Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε, δώσε ένα παράδειγμα για ποιες εφαρμογές μιλάς, γιατί σε τουλάχιστον 3 Samsung που έχουν περάσει από τα χέρια μου, δεν το κάνει αυτό. Δηλαδή απλή ενημέρωση ασφαλείας να σου αναβαθμίζει και εφαρμογές.

Και δεν είναι αναβάθμιση στο πόδι, είναι μπαλώματα σε κενά ασφαλείας που βγάζει η Google, και ο κατασκευαστής οφείλει να τα περνάει στο τηλέφωνό σου.

 

Sent from my Galaxy S10e

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Ε, δώσε ένα παράδειγμα για ποιες εφαρμογές μιλάς, γιατί σε τουλάχιστον 3 Samsung που έχουν περάσει από τα χέρια μου, δεν το κάνει αυτό. Δηλαδή απλή ενημέρωση ασφαλείας να σου αναβαθμίζει και εφαρμογές.

Και δεν είναι αναβάθμιση στο πόδι, είναι μπαλώματα σε κενά ασφαλείας που βγάζει η Google, και ο κατασκευαστής οφείλει να τα περνάει στο τηλέφωνό σου.

 

Sent from my Galaxy S10e

Η γερμανία εβγαλε δευτερο update σε μια εβδομαδα (G975FXXU7CTF1) εμεις μαλλον δεν θα παρουμε ως συνηθως οσο για εφαρμογες παρα πολλες οπως Samsung One UI Home, Samsung Edge screen,Samsung Pass, πληκτρολογιο κλπ κλπ και δεν το λεω σαν σημαντικο προβλημα αυτο απλα αφου γινεται που γινεται καθε μηνα update για πιο λογο να εχουμε εφαρμογες μηνων πισω οσο για χωρο η νεα αναβαθμιση της γερμανιας ειναι αρκετα μικροτερη απο την προηγουμενη.

 

Μολις δοκιμασα στο s10+ την γερμανικη μεσω οντιν με λιγοτερο ογκο εχει κανει αναβαθμιση στις περισσοτερες εφαρμογες.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Το βλέπω εντελώς ανούσιο να σου επιβαρύνει το μέγεθος του update για όλα αυτά, ενώ μπορείς αν τα χρειάζεσαι να τα κατεβάσεις οποιαδήποτε στιγμή. Χώρια που, όπως είπα, αν δεν κάνεις reset όπως γίνεται συνήθως σε μικρές αναβαθμίσεις από τους περισσότερους, θα τα έχεις ήδη updated όλα αυτά.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή είναι 100%καλή να δούμε υγεία μπαταρίας .....? Αυτήν που έχω (Phone info)...δεν βγάζει υγεία...

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πατησεις 3 φορες πανω στο usage history θα βγαλει ποσοστο υγιειας.

Αλλα δεν ειναι αξιοπιστο το νουμερο. Δεν υπαρχει εφαρμογη που θα σου δωσει ακριβες αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κ δεν είναι το κατάλληλο νήμα... Ειδα για νεα ναυαρχίδα σε διπλανό στρατοπεδο θα εχει λεει τιμή 1400... Για μενα για ολα φταίει αρχικά η Apple μετά οι υπόλοιπες που ακολούθησαν... Κ εμεις που παμε κ τα σκαμε... Βαλτε τα κ με αλλη σειρά...

Επενδυσα σε tablet s5e κ dslr (κ ολο θα χαλάω για να αναβαθμιζομαι φακούς κτλ) αλλα νωθω πιάνουν καλύτερα τόπο... Με κατι αναδιπλωμενα στα 2000-2500 εχουν ξεφύγει τελειως νομιζω... Οκ δεν μας υποχρεώνει κανενας αλλά... Πιστεύω κ ελπίζω να τους γυρισουμε ολοι την πλατη κάποια στιγμή οσο κ έρωτα να έχουμε για τα smartphone... Παρακαλω να μεταφερθεί σε αλλο τοπικ αν υπαρχει θεμα.... Συνεχίζω με s10plus για 15 μηνες κ βλέπουμε οσο πάει... Κ οσο αντεξω... Άλλαζα πολυ συχνα για αναβάθμιση σε κάμερες....

