Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.

Εχετε καμια ιδεα γιατι δεν μου διαβαζει η συσκευη φλασακια σε OTG?

Βαζω το OTG καλωδιο... αναβει η οθονη . Αλλα αρνειται να διαβασει οσα στικακια και αν εβαλα. Και σε fat32 και σε ntfs.

Και usb2 και usb3.

Στο S7 edge που ειχα διαβαζε τα παντα...

Εδω αρνηση.

Τα φωτα σας...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν κουμπώνει καλά; Με το δικό του usb adaptor προσπαθείς φαντάζομαι. Βγάλε την θήκη και ξανά προσπάθησε. Edited by forisp2004
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο εδω και 2 μερες στα χερια μου.λιγο το μεγεθος θελω να συνιθησω...

Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να κατεβασω τα προεγκατεστημενα wallpappers τηε συσκευη..η που θα τα βρω;;; αναφερομαι σε αυτα που καλυπτουν το κενο της μπροστινης καμερας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα νέος κάτοχος s10 plus exynos,μια ερώτηση εχει βάλει κανείς gcam γιατί όσες δοκίμασα δεν δουλεύουν

 

Την έχω αρκετό καιρό και εκτός από μερικά crashαρισματα δουλεύει πολύ ομαλά....κ σελφισ κ τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Η μέρα βγαίνει από πλευράς μπαταρίας με αρκετά βαριά χρήση??

Ναι ανετα!! Εγω το δουλευω dual sim και με δεδομενα ανοιχτα και ειμαι ανετος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την έχω αρκετό καιρό και εκτός από μερικά crashαρισματα δουλεύει πολύ ομαλά....κ σελφισ κ τα πάντα.

Στείλε μου λινκ φίλε μου να την περάσω και εγώ αν θέλεις γιατί και σε εμένα δεν δούλεψε ποτέ καμμία έκδοση

Link to comment
Share on other sites

μετα απο hard format, η ποιοτητα των φωτογραφιων ειναι σαφως υποδεεστερη με πριν.

πρεπει να κανω καποια ρυθμιση που μου διαφευγει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί να μου πεί κάποιος (κάτοχος καλύτερα) αν με το τζάμι της PanzerGlass δουλεύει το δακτ. αποτύπωμα;

κολάει σε όλη την οθόνη ή μόνο περιμετρικά και ύστερα από λίγο καιρό θα ξεκολήσει;:)

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/memvranes-gialia-prostasias/panzerglass-giali-prostasias-3-d-gia-galaxy-s10-fingerprint-_3260836

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

δεν θα σου δουλέψει το αποτύπωμα

Thanks:):):)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήγα σήμερα μια βόλτα από mediamarkt για να δω το Galaxy S20. Στο ίδιο stand είχε και το S10+. Η αλήθεια είναι ότι στο S20 μου φάνηκε καλύτερη η οθόνη αλλά το μέγεθος μου φάνηκε κάπως μικρό. Από την άλλη to S10+ μου κάθισε καλύτερα στο χέρι.

Το κόστος τώρα στο S20 είναι 739 και το S10+ είναι στα 669 (αν και δεν υπάρχει στο site του ΜΜ). Κάτι τελευταίο , το S20 ήταν ζεστό παρόλο που είχε πολύ ώρα σε χρήση. Είμαι μπερδεμένος αν αξίζει να πάω στο 20 ή να προτιμήσω το 10+ με την λίγο μεγαλύτερη οθόνη.

Απλά η αγορά θα γίνει από ΜΜ λόγω του προγράμματος yellow της Πειραιώς (20%)

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήγα σήμερα μια βόλτα από mediamarkt για να δω το Galaxy S20. Στο ίδιο stand είχε και το S10+. Η αλήθεια είναι ότι στο S20 μου φάνηκε καλύτερη η οθόνη αλλά το μέγεθος μου φάνηκε κάπως μικρό. Από την άλλη to S10+ μου κάθισε καλύτερα στο χέρι.

