Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε update σήμερα, 400 κάτι mb.

Έλεγε για βελτίωση φωτογραφικής μηχανής, δεν έχω προλάβει να ψάξω για πιθανές διάφορες.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Οχι, απαραίτητα. Το έχω πάει για αλλαγή μπαταρίας και το ξαναπήρα πίσω όπως το έδωσα, δηλ. δεν το ξαναέστησα από την αρχή! Ειχα πάρει όμως back up στο smartswitch γιατί δεν ήξερα αν θα γίνει reset (ούτε και αυτοί ήξεραν σίγουρα, γιαυτό και με ρώτησαν αν έχω πάρει back up).

Οπότε αν δεν σε πειράζει να τους το δώσεις όπως το έχεις, μην κάνεις reset. Απλά πάρε back up, αν το στείλεις όπως λες ξεκλείδωσε το και οπωσδήποτε κλείδωσε τυχόν τραπεζικές εφαρμογές που έχεις:)

 

Οκ σε ευχαριστώ.να γλυτώσω το στήσιμο τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να κάνει χρήση της δυνατότητας μέτρησης του οξυγόνου στο αίμα μέσω της συσκευής μας;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, να ρωτήσω πως μπορώ να καταλάβω αν το κινητό προορίζεται για ευρωπαϊκή χώρα για να δω αν με καλύπτει κανονικά η εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα παιδιά, πήρε ένα καινούργιο update χθες βράδυ ελληνικό... Έκανα δοκιμή 4 k video γράφει πάνω από 5 λεπτά (είχα να το δοκιμάσω από όταν είχε κόφτη, φτάνει 20 λεπτά συνεχόμενα; φτάνει παραπάνω; στην παρακάτω ανάλυση πόση ώρα αφήνει;; λογικά δεν θα υπάρχει κάνα θέμα υπερθέρμανσης κ να σταματήσει κάνα βίντεο χτύπα ξύλο;; κάτι άλλο που παρατήρησα όταν βγάζω φώτο οκ αποθηκεύεται αλλά δεν υπάρχει κάποια κίνηση στην οθόνη ενώ παλια το έκανε στην οθόνη ότι τραβάει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ήρθε η αναβάθμιση Μαΐου. Συνεχίζει να δίνει πόνο η Samsung αναβαθμιζοντας το καλύτερο κινητό της συνέχεια!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα δώσω το κινητό για αλλαγή μπαταρίας στην Samsung care Θεσσαλονίκη, Κ. Καραμανλή 54 Θεσσαλονίκη τ.κ. 54639..

 

Το ιδανικό θα ήταν να το δώσω χωρίς να κάνω factory reset πριν την παράδοση ώστε να μην το ξανά στήνω από την αρχή μετά αλλά με αφορμή security λόγους και λογαριασμούς σκέφτομαι αν κινδυνεύουν τα δεδομένα χρήστη από παραβίαση αν υπάρξει κακόβουλη πρόθεση από το service...;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιθανό να σου πουν ότι έτσι κι αλλιώς θα το κάνουν reset.

 

Sent from my Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Θα δώσω το κινητό για αλλαγή μπαταρίας στην Samsung care Θεσσαλονίκη, Κ. Καραμανλή 54 Θεσσαλονίκη τ.κ. 54639..

 

Το ιδανικό θα ήταν να το δώσω χωρίς να κάνω factory reset πριν την παράδοση ώστε να μην το ξανά στήνω από την αρχή μετά αλλά με αφορμή security λόγους και λογαριασμούς σκέφτομαι αν κινδυνεύουν τα δεδομένα χρήστη από παραβίαση αν υπάρξει κακόβουλη πρόθεση από το service...;

99% θα σε ρωτήσουν αν έχεις πάρει back up γιατί πιθανότατα θα αναγκαστούν να κάνουν factory reset. Για κακόβουλη πρόθεση δεν νομίζω πως θα γίνει κάτι γιατί είναι υπεύθυνα άτομα και δεν ρισκάρουν τον επαγγελματισμό τους. Εγώ τουλάχιστον ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε κανένα εξουσιοδοτημένο κατάστημα

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξαναγύρισα σε Samsung μετά από αρκετά χρόνια, βλέπω όταν σέρνεις αριστερά από την αρχική οθόνη βγάζει κάποιες ειδήσεις, θυμάμαι ότι έβγαζε και άλλα πράγματα,καιρό, ημερολόγιο, reminder,υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν ξερω;βλέπω στα καινούρια έχει να διαλέξεις και το Google feed

