Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω βάλει να ανοίγει το Bixby με διπλό πάτημα και με μόνο να τρέχει η εντολή turn off. Έτσι εχω και από τις 2 πλευρές του κινητου κουμπί για να σβήνει.
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει να ανοίγει το Bixby με διπλό πάτημα και με μόνο να τρέχει η εντολή turn off. Έτσι εχω και από τις 2 πλευρές του κινητου κουμπί για να σβήνει.

 

φιλε, πολυ καλη ιδεα, εγω εβαλα με μονο κλικ να ανοιγει η καμερα, για να δουμε αν θα το συνηθισω...

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά κάτοχος και εγώ από χθες,ομολογώ ένα σοκ στην κάμερα το έπαθα ερχόμενος από 1+7pro,υπάρχει κάποια λειτουργική gcam;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά κάτοχος και εγώ από χθες,ομολογώ ένα σοκ στην κάμερα το έπαθα ερχόμενος από 1+7pro,υπάρχει κάποια λειτουργική gcam;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7948909

 

Εδώ θα βρεις τα πάντα

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά κάτοχος και εγώ από χθες,ομολογώ ένα σοκ στην κάμερα το έπαθα ερχόμενος από 1+7pro,υπάρχει κάποια λειτουργική gcam;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικο! Όταν λες σοκ τι εννοείς;

Ποιο έχει δηλαδή καλύτερη κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα το τζαμακι που είχα μπροστά των δέκα ευρώ γιατί είχε ράγισει από απροσεξία μου δούλευε ρολόι το αποτύπωμα κ το άνοιγμα με τα μούτρα μ το ίδιο.. Μόνο στη μπροστινή κάμερα δεν έδειχνε σωστά όταν έβγαζα γιατί είχε μαζέψει σκόνη... Απόλαυση η γυμνή οθόνη αλλά θέλει φουλ προσοχή... Το κορυφαίο είναι άλλο ότι δούλευα με απλά γάντια λόγω κρύου κ με το τζαμακι κ χωρίς το τζαμί μπορούσα να χειριστώ κανονικά το κινητό με την αφή...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Όταν λες σοκ τι εννοείς;

Ποιο έχει δηλαδή καλύτερη κάμερα;

Σε στοκ μικρές διαφορές,αλλά είχα συνηθίσει gcam στο άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει και εγώ τις 10μμ στο s10 Ok έχει πολύ καλό αποτέλεσμα αλλά και η μαμά είναι αρκετά καλή

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο μειονεκτημα που εχω παρατηρησει ειναι οταν μιλας πρεπει να εχει το τηλεφωνο πολυ κοντα στο στομα σου οταν το απομακρυνεις λιγο δεν εε ακουνε.Εκτος και αν μου το προκαλει η spigen.
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Νεος κάτοχος εδω, το εχω καμια 20αρiα μερες.

ΕΙμαι ευχαριστημενος αλλα εχω παθει κι εγω το σοκ με την ποιοτητα της καμερας σε εσωτερικους/low-light χωρους.

Φωτο χωρις το φως της μερας απλως δεν βλεπετε, πραγματικα στην αρχη νομιζα οτι εχα καποιου ειδους φιλτρο τυπου grain ανοιχτο αλλα δεν βρηκα τιποτα.

 

GCam παιζει στο μοντελο μπας και το σωσουμε η να κλαιει ο ΑηΒασιλης τα 800€ ?

Link to comment
Share on other sites

Νεος κάτοχος εδω, το εχω καμια 20αρiα μερες.

ΕΙμαι ευχαριστημενος αλλα εχω παθει κι εγω το σοκ με την ποιοτητα της καμερας σε εσωτερικους/low-light χωρους.

Φωτο χωρις το φως της μερας απλως δεν βλεπετε, πραγματικα στην αρχη νομιζα οτι εχα καποιου ειδους φιλτρο τυπου grain ανοιχτο αλλα δεν βρηκα τιποτα.

 

GCam παιζει στο μοντελο μπας και το σωσουμε η να κλαιει ο ΑηΒασιλης τα 800€ ?

 

Τι είχες πριν και έχεις πάθει τόσο σοκ ? Εγώ μόνο με mate 20 pro είδα λίγο καλύτερες μόνο σε αυτό το κομμάτι...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νεος κάτοχος εδω, το εχω καμια 20αρiα μερες.

