Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα μου έκοψε και κοίταξα την οθόνη αφού είναι καινούργια έχει τέλεια κολλημένη ζελατίνα πάνω που δεν ξεχωρίζει ότι είναι φορεμένη.. Αλλά όταν αν βάλω κ τη ζελατίνη πάνω που σας έγραψα θα σας ενημερώσω..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πως το πετυχες αυτο; Να φανταστω με θηκη βιβλιο;

 

Όχι, μόνο θήκη πλάτης έχω. Η προστασία στις ακμές του κινητού είναι αρκετή για να μην σπάσει η οθόνη σε περίπτωση πτώσης.

 

Προσέχοντας που το αφήνω το κινητό, είναι ακόμα σε καλή κατάσταση η εργοστασιακή μεμβράνη. Αλλά οι λίγες γρατσουνιές - σημάδια ρίχνουν την ποιότητα θέασης, οπότε θέλει αλλαγή αλλά με κάποια που να έχει την ίδια αίσθηση στην αφή και να μην λερώνει.

Link to comment
Share on other sites

Απλα μου εκανε εντυπωαη γιατι και εγω προσεχα και σε S10e ειχα ασχημες γρατζουνιες σε 1 βδομαδα ενω στο S20+ μου αντεξε 3 μηνες.
Link to comment
Share on other sites

Προχτές πήρα χαμπάρι ότι με δεδομένα κινητής δε μου λειτουργούσε η τελευταία έκδοση του YT Vanced (16.02.35)

 

Το έκανα downgrade (15.43.32) και όλα καλά!

 

Μείνετε σε παλιά έκδοση και μην κάνετε update στην τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Και με wifi εμένα δεν μου έπαιζε. Μόνο με Εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής και αν δεν έβαζες λογαριασμό. Με downgrade όλα καλά...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Προχτές πήρα χαμπάρι ότι με δεδομένα κινητής δε μου λειτουργούσε η τελευταία έκδοση του YT Vanced (16.02.35)

 

Το έκανα downgrade (15.43.32) και όλα καλά!

 

Μείνετε σε παλιά έκδοση και μην κάνετε update στην τελευταία.

 

τα σύμβολα του Pause και του μπροστά/πισω φεύγουν σε εσάς οπως στο youtube; σε εμένα μόνο αν πατ'ησω το χ

Link to comment
Share on other sites

τα σύμβολα του Pause και του μπροστά/πισω φεύγουν σε εσάς οπως στο youtube; σε εμένα μόνο αν πατ'ησω το χ

Ναι, εξαφανίζονται κανονικά χωρίς κάτι επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα. Δεν μπορώ να κάνω σίγαση στην εισερχόμενη κλήση από συσκευές bluetooth.

 

πχ1. έρχεται εισερχόμενη κλήση ενώ είναι συνδεδεμένο με το bluetooth του αυτοκινήτου, πατάω την επιλογή της σίγασης από το αυτοκίνητο, μπαίνει σε σίγαση ο ήχος ειδοποίησης του αυτοκινήτου αλλά συνεχίζει και χτυπάει το κινητό.

 

πχ2. έρχεται κλήση ενώ είναι συνδεδεμένο με το smartwatch (amazfit GTR2), πατάω τη σίγαση στο ρολόι, σταματάει η δόνηση του ρολογιού αλλά το τηλέφωνο συνεχίζει και χτυπάει.

 

πχ3. έρχεται κλήση ενώ είναι συνδεδεμένο με headset (jabra elite 25e), πατάω τη σίγαση από το headset, σταματάει η δόνηση του αλλά το τηλέφωνο συνεχίζει και χτυπάει.

 

Έχω ελέγξει τις κατηγορίες αδειών που υπάρχουν, υπάρχει μία κατηγορία "Άδεια Μην Ενοχλείτε" έχω δώσει δικαιώματα σε όλες τις εφαρμογές αλλά το πρόβλημα παραμένει οπότε μάλλον δεν είναι αυτό.

 

Θυμάμαι ότι αυτό μου συνέβη και με το S8+ στο αυτοκίνητο όταν είχε περασμένη την 8άρα. Όταν πήρε την 9άρα σταμάτησε να το κάνει και έμπαινε σε σίγαση και από το αυτοκίνητο.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα? Είναι απίστευτα ενοχλητικό να θες να το βάλεις σε σίγαση και να πρέπει να το ψάχνεις ενώ έχεις τόσες επιλογές!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα. Δεν μπορώ να κάνω σίγαση στην εισερχόμενη κλήση από συσκευές bluetooth.

