Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λέτε;..... Να πάω απόs10 plus σε ultra....η δεν έχει μεγάλες διαφορές;;; Από εφαρμογή που είδα και το να έχω ένα χρόνο μπαταρία υγείας 88√>>>.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε;..... Να πάω απόs10 plus σε ultra....η δεν έχει μεγάλες διαφορές;;; Από εφαρμογή που είδα και το να έχω ένα χρόνο μπαταρία υγείας 88√>>>.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το σίγουρο είναι ότι με το S10 θα έχεις καλύτερο autofocus!!

 

Για μένα προσωπικά δεν αξίζει αυτή η μετάβαση. Αν ήσουν στο 9 θα σου λεγα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι με το S10 θα έχεις καλύτερο autofocus!!

 

 

 

Για μένα προσωπικά δεν αξίζει αυτή η μετάβαση. Αν ήσουν στο 9 θα σου λεγα ΟΚ.

Δηλαδή μόνο το autofocus έχει διαφορές με το δικό μας;;; Όλα τα άλλα είναι ίδια:;;; Δεν είδα και τις τοπ διαφορές στο YouTube.....
Link to comment
Share on other sites

Guys ποια μεβρανη προτείνετε να το αγοράσω κοντά στα 15€ από Ελλάδα. Το έχω χωρίς μεβρανη και το φοβάμαι μην πάθει τίποτα το μικρούλη μου...σ10+...
Link to comment
Share on other sites

Η μεμβρανη της Spigen ειναι καλη και ευκολη σε τοποθετηση αν την κανεις μονο σου. Βεβαια ποτε δεν καταφερα να βαλω μεμβρανη η τζαμακι σε κινητο χωρις να παρει σκονη απο κατω.... Απορω πως το καταφερνουν στα μαγαζια.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να του βαλω μια μεμβρανη απανω.

θα παω για την spigen

πιανει καλα το αποτυπωμα ετσι;

Η Spigen έχει πολύ καλά προϊόντα αλλά τόσο οι μεμβράνες της όσο και τα τζαμάκια συνήθως ταιριάζουν με τις δικές της θήκες προστασίας γιατί λόγω κυρτότητας της οθόνης οι άλλες θήκες τα ξεκολλούν.Οπότε αν θες μεμβράνη ή τζάμι να ελέγξεις αν η θήκη ταιριάζει. Προσωπικά πιστεύω πως η μεμβράνη δεν προσφέρει τίποτα στο κινητό καλύτερα για εμένα αν θες προστασία να βάλεις μια απλή θήκη τύπου βιβλίου ώστε να σου προστατεύει και την οθόνη. Και κομψό είναι και ασφαλές

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

μετα απο βιντεο που ειδα στο yt η spigen δεν ειναι τοσο friendly με τον fingerprint sensor.

ειδα πως αυτη κανει λιγο καλυτερη δουλεια.

την εχει δοκιμασει κανεις;

 

Ringke Dual Easy Screen Protector (Galaxy S10+)

https://www.skroutz.gr/s/17457158/Ringke-Dual-Easy-Screen-Protector-Galaxy-S10.html?from=catspan&o=Ringke+Galaxy+S10+Plus#reviews

Την εχω δοκιμασει.Τοποθετειται ευκολα αλλα δε μου αρεσε η υφη της.Με καμια μεμβρανη δεν εχει προβλημα το αποτυπωμα μη το φοβασαι.Εγω επιμενω με της Samsung εκτος και αν δε σου αρεσει το κοψιμο που κανει στις καμερες

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

Κάτοχος από χτες ενός S10+, ερχόμενος από Huawei Mate 10 Pro.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μεταφέρω τις φωτογραφίες από την προηγούμενη συσκευή, έτσι ώστε να εμφανίζονται στο Gallery με την ίδια, χρονολογική σειρά;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Ελπίζω να είστε όλοι καλά.Τα public μου έστειλαν ένα email και έναν κωδικό για να πάρετε το Galaxy S10+ 128gb στα 599€ (περιορισμένη προσφορά).

