Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αστο να παρει μια ανασσα μετα το reset και κλεισε και το digital balance ή ψηφιακή ευεξία στα ελληνικα (νομίζω).
Νομίζω digital well being λέγεται .. Εννοειται το έχω κλείσει αυτό

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά προσπαθώ να συνδέσω έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο που πήρα με το κινητό όμως δεν μπορεί να τον διαβάσει με τίποτα, ενώ ο δίσκος αρχίζει και λειτουργεί κανονικά όταν τον συνδέω. Έναν παλιότερο που είχα τον διάβαζε κανονικά. Γνωρίζει κανείς για ποιο λόγο μπορεί να γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά προσπαθώ να συνδέσω έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο που πήρα με το κινητό όμως δεν μπορεί να τον διαβάσει με τίποτα, ενώ ο δίσκος αρχίζει και λειτουργεί κανονικά όταν τον συνδέω. Έναν παλιότερο που είχα τον διάβαζε κανονικά. Γνωρίζει κανείς για ποιο λόγο μπορεί να γίνεται αυτό;

 

Τσέκαρε λίγο το σύστημα αρχείων του δίσκου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά προσπαθώ να συνδέσω έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο που πήρα με το κινητό όμως δεν μπορεί να τον διαβάσει με τίποτα, ενώ ο δίσκος αρχίζει και λειτουργεί κανονικά όταν τον συνδέω. Έναν παλιότερο που είχα τον διάβαζε κανονικά. Γνωρίζει κανείς για ποιο λόγο μπορεί να γίνεται αυτό;

 

Άμα είναι μηχανικός περιστρεφόμενος δεν θα τον διαβάσει. Πρέπει να είναι SSD ή Flash (το γνωστό στικάκι)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα να κάνω μία ερώτηση βγήκε σήμερα μία καινούργια αναβάθμιση για το always on display μπορεί κάποιος που την έβαλε να μου πει αν έχει αφαιρεθεί η λειτουργία Πατήστε για εμφάνιση? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Πώς κλείνουμε την ψηφιακή ευεξία
Μονο με την εφαρμογη package disabler pro μπορεις να την απενεργοποιησεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα να κάνω μία ερώτηση βγήκε σήμερα μία καινούργια αναβάθμιση για το always on display μπορεί κάποιος που την έβαλε να μου πει αν έχει αφαιρεθεί η λειτουργία Πατήστε για εμφάνιση? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι..συνεχιζει να υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε λίγο το σύστημα αρχείων του δίσκου.

Είναι NTFS

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άμα είναι μηχανικός περιστρεφόμενος δεν θα τον διαβάσει. Πρέπει να είναι SSD ή Flash (το γνωστό στικάκι)

Μηχανικός περιστρεφόμενος είναι (hdd) όμως και ο παλιότερος που είχα τέτοιος ήταν, αλλά συνδεόταν κανονικά με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Είναι NTFS

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηχανικός περιστρεφόμενος είναι (hdd) όμως και ο παλιότερος που είχα τέτοιος ήταν, αλλά συνδεόταν κανονικά με το κινητό.

Δεν σημαίνει ότι υποστηρίζει τους μηχανικούς. Και εγώ που έχω δύο δίσκους δεν διαβάζει κανένα. Μονο το λαμπάκι τους ανάβει και ακούγονται να περιστρέφεται. Χρειάζεται πολύ ρεύμα για να διαβάζει τους μηχανικούς. Αν θες να το ψάξεις περισσότερο, μπορεί να βρεις κάτι αλλά εγώ είχα απογοητευτεί και δεν ξανά ασχολήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.το εχει παθει κανενας απο σας να εμφανιζει αποτυπωμα στην οθονη στο κατω μερος;ας πουμε απο το ινσταγραμ τα εικονακια κατω η απο τον browser το ιδιο;το ιδιο ειχα παθει και με το σ9.2 φορες μου κανανε αντικατασταση την οθονη την τριτη αντικατασταση συσκευης και αυτο σε λιγο χρονικο διαστημα.το καλο της υποθεσης το χα παρει απο τον κωτσοβολο και μου δωσανε πιστωτικο αντι να μου δωσει η εταιρια ενα 9ρι παλι οποτε κολλησα λιγα ακομα και πηρα το 10ρι τον σεπτεμβριο.αλλα τωρα μετα απο τοσους μηνες κανει οτι μου εκανε και στο 9ρι.αλλα παλι τα ιδια ομως;θα καθομαι να περιμενω 15 μερες να το φτιαξουνε και μετα απο ενα μηνα παλι τα ιδια;μηπως να κοιταξω προς μηλο πλευρα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.το εχει παθει κανενας απο σας να εμφανιζει αποτυπωμα στην οθονη στο κατω μερος;ας πουμε απο το ινσταγραμ τα εικονακια κατω η απο τον browser το ιδιο;το ιδιο ειχα παθει και με το σ9.2 φορες μου κανανε αντικατασταση την οθονη την τριτη αντικατασταση συσκευης και αυτο σε λιγο χρονικο διαστημα.το καλο της υποθεσης το χα παρει απο τον κωτσοβολο και μου δωσανε πιστωτικο αντι να μου δωσει η εταιρια ενα 9ρι παλι οποτε κολλησα λιγα ακομα και πηρα το 10ρι τον σεπτεμβριο.αλλα τωρα μετα απο τοσους μηνες κανει οτι μου εκανε και στο 9ρι.αλλα παλι τα ιδια ομως;θα καθομαι να περιμενω 15 μερες να το φτιαξουνε και μετα απο ενα μηνα παλι τα ιδια;μηπως να κοιταξω προς μηλο πλευρα;