 

 

 

πχ1. έρχεται εισερχόμενη κλήση ενώ είναι συνδεδεμένο με το bluetooth του αυτοκινήτου, πατάω την επιλογή της σίγασης από το αυτοκίνητο, μπαίνει σε σίγαση ο ήχος ειδοποίησης του αυτοκινήτου αλλά συνεχίζει και χτυπάει το κινητό.

 

 

 

πχ2. έρχεται κλήση ενώ είναι συνδεδεμένο με το smartwatch (amazfit GTR2), πατάω τη σίγαση στο ρολόι, σταματάει η δόνηση του ρολογιού αλλά το τηλέφωνο συνεχίζει και χτυπάει.

 

 

 

πχ3. έρχεται κλήση ενώ είναι συνδεδεμένο με headset (jabra elite 25e), πατάω τη σίγαση από το headset, σταματάει η δόνηση του αλλά το τηλέφωνο συνεχίζει και χτυπάει.

 

 

 

Έχω ελέγξει τις κατηγορίες αδειών που υπάρχουν, υπάρχει μία κατηγορία "Άδεια Μην Ενοχλείτε" έχω δώσει δικαιώματα σε όλες τις εφαρμογές αλλά το πρόβλημα παραμένει οπότε μάλλον δεν είναι αυτό.

 

 

 

Θυμάμαι ότι αυτό μου συνέβη και με το S8+ στο αυτοκίνητο όταν είχε περασμένη την 8άρα. Όταν πήρε την 9άρα σταμάτησε να το κάνει και έμπαινε σε σίγαση και από το αυτοκίνητο.

 

 

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα? Είναι απίστευτα ενοχλητικό να θες να το βάλεις σε σίγαση και να πρέπει να το ψάχνεις ενώ έχεις τόσες επιλογές!

Δοκίμασε αυτό... Πήγαινε,

1. Bluetooth

2. Τρεις τελείες πάνω δεξιά

3. Για προχωρημένους

4. Απενεργοποίησε το "συγχρονισμό ήχου κλήσης"

5. Κάνε διαγραφή και νέο pair σε κάθε συσκευή Bluetooth που έχεις συνδέσει, για καλό και για κακό.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο s10+ της γυναίκας μου, ξαφνικά κάνει force close το viber, δεν ανοίγει το mail, η εφαρμογή Vodafone ούτε ήταν ανοίγει κλπ. Έχει γίνει κάτι; έχει άλλος θέματα; τελευταίο update 1 Μαρτίου. Το έκανε προχθές και μετά άρχισαν τα προβλήματα. Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο s10+ της γυναίκας μου, ξαφνικά κάνει force close το viber, δεν ανοίγει το mail, η εφαρμογή Vodafone ούτε ήταν ανοίγει κλπ. Έχει γίνει κάτι; έχει άλλος θέματα; τελευταίο update 1 Μαρτίου. Το έκανε προχθές και μετά άρχισαν τα προβλήματα. Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

https://www.techgear.gr/an-stamatisan-na-leitoyrgoyn-kapoies-efarmoges-android-sti-syskeyi-soy-ayti-einai-i-lysi-29634

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο s10+ της γυναίκας μου, ξαφνικά κάνει force close το viber, δεν ανοίγει το mail, η εφαρμογή Vodafone ούτε ήταν ανοίγει κλπ. Έχει γίνει κάτι; έχει άλλος θέματα; τελευταίο update 1 Μαρτίου. Το έκανε προχθές και μετά άρχισαν τα προβλήματα. Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Βρες την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.webview και κάνε της αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια άσχετη ερώτηση παιδιά! Πήρα πρώτη φορά ear buds (Anker Soundcore Life P2) και δεν ξέρω αν τα ακουστικά, οταν δεν μιλαω ή δεν ακούω μουσική, πρέπει να τα έχω συνέχεια στη θήκη τους και να φορτίζουν ή αν πρέπει να τα έχω έξω από τη θήκη.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό... Πήγαινε,

1. Bluetooth

2. Τρεις τελείες πάνω δεξιά

3. Για προχωρημένους

4. Απενεργοποίησε το "συγχρονισμό ήχου κλήσης"

5. Κάνε διαγραφή και νέο pair σε κάθε συσκευή Bluetooth που έχεις συνδέσει, για καλό και για κακό.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δοκίμασα και αυτό αλλά τζίφος...

