Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει αντιμετωπίσεις κάποιος θεμα με τα sms? Το τελευταίο διάστημα κάνει αρκετά δευτερόλεπτα να στείλει.

Πήρα τη Vodafone , έκαναν επανεκκίνηση δικτύου , αλλα Δν άλλαξε κατι.

Μετά έσβησα κατι εφαρμογές που ειχα κατεβάσει για το Instagram , μήπως επηρέαζαν τα μηνύματα, αλά πάλι τίποτα.

 

Λαμβάνω κανονικά απλά αργούν να σταλούν.

 

Καποια αλλη ιδέα?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

νομιζω πως εχει ξαναναφερθει ,μήπως εχεις ενεργοποιημενο το voip (κλήσεις wi fi ) ? Παντως ειναι η αληθεια πως και με αυτο κλειστο αργουν λιγο τα sms και σε εμενα, αλλα με αυτό ανοιχτο αργουν παααρα πολυ !

:superman:
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως εχει ξαναναφερθει ,μήπως εχεις ενεργοποιημενο το voip (κλήσεις wi fi ) ? Παντως ειναι η αληθεια πως και με αυτο κλειστο αργουν λιγο τα sms και σε εμενα, αλλα με αυτό ανοιχτο αργουν παααρα πολυ !

 

 

 

Βρηκα λύση στο θεμα της Vodafone, έκλεισα το volte όπως μου είπαν κι ολα οκ, πάνε μπομπα !

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ένημερωση ασφαλείας Μαρτίου

Vodafone EU

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσεις κάποιος θεμα με τα sms? Το τελευταίο διάστημα κάνει αρκετά δευτερόλεπτα να στείλει.

Πήρα τη Vodafone , έκαναν επανεκκίνηση δικτύου , αλλα Δν άλλαξε κατι.

Μετά έσβησα κατι εφαρμογές που ειχα κατεβάσει για το Instagram , μήπως επηρέαζαν τα μηνύματα, αλά πάλι τίποτα.

 

Λαμβάνω κανονικά απλά αργούν να σταλούν.

 

Καποια αλλη ιδέα?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Χάλια μερικά δεν πάνε καθόλου...

 

Με cosmote εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναφέρετε ότι τα μηνύματα δεν πάνε καθόλου, λαμβάνετε ειδοποιήσεις ότι παραδόθηκε το μήνυμα;

Όταν αλλάζω συσκευή, έχω ένα κινητό παλιό Nokia, το οποίο συχνά δεν λαμβάνει μηνύματα κι οι αποστολείς απορούν.

Μόλις βάλω την sim σε ένα smartphone μου έρχονται κατεβατά από μηνύματα που υποστήριζαν ότι μου έστειλαν.

Νομίζω ότι φταίει κάτι τέτοιο. Ότι δηλαδή σε κάποια κινητά είναι σαν να αποστέλλεται μία συνομιλία αντί για κλασσικό γραπτό μήνυμα.

Ωστόσο δεν γνωρίζω αν μπορεί να λυθεί με κάποιο τρόπο. Στα Samsung ζητά να ενεργοποιήσεις τέτοιες συνομιλίες.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα λύση στο θεμα της Vodafone, έκλεισα το volte όπως μου είπαν κι ολα οκ, πάνε μπομπα !

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Κι εγώ μόλις τώρα έκλεισα το volte με vodafone, το δοκίμασα και φαίνεται να διορθώθηκε το πρόβλημα!

Thanks!!!:thanks:

ΥΓ είμαι με s9+

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παίδες και εγώ με wind έχω θέμα, πάω να στείλω σε πελάτες, κυρίως απάντηση σε μήνυμα, και μου λέει αποτυχία.. Αν σβήσω διάλογο και στείλω καινούριο πάει. Να φταίει αυτό ? Τώρα μου έγινε πρώτη φορά με 2 διαφορετικους

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι ο μόνος που είναι πλέον εξαρτημένος από το bixby button (προφανώς με bxActions); Για μένα πλέον είναι λόγος μη αναβάθμισης! Πιο πολύ και από τη θύρα των ακουστικών θα μου λείψει!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι ο μόνος που είναι πλέον εξαρτημένος από το bixby button (προφανώς με bxActions); Για μένα πλέον είναι λόγος μη αναβάθμισης! Πιο πολύ και από τη θύρα των ακουστικών θα μου λείψει!