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αλλαγή μπαταρίας στα 60€,είναι εκτός εγγύησης η συσκευή και πιάνει με το ζόρι 4 ώρες sot,οι δικές σας συσκευές πως τα πάνε πλέον με το sot;επίσης αν κάποιος έχει αλλάξει μπαταρία και έχει δει διαφορά;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αλλαγή μπαταρίας στα 60€,είναι εκτός εγγύησης η συσκευή και πιάνει με το ζόρι 4 ώρες sot,οι δικές σας συσκευές πως τα πάνε πλέον με το sot;επίσης αν κάποιος έχει αλλάξει μπαταρία και έχει δει διαφορά;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σίγουρα αξίζει η αλλαγή μπαταρίας, μόνο και μόνο επειδή το κινητό είναι πολύ καλό και αξίζει για 2 χρονάκια ακόμα τουλάχιστον!

 

Προσωπικά, εγώ είμαι στις 6μιση - 7 ώρες sot. Πριν την αλλαγή αλλά και μετά την αλλαγή μπαταρίας, είμαι στα ίδια περίπου (λέω περίπου, γιατί εγώ το έζησα και με το Android 9 και με το 10 και με το 11 τώρα). Δεν μπορώ να σου πω για διαφορά στην μπαταρία, καθώς δεν πρόλαβε να μειωθεί η διάρκεια ζωής της, γιατί άλλαξα μπαταρία μόλις έκλεισε 1 χρόνο και 2 μήνες, χωρίς να έχω κάποιο θέμα.

 

Σίγουρα δε σε κάλυψα στο κύριο ερώτημά σου, αλλά σου απάντησα μόνο και μόνο με σκοπό να πω ότι η συσκευή αξίζει και με το παραπάνω!

Όσο αφορά το θέμα "sot" έχει ειπωθεί - γραφτεί άπειρες φορές ότι παίζει ρόλο και η χρήση του καθενός...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αξίζει η αλλαγή μπαταρίας, μόνο και μόνο επειδή το κινητό είναι πολύ καλό και αξίζει για 2 χρονάκια ακόμα τουλάχιστον!

 

Προσωπικά, εγώ είμαι στις 6μιση - 7 ώρες sot. Πριν την αλλαγή αλλά και μετά την αλλαγή μπαταρίας, είμαι στα ίδια περίπου (λέω περίπου, γιατί εγώ το έζησα και με το Android 9 και με το 10 και με το 11 τώρα). Δεν μπορώ να σου πω για διαφορά στην μπαταρία, καθώς δεν πρόλαβε να μειωθεί η διάρκεια ζωής της, γιατί άλλαξα μπαταρία μόλις έκλεισε 1 χρόνο και 2 μήνες, χωρίς να έχω κάποιο θέμα.

 

Σίγουρα δε σε κάλυψα στο κύριο ερώτημά σου, αλλά σου απάντησα μόνο και μόνο με σκοπό να πω ότι η συσκευή αξίζει και με το παραπάνω!

Όσο αφορά το θέμα "sot" έχει ειπωθεί - γραφτεί άπειρες φορές ότι παίζει ρόλο και η χρήση του καθενός...

Ευχαριστώ φίλε μου, απλά είναι αρκετά τα χρήματα και γιαυτό θέλω αν κάποιος έχει εμπειρία από αλλαγή μπαταρίας, αν η διαφορά είναι 10%και κάτω δεν θα αξίζει

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου, απλά είναι αρκετά τα χρήματα και γιαυτό θέλω αν κάποιος έχει εμπειρία από αλλαγή μπαταρίας, αν η διαφορά είναι 10%και κάτω δεν θα αξίζει

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το κινητό με νορμαλ χρήση κρατάει μπαταρία 7 ώρες sot. Εσύ έχεις πέσει στις 4. Άρα εσύ αποφασίζεις αν!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό με νορμαλ χρήση κρατάει μπαταρία 7 ώρες sot. Εσύ έχεις πέσει στις 4. Άρα εσύ αποφασίζεις αν!
Το είχα ξανά το τηλέφωνο και θυμάμαι πάλι στην μπαταρία ήταν μέτριο και μάλιστα αρκετά πιο καινούρια συσκευή, μηνών αν θυμάμαι καλά ήταν, η χρήση διαφέρει από χρήστη σε χρήστη, ασφαλή απάντηση μπορεί να δώσει μόνο κάποιος που άλλαξε την μπαταρία αν είδε διαφορά ή όχι

