Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απάντηση της smartec Υπάρχει δυσλειτουργια του λογισμικού οπότε θα διορθωθεί στο επόμενο update.. Αυτό το θέμα όπως ξανά έγραψα το είχα κ στις προηγούμενες ναυαρχίδες μου κάνει εντύπωση που δεν το έχουν διορθώσει ακόμα με κάποιο update

 

Το πρόβλημα αυτό (Black Crush) δεν είναι στην οθόνη αλλά στο λογισμικό,τουλάχιστον έτσι ήταν με το S9+,αφού ήταν αρκετά τα παράπονα για αυτό το θέμα και η SAMSUNG το έλυσε με μια ενημέρωση.

 

:shifty::whistle:

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σε ένα γκρουπ που είμαι στο facebook άτομα που συγκρίνουν το s10 plus με το One plus 7 pro να λένε ότι είναι πολύ καλύτερο το 7αρι σε όλα κάμερες βίντεο οθόνη μπαταρία κτλ...τι παίζει ρε παιδιά;Τόσο χάλια κινητό έχουμε; :D

 

Για την οθονη προφανως εννοουν καλυτερη οσον αφορα τα 90hz και εχουν απολυτο δικιο αλλα σε φωτεινοτητα κατω απο τον ήλιο υστερει σε σχεση με το S10+.

Για video λενε βλακειες.

 

Για μπαταρια σε συγκριση με τα 90hz μικρη διαφορα υπερ του S10+ συμφωνα παντα με τα διαφορα συγκριτικα(τιποτα το τραγικο ομως).

 

Για καμερες σε συνθηκες καλου φωτισμου εχει ελαφρυ προβαδισμα το S10+(παλι ομως οχι τεραστιες διαφορες).

Σε νυχτερινες πανω κατω ειναι και τα 2 τα ιδια χαλια σε σχεση με Huawei/Pixel.

 

Περαν τουτου χωρις να θελω να θιξω αν καποιος απο το forum συμμετεχει σε τετοια group του facebook,αλλα τι ακριβως περιμενες να διαβασεις σε σχολια στο facebook?Τις ιδιες ασυναρτησιες με αυτες που γραφουν πολλοι στις ''κριτικες'' τους στο skroutz κατω απο ενα κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Για την οθονη προφανως εννοουν καλυτερη οσον αφορα τα 90hz και εχουν απολυτο δικιο αλλα σε φωτεινοτητα κατω απο τον ήλιο υστερει σε σχεση με το S10+.

Για video λενε βλακειες.

 

Για μπαταρια σε συγκριση με τα 90hz μικρη διαφορα υπερ του S10+ συμφωνα παντα με τα διαφορα συγκριτικα(τιποτα το τραγικο ομως).

 

Για καμερες σε συνθηκες καλου φωτισμου εχει ελαφρυ προβαδισμα το S10+(παλι ομως οχι τεραστιες διαφορες).

Σε νυχτερινες πανω κατω ειναι και τα 2 τα ιδια χαλια σε σχεση με Huawei/Pixel.

 

Περαν τουτου χωρις να θελω να θιξω αν καποιος απο το forum συμμετεχει σε τετοια group του facebook,αλλα τι ακριβως περιμενες να διαβασεις σε σχολια στο facebook?Τις ιδιες ασυναρτησιες με αυτες που γραφουν πολλοι στις ''κριτικες'' τους στο skroutz κατω απο ενα κινητο.

 

Κι εγώ αυτά που λες normal τα βρίσκω κάπως έτσι είναι...απλά μου έκανε εντύπωση γιατί αυτό το γκρουπ είναι για android κινητά.δηλαδή υπάρχουν κάτοχοι που έχουν διάφορα android και μερικοί που έχουν χρησιμοποιήσει και τα 2(φαίνεται αυτό ανεβάζοντας κατά καιρούς και από τα 2 φωτογραφίες κτλ) και είδα πολλά σχόλια υπερ τους 7 και κατά του s10 plus και λεω τι γίνεται ρε παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

:shifty::whistle:

 

 

 

Εσύ που σφυρίζεις... Αν δεν έστελνα να κάνω παράπονα θα ήμουν για όλα τα χρόνια με αυτό το θέμα ενώ τώρα μ είπαν θα λυθεί στο επόμενο update γιατί μίλησαν με σαμι ... Στο s8 plus κ στο s9 plus δεν μου λύθηκαν ποτέ ενώ εσύ λες ότι λύθηκαν ... Με πολλά update που πήραν οι συσκευές εγώ δεν είχα δει ποτέ βελτίωση στο συγκεκριμένο θέμα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που σφυρίζω την απάντηση στην έδωσα άμεσα και μάλιστα σωστή.

Όσο αναφορά για το αν λύθηκε το πρόβλημα στο s9, σε κάποιους όχι πράγματι, άλλοι είπαν ότι εν μέρη καλυτέρευσε.

Το θέμα είναι ότι δεν είναι θέμα οθόνης και δεν πάμε για αλλαγή οθονης για ψιλου πηδημα.

Εχω δει πως αλλάζουν οθόνες και δεν μου άρεσε το θέαμα.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν έχεις δει σε σμαρτεκ αλλαγή οθόνης που είναι λες κ το κάνουν στο εργοστάσιο με. Πλήρη στεγανόποίηση... Εγώ πρώτα ο Θεός θα το στείλω αν θελήσω να του κάνω burn in κ για αλλαγή μπαταρίας την οθόνη την έχω με τζάμι πρώτη φορά...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όσο καλά και να το κάνουν, δεν είναι καλό να ανοίγει το τηλέφωνο για ψύλλου πήδημα.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Όσο καλά και να το κάνουν, δεν είναι καλό να ανοίγει το τηλέφωνο για ψύλλου πήδημα.