Επειδή εγώ είμαι fan της apple και επειδή θεωρώ ότι είναι κρίμα να πάει χαμένος ο κωδικός (είδα ότι έχει μικρή διαφορά από την τιμή του bestprice και πως τα public τα έχουν ετοιμοπαράδοτα)

Ενδιαφέρεται κανείς ?

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

Κάτοχος από χτες ενός S10+, ερχόμενος από Huawei Mate 10 Pro.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μεταφέρω τις φωτογραφίες από την προηγούμενη συσκευή, έτσι ώστε να εμφανίζονται στο Gallery με την ίδια, χρονολογική σειρά;

 

Ευχαριστώ

Ο τρόπος μεταφοράς δεν έχει να κάνει με το τρόπο εμφάνισης με χρονολογική σειρά.

Λογικά όμως θα τις βλέπεις με την ίδια χρονολογική σειρά. Τουλάχιστον σε εμένα έτσι φαίνονται όταν τις μετέφερα στο S10+ από το S8+

Η ταξινόμηση εμφάνισης μπορεί να γίνει με σειρά αύξουσα ή φθίνουσα, ομαδοποίηση κατά ημερομηνία , ή ταξινόμηση κατά ημερομηνία δημιουργίας, τροποποίησης ή όνομα.

Προσωπικά εγώ φτιάχνω θεματικούς φακέλους και μεταφέρω εκεί τις φωτογραφίες από το φάκελο ''κάμερα''. Θα μπορούσες και εσύ να κάνεις το ίδιο ή να φτιάξεις ένα φάκελο με το όνομα Huawai και να βάλεις τις φωτό από το παλιό τηλέφωνο. Από το να είναι χύμα οι φωτό σου σε ένα φάκελο είναι πολύ πιο εύκολη η αναζήτηση σε φακέλους οπότε στο φάκελο κάμερα θα είναι μόνο οι αταξινόμητες.

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε το update σήμερα το πρωί κάπου 150mb (CSC-EUR)

G975FXXS5CTD1 G975FOXM5CTD1

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε το update σήμερα το πρωί κάπου 150mb (CSC-EUR)

G975FXXS5CTD1 G975FOXM5CTD1

 

Το έκανα και σε πρώτη φάση μου φαίνεται πιο smoothly η κίνηση της αρχικής

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση

 

Ποιος έιναι λέτε ο καλύτερος τρόπς μεταφοράς; Google photos?

 

Ο τρόπος μεταφοράς δεν έχει να κάνει με το τρόπο εμφάνισης με χρονολογική σειρά.

Λογικά όμως θα τις βλέπεις με την ίδια χρονολογική σειρά. Τουλάχιστον σε εμένα έτσι φαίνονται όταν τις μετέφερα στο S10+ από το S8+

Η ταξινόμηση εμφάνισης μπορεί να γίνει με σειρά αύξουσα ή φθίνουσα, ομαδοποίηση κατά ημερομηνία , ή ταξινόμηση κατά ημερομηνία δημιουργίας, τροποποίησης ή όνομα.

Προσωπικά εγώ φτιάχνω θεματικούς φακέλους και μεταφέρω εκεί τις φωτογραφίες από το φάκελο ''κάμερα''. Θα μπορούσες και εσύ να κάνεις το ίδιο ή να φτιάξεις ένα φάκελο με το όνομα Huawai και να βάλεις τις φωτό από το παλιό τηλέφωνο. Από το να είναι χύμα οι φωτό σου σε ένα φάκελο είναι πολύ πιο εύκολη η αναζήτηση σε φακέλους οπότε στο φάκελο κάμερα θα είναι μόνο οι αταξινόμητες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση

 

Ποιος έιναι λέτε ο καλύτερος τρόπς μεταφοράς; Google photos?

Προσωπικά επειδή και τα δύο τηλέφωνα ήταν samsung η μεταφορά έγινε από τηλέφωνο σε τηλέφωνο.

Το google photos δεν το έχω χρησιμοποιήσει για τέτοιο θέμα.