ΕΙμαι ευχαριστημενος αλλα εχω παθει κι εγω το σοκ με την ποιοτητα της καμερας σε εσωτερικους/low-light χωρους.

Φωτο χωρις το φως της μερας απλως δεν βλεπετε, πραγματικα στην αρχη νομιζα οτι εχα καποιου ειδους φιλτρο τυπου grain ανοιχτο αλλα δεν βρηκα τιποτα.

 

GCam παιζει στο μοντελο μπας και το σωσουμε η να κλαιει ο ΑηΒασιλης τα 800€ ?

 

Φιλε μετα τις αναβαθμισεις που εχουν πεσει η φωτογραφιες τη νυχτα βγαινουν καταπληκτικες.Μηπως κατι δε κανεις καλα?Καθαρισε τους φακους γιατι δυστυχως ετσι οπως τους εχουν τοποθετησει γεμιζουν δαχτυλιες και ρυθμισε το sth "νυχτα" για να βγαλεις σε σκοταδι.Και πες μας:):):):):)

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει καταφέρει κάνεις να συνδέσει το κινητό με αντάπτορα type c σε hdmi σε τηλεόραση και να του έβγαλε το samsung dex στο μενου; εγώ δεν το έχω καταφέρει ακόμα. Δεν ξέρω τι κάνω λάθος.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει καταφέρει κάνεις να συνδέσει το κινητό με αντάπτορα type c σε hdmi σε τηλεόραση και να του έβγαλε το samsung dex στο μενου; εγώ δεν το έχω καταφέρει ακόμα. Δεν ξέρω τι κάνω λάθος.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι το έχω κάνει αρκετές φορές με έναν αντάπτορα της anker.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω κάνει αρκετές φορές με έναν αντάπτορα της anker.
Εγώ πήρα έναν από τα media markt της trust αλλά δεν μου βγάζει την επιλογή στο κινητό. Πρέπει να κάνω κάτι ή το βγάζει μόνο του;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σκεφτομαι την αγορα του S10+ .

Αυτη την στιγμη εχω το πολυ πολυ τιμιο S7 edge.

Αξιζει η αγορα του μετα απο εναν χρονο κυκλοφοριας του στα 650 που εχει στο skroutz?

Βεβαια ειναι σε αναμονη το S11 αλλα και οταν βγει θα εχει τιμη στον Θεο...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σκεφτομαι την αγορα του S10+ .

 

Αυτη την στιγμη εχω το πολυ πολυ τιμιο S7 edge.

 

Αξιζει η αγορα του μετα απο εναν χρονο κυκλοφοριας του στα 650 που εχει στο skroutz?

 

Βεβαια ειναι σε αναμονη το S11 αλλα και οταν βγει θα εχει τιμη στον Θεο...

Θα έλεγα να περιμένεις αυτές τις 20 μέρες, γιατί εκτιμώ θα πέσει κι άλλο η τιμή του s10+

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και εχεις ενα δικιο οσον αφορα το θεμα τιμης. Απο θεμα χαρακτηριστικων παραμενει στις τοπ συσκευες ακομα κ εναν χρονο μετα ;αξιζει η αγορα του ;

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και εχεις ενα δικιο οσον αφορα το θεμα τιμης. Απο θεμα χαρακτηριστικων παραμενει στις τοπ συσκευες ακομα κ εναν χρονο μετα ;αξιζει η αγορα του ;
Είναι μια δυσκολη ερώτηση. Το γεγονός είναι ότι πρόκειται για την πρώτη σειρά S, όπου το plus διατηρεί τιμή πάνω από 630-650€, ένα χρόνο μετά την εμφάνιση του. Συγκριτικά με πέρυσι πχ με την εμφάνιση των S10, το S9+ έπεσε μέχρι και τα 430€, τιμή εξαιρετική. Τώρα δεν ξέρω αλλά θα μου φανεί θαύμα να πάει ακόμη και κάτω από 580€ το s10 plus... Αυτό βέβαια δε μπορώ να καταλάβω πως συμβαίνει, αλλά είναι αρνητικό σίγουρα για τους καταναλωτές που θέλουν να παίρνουν σε δεύτερο χρόνο την ναυαρχίδα, ενώ είναι θετικό για εκείνους που την αγόρασαν, καθώς έχει σημαντική αξία μεταπώλησης.

