Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

,καλησπέρα θέλω να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει... Με Hotspot... ,Πώς τα πάει η συσκευή ??? Αν κάνεις sharing... 8 9 ώρες.. βγάζει ?? Ξέρεις κάποιος ???
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ. Μια ερώτηση: Έχω τη εντύπωση ότι όταν σερφαρω, σαν να γίνονται τα γράμματα freeze. Δεν ξέρω αν το διατυπώνω σωστά. Σαν να πιξελιαζουν στιγμιαία τα γράμματα. Έχω δοκιμάσει όλες τις εναλλακτικές αναλύσεις οθονης, αλλά συνεχίζει. Το έχει παρατηρήσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ. Μια ερώτηση: Έχω τη εντύπωση ότι όταν σερφαρω, σαν να γίνονται τα γράμματα freeze. Δεν ξέρω αν το διατυπώνω σωστά. Σαν να πιξελιαζουν στιγμιαία τα γράμματα. Έχω δοκιμάσει όλες τις εναλλακτικές αναλύσεις οθονης, αλλά συνεχίζει. Το έχει παρατηρήσει κανείς?

 

Δοκιμασε με αλλο περιηγητη να δεις αν το κανει,Εγω με samsung internet δεν εχω παρατηρησει κατι

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και λιγες μερες μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν εχει τοποθετηθει καρτα sim και δεν μπορει να κανει η να λαβει κλησεις και μηνυματα.Εχει τυχει σε κανενα?Κανω επανεκκινηση και στρωνει

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα ακριβώς στο s5..είχε θέμα η πλακέτα και πήγα Smartec. εννοείται νέα πλακέτα εντός εγγύησης!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ποια εφαρμογή χρησιμοποιείται για led notification στην κάμερα του s10+? :)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ποια εφαρμογή χρησιμοποιείται για led notification στην κάμερα του s10+? :)

 

Καλησπέρα χετ, holey light

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε χρησιμοποιώ αυτήν εδώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.alwaysondisplay .

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χετ, holey light

ευχαριστώ!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ φίλε χρησιμοποιώ αυτήν εδώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.alwaysondisplay .

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ, μια χαρά κάνει τη δουλειά! Αφού όμως γίνεται η samsung δεν μπορούσε να έχει μαμίσια εφαρμογή, πρέπει να βάζουμε εφαρμογές τρίτων;;;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος κανένα καλό adblock για το κινητό μας? Να μπλοκάρει διαφημίσεις σε YouTube και σε συνδέσμους τοu Facebook? Όχι browser!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος κανένα καλό adblock για το κινητό μας? Να μπλοκάρει διαφημίσεις σε YouTube και σε συνδέσμους τοu Facebook? Όχι browser!

 

Για Facebook δεν ξερω...

 

Για you tube κατεβασε απο τον browser you tube vanced ειναι κορυφη

Μουσικη με κλειστη οθονη η στο προσκήνιο κ εννοείται χωρίς διαφημίσεις

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για Facebook δεν ξερω...

 

Για you tube κατεβασε απο τον browser you tube vanced ειναι κορυφη

Μουσικη με κλειστη οθονη η στο προσκήνιο κ εννοείται χωρίς διαφημίσεις

 

Στη τελευταία έκδοση του vanced μου δείχνει κάποιες διαφημίσεις πριν παίξει το βίντεο, ανάμεσα σε κάθε βίντεο.. Όχι μέσα.. Δε ξέρω αν καταλαβαίνεις τι λέω.. Ξέρουμε κάτι;

 

Screenshot-20200518-121111.jpg

 

Πάνω από το βίντεο του open, αυτό είναι διαφήμιση..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας...Αυτό που μου βγάζει ότι έχω battery 87% από εφαρμογή σε χωρητικότητα....αληθεύει....η οτι να ναι μας βγάζουν.....υπάρχει καμία στάνταρ εφαρμογή να δείχνει..υγεία;; Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μάγκες, σήμερα στα καλά καθούμενα η led βιβλίο θήκη πού είχα δείχνει σαν να παρέδωσε πνεύμα.. Δεν ανάβει δεν κάνει τπτ....