Στα του s10 plus

Εχω πολυυυυ καιρο να του κανω επαναφορά τη μνημη την εχω στα ορισ της.. Σε αναμονη χάνει μεγσλο ποσοστό..

Κ γενικα βλεπω μεγαλη πτωση στην μπαταρια.. Θα δοκιμασω πρωτα επαναφορά εργοστασιακων κ στήσιμο κ καποια στιγμη αλλαγή μπαταρίας στη smartec.... Τι λετε;;

Το ταμπλετ μεσα σε 15 ωρες που το εβγαλα απο τη φόρτιση δεν επεσε ΚΑΘΟΛΟΥ απο το 100..... Οκ δεν ειναι 4g συνεπως δεν εχω κ sim αλλα τετοια αυτονομία τοσα χρονια σε sami δεν εχω ξαναδεί...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τα tablet ειναι αλλιως. Και εγω σε Huawei Mediapad T5 αν δεν το εχω χρησιμοποιησει μενει στο 100% ολη μερα. Περσι υπερπληρωσα το κατα τα αλλα αριστο S10e οποτε φετος βρηκα ευκαιρια να το διορθωσω. 740 για το S20 + που μου κοστισε 400 με την πωληση του S10e νομιζω ειναι καλη αναβαθμιση και γενικως αξιζει με τα 1000 τα λεφτα του (και ελληνικης αντιπροσωπειας).

Σκοπευω να το κρατησω τουλαχιστον 2ετια.

Οσο για τη μπαταρια κανε ενα στησιμο απο την αρχη και αλλαξε τη λιγο πριν τη ληξη της εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

Τί να πω κι εγώ ρε παίδες...με 7edge & s8 plus χα χα χα...βέβαια "επένδυσα και ολοκλήρωσα " το full frame σύστημα μου με τιμές 1/3 των αρχικών τιμών σε φακούς. Αφού περίσσεψαν χρήματα και πήρα κ το 1+ 7pro πριν 2 μήνες. Με λίγο ψάξιμο και υπομονή μπαίνεις χωρίς να το καταλάβεις σε τελείως hi End κατηγορία...απολαύστε τα είτε αυτά είναι κινητά είτε super compact & DSLR- mirrorless μηχανές.

 

* από τα καλύτερα tablets σε πιστότητα χρωμάτων το παλιό και πρωτοποριακό (2Κ ανάλυση το πρώτο ταμπλετ της εταιρείας και το μοναδικό δίχως amoled οθόνη) Samsung tab. 8.4 pro. Λειτουργεί φυσικά ακόμα σε κατάσταση άριστη και κάνει παρέα στα πλέον σύγχρονα πάνελ 27" 2Κ της iiyama & hp.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα είμαι σε κροπ αλλά σκέφτομαι για μετάβαση κάποια στιγμή.. Αν έχεις κονε η ξέρεις καταστήματα δώσε τα φώτα σου σε π.μ.κ για drone σκέφτομαι... Αυτή τη στιγμή σκέφτομαι αααν αντέξω να το πάω για 3 ετια με το s10 plus.. Το tab μακάρι να μου κρατούσε 4-5 χρόνια γιατί επξεργαζομαι κ σερφαρω εκεί τώρα.. Konaki αν θες στείλε μ το insta σ να σε ακολουθήσω σε π. μ

 

Θα μ βγάλει καμα burn in όπως στα προηγούμενα κ θα την αλλάξω δωρεάν τη μπαταρία κάποια στιγμή.. Αλλά κ για 20 - 25 πάλι θα την αλλάξω εννοείται

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα για τη συσκευή μας! Και επίσημα στη λίστα αυτών που θα αναβαθμιστούν σε Android 11!