Θα μπορούσες να μεταφέρεις τις φωτογραφίες στο laptop ή pc και απ εκεί στο νέο τηλέφωνο.

Γενικά υπάρχουν αρκετοί τρόποι όπως και το drobox.

Θα σου πρότεινα μέσω του laptop

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επειδή και τα δύο τηλέφωνα ήταν samsung η μεταφορά έγινε από τηλέφωνο σε τηλέφωνο.

Το google photos δεν το έχω χρησιμοποιήσει για τέτοιο θέμα.

Θα μπορούσες να μεταφέρεις τις φωτογραφίες στο laptop ή pc και απ εκεί στο νέο τηλέφωνο.

Γενικά υπάρχουν αρκετοί τρόποι όπως και το drobox.

Θα σου πρότεινα μέσω του laptop

 

Εγω το εκανα μέσω Bluetooth αλλα είναι χρονοβόρο αναλογα με την ποσότητα και το μέγεθος των φωτογραφιών

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εκανα μέσω Bluetooth αλλα είναι χρονοβόρο αναλογα με την ποσότητα και το μέγεθος των φωτογραφιών
Bluetooth? Omg!!!

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bluetooth? Omg!!!

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Αν η προηγούμενη συσκευή έχει with fi direct μεταφέρονται πολύ γρήγορα οι φωτογραφίες και τα βίντεο αλλιώς κλαφτα Χαράλαμπε.. απ'το s7 κ μετά έχει σίγουρα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , νεος κατοχος και γω απο χθες!

 

Ολα καλα με τι κινητο, οθοναρα ρε φιλε! Αλλα σε συγκριση με το ποκοφον που εχω με gcam πανω, τα αποτελεσματα της σελφοκαμερας ειναι απογοητευτικα...

Ισως κακομαθα με την gcam που κανει παπαδες στο ποκο δε ξερω...

Απο οσο διαβασα χωρις ρουτ δε γινεται κατι με gcam για το s10. Υπάρχει κατι που μπορει να γινει για να βελτιωθει η σελφοκαμερα; Εκτος της φατσας μου βεβαια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , νεος κατοχος και γω απο χθες!

 

Ολα καλα με τι κινητο, οθοναρα ρε φιλε! Αλλα σε συγκριση με το ποκοφον που εχω με gcam πανω, τα αποτελεσματα της σελφοκαμερας ειναι απογοητευτικα...

Ισως κακομαθα με την gcam που κανει παπαδες στο ποκο δε ξερω...

Απο οσο διαβασα χωρις ρουτ δε γινεται κατι με gcam για το s10. Υπάρχει κατι που μπορει να γινει για να βελτιωθει η σελφοκαμερα; Εκτος της φατσας μου βεβαια :lol:

 

Gcam για την πίσω έχω και εγώ μόνο για πολύ χαμηλό φωτισμό χωρίς ρουτ εννοείται για σελφι δεν με νοιάζει, είναι καλό εργαλείο κ θα είναι για καιρό

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και λιγες μερες μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν εχει τοποθετηθει καρτα sim και δεν μπορει να κανει η να λαβει κλησεις και μηνυματα.Εχει τυχει σε κανενα?Κανω επανεκκινηση και στρωνει
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και λιγες μερες μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν εχει τοποθετηθει καρτα sim και δεν μπορει να κανει η να λαβει κλησεις και μηνυματα.Εχει τυχει σε κανενα?Κανω επανεκκινηση και στρωνει

 

Την έχεις κόψει ή καινούρια?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με flares στην καμερα;

 

Το καλοκαίρι θυμάμαι μια χαρά έβγαζα ηλιοβασιλεματα φωτο

41801d024b2a2e575cdb66a2a508a756.jpg

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με flares στην καμερα;

 

Το καλοκαίρι θυμάμαι μια χαρά έβγαζα ηλιοβασιλεματα φωτο

41801d024b2a2e575cdb66a2a508a756.jpg

 

Τυχαίο είναι. Μερικές φορές μπορεί να εμφανιστεί μερικές όχι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...