Το κόστος τώρα στο S20 είναι 739 και το S10+ είναι στα 669 (αν και δεν υπάρχει στο site του ΜΜ). Κάτι τελευταίο , το S20 ήταν ζεστό παρόλο που είχε πολύ ώρα σε χρήση. Είμαι μπερδεμένος αν αξίζει να πάω στο 20 ή να προτιμήσω το 10+ με την λίγο μεγαλύτερη οθόνη.

Απλά η αγορά θα γίνει από ΜΜ λόγω του προγράμματος yellow της Πειραιώς (20%)

Μια άλλη λύση είναι να πάρεις ένα s10+ μεταχειρισμένο, τώρα που θα γεμίσει η αγορά λόγω της πτώσης τους 20. Μπορείς να βγεις άριστο με 400€ και τουλάχιστον 1 χρόνο εγγύηση ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Όχι μεταχειρισμένο , η αγορά θα γίνει με τιμολόγιο (μπαίνει και στα έξοδα)

 

Πάρε το s20 plus κατά την γνώμη μου,αν μπορείς να ανέβεις οικονομικά.

Δεν ξέρω αρχίζω και το "δουλεύω" στο μυαλό μου ..... ΟΚ πιστεύω ότι το S20+ είναι ανώτερο του S10+ αλλά αν πας στο απλό S20 τότε πράγματι αρχίζει και πλησιάζει το plus (αν βγάλεις φπα και Yellows η διαφορά είναι 65€) !!

Απλά μετράει και η διαφορά των 110 € μεταξύ των 2 plus.....

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Όχι μεταχειρισμένο , η αγορά θα γίνει με τιμολόγιο (μπαίνει και στα έξοδα)

 

 

Δεν ξέρω αρχίζω και το "δουλεύω" στο μυαλό μου ..... ΟΚ πιστεύω ότι το S20+ είναι ανώτερο του S10+ αλλά αν πας στο απλό S20 τότε πράγματι αρχίζει και πλησιάζει το plus (αν βγάλεις φπα και Yellows η διαφορά είναι 65€) !!

Απλά μετράει και η διαφορά των 110 € μεταξύ των 2 plus.....

 

Αν πας στο απλό,,σε 2 μέρες θα το έχεις μετανιώσει και θα ψάχνεις να το πουλήσεις για να πας στο plus. Οπότε S20+ μονόδρομος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχετε καμια ιδεα γιατι δεν μου διαβαζει η συσκευη φλασακια σε OTG?

Βαζω το OTG καλωδιο... αναβει η οθονη . Αλλα αρνειται να διαβασει οσα στικακια και αν εβαλα. Και σε fat32 και σε ntfs.

Και usb2 και usb3.

Στο S7 edge που ειχα διαβαζε τα παντα...

Εδω αρνηση.

Τα φωτα σας...

 

Μόνο exfat διαβάζει το android πλέον

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήγα σήμερα μια βόλτα από mediamarkt για να δω το Galaxy S20. Στο ίδιο stand είχε και το S10+. Η αλήθεια είναι ότι στο S20 μου φάνηκε καλύτερη η οθόνη αλλά το μέγεθος μου φάνηκε κάπως μικρό. Από την άλλη to S10+ μου κάθισε καλύτερα στο χέρι.

Το κόστος τώρα στο S20 είναι 739 και το S10+ είναι στα 669 (αν και δεν υπάρχει στο site του ΜΜ). Κάτι τελευταίο , το S20 ήταν ζεστό παρόλο που είχε πολύ ώρα σε χρήση. Είμαι μπερδεμένος αν αξίζει να πάω στο 20 ή να προτιμήσω το 10+ με την λίγο μεγαλύτερη οθόνη.