Τι να σου πω... Εγώ έχω βάλει το κουμπί να τρέχει την εντολή screen off. Έτσι για να έχω και από τις δύο πλευρές κουμπί κλεισίματος. Εσύ τι έχεις βάλει και θα σου λείψει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω βάλει το ίντερνετικο ράδιο που ακούω συχνά κ είναι πολύ χρήσιμο..

 

Τι εντυπώσεις έχετε τελικά για το s20 ultra θα άξιζε η μετάβαση από s10 plus..

Εγω νομίζω πως δεν είναι κ τόσο μεγάλες οι διαφορές μέσα σε ένα χρόνο...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε VPN? Ξέρετε κάποιο που να με δείχνει Ελλάδα ενώ δεν είμαι; είμαι Κροατία και προσπαθώ να ανοίξω βίντεο στο YouTube από Ελλάδα και μου λέει αυτό το βίντεο δεν παίζει εκτός Ελλάδας και κάτι τέτοια...
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω... Εγώ έχω βάλει το κουμπί να τρέχει την εντολή screen off. Έτσι για να έχω και από τις δύο πλευρές κουμπί κλεισίματος. Εσύ τι έχεις βάλει και θα σου λείψει;

 

Χρησιμοποιώ όλους τους δυνατούς συνδυασμούς και σε σβηστή και σε ανοιχτή οθόνη. Αναλυτικά:

 

Απλό πάτημα--> Back button (πολύ βοηθητικό όταν κρατάς το κινητό με το αριστερό και θες να πας πίσω. Είναι πιο γρήγορο ακόμα και από side gesture)

Διπλό πάτημα--> Φακός (πολύ χρήσιμο να ανοίγεις φακό χωρίς να χρειάζεται να ξεκλειδώσεις κινητό)

Παρατεταμένο πάτημα--> Αθόρυβο/Κανονικό (Αξία ανεκτίμητη να το βάζεις αθόρυβο χωρίς να το βγάζεις απ' τη τσέπη)

Διπλό και παρατεταμένο--> Screenshot

 

Σε κάποια φάση είχα δοκιμάσει να βάλω και τα κουμπιά της έντασης στο κόλπο αλλά γίνεται πολύ δύσκολος ο χειρισμός της έντασης μετά και το παράτησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Μολις ηρθα ατο club μετα απο το καταπληκτικο S7 edge.

Ερωτηση : εχει απο μαμα το κινητο screen protector? Εχω βγαλει ολες τις ζελατινες του αλλα αυτη της οθονης φαινεται να μην ειναι απλη οπως οι αλλες. Φυσικα το κουτι κατα την αγορα σφραγισμενο και με περιτυλιγμα.

 

Και δευτερον το κουμπι το πλαινο της bixby πως το κανουμε customize σε οτι θελουμε;

Ευχαριστω πολυ κ καλως σας βρηκα κ εδω

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Μολις ηρθα ατο club μετα απο το καταπληκτικο S7 edge.

Ερωτηση : εχει απο μαμα το κινητο screen protector? Εχω βγαλει ολες τις ζελατινες του αλλα αυτη της οθονης φαινεται να μην ειναι απλη οπως οι αλλες. Φυσικα το κουτι κατα την αγορα σφραγισμενο και με περιτυλιγμα.