 

Φίλε μου είναι συχνό φαινόμενο όλων των συσκευών που έχουν oled οθόνη.. Το έχω πάθει και εγώ όπως πολλοί...

Το δουλεύεις συχνά με τη φωτεινότητα στο τέρμα και είσαι με τις ωρες στο ινσταγκραμ....

Τέτοιες οθόνες έχουν κ τα μήλα εδώ κ 3 χρόνια και την πρώτη χρονιά είχαν σαμσουνγκ οθόνες πάνω.....

Όσο για ότι θα μείνεις για 15 μέρες χωρίς κινητό μου ακούγεται αστείο.... Η σαμσουνγκ συνεργάζεται με τη smartec που είναι ότι καλύτερο σε service. Δνε ξέρω τώρα λόγω του ιού αν είναι κανονικά ανοιχτά... Πάντως προ καραντίνας αν το πήγαινες στο Χαϊδάρι σε μια ώρα σου είχαν αλλάξει οθόνη μπαταρία κ ότι άλλο χρειαζόταν δωρεάν αν ήσουν μέσα στα 2 χρόνια εγγύησης...

Αν θες να το στείλεις από άλλη πόλη το στέλνεις με δωρεάν μεταφορικά με την acs κ σε 3 μέρες το πολύ είναι πίσω σαν καινούργιο... Μπορείς να τους κάνεις ένα τηλέφωνο να δεις αν δουλεύουν κανονικά στο ωράριο τους...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το πηγα στο service στην ευελπιδων που ειναι κοντα μου.και τις 2 φορες μου πανε οτι καθυστερουνε λογω οτι εχουν ελλειψη σε οθονες!!αλλα θα σε ακουσω και μολις τελειωσει αυτο που περναμε θα πεταχτω εκει να δουμε τι θα μου πουνε.
Link to comment
Share on other sites

Το πηγα στο service στην ευελπιδων που ειναι κοντα μου.και τις 2 φορες μου πανε οτι καθυστερουνε λογω οτι εχουν ελλειψη σε οθονες!!αλλα θα σε ακουσω και μολις τελειωσει αυτο που περναμε θα πεταχτω εκει να δουμε τι θα μου πουνε.

 

 

Πάρε τηλεφωνο στη smartec ή στείλε τους μήνυμα στο messenger, μου φαίνεται απίθανο ναμην έχουν αυτοί..

Αφού μένεις Αθήνα πετάξου μέχρι acs με κάποιο τρόπο ή να περάσουν να στο πάρουν θα είναι δωρεάν κ δε τα αργούν καθόλου, η σμαρτεκ είναι ένας επιπλέον λόγος που δε φεύγω από σαμσουνγκ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξανω. Για εμας που ειμαστε εντος Αττικης, υπαρχει μονο η smartec. Ουτε το καταστημα που πηρες το κινητο ουτε τιποτα. Εχω περασει σχεδον απο ολες τις μαρκες και σχεδον απο ολα τα σερβις, δεν υπαρχει αλλο εστω να πλησιαζει τη smartec. Και οπως λεει και ο φιλος, καθε φορα που σκεφτομαι να παω σε αλλη μαρκα, εστω για δοκιμη, πιο πολυ με προβληματιζει το να αποχωριστω την ασφαλεια της smartec παρα την ιδια τη samsung.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γνώμη βοήθεια..

Επεξεργαζομαι τις φωτο απτη dslr εδώ στο κινητό.. Σκέφτομαι η να πάω σε ένα καλό ταμπλέτ με oled οθόνη κ δέκα ίντσες..

Άρχισα να. Σκέφτομαι να πάρω κ το dex να το συνδέω σε τηλεοράσεις. Παίρνω απλά το dex samsung κ. Είμαι έτοιμος.. Η μπορώ κ μέ ένα καλώδιο type c που βγάζει θύρα hdmi .

Πως θα το κάνω σαν pc μόνο με το. Dex?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια γνώμη βοήθεια..

Επεξεργαζομαι τις φωτο απτη dslr εδώ στο κινητό.. Σκέφτομαι η να πάω σε ένα καλό ταμπλέτ με oled οθόνη κ δέκα ίντσες..

