Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αύριο περιμένω τον duo 5200 που ήρθε δωράκι με το active 2 και θα αντικαταστήσει όλους τους παραπάνω φορτιστές. Το μόνο που με ξενερώνει είναι ότι δεν έχει όρθια θέση για το τηλέφωνο πράγμα που με βολεύει απίστευτα και για το βράδυ αλλά και για το πρωί μιας και βλέπω την aod για ειδοποιήσεις αλλά και σαν ρολόι.

Σε αυτό έχεις δίκιο. Πραγματικά τόσα χρόνια με είχε βολέψει ο stand φορτιστής για τους λόγους που αναφέρεις.

Ήμουν έτοιμος να παραγγείλω τον duo με τον stand φορτιστή EP-N6100, αλλά η έλλειψη Fast Charge 2.0 μου άλλαξε τα σχέδια.

Τώρα για το πως σου φόρτιζε σωστά το 10άρι ο 5100 τι να πω... Αν μου έκανε τα ίδια και με τον duo φορτιστή, τότε κάλλιστα θα μπορούσα να ισχυριστώ πως για όλα όσα συνέβησαν έφταιγε το κινητό μου και όχι οι φορτιστές που δοκίμασα.

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ο Huawei Wireless Charging Pad (Qi) Λευκό (CP60) στα 35€ και φορτίζει με 15W.

https://www.skroutz.gr/s/16519851/Huawei-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-CP60.html?from=account_favorites#reviews

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις 2 μέρες με το s10+ και ήθελα να ρωτήσω το εξής:

όταν ενεργοποιοείς την εξοικονόμηση ενέργειας σταματα να στέλενει ειδοποιήσεις για το mail ( gmail και μαμίσια εφαρμογή)

Στο s8 που είχα υπήρχε μια ρύθμιση που εξαιρούσε όποιες εφαρμιγές ήθελε ο χρήστης από την εξοικονομηση.

Τώρα υπάρχει? Δεν το βρίσκω πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το roll out της beta σε γερμανικές συσκευές..

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να θυμαστε οτι οποιος φλασαρει beta υπαρχει ενδεχομενο χωρις να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα δεχθει ενημερωσεις και θα χρειαστει ξανα να φλασαριστει η τελικη εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η ενημέρωση Σεπτεμβρίου για τα μοντέλα απο Cosmote.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Θα ηθελα να ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη...

Στο chrome μου βγαζει μόνο του αντίγραφα εκτός σύνδεσης πράγμα που δεν το θέλω..

Για να βοηθήσω αυτό μπορεί επίσης κανεις να το καταλάβει αν πατήσει άνοιγμα νεας καρτέλας.Δίπλα από το site βγάζει ένα τικ στο δεξι μέρος..

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα μου εκανε μεγάλη χάρη...

Link to comment
Share on other sites

Να θυμαστε οτι οποιος φλασαρει beta υπαρχει ενδεχομενο χωρις να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα δεχθει ενημερωσεις και θα χρειαστει ξανα να φλασαριστει η τελικη εκδοση.
Γνωστό αυτό. Και πέρσι με το note στην pie το ίδιο κάναμε. Λέω να την περάσω μόλις ανεβάσουν link για download.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η ενημέρωση Σεπτεμβρίου για τα μοντέλα απο Cosmote.....

 

 

 

Μόλις την πέρασα φυσικά καλοδεχουμενα ότι μας φέρνει η σαμι κ τα έδωσε κ στο δικό μας ότι έχει το note 10 αναμονή για νέα αναβάθμιση Android κ νέο s11 να δούμε τι καινούργιο θα έχει

 

 

Φοβερές οι προσθήκες κ στις δύο κάμερες. Είναι κάτι που ζήλευα στα huawei το θόλωμα στο βίντεο κ το ασπρόμαυρο

Την gcam φυσικά ακόμα δεν την φτάνει...

Και η selfie με τη νύχτα μεγάλη διαφορά με την κανονική φώτο

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος,όταν κάνω επανεκκίνηση και το τηλέφωνο παραμένει κλειδωμένο μέχρι να βάλω μοτίβο,δεν φορτώνει πλήρως τα apps ούτε συνδέεται στο ίντερνετ μεχρι να το ξεκλειδώσω.Αμεσως μετά ξεκινάει τις διαδικασίες για ολα.Ξερετε που το αλλάζω αυτό? Το είχα βρει κάποια στιγμή και το ξέχασα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!έκανα μια κλήση σήμερα και είδα στις πρόσφατες ένα σήμα του wifi!το άτομο το οποίο κάλεσα έχει iphone οπότε πως έγινε αυτό?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!έκανα μια κλήση σήμερα και είδα στις πρόσφατες ένα σήμα του wifi!το άτομο το οποίο κάλεσα έχει iphone οπότε πως έγινε αυτό?

 

Εάν κατάλαβα καλά αυτό που θες να πεις:

To σήμα το wifi στις πρόσφατες κλήσεις έχει να κάνει με το wificalling. Η κλήση που έκανες δηλαδή (ή που δέχτηκες) έγινε μέσω Wificalling. Το τί κινητό έχει ο "απέναντι" δεν παίζει ρόλο.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εάν κατάλαβα καλά αυτό που θες να πεις:

To σήμα το wifi στις πρόσφατες κλήσεις έχει να κάνει με το wificalling. Η κλήση που έκανες δηλαδή (ή που δέχτηκες) έγινε μέσω Wificalling. Το τί κινητό έχει ο "απέναντι" δεν παίζει ρόλο.