 

Και δευτερον το κουμπι το πλαινο της bixby πως το κανουμε customize σε οτι θελουμε;

Ευχαριστω πολυ κ καλως σας βρηκα κ εδω

 

Καλησπέρα! Με γεια και να το χαρείς! Θα δεις μεγάλη διαφορά από S7 δε το συζητάμε.

 

Ναι το κινητό έχει εργοστασιακό screen protector που είναι μάλιστα και πάρα πολύ καλό. Εγώ προσωπικά με αυτό είμαι ακόμα.

Για το bixby κατέβασε την εφαρμογή bxActions από το PlayStore και ακολούθα τις οδηγίες για την ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Α τελεια φιλε γιατι δεν το ηξερα και πηγα να το ξηλωσω να σου πω την αληθεια... παλι καλα που δεν το εκανα... χαχα

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες!

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου Γιωργο!!!

Βλεπω την ακολουθεις την τεχνολογια συνεχεια και σε παραδεχομαι !

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως εχει ξαναναφερθει ,μήπως εχεις ενεργοποιημενο το voip (κλήσεις wi fi ) ? Παντως ειναι η αληθεια πως και με αυτο κλειστο αργουν λιγο τα sms και σε εμενα, αλλα με αυτό ανοιχτο αργουν παααρα πολυ !

 

τις τελευταιες 2 μερες και μενα αργουν τα sms που στελνω (cosmote)

 

Διαβασα αυτο που γραψατε για το voip αλλα λογω πολυ κακου σηματος στο σπιτι μου, πραγματικα το χρειαζομαι.

 

Ξερουμε τι εχει συμβει;

 

Επισης ειχα την εντυπωση οτι το voip βοηθαει και τα sms, λαθος;

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

10 μηνες περίπου με το κινητό και πλέον θα ήθελα να γράψω την γνώμη μου. Στις αρχές ήμουν ξετρελαμενος με την συσκευή (προερχόμενος από iphone). Η πίσω κάμερα ειδικά μου φάνηκε πάρα πολύ καλή το ίδιο και η φοβερή του οθόνη. Από εκεί και πέρα το χάος. Πολλά bugs σε εφαρμογές ειδικά στο messenger και στο SwiftKey (πληκτρολόγιο). Η μπροστά κάμερα; τελείως άβολη και ενοχλεί σε πολλά πράγματα που πας να κάνεις.. Σε θέμα instagram, Facebook κτλπ οι selfie κάμερα πολύ zoomed και χάλια. Μετά από μερικες αναβαθμίσεις τώρα τελευταία το κινητό άρχισε να κολλάει κιόλας. Πράγμα που στο iPhone δεν είχα συναντήσει ποτέ. Το κινητό έχει μπει αγγελία για να πουληθεί διότι έδωσα ένα χιλιάρικο και πραγματικά το μετάνιωσα.
Link to comment
Share on other sites

10 μηνες περίπου με το κινητό και πλέον θα ήθελα να γράψω την γνώμη μου. Στις αρχές ήμουν ξετρελαμενος με την συσκευή (προερχόμενος από iphone). Η πίσω κάμερα ειδικά μου φάνηκε πάρα πολύ καλή το ίδιο και η φοβερή του οθόνη. Από εκεί και πέρα το χάος. Πολλά bugs σε εφαρμογές ειδικά στο messenger και στο SwiftKey (πληκτρολόγιο). Η μπροστά κάμερα; τελείως άβολη και ενοχλεί σε πολλά πράγματα που πας να κάνεις.. Σε θέμα instagram, Facebook κτλπ οι selfie κάμερα πολύ zoomed και χάλια. Μετά από μερικες αναβαθμίσεις τώρα τελευταία το κινητό άρχισε να κολλάει κιόλας. Πράγμα που στο iPhone δεν είχα συναντήσει ποτέ. Το κινητό έχει μπει αγγελία για να πουληθεί διότι έδωσα ένα χιλιάρικο και πραγματικά το μετάνιωσα.
Σίγουρα έχεις πάρει το s10+ ;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ όλους τους δυνατούς συνδυασμούς και σε σβηστή και σε ανοιχτή οθόνη. Αναλυτικά:

