριο του drone. Κακώς βιαστικές να το χρησιμοποιήσεις, υπομονή χρειάζεται.

Μωρέ δίκιο έχεις..  Αλλά δεν περίμενα μετά από 3-4 ώρες να μ πετάξει μήνυμα κ επέμεινα... Λογικά έγινε ζημιά γιατί τώρα δεν δείχνει τπτ.. Ούτε συνδέεται ούτε..  55 ευρώ πάνε έτσι...  Δεν πειράζει αν δεν επανέρθει το πήρα το μάθημα μου.. 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Από την Κυριακή ενώ το φορτισα μια φορά μετά μου πετάει μήνυμα κ χτυπάει για υγρασία.. Κάποια στιγμή δεν έκανε τπτ όταν έβαζα φορτιστή..  Το έκανα 10 λεπτά με το πιστολάκι κ τώρα μ χτυπάει πάλι για υγρασία...    Ζω με μια μικρή ελπίδα μήπως μέχρι τη Δευτέρα που μπορεί να το πάω σμαρτεκ μπας κ στεγνώσει... 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ιδιο θεμα στο S10e. Πηγε Σμαρτεκ και για καποιο λογο ειχαν αλλαξει οθονη, μπαταρια, πισω καπακι και θυρα φορτισης. Δωρεαν εννοειται.
Δευτερα θα παω και εγω Σμαρτεκ να μου βαλουν μεμβρανη στο S20 + !

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, GMF80 said:

Ειχα το ιδιο θεμα στο S10e. Πηγε Σμαρτεκ και για καποιο λογο ειχαν αλλαξει οθονη, μπαταρια, πισω καπακι και θυρα φορτισης. Δωρεαν εννοειται.
Δευτερα θα παω και εγω Σμαρτεκ να μου βαλουν μεμβρανη στο S20 + !emoji1787.png

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Έχει περάσει η εγγύηση μου... Άλλαξα μια φορά οθόνη κ μπαταρία λόγω μικρού burn in... 

Απλα να το κοιτάξουν να δει τι έχει θέλει 15 ευρώ...    Με νέα αδιάβροχο ποίηση  λόγω του ανοίγματος με μια σταλιά νερό θα πληρώσω 55 λογικά... Ναι φταίω κ γω που δεν το πρόσεξα αλλά η πολιτική τους δεν μ. Αρέσει... Μ είπαν επίσης ότι για τη νέα οθόνη δεν έχω εγγύηση... Επειδή δεν πλήρωσα λόγω εγγύησης... 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Να σας πω ένα αντίο μπήκα, μιας και από σήμερα κάτοχος ενός s21 ultra. Το s10+ παίζει και να είναι από τα καλύτερα κινητά που έχει βγάλει η σαμμυ. Δύο χρόνια κοντά το κράτησα (ρεκόρ για εμένα...) και συμπεριφερεται σαν καινούριο ακόμη κ σήμερα. Θα παρακολουθώ βεβαίως το θέμα μας ,μιας και το 10+ το πήρε ο αδερφός μου, που θα το κρατήσει κι αυτός μίνιμουμ 2 χρόνια... Καλή συνέχεια σε όλους!!

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τρόπο και σταμάτησα να πετάει μήνυμα κ να χτυπάει ότι έχει υγρασία κτλ.. 

Ξεκίνησε να φορτίζει κανονικά με τον  φορτιστή του . Δυστυχώς όμως για το καλώδιο του Drone έπιανε σταματούσε κ ξανά έπιανε...  Ίσως του δημιούργησα θέμα όλες αυτές τις μέρες με το κούνημα που του έκανα.. Το πήγα σμαρτεκ εκ πρώτης όψης δεν βρήκαν θέμα...   Τελικά έδωσα το οκ αφού δεν συνδεόταν με το drone όπως έπρεπε έδωσα το οκ για επισκευή... 43 ευρώ για αλλαγή θύρας type C,   ταλαιπωρία από απροσεξία στη θάλασσα και τάχα αδιάβροχο... Τεσπα συνεχίζω με s10 plus κ βλέπουμε  2μιση χρόνια ως τώρα, εργαλείο δυνατό.. 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...