Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Να ρωτήσω, τώρα που θα ξαναδώσει την android 11 πάλι εμειςνπουβτην έχουμε πάρει ήδη θα μας δώσει και σε εμάς update?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , κάπου διάβασα ( νομίζω σε ένα σχόλιο στο sammobile ) ότι με το update Φεβρουαρίου θα διορθώνουν τα όποια λάθη ή προβλήματα χώρις να χρειάζεται να ξαναπεράσεις όλη την μεγάλη αναβάθμιση. Ελπίζω μόνο να μήν χαλάσουν και εμάς που έκατσε κανονικά το update στο τηλέφωνο χωρίς θεματάκια...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο ειναι να μην γινονται βιαστικα οι ενημερωσεις. Περιμενεις λιγες μερες να δεις προβληματα και μετα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω μετα το update που ήρθε τώρα πρέπει να κάνουμε επαναφορα πάλι η όχι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω μετα το update που ήρθε τώρα πρέπει να κάνουμε επαναφορα πάλι η όχι?

 

Αν το έβαλες επάνω από την πρώτη 11 άρα δεν χρειάζεται αν θες μπες μαμά recovery με το γνωστό τρόπο με το καλώδιο σε usb θύρα pc κάνε από μέσα εκεί ένα 3 πλο wipe cache και μετά restart. Αν δεν ξέρεις πως να μπεις η αν δεν έχεις δουλέψει ποτέ το recovey Mode δες κάνα βίντεο πρώτα αλλιώς άστο κάνε ένα απλό restart. :p

 

Πείτε μας και σχόλια αν έφτιαξαν πράγματα όσοι είχατε θέμα σε κάτι και αν στο Android data βλέπετε τα αρχεία των φακέλων των εφαρμογών από την μαμά διαχείριση!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά Δεν ξέρω να το κάνω :p θα δω βίντεο στο YouTube.μηπως έρθει στα ίσια του γιατί μου ρουφαγε την μπαταρία σαν νερο
Link to comment
Share on other sites

Αν το έβαλες επάνω από την πρώτη 11 άρα δεν χρειάζεται αν θες μπες μαμά recovery με το γνωστό τρόπο με το καλώδιο σε usb θύρα pc κάνε από μέσα εκεί ένα 3 πλο wipe cache και μετά restart. Αν δεν ξέρεις πως να μπεις η αν δεν έχεις δουλέψει ποτέ το recovey Mode δες κάνα βίντεο πρώτα αλλιώς άστο κάνε ένα απλό restart. :p

 

Πείτε μας και σχόλια αν έφτιαξαν πράγματα όσοι είχατε θέμα σε κάτι και αν στο Android data βλέπετε τα αρχεία των φακέλων των εφαρμογών από την μαμά διαχείριση!!

 

Το 3πλο θα ωφελήσει κάπου; (δεν το ρωτάω ειρωνικα! :))

Link to comment
Share on other sites

Το 3πλο θα ωφελήσει κάπου; (δεν το ρωτάω ειρωνικα! :))

 

Δεν είναι ότι θα χρειαστεί 3 φορές να σβήσει.. απλά κάποιες φορές δεν πιάνει γιαυτό προτείνουν τουλάχιστον 3 (έχω διαβάσει και για 5) ώστε να είσαι σίγουρος ότι θα πιάσει ο καθαρισμός. Και μετά restart. ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα κι εγώ σε ελληνικό τηλέφωνο. Δεν είχα κάποιο πρόβλημα με την προηγούμενη αναβάθμιση. Το τελευταίο update σε ένα εξαιρετικό τηλέφωνο που με κάλυψε σε όλα του!!

Από χθες με s21 ultra και θα το πουλήσω το s10plus.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με υγεία να το χαρείς, πες μας διάφορες κτλ κ αν αξίζει τόσο πολύ η μετάβαση..

 

Εμένα σε ελληνικό από Γερμανό άφαντη η αναβάθμιση

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές είναι αρκετά μεγάλες μόνο αν τα συγκρίνεις!! Κατά τα άλλα μείνετε με το 10 plus γιατί είναι ακόμα πολύ καλό τηλέφωνο!!