 

Απλό πάτημα--> Back button (πολύ βοηθητικό όταν κρατάς το κινητό με το αριστερό και θες να πας πίσω. Είναι πιο γρήγορο ακόμα και από side gesture)

Διπλό πάτημα--> Φακός (πολύ χρήσιμο να ανοίγεις φακό χωρίς να χρειάζεται να ξεκλειδώσεις κινητό)

Παρατεταμένο πάτημα--> Αθόρυβο/Κανονικό (Αξία ανεκτίμητη να το βάζεις αθόρυβο χωρίς να το βγάζεις απ' τη τσέπη)

Διπλό και παρατεταμένο--> Screenshot

 

Σε κάποια φάση είχα δοκιμάσει να βάλω και τα κουμπιά της έντασης στο κόλπο αλλά γίνεται πολύ δύσκολος ο χειρισμός της έντασης μετά και το παράτησα.

Το ιδιο σκέφτομουν και εγω μιας και στο νοτε 8 χρησιμοποιουσα bxactions, κάνοντας περιπου τα ίδια με εσένα και περισσότερα. Εγώ χρησιμοποιουσα και τα volume key ώστε με σβηστή οθόνη να αλλαξω τραγούδια.

Στο galaxy s10 lite που πήρα τώρα, δεν υπάρχει bixby button. Έχει βγει όμως το sideactions που ουσιαστικά είναι ολοιδιο το bxactions για κινητα χωρίς bixby button. Ουσιαστικά κάνεις τα ίδια. Δουλεύει και στη σειρά galaxy s20.

Απλά χρησιμοποιείς το power button, κρατοντας μόνο το να πατάς για να ανοίγει κλείνει η οθονη, και βάζεις ότι θες σε long click, double click.

Ενω κανεις shutdown / restart απο το εικονίδιο που έχει στo notifications bar.

Ουσιαστικά χανεις μονο το κλικ του bixby..

Που αν θες και αυτό το αλλαζεις, απλά θα κλείνεις την οθονη με εικονίδιο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχετε παρατηρισει ασταθεια στο wifi? Ενω ειναι συνδεδεμενο μου βγαζει το θαυμαστικο στο wifi συχνα πυκνα και λεει οτι θα συνδεθει οταν η ποιοτητα του δικτυου βελτιωθει. Και μετα ξανα το ιδιο.

Με το S7 edge 3 χρονια τωρα δεν το εκανε ποτε. Ουτε με το A5 της γυναικας μου.

Εχω vdsl και εδω και 6 μηνες που την εχω δεν εχει κανει disconnect ποτε.

Καμια ιδεα;

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

4 μέρες μετά και δεν έχει κανείς καμία απάντηση βρε παιδιά ?

δεν έχει κίνηση το νήμα ή δεν γνωρίζει κάποιος ?

ευχαριστώ.

αν και θεωρώ πως βρήκα την αιτία του κακού αλλά μου κάνει εντύπωση πως σε ένα τοσο "φρεσκο" ακόμα τηλέφωνο και δεν υπήρξε ούτε μια απάντηση ...

 

btw κάτι ακόμα ..

έχω συνδεδεμένο ενα bluetooth και το θέμα μου είναι το εξής.

όταν έχω ειδοποιησεις απο εφαρμογές (viber, messenger ktp) έχω ήχο ειδοποιήσης μόνο στο Bt και όχι ΚΑΙ στο κινητό.

αν απενεργοποιήσω την επιλογή του Bt να έχει τις ειδοποιήσεις στο ακουστικό τότε χτυπάνε κανονικά απο το τηλεφωνο

αλλά έτσι χάνω και τον ήχο πολυμέσων απο τα ακουστικά.

Το να υπάρχει ήχος και απο το Bt και απο το κινητό είναι κάποια επιλογή που δεν έχω βρει ?

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...