Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα στη παρεα

 

ηθελα να σας ρωτησω αν το μπακαπ δουλευει καλα.εχω βαλει να μου ανεβασει στο cloud της samsung Μονο τις φωτο και ενω ξεκινησε δυνατα,εχει σταματησει...μηπως γνωριζει κανεις?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδω και περίπου 4 μήνες του S10+.

 

Γενικά εδώ μέσα είχα διαβάσει πολύ καλά λόγια στο θέμα της κάμερας. Δυστυχώς σήμερα έκανα ένα εξαιρετικό σύντομο versus με το Mate 20 pro του κολλητού μου. Τραβήξαμε 2 μικρά νυκτερινά βιντεάκια (1080p 60fps ) και 2 με 3 φωτογραφίες με το night mode του εκάστοτε κινητού. Παιδιά η διαφορά είναι παραπάνω από αισθητή υπέρ του Mate. Και θυμάμαι ότι εδώ μέσα κάποιοι λένε ότι τα Huawei πάσχουν στο θέμα του video. Αν τα huawei πάσχουν τότε το S10 τι κάνει;

 

Και αφήστε την σύγκριση με το Mate. Πάλι είχα βγάλει ένα βίντεο βράδυ το συντριβάνι στο ζάππειο και ήταν μαύρα χάλια. Καταλαβαίνω ότι ένα κινητό δεν είναι μόνο η κάμερα αλλά ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν αξίζει την διαφορά της τιμής ( +230 περίπου ευρώ ) σε σχέση με το Mate.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδω και περίπου 4 μήνες του S10+.

 

Γενικά εδώ μέσα είχα διαβάσει πολύ καλά λόγια στο θέμα της κάμερας. Δυστυχώς σήμερα έκανα ένα εξαιρετικό σύντομο versus με το Mate 20 pro του κολλητού μου. Τραβήξαμε 2 μικρά νυκτερινά βιντεάκια (1080p 60fps ) και 2 με 3 φωτογραφίες με το night mode του εκάστοτε κινητού. Παιδιά η διαφορά είναι παραπάνω από αισθητή υπέρ του Mate. Και θυμάμαι ότι εδώ μέσα κάποιοι λένε ότι τα Huawei πάσχουν στο θέμα του video. Αν τα huawei πάσχουν τότε το S10 τι κάνει;

 

Και αφήστε την σύγκριση με το Mate. Πάλι είχα βγάλει ένα βίντεο βράδυ το συντριβάνι στο ζάππειο και ήταν μαύρα χάλια. Καταλαβαίνω ότι ένα κινητό δεν είναι μόνο η κάμερα αλλά ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν αξίζει την διαφορά της τιμής ( +230 περίπου ευρώ ) σε σχέση με το Mate.

 

 

Για πολύ χαμηλό φωτισμό βάζεις gcam στο s10plus κ κάνει τη νύχτα μέρα.. Όσο για το βίντεο τραβάει 4k με 60 fps το s10 οπότε κ εκεί υστερεί το Huawei...

Δεν είναι μόνο το σκοτάδι στο θέμα φωτογραφίας...

Κ σαν φωτογραφία ΔΕΝ θα διαβάσεις ότι το sami είναι καλύτερο σε όλες τις συνθήκες πουθενά..

Κερδίζει σε ήχο σε οθόνη σε service αχρείαστο ναναι..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδω και περίπου 4 μήνες του S10+.

 

Γενικά εδώ μέσα είχα διαβάσει πολύ καλά λόγια στο θέμα της κάμερας. Δυστυχώς σήμερα έκανα ένα εξαιρετικό σύντομο versus με το Mate 20 pro του κολλητού μου. Τραβήξαμε 2 μικρά νυκτερινά βιντεάκια (1080p 60fps ) και 2 με 3 φωτογραφίες με το night mode του εκάστοτε κινητού. Παιδιά η διαφορά είναι παραπάνω από αισθητή υπέρ του Mate. Και θυμάμαι ότι εδώ μέσα κάποιοι λένε ότι τα Huawei πάσχουν στο θέμα του video. Αν τα huawei πάσχουν τότε το S10 τι κάνει;

 

Και αφήστε την σύγκριση με το Mate. Πάλι είχα βγάλει ένα βίντεο βράδυ το συντριβάνι στο ζάππειο και ήταν μαύρα χάλια. Καταλαβαίνω ότι ένα κινητό δεν είναι μόνο η κάμερα αλλά ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν αξίζει την διαφορά της τιμής ( +230 περίπου ευρώ ) σε σχέση με το Mate.

 

φιλε μου εχω το mate 20 pro και το σ10 παραλληλα (ειχα και snapdragon αλλα το εδωσα και εχω το exynos της γυναικας μου). Μες το σπιτι τραβαω τα παιδια μου και το ματε ειναι για κλαμματα. που το ειδες το καλυτερο? βεβαια δεν βαζω 60fps, δεν υπαρχει λογος αν δε θες slowmotion. Οποτε εχω συγκρινει στα 30 οπου το ματε ειναι τραγικο, δεν βλεπονταν τα παιδια στο βιντεο ειδικα μολις σκοτεινιαζε, γεματο θορυβο και παστελ, ειδικα μερικα σημεια τα αλλοιωνει τρομερα. αυτα δεν τα κανει το σ10.