Άρχισα να. Σκέφτομαι να πάρω κ το dex να το συνδέω σε τηλεοράσεις. Παίρνω απλά το dex samsung κ. Είμαι έτοιμος.. Η μπορώ κ μέ ένα καλώδιο type c που βγάζει θύρα hdmi .

Πως θα το κάνω σαν pc μόνο με το. Dex?

 

Μπαίνεις στη σελίδα του dex και κατεβάζεις το πρόγραμμα. Το κάνεις εγκατάσταση στο pc και με ένα καλώδιο hdmi έχεις πλήρη λειτουργία dex στον υπολογιστή σου. Πλέον δε χρειάζεται να έχεις καμία συσκευή dex. Μόνο Προσοχή, κάποιες εφαρμογές android δεν δουλεύουν σωστά.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Γενικα το s10 plus overall ειναι καλη συσκευη

Ειχα το p30 pro και εκανα ανταλλαγη με το s10 plus

Ο λογος που το εκανα ηταν επειδη η οθονη ηταν πιο πλατια και το κινητο δεν γλυστραει τοσο

Υπαρχουν φασεις που το μετανιωνω ειδικα στην μπαταρια η μερα με την νυχτα

Ο οθονη δεν εχει και τεραστια διαφορα μην το παρακανουμε

Και απο φωτο το ιδιο (αν και σε πορτραιτο καλυτερο το pro)

Tωρα μενει να δουμε τι θα κανει το 20 αν και δεν νομιζω να υπαρχουν μεγαλες διαφορες

Δεν ειμαι εναντια στο plus απλα επισημαινω καιποια πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στη σελίδα του dex και κατεβάζεις το πρόγραμμα. Το κάνεις εγκατάσταση στο pc και με ένα καλώδιο hdmi έχεις πλήρη λειτουργία dex στον υπολογιστή σου. Πλέον δε χρειάζεται να έχεις καμία συσκευή dex. Μόνο Προσοχή, κάποιες εφαρμογές android δεν δουλεύουν σωστά.
Τωρα που λέτε για το dex. Γίνεται να παίξει κατευθείαν στην τηλεόραση; το έχω συνδέσει με hdmi type c , αλλά τπτ.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που λέτε για το dex. Γίνεται να παίξει κατευθείαν στην τηλεόραση; το έχω συνδέσει με hdmi type c , αλλά τπτ.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν δουλεύει με οποιοδήποτε καλώδιο για σύνδεση σε τηλεόραση.

Το επίσημο της Samsung ειναι αυτό:

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/kalodia/samsung-kalodio-fortisis-kai-metaforas-dedomenon-dex-cable-to-1-5-m-mauro_3036340

Είχα δει και κάποιες after market προτάσεις απο amazon αλλά όχι με μεγαλη διαφορά στη τιμη.

Τα αρνητικά είναι πως τελειώνει τη μπαταρία του τηλεφώνου πολύ γρήγορα και πρέπει να έχεις bluetooth mouse και keyboard για αξιοπρεπή εμπειρία.

Αλλιώς πας σε κάτι τέτοιο που έχει και θύρες usb για σύνδεση περιφερειακών.

https://www.skroutz.gr/c/587/diafora-aksesouar-kinhton.html?keyphrase=samsung+dex

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχει τραβηξει καποιος timelapse (παρελευση χρονου) σε 4k?

Ενω η καμερα υποστηριζει μεγαλυτερη αναλυση το mp4 που παραγει ως timelapse ειναι 1920x1080.

ευχαριστω

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε update στην κάμερα από το Galaxy store για την κάμερα. Ξέχωρα ότι δεν νομίζω ότι έχει ξαναγίνει νομίζω ότι παίρνω και καλύτερα αποτελέσματα στο night mode. Ξέρουμε αν είναι bug fixes της 2.1 (έχω 2.0 ακόμα one UI) ή αν είναι update της κάμερας συνολικότερα?

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει με οποιοδήποτε καλώδιο για σύνδεση σε τηλεόραση.

Το επίσημο της Samsung ειναι αυτό:

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/kalodia/samsung-kalodio-fortisis-kai-metaforas-dedomenon-dex-cable-to-1-5-m-mauro_3036340

Είχα δει και κάποιες after market προτάσεις απο amazon αλλά όχι με μεγαλη διαφορά στη τιμη.

Τα αρνητικά είναι πως τελειώνει τη μπαταρία του τηλεφώνου πολύ γρήγορα και πρέπει να έχεις bluetooth mouse και keyboard για αξιοπρεπή εμπειρία.

Αλλιώς πας σε κάτι τέτοιο που έχει και θύρες usb για σύνδεση περιφερειακών.

https://www.skroutz.gr/c/587/diafora-aksesouar-kinhton.html?keyphrase=samsung+dex

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, είτε με το καλώδιο είτε με αυτό με τις θύρες usb

Μπιρω να παίζω το κινητό στην τηλεόραση κ να Μπιρω να κάνω επεξεργασία φωτογραφίας η μόνο με το δεύτερο να γίνεται αυτό που θα δουλεύει σαν υπολογιστής;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...