Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!να κάνω μια χιλιοειπωμένη ερώτηση πιο γυαλί συνεργάζεται άψογα με το κινητό μας?Επίσης φοράωκαι θήκη spigen!
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε στο XDA η beta για android 10 αν βρω χρόνο το βράδυ θα την περάσω. Την πέρασε κάνεις να μας πει εντυπώσεις;

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!να κάνω μια χιλιοειπωμένη ερώτηση πιο γυαλί συνεργάζεται άψογα με το κινητό μας?Επίσης φοράωκαι θήκη spigen!

 

Είχα t max δεν δούλευε με τίποτα το αποτύπωμα.

Έβαλα Belkin και εντάξει, έστω και αν μερικές φορές πατάω 2 φορές για να δουλέψει. Εύκολη τοποθέτηση, έχει πλαίσιο τοποθέτηση ς, αν την ξηλώσει η θήκη Spigen Δεν ξέρω, έχω original flip cover Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το wifi calling απο vodafone εδω και 3 μηνες περίπου...

Παρα πολυ καλό!

Απλό στην χρήση με σήμα full μέσο rooter...

H χρέωση γίνετε κανονικά όπως οταν πέρνεις τηλ απο το δίκτυο μέσω κεραίας...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στελνεις καποιο ενεργοποιητικο μηνυμα στην βοντα? Το ενεργοποιησα κ εγω στο plus μου

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε να προτείνετε κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα να έχει το S10+ σε πράσινο χρώμα ?? Έχω φάει άκυρο από 2-3 μέχρι στιγμής. Δε φανταζόμουν ότι θα ήταν τόσο δύσκολο να το παραγγείλω.
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε στο XDA η beta για android 10 αν βρω χρόνο το βράδυ θα την περάσω. Την πέρασε κάνεις να μας πει εντυπώσεις;

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

Άμα την περάσεις πες μας και εμάς τι παίζει με bugs κλπ.

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Είχα t max δεν δούλευε με τίποτα το αποτύπωμα.

Έβαλα Belkin και εντάξει, έστω και αν μερικές φορές πατάω 2 φορές για να δουλέψει. Εύκολη τοποθέτηση, έχει πλαίσιο τοποθέτηση ς, αν την ξηλώσει η θήκη Spigen Δεν ξέρω, έχω original flip cover Samsung.

 

Και εγώ είχα της Tmax για κάποιο λόγο εμένα δούλευε μια χαρα το αποτύπωμα, το πρόβλημα της ήταν οτι κόλλησε η βάση στήριξης την ώρα που την έβγαζα απο την συσκευή και μου ξεκόλλησε το γυαλί δεν είχα καλές εντυπώσεις...

Απο την άλλη παράγγειλα της Hofi την οποία φοράω αλλα το αποτύπωμα δεν δουλεύει καν... με Face ID ειμαι.

Εχω παραγγείλει της Akcoo απο aliexpress θα τις δοκιμάσω και θα σας πώ εντυπώσεις

Απο θήκη εχω και εγώ της spigen rugged armor και δεν είχε κανένα γυαλί θέμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει επιλογή να έχω dex στον υπολογιστή ασύρματα; οπως και το side sync?

επίσης τι διαφορά εχει το Flow απο το Side sync το οποίο το βλέπω πολύ βολικό μιας και συνδέομαι ασύρματα ;

Edited by baspax1
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε στο XDA η beta για android 10 αν βρω χρόνο το βράδυ θα την περάσω. Την πέρασε κάνεις να μας πει εντυπώσεις;

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

S10+ από κωτσοβολο κλειδωμενα τα παντα δεν γνωριζω αν ειναι γενικα ολες η μονο καποιες συσκευες.

Δεν μπορεσα να περασω αναβαθμιση Android 10 απο SD ουτε με εντολες ADB με το που πας τουλαχιστον το δικο μου σε αναβαθμιση απο sd η απο ADB βγαζει κατευθειαν Fail.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

S10+ από κωτσοβολο κλειδωμενα τα παντα δεν γνωριζω αν ειναι γενικα ολες η μονο καποιες συσκευες.

Δεν μπορεσα να περασω αναβαθμιση Android 10 απο SD ουτε με εντολες ADB με το που πας τουλαχιστον το δικο μου σε αναβαθμιση απο sd η απο ADB βγαζει κατευθειαν Fail.

Αν έχεις κάρτα cosmote και η συσκευή/λογισμικό δεν είναι eur/eur δεν μπορείς να την περάσεις. Αλλιώς δεν υπάρχει πρόβλημα μέσω sd η adb. Μετονομασία του αρχείου update.zip και η sd να είναι σε fat32 forma και είσαι κομπλέ.