καμερα βραδυ ειναι καλυτερο επειδη φωτιζει πιο πολυ, δε σημαινει ομως οτι το σ10 ειναι κακο. και τη μερα ειναι πιο κορεσμενες του ματε που πανε προς το αφυσικο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Να ρωτησω...Επειδη ειπατε για gcam, υπαρχει καποια λειτουργικη gcam για το exynos s10 plus;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!έχει το s10+ κάτι σαν imessage? Το wifi calling να έχω πάντα ανοιχτό?Η Όχι?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!έχει το s10+ κάτι σαν imessage? Το wifi calling να έχω πάντα ανοιχτό?Η Όχι?
Παρατήρησα ότι όταν έχω ανοιχτό wifi ή δεδομένα, στέλνει σε άλλους κατόχους samsung μήνυμα ως "συνομιλια" κι εκεί μπορείς να επιστρέψεις και φωτο κλπ, και σου γράφει και παραδόθηκε και διαβάστηκε

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Με κοσμοτε μου ήρθαν τον τελευαταιο καιρό 2 update το πρώτο 250mb κ το δεύτερο 125 πριν λίγο... Τι γίνεται κ τα εφερε μαζεμένα; στο δεύτερο έγραφε ότι είναι είναι για το αποτύπωμα στο πρώτο είχε αναβάθμιση για την κάμερα αργή κίνηση στο μπροστινή κτλ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Να ρωτησω...Επειδη ειπατε για gcam, υπαρχει καποια λειτουργικη gcam για το exynos s10 plus;

Και εγώ όσες .gcam έχω βάλει κρασαρουν... Αν κάποιος έχει βάλει κάποια που να λειτουργεί ας μας στείλει κάποιο λινκ για exynos..

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όσες .gcam έχω βάλει κρασαρουν... Αν κάποιος έχει βάλει κάποια που να λειτουργεί ας μας στείλει κάποιο λινκ για exynos..

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Στις αξιολογήσεις στο σκρουτζ του s10 plus στις 3 με 4 πρώτες με τις καλύτερες κριτικές έχω γράψει ένα review έχω βάλει κ ένα λινκ απτό youtube για gcam εμένα για νύχτα σε πολύ χαμηλό φωτισμό χωρίς φλας δουλεύει κομπλέ δεν είναι όμως για καμιά άλλη χρήση.. Κ μια θετική αξιολόγηση αν σας αρέσει το review

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Στις αξιολογήσεις στο σκρουτζ του s10 plus στις 3 με 4 πρώτες με τις καλύτερες κριτικές έχω γράψει ένα review έχω βάλει κ ένα λινκ απτό youtube για gcam εμένα για νύχτα σε πολύ χαμηλό φωτισμό χωρίς φλας δουλεύει κομπλέ δεν είναι όμως για καμιά άλλη χρήση.. Κ μια θετική αξιολόγηση αν σας αρέσει το review

 

Φίλε ψάχνω αλλά δεν βλέπω το post σου με το λινκ.. Ποια ημερομηνία το έβαλες?? Μήπως στο έσβησαν..?? Για δες μια και γράψε μας με ποιο όνομα το έχεις βάλει.. ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πότε παίρνουμε επίσημα Android 10 και one UI 2? Όχι beta!Βαρέθηκα να διαβάζω για αυτά και να μην έρχεται ποτέ! Στο περίπου
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πότε παίρνουμε επίσημα Android 10 και one UI 2? Όχι beta!Βαρέθηκα να διαβάζω για αυτά και να μην έρχεται ποτέ! Στο περίπου

Όσα άρθρα έχω διαβάσει μέχρι στιγμής, οι πιθανότατες ημερομηνίες είναι προς τα τέλη του 19 με αρχές του 20.

Προσωπικά το βλέπω να έρχεται κοντά στα Χριστούγεννα.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ψάχνω αλλά δεν βλέπω το post σου με το λινκ.. Ποια ημερομηνία το έβαλες?? Μήπως στο έσβησαν..?? Για δες μια και γράψε μας με ποιο όνομα το έχεις βάλει.. ;)

 

 

Λογικά Τρίτη αξιολόγηση πάτα κάπου αριστερά να σου βγάλει ΌΧΙ αυτές που λέει πιο πρόσφατες αλλά πιο χρήσιμες

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όσα άρθρα έχω διαβάσει μέχρι στιγμής, οι πιθανότατες ημερομηνίες είναι προς τα τέλη του 19 με αρχές του 20.

 

Προσωπικά το βλέπω να έρχεται κοντά στα Χριστούγεννα.