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε πέρα από την κάμερα που αλλού εντοπίζεις κάτι σημαντικό?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μιας και πρόσφατα έκανα hard reset μετά από αποστολή συσκευής στη smartec και δεν θέλω να αναβάθμισω ακομα σε Android 11,πως πορώ να αποκρυψω την εμφάνιση της αναβάθμισης που μου βγαίνει κάθε λίγο ?Πως εξαφανίζω το εικονίδιο πάνω πάνω?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Σε s10+ μετά την αναβάθμιση σε android 11 έχασα τις κλήσεις wifi και volte ,υπάρχουν στις ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημενες αλλά δεν βγάζει τα σχετικά εικονίδια ούτε το HD voice που έβγαζε όταν έκανες κάποια κλήση, είναι κάποιο bug η δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα εδω και πολύ καιρό και παραμένει και με την καινούρια αναβάθμιση.

Έχω το ρολόι GT 2 της huawei και ξαφνικά άρχισε να παίρνει από μονο του προτεραιότητα στο bluetooth. Και δεν αφήνει άλλες συσκευές να συνδεθούν όπως το αυτοκίνητο ή τα bluetooth hands free . Επίσης μπερδεύει καπως και το κινητό όταν με παίρνουν τηλέφωνο και κολλάει για λίγο ο ήχος κλήσης. Έχω κάνει στα πάντα reset εννοείται. Εχω δοκιμάσει το ρολόι σε άλλο κινητό και δουλεύει κομπλέ, από την άλλη όταν το αποσυνδέω ολες οι άλλες συσκευές δουλεύουν κομπλέ. Αν κάνω επανεκκίνηση το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά μέχρι που θα κλείσει η οθόνη όσο παραμείνει ανοιχτή μετά την επανεκκίνηση δουλεύει άψογα....

Καμία ιδέα;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα εδω και πολύ καιρό και παραμένει και με την καινούρια αναβάθμιση.

Έχω το ρολόι GT 2 της huawei και ξαφνικά άρχισε να παίρνει από μονο του προτεραιότητα στο bluetooth. Και δεν αφήνει άλλες συσκευές να συνδεθούν όπως το αυτοκίνητο ή τα bluetooth hands free . Επίσης μπερδεύει καπως και το κινητό όταν με παίρνουν τηλέφωνο και κολλάει για λίγο ο ήχος κλήσης. Έχω κάνει στα πάντα reset εννοείται. Εχω δοκιμάσει το ρολόι σε άλλο κινητό και δουλεύει κομπλέ, από την άλλη όταν το αποσυνδέω ολες οι άλλες συσκευές δουλεύουν κομπλέ. Αν κάνω επανεκκίνηση το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά μέχρι που θα κλείσει η οθόνη όσο παραμείνει ανοιχτή μετά την επανεκκίνηση δουλεύει άψογα....

Καμία ιδέα;

 

Πέρα απο το να κάνεις reset και στα 2 (hard reset) δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο...έχω και εγώ και τα 2 κ δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα μετά την 11!

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει εκατό φορές. Το θέμα το είχα και με την 10. Με έχει σπάσει τα νεύρα. Και η huawei μου λέει αφού δουλεύει σε άλλο κινητό δεν έχει θέμα το ρολοι
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μιας και πρόσφατα έκανα hard reset μετά από αποστολή συσκευής στη smartec και δεν θέλω να αναβάθμισω ακομα σε Android 11,πως πορώ να αποκρυψω την εμφάνιση της αναβάθμισης που μου βγαίνει κάθε λίγο ?Πως εξαφανίζω το εικονίδιο πάνω πάνω?