 

Οπότε είναι δωρεάν?

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Οπότε είναι δωρεάν?

 

To wifi calling χρησιμοποιεί το wifi για να ενισχύσει το σήμα σου.

Αν είσαι ξέρω γω σε ημιυπόγειο ή γενικότερα σε περιοχή που υποφέρει από σήμα και έχεις wifi, είναι λύση.

Ωστόσο καταναλώνει κανονικά λεπτά ομίλιας (ό,τι προβλέπει ο πάροχος τηλεφωνίας σου ή αν έχεις συμβόλαιο, τα λεπτά του συμβολαίου σου), μη το συγχέεις με εφαρμογές τύπου viber, η μόνη ομοιότητα είναι οτι χρησιμοποιεί κι αυτό το wifi

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το wifi calling απο vodafone εδω και 3 μηνες περίπου...

Παρα πολυ καλό!

Απλό στην χρήση με σήμα full μέσο rooter...

H χρέωση γίνετε κανονικά όπως οταν πέρνεις τηλ απο το δίκτυο μέσω κεραίας...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι με το update του Οκτωβρίου η μπαταρία έχει γίνει βράχος. Όχι πως είχα παράπονο... Σίγουρα έχω καλύτερο stand by.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που ίσως φανεί χρήσιμο.Σε μερικά τηλέφωνα μετά την επανακινηση το τηλ.δεν ενεργοποιεί WiFi, apps, location πάρα μόνο όταν βάλουμε για πρώτη φορά το μοτίβο.Μετα λειτουργούν όλα κανονικά.Αυτο λέγεται ισχυρή προστασία.Ετσι αν το τηλ.κλαπει δεν θα μπορούμε να το εντοπίσουμε κάθε φορά που ο κλέφτης το ενεργοποιεί διότι όλες οι λειτουργίες είναι απενεργοποιημένες.Οποτε πας στο search στις ρυθμίσεις , γράφεις ισχυρή προστασία και το απενεργοποιεις.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που ίσως φανεί χρήσιμο.Σε μερικά τηλέφωνα μετά την επανακινηση το τηλ.δεν ενεργοποιεί WiFi, apps, location πάρα μόνο όταν βάλουμε για πρώτη φορά το μοτίβο.Μετα λειτουργούν όλα κανονικά.Αυτο λέγεται ισχυρή προστασία.Ετσι αν το τηλ.κλαπει δεν θα μπορούμε να το εντοπίσουμε κάθε φορά που ο κλέφτης το ενεργοποιεί διότι όλες οι λειτουργίες είναι απενεργοποιημένες.Οποτε πας στο search στις ρυθμίσεις , γράφεις ισχυρή προστασία και το απενεργοποιεις.

 

Βρήκες την λύση μόνος σου στο "πρόβλημα" που είχες ε;

:-)

Πολύ χρήσιμη πληροφορία.

Έκανες το τεστ δηλαδή; Με ανοιχτή την ισχυρή προστασία, έκανες επανεκκίνηση και δεν μπορούσες να εντοπίσεις την συσκευή;

 

from my S10+

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες την λύση μόνος σου στο "πρόβλημα" που είχες ε;

:-)

Πολύ χρήσιμη πληροφορία.

Έκανες το τεστ δηλαδή; Με ανοιχτή την ισχυρή προστασία, έκανες επανεκκίνηση και δεν μπορούσες να εντοπίσεις την συσκευή;

 

from my S10+

 

Χαχαχα ναι ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια: Στις ρυθμισεις καμερας , εγω βαλει στο 4k το βιντεο. (Μπορω να το αλλαξω μονο αμα εχω ενεργη τη λειτουργια φωτογραφιας). Παω να βγαλω βιντεο, βγαζω, το βιντεο βγαινει FHD ! Λεω τι στο καλο, παταω ρυθμισεις και εχει γυρισει η ρύθμιση μονη της σε 1920×1980!! Και ειναι γκρι δεν μπορω να την αλλαξω! (Εκτός αμα γυρισω σε φωτογραφικη). Τι να κανω για να παραμενει σε uhd η ρυθμιση?
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποίησει την υψηλή σταθερότητα;

7e67f360ddfd8391d3a1939c1fce983e.jpg

 

Sent from my SM-G970F

 

Σωστοςςς... Ναι το ειχα! Εψαχνα ολο το βραδυ... Σε ευχαριστω να σαι καλα!!!

 

edit σημερινο: επομενως οταν το ενεργοποιω παει «αυτοματα» σε FHD ενω οταν το απενεργοποιω παει αυτοματα σε 4Κ ?

Edited by CHIEF
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Σωστοςςς... Ναι το ειχα! Εψαχνα ολο το βραδυ... Σε ευχαριστω να σαι καλα!!!

 

edit σημερινο: επομενως οταν το ενεργοποιω παει «αυτοματα» σε FHD ενω οταν το απενεργοποιω παει αυτοματα σε 4Κ ?

Έτσι ακριβώς

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, όταν επιλέγεις την σούπερ σταθερότητα τραβάει με την πιο ευρυγώνια κάμερα, και κάνει crop (κόβει τις άκρες δηλαδή). Οπότε αν θες την "καλή" κάμερα που τραβάει και σε 4Κ αναγκαστικά δεν το επιλέγεις.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...