https://www.sammyfans.com/samsung-android-11-device-list-these-devices-are-eligible-for-the-android-11-update/?fbclid=IwAR3R65dn0srIdEcUikc6GX81mjOAAEUnKXrIcDTNUEX465M2vVtfKV6ho7Y

*νέος χρήστης του S10+ μετά από 3 χρόνια με S8 :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα είμαι σε κροπ αλλά σκέφτομαι για μετάβαση κάποια στιγμή.. Αν έχεις κονε η ξέρεις καταστήματα δώσε τα φώτα σου σε π.μ.κ για drone σκέφτομαι... Αυτή τη στιγμή σκέφτομαι αααν αντέξω να το πάω για 3 ετια με το s10 plus.. Το tab μακάρι να μου κρατούσε 4-5 χρόνια γιατί επξεργαζομαι κ σερφαρω εκεί τώρα.. Konaki αν θες στείλε μ το insta σ να σε ακολουθήσω σε π. μ

 

Θα μ βγάλει καμα burn in όπως στα προηγούμενα κ θα την αλλάξω δωρεάν τη μπαταρία κάποια στιγμή.. Αλλά κ για 20 - 25 πάλι θα την αλλάξω εννοείται

Θα μιλήσουμε κάποια στιγμή, απόλαυσε αυτό που κάνεις... σούπερ συσκευή το 10+.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το S10+ μου είναι με firmware Cosmote. Σήμερα έβαλα ως δεύτερη sim μια κάρτα της Vodafone και ενεργοποίησα το voWiFi, όμως δε δουλεύει.

Το έχει δοκιμάσει κάποιος; Με το support που μίλησα, μου είπαν ότι είναι ενεργά στη γραμμή μου.

 

Δε θα σχολιάσω ότι στην αρχή μου είπαν να πάω σε κατάστημα για τις "υπηρεσίες voWiFi και voLTE", καθώς δεν κατάλαβε καν τι είναι. Α, μου λέει, το wifi calling λέτε!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Το βλέπω εντελώς ανούσιο να σου επιβαρύνει το μέγεθος του update για όλα αυτά, ενώ μπορείς αν τα χρειάζεσαι να τα κατεβάσεις οποιαδήποτε στιγμή. Χώρια που, όπως είπα, αν δεν κάνεις reset όπως γίνεται συνήθως σε μικρές αναβαθμίσεις από τους περισσότερους, θα τα έχεις ήδη updated όλα αυτά.

 

Sent from my Galaxy S10e

EUR G975FXXU7CTF1

Τελικα μαλλον δικιο ειχα οτι πρεπει να γινεται και αναβαθμιση των εφαρμογων αλλα ειπαμε εδω δεν μαλωνουμε αλλα ηθελα να το πω.. :D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Έχει κάτι παραπάνω αυτό το update;

Edit : ήρθε και στο δικό μου, και έχει κάποιες βελτιώσεις στην κάμερα+wifi κλπ

Αυτό είναι κάτι που γίνεται συχνά. Αλλά και πάλι, απέχει από αυτό που ζητάς, δηλαδή να έχει όλες τις ενημερώσεις όλων των εφαρμογών ενσωματωμένες.

 

Sent from my Galaxy S10e

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Έχει κάτι παραπάνω αυτό το update;

Edit : ήρθε και στο δικό μου, και έχει κάποιες βελτιώσεις στην κάμερα+wifi κλπ

Αυτό είναι κάτι που γίνεται συχνά. Αλλά και πάλι, απέχει από αυτό που ζητάς, δηλαδή να έχει όλες τις ενημερώσεις όλων των εφαρμογών ενσωματωμένες.