Συνήθως από Μάρτη περνουν τα S...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω πάρει το s10 plus με snapdragon SM-G975U1 είναι unlocked είναι Amazon. Η ερώτηση μου είναι ότι δεν έχει μετάφραση σ όλα τα επίπεδα του μενού. Μπορώ να περάσω κάποιο csc με καλύτερη μετάφραση? Ράδιο μπορώ να βάλω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω πάρει το s10 plus με snapdragon SM-G975U1 είναι unlocked είναι Amazon. Η ερώτηση μου είναι ότι δεν έχει μετάφραση σ όλα τα επίπεδα του μενού. Μπορώ να περάσω κάποιο csc με καλύτερη μετάφραση? Ράδιο μπορώ να βάλω ?

 

 

Ράδιο έχει κανονικά από μόνο του απλά συνδέεις τα ακουστικά για κεραία.. Για τη γλώσσα ίσως πρέπει να αλλάξεις ρομ ας απαντήσει κάνας άλλος

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ράδιο έχει κανονικά από μόνο του απλά συνδέεις τα ακουστικά για κεραία.. Για τη γλώσσα ίσως πρέπει να αλλάξεις ρομ ας απαντήσει κάνας άλλος

 

Ευχαριστώ Jim για την απάντησή σου. Το ζήτημα είναι ότι πάω να κάνω εγκατάσταση το app του ράδιο και μετά μου λέει ότι είναι αδύνατη η εγκατάσταση! Τεσπα νομίζω ότι υπάρχουν παιδιά εδώ μέσα που είχαν το s10 plus με snap. Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Jim για την απάντησή σου. Το ζήτημα είναι ότι πάω να κάνω εγκατάσταση το app του ράδιο και μετά μου λέει ότι είναι αδύνατη η εγκατάσταση! Τεσπα νομίζω ότι υπάρχουν παιδιά εδώ μέσα που είχαν το s10 plus με snap. Ευχαριστώ και πάλι
Ραδιόφωνο έχουν μόνο όσα έχουν snapdragon;

ή έχουν και τα exynos;

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο έχουν μόνο όσα έχουν snapdragon;

ή έχουν και τα exynos;

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Νομίζω Μόνο με snapdragon

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι κάποιος έγραψε, δεν είναι σίγουρος αν σε αυτό το νήμα, ότι είχε πρόβλημα, η μετάφραση δεν ήταν πλήρης.

Firmware κοίταξε στο sammobile,, αυτό θεωρώ αξιόπιστο. εννοείται δεν θα βάλεις για exynos.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι ότι κάποιος έγραψε, δεν είναι σίγουρος αν σε αυτό το νήμα, ότι είχε πρόβλημα, η μετάφραση δεν ήταν πλήρης.

Firmware κοίταξε στο sammobile,, αυτό θεωρώ αξιόπιστο. εννοείται δεν θα βάλεις για exynos.

 

Θανάση, άρα πλέον ξετυλίγεται το κουβάρι της ημιτελής μετάφρασης. Το θέμα είναι μήπως υπάρχει κάποια άλλη csc με ποιο ολοκληρωμένη μετάφραση και δεύτερον όταν κατεβάζω από το apk mirror το ράδιο app , τότε σταματά την εγκατάσταση κάτι για την περιοχή!

Link to comment
Share on other sites

Για snapdragon:

Κοιτα εαν σου δουλευει το παρακατω ειναι και ιντερνετικο αλλα δουλευει και χωρις μεσα απο τις ρυθμισεις.---->>> https://www.apkmirror.com/apk/nextradio/

 

Εαν δεν σου δουλευει η τελευταια εκδοση δοκιμασε και αυτη την παλιοτερη--->>> https://www.apkmirror.com/apk/nextradio/nextradio-free-live-fm-radio/nextradio-free-live-fm-radio-4-0-2224-release-release/

Πρεπει να εχεις συνδεσει τα ακουστικα πρωτα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εχτές το πήρα και σήμερα το δοκιμάζω από το πρωί. Με την μπαταρία τι γίνεται; πάει να μου βγάλει μόνο 5 ώρες οθόνη. Μήπως ακόμα δεν έχουν ολοκληρωθεί η υπολογισμοί για την βέλτιστη διαχείριση;
Link to comment
Share on other sites

Για snapdragon:

Κοιτα εαν σου δουλευει το παρακατω ειναι και ιντερνετικο αλλα δουλευει και χωρις μεσα απο τις ρυθμισεις.---->>> https://www.apkmirror.com/apk/nextradio/

 

Εαν δεν σου δουλευει η τελευταια εκδοση δοκιμασε και αυτη την παλιοτερη--->>> https://www.apkmirror.com/apk/nextradio/nextradio-free-live-fm-radio/nextradio-free-live-fm-radio-4-0-2224-release-release/

Πρεπει να εχεις συνδεσει τα ακουστικα πρωτα.

 

Θα το δοκιμάσω όταν φτάσω σπίτι. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...