Θα την είχα βάλει χτες αλλά μετά σκέφτηκα ότι κάθε νέα που θα βγαίνει θα πρέπει να την περνάω πάλι και βαριέμαι τη διαδικασία. Επίσης το τηλέφωνο μετά το τελευταίο update είναι πραγματικά άψογο σε όλους του τομείς. Αν και σήμερα όλη μέρα είναι στο μυαλό μου να κάτσω να την περάσω. Μεγάλο το δίλημμα :D

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάρτα cosmote και η συσκευή/λογισμικό δεν είναι eur/eur δεν μπορείς να την περάσεις. Αλλιώς δεν υπάρχει πρόβλημα μέσω sd η adb. Μετονομασία του αρχείου update.zip και η sd να είναι σε fat32 forma και είσαι κομπλέ.

Θα την είχα βάλει χτες αλλά μετά σκέφτηκα ότι κάθε νέα που θα βγαίνει θα πρέπει να την περνάω πάλι και βαριέμαι τη διαδικασία. Επίσης το τηλέφωνο μετά το τελευταίο update είναι πραγματικά άψογο σε όλους του τομείς. Αν και σήμερα όλη μέρα είναι στο μυαλό μου να κάτσω να την περάσω. Μεγάλο το δίλημμα :D

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Το τηλεφωνο εχει λογισμικο EUR διαβασα το μισο internet δοκιμασα τα παντα και καρτες εβαλα μικροτερη γιατι καπου το διαβασα και αυτο με τιποτε ολα τα εκανα χωρις sim η οποια οντως ειναι cosmote .. υπαρχει περιπτωση να φταει που δεν ειχα sim δεν το νομιζω ομως αποτι διαβασα και στους xda αναφερουν για κλειδωμενες συσκευες.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια πρώτη φορά το ακούω αυτό. Ίσως και να ισχύει αλλά πως γίνεται το τηλέφωνο να είναι eur εφόσον έχει κάρτα cosmote? Με το που μπει η Sim μέσα σου αλλάζει σε cos. Πάτα λίγο στο τηλέφωνο *#1234# και πες τι σου βγάζει. Αν σου βγάζει το παρακάτω περνάς κανονικά. fa4e8f4b03afe796ac44045594b48a37.jpg

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια πρώτη φορά το ακούω αυτό. Ίσως και να ισχύει αλλά πως γίνεται το τηλέφωνο να είναι eur εφόσον έχει κάρτα cosmote? Με το που μπει η Sim μέσα σου αλλάζει σε cos. Πάτα λίγο στο τηλέφωνο *#1234# και πες τι σου βγάζει. Αν σου βγάζει το παρακάτω περνάς κανονικά. fa4e8f4b03afe796ac44045594b48a37.jpg

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Ακριβως...

Τα εχω δει ολα τα σχετικα και τωρα το ξαναδοκιμασα αλλα με το που παω update from sd η ADB μου εμφανιζει μηνυμα οτι εχει μπλοκαριστει η ενεργεια.

https://www.androidsage.com/2019/10/14/download-android-10-for-exynos-galaxy-s10e-s10-s10-plus-one-ui-2-0-beta-ota-update/

 

block - based OTA Supported API:3 το μηνυμα και επιστρεφει σο reboot

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως...

Τα εχω δει ολα τα σχετικα και τωρα το ξαναδοκιμασα αλλα με το που παω update from sd η ADB μου εμφανιζει μηνυμα οτι εχει μπλοκαριστει η ενεργεια.

https://www.androidsage.com/2019/10/14/download-android-10-for-exynos-galaxy-s10e-s10-s10-plus-one-ui-2-0-beta-ota-update/

 

block - based OTA Supported API:3 το μηνυμα και επιστρεφει σο reboot

Εφόσον είναι έτσι δε γίνεται και μάλλον ισχύουν τα περί κλειδωμενων συσκευών. Ένα τελευταίο μήπως έχεις κατεστραμενο αρχείο; δοκίμασες να το ξανά κατεβάσεις; δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Δες και εδω #1 post

 

https://forum.xda-developers.com/s10-plus/how-to/galaxy-s10-sm-g975f-official-oneui2-10-t3980879

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι έτσι δε γίνεται και μάλλον ισχύουν τα περί κλειδωμενων συσκευών. Ένα τελευταίο μήπως έχεις κατεστραμενο αρχείο; δοκίμασες να το ξανά κατεβάσεις; δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Δες και εδω #1 post

 

https://forum.xda-developers.com/s10-plus/how-to/galaxy-s10-sm-g975f-official-oneui2-10-t3980879

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Κατεβαζω ξανα το αρχειο και θα δοκιμασω το θεμα ειναι οτι δεν μπαινει καν στην καρτα η στις εντολες.... οπως και να εχει ευχαριστω για τον χρονο σου αν εχω κατι θα επανελθω...:D

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω ξανα το αρχειο και θα δοκιμασω το θεμα ειναι οτι δεν μπαινει καν στην καρτα η στις εντολες.... οπως και να εχει ευχαριστω για τον χρονο σου αν εχω κατι θα επανελθω...:D
Από που κατεβάζεις; από το link που ποσταρα; καλή επιτυχία ελπίζω να δουλέψει. Πες αν τα καταφέρεις και πες μας λίγα λόγια για την beta.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Από που κατεβάζεις; από το link που ποσταρα; καλή επιτυχία ελπίζω να δουλέψει. Πες αν τα καταφέρεις και πες μας λίγα λόγια για την beta.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

Απο το λινκ που εδωσες τα ιδια παλι γυριζω και περιμενω το κανονικο ...:X

Link to comment
Share on other sites

Απο το λινκ που εδωσες τα ιδια παλι γυριζω και περιμενω το κανονικο ...:X
Κρίμα.. Εχει περιορισμούς τελικά. Όσο ζω μαθαίνω :D

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αλλο κομματι της Beta ειναι γερμανικο αλλο ασιατικο δεν εχει κανενα νοημα να φλασαρετε τετοια μπερδεματα .Αλλωστε ολοκληρωμενα beta μερικων χωρων θα ανεβουν σε λιγο καιρο και θα μπορει να το βαλει καποιος .