 

Sent from my Galaxy S10e

Εχει πανω απο 15 εφαρμογες ενημερωση...εκτος απο καμερα κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν διαφωνώ. Αλλά αυτό γίνεται γιατί έτυχε να τα βγάλουν τώρα. Στην επόμενη ενημέρωση ασφαλείας μπορεί να μην έχει τίποτα. Έστω ότι γίνουν updates σε εφαρμογές λίγο πιο μετά. Δεν μπορούν να τις ενσωματώνουν σε όλα τα μικρά updates ασφαλείας.

 

Sent from my Galaxy A40

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...εχει ακουστει κατι φετος για ανταλλαγη του s10 προκειμενου να αγορασουμε το s20 απο τις μεγαλες αλυσιδες καταστηματων οπως ειχε γινει περυσι;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...εχει ακουστει κατι φετος για ανταλλαγη του s10 προκειμενου να αγορασουμε το s20 απο τις μεγαλες αλυσιδες καταστηματων οπως ειχε γινει περυσι;;

αυτό δεν γίνεται συνήθως όταν πρωτοκυκλοφορούν τα νέα μοντέλα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κ δεν είναι το κατάλληλο νήμα... Ειδα για νεα ναυαρχίδα σε διπλανό στρατοπεδο θα εχει λεει τιμή 1400... Για μενα για ολα φταίει αρχικά η Apple μετά οι υπόλοιπες που ακολούθησαν... Κ εμεις που παμε κ τα σκαμε... Βαλτε τα κ με αλλη σειρά...

Επενδυσα σε tablet s5e κ dslr (κ ολο θα χαλάω για να αναβαθμιζομαι φακούς κτλ) αλλα νωθω πιάνουν καλύτερα τόπο... Με κατι αναδιπλωμενα στα 2000-2500 εχουν ξεφύγει τελειως νομιζω... Οκ δεν μας υποχρεώνει κανενας αλλά... Πιστεύω κ ελπίζω να τους γυρισουμε ολοι την πλατη κάποια στιγμή οσο κ έρωτα να έχουμε για τα smartphone... Παρακαλω να μεταφερθεί σε αλλο τοπικ αν υπαρχει θεμα.... Συνεχίζω με s10plus για 15 μηνες κ βλέπουμε οσο πάει... Κ οσο αντεξω... Άλλαζα πολυ συχνα για αναβάθμιση σε κάμερες....

Συμφωνώ! Το θέμα με τις τιμές έχει ξεχειλώσει πααααααααρα πολύ. Δυστυχώς με έχουν αναγκάσει να αλλάξω τακτική και από απόκτηση ναυαρχίδας day 1 να το γυρίσω σε απόκτηση της περσινής ναυαρχίδας...:( είτε σε κάποια προσφορά είτε ελαφρώς μεταχειρισμένο

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote πάλι κοιμάστε με τις αναβαθμίσεις. Μείναμε πολύ πίσω αυτό το μήνα. Το ελληνικό έχει ήδη πάρει secutiry Ιουνιου.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος τουs10+ εδω και 3 μερες..Μα να μην μου βγαζει η μπαταρια ουτε μεχρι το μεσημερι?screen on time κατω απο 3 30 ωρες ειδικα με δεδομενα 2 30 και πολυ ειναι ...εχω κλησει always on γενικα εχω κλησει τα παντα.και επισης το κινητο φορτιζεο σε 1 και 10 λεπτα ενω επρεπαι να γεμιζει σε 1 ωρα και 40 λεπτα..Υπαρχεο καποιο προβλημα με την συσκευη ?
Link to comment
Share on other sites

Βαλε ενα screenshot με τη χρηση μπαταριας....

 

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα παίδες έχω το κινητό εδώ κ 4 μέρες κ έχω να πω ότι είμαι τρελαμένος... Είχα το mate 20 pro ένα μήνα στα χέρια μου κ έχω να πω ότι η Samsung γενικά προσφέρει πολύ καλύτερη εμπειρία σε ένα Android τηλέφωνο... Κ μπαταρία τέρας κ οθόνη κ ήχος από άλλο πλανήτη... Γενικά τρελαμένος ελπίζω να μείνω έτσι!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...