Να μιλήσω με smartec μήπως μ την αλλάξουν αλλιώς θα πάρω το κατάστημα που την είχα πάρει... Δεν μπορώ να καταλάβω πως έσβησε τελείως..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, εχω 4 ημέρες που ειμαι κάτοχος της συσκευής.

Την πηρα μεταχειρισμένη από κατάστημα με εναν ταχυφορτιστή samsung που μου έδωσαν.

Ενω είναι σε άριστη κατάσταση , φαίνεται κατά τη διάρκεια της γρηγορης φορτισης να μην ..φορτιζει μετά από κάποια ώρα και εξηγούμαι.

Το βάζω με 15% μπαταρία το βράδυ, ξεκινάει η ταχυφορτιση και το πρωί μετά από 7 ωρες έχει σταματήσει στο 49%...

Κανω Double tap στην οθονη, ανοίγει, καμία ένδειξη "γρηγορης φορτισης" στο κατω μέρος της οθόνης.

Αποσυνδεω το καλώδιο, το ξανασυνδεω και ξεκινάει πάλι η ταχυφόρτιση μέχρι το 100%.

Μου το έχει κάνει σε τρεις διαφορετικές πρίζες στο σπίτι.

Χθες αλλαξα και το type-c και πάλι το ίδιο έκανε.

Αποψε σκεφτομαι να χρησιμοποιησω απλο φορτιστή.

Η γρηγορη φόρτιση στο τηλέφωνο είναι ενεργοποιημένη.

Το τηλ μόλις το πηρα ήταν ήδη σε homescreen.

Δεν το έκανα factory reset αλλα πηρε την 2η ημερα update σε android 10.

Τι μπορεί να φταίει?

 

Συγνωμη για το μακροσκελες μνμ..

 

Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

60c0aaad62af0d20936efed641418d08.jpg

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, εχω 4 ημέρες που ειμαι κάτοχος της συσκευής.

Την πηρα μεταχειρισμένη από κατάστημα με εναν ταχυφορτιστή samsung που μου έδωσαν.

Ενω είναι σε άριστη κατάσταση , φαίνεται κατά τη διάρκεια της γρηγορης φορτισης να μην ..φορτιζει μετά από κάποια ώρα και εξηγούμαι.

Το βάζω με 15% μπαταρία το βράδυ, ξεκινάει η ταχυφορτιση και το πρωί μετά από 7 ωρες έχει σταματήσει στο 49%...

Κανω Double tap στην οθονη, ανοίγει, καμία ένδειξη "γρηγορης φορτισης" στο κατω μέρος της οθόνης.

Αποσυνδεω το καλώδιο, το ξανασυνδεω και ξεκινάει πάλι η ταχυφόρτιση μέχρι το 100%.

Μου το έχει κάνει σε τρεις διαφορετικές πρίζες στο σπίτι.

Χθες αλλαξα και το type-c και πάλι το ίδιο έκανε.

Αποψε σκεφτομαι να χρησιμοποιησω απλο φορτιστή.

Η γρηγορη φόρτιση στο τηλέφωνο είναι ενεργοποιημένη.

Το τηλ μόλις το πηρα ήταν ήδη σε homescreen.

Δεν το έκανα factory reset αλλα πηρε την 2η ημερα update σε android 10.

Τι μπορεί να φταίει?

 

Συγνωμη για το μακροσκελες μνμ..

 

Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

60c0aaad62af0d20936efed641418d08.jpg

 

 

 

Πρωτα του κανεις μια επανεκκίνηση.. Αν συνεχίσει

Εκτος απο typec που άλλαξες παρε κ ενα πριζακι η δανεισου ενα αυθεντικο..