Απλά η αγορά θα γίνει από ΜΜ λόγω του προγράμματος yellow της Πειραιώς (20%)

Στα mm το s10+ φαίνεται εξαντλημένο. Επείδή όμως προσωπικά το θεωρώ καλύτερο και απο τα s20, s20+ (λόγω του exynos που φοράει) θα μπορούσες να το παραγγείλεις από κατάστημα wind που να έχει όμως την προσφορά με τα yellows (δεν την έχουν όλα).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ανάμεσα στο plus και στο lite. Πιστεύετε ότι υπάρχει διαφορά ανάμεσα στα 2 τηλέφωνα πέρα από την τιμή;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ανάμεσα στο plus και στο lite. Πιστεύετε ότι υπάρχει διαφορά ανάμεσα στα 2 τηλέφωνα πέρα από την τιμή;

 

Καμια σχεση!Διαβασε λιγο τα χαρακτηριστηκα τους.Το ενα ειναι το μικροτερο μοντελο (σε ολα) και το αλλο το μεγαλυτερο σε ολα!Οθονη,μνημη επεξεργαστη.Καμια σχεση

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Στα mm το s10+ φαίνεται εξαντλημένο. Επείδή όμως προσωπικά το θεωρώ καλύτερο και απο τα s20, s20+ (λόγω του exynos που φοράει) θα μπορούσες να το παραγγείλεις από κατάστημα wind που να έχει όμως την προσφορά με τα yellows (δεν την έχουν όλα).

Τελικά υπέκυψα στην πρόκληση της προσφοράς του Κωτσόβολου και προχώρησα στην αγορά του S20+. Ευχαριστώ για τις προτάσεις και τις απαντήσεις σας !!!!:thanks:

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπέκυψα στην πρόκληση της προσφοράς του Κωτσόβολου και προχώρησα στην αγορά του S20+. Ευχαριστώ για τις προτάσεις και τις απαντήσεις σας !!!!:thanks:

 

Να είσαι καλά να το χαρείς και να μας γράψεις εντυπώσεις. Εγώ το παρήγγειλα στα 599 και το περιμένω σε 10 μέρες, οπότε θα 1) θα πουλήσω το s10+ και 2) θα γράψω εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά να το χαρείς και να μας γράψεις εντυπώσεις. Εγώ το παρήγγειλα στα 599 και το περιμένω σε 10 μέρες, οπότε θα 1) θα πουλήσω το s10+ και 2) θα γράψω εντυπώσεις!

 

10+ vs 20+:

 

Πρώτες εντυπώσεις:

1) Αίσθηση μεγέθους βάρους: είναι ευχάριστα ποιο λεπτό ώστε να κάθετε καλύτερα στο χέρι αλλά είναι και ποιο μακρύ με αποτέλεσμα να έχει μεγαλύτερη οθόνη και καλύτερη εμπειρία θέασης κινηματογραφικών βίντεο

2) Καλύτερη ακουστική στον ήχο κλήσης και επιτέλους διόρθωσαν τον αισθητήρα που σβήνει την οθόνη όταν το έχεις στο μάγουλο και μιλάς.

3) To καλώδιο και ο φορτιστής είναι από usb-c σε usb-c. Οπότε βάζοντας την πρώτη φορά τις δύο άκρες στο s10+ και στο S20+ γίνετε άμεσα η κλωνοποίηση. Επίσης φορτίζει εμφανώς ποιο γρήγορα.

Και το σημαντικότερο είναι το refresh rate από 60 σε 120 το οποίο αλλάζει όλη την εμπειρία στην κύλιση, στο ζουμ των εικόνων ακόμα και στα google maps.ΑΛΛΑ υπάρχει ένα τίμημα, δεν μπορείς να το έχεις στο 120 και να βάλεις την ανάλυση οθόνης στο WQHD+ 3200x1440.

Επίσης δεν υπάρχει πια 3,5 υποδοχή για ακουστικά, αλλά σου δίνει usb-c ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Οταν φορτιζω το s10+ μου με wireless charger το βραδυ, ακομα και οταν φτασει στο 100% το πρωι είναι ακόμα αρκετα ζεστο. Ειναι κατι φυσιολογικο λογω wireless ή να το παω service; Προσφατα μαλιστα αλλαξα και τη μπαταρια απο το επισημο service αλλα συνεχιζει η υπερθερμανση. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...