Τα πρωτα νορμαλ Ευρωπαικα Beta για s10 και s9 θα αρχισουν απο την Γερμανια .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αλλο κομματι της Beta ειναι γερμανικο αλλο ασιατικο δεν εχει κανενα νοημα να φλασαρετε τετοια μπερδεματα .Αλλωστε ολοκληρωμενα beta μερικων χωρων θα ανεβουν σε λιγο καιρο και θα μπορει να το βαλει καποιος .

Τα πρωτα νορμαλ Ευρωπαικα Beta για s10 και s9 θα αρχισουν απο την Γερμανια .

Αν δεν κάνω λάθος η beta που έχει ανέβει στο XDA είναι η official γερμανική. Αν κάνω λάθος εξήγησε μας λίγα πράγματα ποιο αναλυτικά.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Θα πω την εμπειρία μου, αλλά από note 8, oταν είχα Android 8, πέρασα 2 beta Android 9, μετά φλασαρα κανονικά με Odin,, oταν βγήκε η official, και μετά πρόσεξα ότι το CTS ήταν failed,, Knox 0*0.

Το έστειλα smartec δύο φορές, και μου άλλαξαν Πλακέτα. Προσέχουμε τις διάφορες beta.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εντελως πειραματικη κατασταση οπως καθε χρονο.Θα υπαρχουν προβληματα σε συνδεσιμοτητα , σε εμφανιση τριτων εφαρμογων ,προβλημα στο bt κτλ.Επισης το κομματι του λειτουργικου το pda ειναι γερμανικο τα αλλα μερη ειναι ασιατικα.

Η samsung οταν θα βγαλει ολοκληρωμενο Beta δηλαδη στον τελικο χρηστη να "μη" δημιουργει προβληματα να δουλευει σωστα περα του οτι δεν θα δεχεται ενημερωσεις θα το ανεβασει στο σερβερ.Για S10plus εδω . https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s10-plus/firmware/SM-G975F/

Συνηθως "λειτουργικο Beta" χωρις προβληματα κατα 90% θα ανεβει κατα τα τελη Νοεμβριου Με αρχες Δεκεμβριου .Εκτος εαν εχει αλλαξει τον προγραμματισμο.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εντελως πειραματικη κατασταση οπως καθε χρονο.Θα υπαρχουν προβληματα σε συνδεσιμοτητα , σε εμφανιση τριτων εφαρμογων ,προβλημα στο bt κτλ.Επισης το κομματι του λειτουργικου το pda ειναι γερμανικο τα αλλα μερη ειναι ασιατικα.

Η samsung οταν θα βγαλει ολοκληρωμενο Beta δηλαδη στον τελικο χρηστη να "μη" δημιουργει προβληματα να δουλευει σωστα περα του οτι δεν θα δεχεται ενημερωσεις θα το ανεβασει στο σερβερ.Για S10plus εδω . https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s10-plus/firmware/SM-G975F/

Συνηθως "λειτουργικο Beta" χωρις προβληματα κατα 90% θα ανεβει κατα τα τελη Νοεμβριου Με αρχες Δεκεμβριου .Εκτος εαν εχει αλλαξει τον προγραμματισμο.

Ευχαριστώ για την αναλυτική απάντηση. Αναμονή και βλέπουμε.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, απ'όσα διάβασα...

...υπομονή ...υπομονή...

Μακάρι το νέο λειτουργικό να μην μας χαλάσει την αυτονομία μπαταρίας που είχαμε στο προ-τελευταίο update.

Έπειτα από αρκετές ημέρες με το update του Σεπτεμβρίου βλέπω ένα 40% καλύτερη αυτονομία μπαταρίας με πριν.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να. βάλω Τζαμακι διαβάζω διαφορά, το White stone δουλευει το αποτύπωμα ;;; ή ποιο πρότεινετε να βάλω για να δουλεύει το δάκτυλικο αποτύπωμα;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γυαλί είχα το t max, ΔΕΝ δουλέυει, στο Google γράφουν το 40% δεν δουλεύει.., αν είσαι από τους τυχερούς..

Έτσι με υπόδειξη από εδώ το νήμα, έβαλα το Belkin και δουλέυει,, έστω και με 2ο πάτημα. Ευκολία στην τοποθέτηση, έχει πλαίσιο κλπ, ούτε υγρή κόλλα κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...