Link to comment
Share on other sites

Μια άσχετη ερώτηση παιδιά! Πήρα πρώτη φορά ear buds (Anker Soundcore Life P2) και δεν ξέρω αν τα ακουστικά, οταν δεν μιλαω ή δεν ακούω μουσική, πρέπει να τα έχω συνέχεια στη θήκη τους και να φορτίζουν ή αν πρέπει να τα έχω έξω από τη θήκη.

 

άμα τα έχεις έξω χάνουν μπαταρία γιατί ψάχνουν για συνέχεια για bluetooth συνδεση. Αλλά και να μην θες να τα βάλεις μέσα για να μην χαλάσει η μπαταρία τους που θα τα έβαζες;...η θήκη είναι μονόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας τα τοποθετημένα στη θήκη τους συνεχομενα δεν χαλάει η μπαταρία των ακουστικών;

 

Εγώ έχω πάρει όλα τα Buds της Samsungμε την σειρά και τώρα σταμάτησα στα Buds live γιατί δεν κουράζουν καθόλου στο αυτί ούτε γεμίζουν κερί τα αυτά από τα σφουγγαρακια και δεν είχα θέμα σε κάνανε απλά αυτά σε μειωμένη απόδοση λόγο χρόνου. Μόνο η πρώτη γενιά δεν κράταγε η μπαταρία της θήκης, είχε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα πρόβλημα οταν μιλάω στο τηλέφωνο ο αισθηρας που κλείνει την οθονη οταν μιλάς να μην πατηθεί κατι μερικές φορες ενω το περνω απο το αυτι και πρεπει να άνοιξη η οθονη μενει μαυρη σαν να κολλαει για λιγο συμβαίνει σε καποιον αλλο αυτο τι μπορω να κανω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω.θελω να το στείλω στην smartec για αλλαγή μπαταριας,θα μου κάνουν hard reset στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω.θελω να το στείλω στην smartec για αλλαγή μπαταριας,θα μου κάνουν hard reset στο κινητό?

 

θα το κανεις εσυ πριν το στειλεις, οποτε κρατα ενα backup.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω.θελω να το στείλω στην smartec για αλλαγή μπαταριας,θα μου κάνουν hard reset στο κινητό?

Οχι, απαραίτητα. Το έχω πάει για αλλαγή μπαταρίας και το ξαναπήρα πίσω όπως το έδωσα, δηλ. δεν το ξαναέστησα από την αρχή! Ειχα πάρει όμως back up στο smartswitch γιατί δεν ήξερα αν θα γίνει reset (ούτε και αυτοί ήξεραν σίγουρα, γιαυτό και με ρώτησαν αν έχω πάρει back up).

Οπότε αν δεν σε πειράζει να τους το δώσεις όπως το έχεις, μην κάνεις reset. Απλά πάρε back up, αν το στείλεις όπως λες ξεκλείδωσε το και οπωσδήποτε κλείδωσε τυχόν τραπεζικές εφαρμογές που έχεις:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Οχι, απαραίτητα. Το έχω πάει για αλλαγή μπαταρίας και το ξαναπήρα πίσω όπως το έδωσα, δηλ. δεν το ξαναέστησα από την αρχή! Ειχα πάρει όμως back up στο smartswitch γιατί δεν ήξερα αν θα γίνει reset (ούτε και αυτοί ήξεραν σίγουρα, γιαυτό και με ρώτησαν αν έχω πάρει back up).

Οπότε αν δεν σε πειράζει να τους το δώσεις όπως το έχεις, μην κάνεις reset. Απλά πάρε back up, αν το στείλεις όπως λες ξεκλείδωσε το και οπωσδήποτε κλείδωσε τυχόν τραπεζικές εφαρμογές που έχεις:)

 

Όλες οι τραπεζικες εφαρμογές θέλουν κωδικό για να μπεις ή fingerprint άρα μόνο τις φωτό κλπ να προσέξει αν και με τόση δουλειά που έχουν εκεί πέρα σιγά μην κάτσουν να ψάξουν να δουν τις φωτό του κάθε κυρβαγγελα χαχα.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...