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι το απόλυτο ποσοστό της διαφοράς, γιατί η μπαταρία είναι ήδη σχετικά παλιά, και μόνο να χειροτερέψει μπορεί. Δηλαδή και 10% να είναι, σε λίγους μήνες μπορεί να είναι χειρότερα. Στο δικό μου S10e είδα μεγάλη διαφορά αλλάζοντας την μπαταρία στους 23 μήνες στη smartec. Ακόμα και αν φαινόταν πως δεν ήταν τόσο χάλια, απλά το είχα συνηθίσει μου φαίνεται. Μετά την αλλαγή είδα περίπου 30% μεγαλύτερη αυτονομία.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι το απόλυτο ποσοστό της διαφοράς, γιατί η μπαταρία είναι ήδη σχετικά παλιά, και μόνο να χειροτερέψει μπορεί. Δηλαδή και 10% να είναι, σε λίγους μήνες μπορεί να είναι χειρότερα. Στο δικό μου S10e είδα μεγάλη διαφορά αλλάζοντας την μπαταρία στους 23 μήνες στη smartec. Ακόμα και αν φαινόταν πως δεν ήταν τόσο χάλια, απλά το είχα συνηθίσει μου φαίνεται. Μετά την αλλαγή είδα περίπου 30% μεγαλύτερη αυτονομία.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Ο φιλος ειναι εκτός εγγύησης (αρα πάνω απο 24 μήνες μπαταρία) και του κάνει βαριά χρήση για να είχε και παλιά αυτές τις αυτονομίες. Εγώ πιστεύω οτι το ποσοστό υγείας της μπαταρίας θα ειναι κοντά στο 70%-75% αρα σίγουρα θα είχε διαφορά και μην ξεχνάμε ότι το κινητο όταν πρωτοβγήκε είχε άλλη έκδοση android.Ολοι λένε οτι τώρα εχει πολύ καλύτερη αυτονομία από οτι στην έκδοση 9.

Τώρα αν με ρωτάτε τα 60Ε ειναι λογική τιμή για μια μπαταριά;;;... φυσικά και οχι. Μέχρι τα 45Ε με εργασία οκκκ.. αλλά στα 60Ε του "γαργαλάνε" τη μανουλίτσα.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Με εντυπωσιάζει το γεγονός που σε μερικούς η μπαταρία του κινητού κρατάει μόνο 6-7 ώρες. Προφανώς δεν θα πρέπει να ξεκολλάτε τα δάκτυλα από την οθόνη του. Προσωπικά με πολύ χρήση, χαλαρά η μπαταρία μου κρατάει όλη την ημέρα μετά από 1μιση χρόνο που το έχω στη κατοχή μου.
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

6-7 ώρες οθόνης είναι μια χαρά. Σημαίνει ότι το λιώνεις όλη μέρα. Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Με εντυπωσιάζει το γεγονός που σε μερικούς η μπαταρία του κινητού κρατάει μόνο 6-7 ώρες. Προφανώς δεν θα πρέπει να ξεκολλάτε τα δάκτυλα από την οθόνη του. Προσωπικά με πολύ χρήση, χαλαρά η μπαταρία μου κρατάει όλη την ημέρα μετά από 1μιση χρόνο που το έχω στη κατοχή μου.

6 - 7 ώρες οθόνης ε? Όχι γενικά σαν αυτονομία.

Γενικά παίζει φόρτιση ανά 1μιση - 2 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω κάτι με τα bixby routines,νομίζω βρήκα την λύση για drain σε Samsung συσκευές, βλέπω ρύθμιση στα bixby routines για δίκτυα κινητής πλέον κάτι που δεν υπήρχε την προηγούμενη φορά που είχα τη συσκευή, λογικά προστέθηκε σε κάποιο update

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια άρχισε το κινητο οταν μηλαω και το βαζω στο αυτι που κλεινει η οθονη οταν το περνω απο το αυτι δεν ανοιγει αμέσως το φως απο την οθονη αλλα δεν μου το κανει παντα τι μπορω να κανω και ολα άρχισαν μετα απο αναβαθμιση εκανα ενα hard reset τα ιδια
Link to comment
Share on other sites

Παιδια άρχισε το κινητο οταν μηλαω και το βαζω στο αυτι που κλεινει η οθονη οταν το περνω απο το αυτι δεν ανοιγει αμέσως το φως απο την οθονη αλλα δεν μου το κανει παντα τι μπορω να κανω και ολα άρχισαν μετα απο αναβαθμιση εκανα ενα hard reset τα ιδια
Και μένα κάνει ακριβώς το ίδιο,όχι πάντα αλλά αρκετές φορές

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω κάτι με τα bixby routines,νομίζω βρήκα την λύση για drain σε Samsung συσκευές, βλέπω ρύθμιση στα bixby routines για δίκτυα κινητής πλέον κάτι που δεν υπήρχε την προηγούμενη φορά που είχα τη συσκευή, λογικά προστέθηκε σε κάποιο update

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να μας δώσεις την ρουτίνα?

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...