 

Προσωπικά μάλλον θα επέλεγα note10 (μικρό) λόγω ίδιας τιμής, ίδιου μεγέθους, αλλά πιο όμορφης οθόνης και μάλλον καλύτερης κάμερας.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σκεφτομαι την αγορα του S10+ .

Αυτη την στιγμη εχω το πολυ πολυ τιμιο S7 edge.

Αξιζει η αγορα του μετα απο εναν χρονο κυκλοφοριας του στα 650 που εχει στο skroutz?

Βεβαια ειναι σε αναμονη το S11 αλλα και οταν βγει θα εχει τιμη στον Θεο...

 

Έχει ίδια τιμή από Ιούνιο.. Πιστεύω ότι μέχρι Μάρτιο θα πέσει αρκετά και ας βγει το άλλο ψηλά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα, επίκειται αλλαγή από galaxy note 8 σε galaxy s 10.. λόγω ίδιας εταιρείας θα υπήρχε περίπτωση somehow να μεταφέρω αυτόματα μέσω Samsung account πχ όλες τις εφαρμογές και κυρίως τις σημειώσεις μου; Ουσιαστικά θα ήθελα να μπω στο νέο τηλέφωνο κ να είναι όλα όπως στο παλιό ( άλλο το τι γίνεται στη πράξη)..

Με το Knox που έχω κάνει εγγραφή μήπως;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα, επίκειται αλλαγή από galaxy note 8 σε galaxy s 10.. λόγω ίδιας εταιρείας θα υπήρχε περίπτωση somehow να μεταφέρω αυτόματα μέσω Samsung account πχ όλες τις εφαρμογές και κυρίως τις σημειώσεις μου; Ουσιαστικά θα ήθελα να μπω στο νέο τηλέφωνο κ να είναι όλα όπως στο παλιό ( άλλο το τι γίνεται στη πράξη)..

 

Με το Knox που έχω κάνει εγγραφή μήπως;

Με το που θα ανοίξεις το νέο κινητό θα δεις οδηγίες για το πώς θα γίνει αυτό που λες. Νομίζω ότι μεταφέρει ακόμη και το ιστορικό των κλήσεων

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το που θα ανοίξεις το νέο κινητό θα δεις οδηγίες για το πώς θα γίνει αυτό που λες. Νομίζω ότι μεταφέρει ακόμη και το ιστορικό των κλήσεων

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Μεταφέρει σχεδόν τα πάντα. Μηνυματα ιστορικό κλήσεων. Φρόντισε να κανεις ένα backup ασφαλείας πριν στο παλιό τηλ έτσι ώστε όταν περάσεις το gmail account στο νέο να στο σεταρει όπως το παλιό.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρει σχεδόν τα πάντα. Μηνυματα ιστορικό κλήσεων. Φρόντισε να κανεις ένα backup ασφαλείας πριν στο παλιό τηλ έτσι ώστε όταν περάσεις το gmail account στο νέο να στο σεταρει όπως το παλιό.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάνω σε αυτό το θέμα θέλω να ρωτήσω και εγώ κάτι.... συγγνώμη αν ειναι off topic. Όταν αγοράζεις καινούργιο κινητό από τα μεγάλα καταστήματα σε λένε να μεταφέρουν τα δεδομένα σου από το παλιό στο νέο!!!!! Αυτό είναι ασφαλές διαδικασία η να το αποφεύγουμε???? Εγώ βέβαια ειμαι του χειροκίνητο setup αλλά είναι μια ωραία ερώτηση για να μάθει κάτι περισσότερα ο κόσμος από κάποιον ποιο σχετικό...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Θα χρειαστεί το κινητό να πάει σε Smartec γιατί έχω ένα θέμα με την επαφή που (δεν) κάνει ο φορτιστής με αποτέλεσμα να μην φορτίζει εύκολα το κινητό.

Μου ζήτησαν να το κάνω backup πριν τους το πάω. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να γίνει αυτό για το σύνολο του κινητού (μουσική, φωτογραφίες, accounts, εφαρμογές)?

 

Μήπως έχουμε άλλη εναλλακτική από την Smartec προς Μαρούσι μεριά?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας :)

May the force be with us :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...