Αν συνεχίζει το κανεις επαναφορά εργοστασιακων... Ααααν το συνεχισει η πας στο μαγαζι που το πηρες η το πας για έλεγχο smartec χαιδαρι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα είδα από κοντά s20 plus..... γτ δεν με ενθουσίασε καθόλου όμως; ;; λίγο πιο στενό και πιο ψηλό από το σ10..... μόνο για το 8Κ βίντεο να κάνουμε αλλαγή και τα 120hz είναι σωστό λέτε??? ...

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα είδα από κοντά s20 plus..... γτ δεν με ενθουσίασε καθόλου όμως; ;; λίγο πιο στενό και πιο ψηλό από το σ10..... μόνο για το 8Κ βίντεο να κάνουμε αλλαγή και τα 120hz είναι σωστό λέτε??? ...

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ είχα πει το ίδιο από το s9+ στο 10+. Αυτό που πρέπει να είναι γεγονός είναι ότι στο 20 ο επεξεργαστής exynos δεν τα πάει τόσο καλά όσο ο snapdragon που κυκλοφορεί εκτός Ευρώπης....

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ είχα πει το ίδιο από το s9+ στο 10+. Αυτό που πρέπει να είναι γεγονός είναι ότι στο 20 ο επεξεργαστής exynos δεν τα πάει τόσο καλά όσο ο snapdragon που κυκλοφορεί εκτός Ευρώπης....
Αυτό ακριβώς... και πολλά θέματα μπαταρίας....όπως πάντα βέβαια...

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε υποστήριξη Google services νομίζω πως η φετινή σειρά της Χαβάη p40 , p40 pro δεν έχει αντίπαλο μέχρι στιγμής. Κρίμα για την όλη αυτή φάση γιατί πραγματικά χαμένοι είμαστε εμείς οι καταναλωτές- αγοραστές. Όσον αφορά τα αγαπημένα μου σαμμυ (έχοντας περάσει από s7 edge, s8 plus, s9 plus & note 8) έκτοτε δεν μου έχει προσφέρει για τα δικά μου θέλω κάτι ξεχωριστό. Αυτός είναι και ο λόγος που επέλεξα το 1+ 7pro. Με επεξεργαστή SD φοβερό UI oxygen OS επιτέλους μια εξαιρετική οθόνη 2Κ amoled (90hz λειτουργικότατη δίχως περιορισμούς) , καλές κάμερες ( όχι ότι καίγομαι) πλήρη συνδεσιμότητα με τα έξτρα που χρησιμοποιώ και φυσικά όλα αυτά σε πιο προσιτή τιμή. Νομίζω πως θα υπάρξουν ευκαιρίες καλές την φετινή χρονιά λόγω covid-19.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα είδα από κοντά s20 plus..... γτ δεν με ενθουσίασε καθόλου όμως; ;; λίγο πιο στενό και πιο ψηλό από το σ10..... μόνο για το 8Κ βίντεο να κάνουμε αλλαγή και τα 120hz είναι σωστό λέτε??? ...

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν σε ενθουσίασε είναι προσωπικό, πιστεύω όμως πως ειδικά το θέμα τεχνολογία μας βοηθάει από μόνο του να είμαστε μόνο αντικειμενικοί.Το s20 plus είναι αναβαθμισμένο σχεδόν σε όλους τους τομείς .Την τεχνολογία πρέπει να την δαμαζουμε και όχι να μας δαμάζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Λίγο κάτω από τα 600 ευρω η τιμή του πλέον και σκέφτομαι τη μετάβαση.. Τώρα έχω ένα s9 plus από το όποιο είμαι πολύ ευχαριστημένος στα 2 αυτά χρόνια. Το s20 plus είναι ακριβο ακόμα για τα δεδομένα μου... Οπότε λέω να πάω στο S10 plus.

Αξίζει στα 585 ευρώ πλέον σαν αφορά πιστεύω. Ιδίως από την στιγμή που δε θέλω να πάω σε άλλη εταιρεία..

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...