 

 

Φίλε μου, αυτό που κάνω εγώ είναι να πατάω πάνω στην ειδοποίηση να ανοίξει και μετά πατάω Αργότερα. Έτσι εξαφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει εκατό φορές. Το θέμα το είχα και με την 10. Με έχει σπάσει τα νεύρα. Και η huawei μου λέει αφού δουλεύει σε άλλο κινητό δεν έχει θέμα το ρολοι

 

Μπορείς να αλλάξεις και ρολόι και να πάρεις το galaxy watch και τσουπ μαγικά όλα θσ φτιάξουν!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις και ρολόι και να πάρεις το galaxy watch και τσουπ μαγικά όλα θσ φτιάξουν!! ;)

 

Θα το είχα πάρει από την αρχή αν είχε καλή μπαταρία όπως το huawei

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο watch έχει 4 μέρες μπαταρία. Και είναι πραγματικό smart watch όχι κατ' επίφαση όπως είναι το Huawei. Το Huawei είναι ένα band που μπορείς να το βρεις με 25 ευρώ και το μόνο που κάνει παραπάνω είναι οι κλήσεις!! Το μεγαλύτερο λάθος είναι να έχεις τηλέφωνο Samsung και να μην έχεις ρολόι της.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ξέρω τι είναι το Huawei, δεν χρειαζόμουν τις έξτρα λειτουργίες για αυτό και το πήρα. Ήθελα τις μετρήσεις για την γυμναστική μου, τις κλήσεις που με βολεύουν πολύ σε ένα πολύ όμορφο watch και πολύ καλή μπαταρία ,band δεν θα φορούσα. Ήταν συνειδητή η απόφαση αγοράς. Το θέμα είναι ότι δούλευε για μήνες κανονικά και τώρα για κάποιο λόγο παρεξηγηθηκαν μεταξύ τους και δεν δουλεύουν σωστά....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω τι είναι το Huawei, δεν χρειαζόμουν τις έξτρα λειτουργίες για αυτό και το πήρα. Ήθελα τις μετρήσεις για την γυμναστική μου, τις κλήσεις που με βολεύουν πολύ σε ένα πολύ όμορφο watch και πολύ καλή μπαταρία ,band δεν θα φορούσα. Ήταν συνειδητή η απόφαση αγοράς. Το θέμα είναι ότι δούλευε για μήνες κανονικά και τώρα για κάποιο λόγο παρεξηγηθηκαν μεταξύ τους και δεν δουλεύουν σωστά....

Σε εμένα συμβαίνει το εξής πρόβλημα, στα ξαφνικά εδώ και τουλάχιστον 1-2 μήνες, στράβωσε κι από τότε πάντα δίνει προτεραιότητα στα κινητό και όχι στο Bluetooth (Plantronics Explorer 110). Και λέω στο κινητό γιατί από εκεί ακούω τον συνομιλητή μου να μιλάει, στο ρολόι (GT2), δεν μου το έχει στείλει ποτέ χωρίς να το επιλέξω.

Συγκεκριμένα όταν δέχομαι κλήσεις και πατήσω το κουμπί στο ακουστικό απαντάω κανονικά από το ακουστικό (όλα καλά), όταν όμως πάω να κάνω εγώ κλήση και ενώ γίνεται σύνδεση με τον αριθμό που έχω καλέσει, αλλάζει από μόνο του και στέλνει την κλήση στο κινητό!

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω τι είναι το Huawei, δεν χρειαζόμουν τις έξτρα λειτουργίες για αυτό και το πήρα. Ήθελα τις μετρήσεις για την γυμναστική μου, τις κλήσεις που με βολεύουν πολύ σε ένα πολύ όμορφο watch και πολύ καλή μπαταρία ,band δεν θα φορούσα. Ήταν συνειδητή η απόφαση αγοράς. Το θέμα είναι ότι δούλευε για μήνες κανονικά και τώρα για κάποιο λόγο παρεξηγηθηκαν μεταξύ τους και δεν δουλεύουν σωστά....

Κάποια ρύθμιση θα φταίει. Το ρολόι σου είναι πολύ καλό σε σχέση με το αντίστοιχο samsung galaxy watch 46mm που είναι στην ίδια τιμή. Η αυτονομία των 14 ημερών του huawei σε σχέση με τις 3 μέρες του galaxy είναι μεγάλο αβαντάζ

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πέρασα το One UI 3.0 και έκτοτε μου εμφανίζει πολλές διπλοεγγραφές στις επαφές μου. Επίσης εμφανίζει 3-4 επάφες για το ίδιο άτομο σε Skype, Viber, Signal.. κλπ και προσπαθεί να τις κάνει συνέχεια merge. Τις επαφές τις έχω χρόνια στη Google οπότε δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος.. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...