 

Sent from my SM-G970F

Ακριβώς, αυτό εννοουσα.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν έχεις δει σε σμαρτεκ αλλαγή οθόνης που είναι λες κ το κάνουν στο εργοστάσιο με. Πλήρη στεγανόποίηση... Εγώ πρώτα ο Θεός θα το στείλω αν θελήσω να του κάνω burn in κ για αλλαγή μπαταρίας την οθόνη την έχω με τζάμι πρώτη φορά...

 

Δεν θα αλλάξει κάτι με αλλαγή οθόνης. Το black crush/ gradient banding είναι θέμα software και εν μέρει και ιδιότητα των OLED. Σε LCD (IPS - VA) είναι καλύτερα τα πράγματα σε αυτό τον τομέα (απεικόνιση λεπτομερειών σε σκοτεινά σημεία).

Edited by Prime
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αλλαξα οθόνη σε 8 plus... Ειναι ολεσ φιξ. Έρχεται ακομα και με τη μπαυαρια κολλημεμη. Το ηχειο το ακουστικο. Ολα επανω. Αυτοι μονο μητρικη και καμερεσ ξεκολλανε. Και εννοείται αλλαζουν και τοβπισω καπακι με καινούργιο. Οταν μου το ειπαν επαθα πλάκα. Ειχε αλλαχθει ολο το τηλέφωνό...
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν έχεις δει σε σμαρτεκ αλλαγή οθόνης που είναι λες κ το κάνουν στο εργοστάσιο με. Πλήρη στεγανόποίηση... Εγώ πρώτα ο Θεός θα το στείλω αν θελήσω να του κάνω burn in κ για αλλαγή μπαταρίας την οθόνη την έχω με τζάμι πρώτη φορά...

 

Πώς θα του κάνεις burn in?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πανευτυχής κάτοχος του s10+ (λευκό) και εγώ, εδώ και 10 μέρες. Πανέμορφη συσκευή!

Έρχομαι από το note 9, άρα ήξερα τι να περιμένω πάνω κάτω απ την Samsung.

Μαζεμένο κινητό σε διαστάσεις, λεπτό και ελαφρύ, είναι πολύ άνετο στη χρήση και με το ένα χέρι (ειδικά με το one hand operation+).

Οθόνη εντυπωσιακή και φωτεινή, πολύ καλό, δυνατό και καθαρό στερεοφωνικό ήχο. Από την μπαταρία είμαι ευχαριστημένος, ελαφρώς καλύτερη απ το note 9.

Γρήγορο κινητό δεν κολλάει πουθενά όπως και το note 9 που είχα για ένα χρόνο. Το one UI όμορφο, εύχρηστο και ολοκληρωμένο.

Απ τις κάμερες είμαι απόλυτα ευχαριστημένος μιας και δεν έχω τρελές απαιτήσεις και δεν είναι το πρώτο χαρακτηριστικό για μένα σε ένα κινητό. Έτσι κι αλλιώς οι 95 απ τις 100 φωτογραφίες που τραβάω είναι την ημέρα ή με normal φωτισμό. Σε καταγραφή video είναι πάραα πολύ καλό!

Δεν μετανιώνω ούτε λεπτό για την αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη πρωί έφθασε η συσκευή στη Smartec από την επαρχία και σήμερα την αποστέλλουν πίσω με αλλαγμένη μπαταρία.

Μόνο και μόνο για το σέρβις δεν υπάρχει λόγος να σκεφτείς άλλη εταιρία.

Μου κάνει εντύπωση όμως που είχε πρόβλημα η μπαταρία, μιας και πριν κανά μήνα είχε πάει στη TS Solutions μέσω επέκτασης εγγύησης Public για σπασμένη οθόνη και την είχαν αλλάξει και τότε τη μπαταρία.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την οθονη και τα βιντεο με τι πιξελιασμα που λεει ο φιλος ποιο πανω το ειχα και εγω στο το s8 που ειχα καποτε και ενοχλουσε πολυ στα σκοτεινα! τωρα με το mate 20 pro στα σκοτεινα δεν το κανει,, πιστευω πως ειναι καποια ελλατωματικα κομματια των πανελ ,γιατι αν ηταν λογισμικου θα το ειχαν πολλοι αν οχι ολοι! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικό με χρήση δεδομένων η συσκευή ζεσταίνεται αρκετά;..Συμβαίνει και σε σας;

 

Αν έχεις κ λίγο παραπάνω φωτεινότητα κ με 4g λόγω καλοκαιριού έχει λογική να καίει περισσότερο... Τώρα αν δεν κρατιέται στο χέρι παρακολουθήσε το

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινότητα κάτω σπό τη μέση κ ανέβασε αρκετά με 4g..στο χέρι κρατιέται απλά το είχα απορία...παιζει ρόλο που δεν έχει καλό σήμα το 4g και ζορίζεται;Σήμερα ήρθα Καλαμάτα και το δοκιμαζω...επίσης στο 3g που έχει καλό σήμα και σερφάρω πιο γρήγορα ζεσταίνεται πιο λίγο...
Link to comment
Share on other sites

Πάντα με δεδομένα ζεσταίνονται πιο πολύ τα κινητά!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ,μπορεί να φταίει και το σήμα της wind παρεπιπτόντως στο 4g εχω -108 κ στο ίδιο μέρος με κοσμοτέ σε άλλο τηλέφωνο -90...επίσης με 3g δεν ζεσταίνεται τόσο..
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει αρκετες φορες οτι ναι η συσκευη ζεστενεται,το οποιο σημαινει ναι μεν οτι κανει την δουλεια του το συστημα ψυξης και αποβάλλεται η θερμοτητα,αλλα απο την αλλη οτι και παραγει περισσοτερη θερμοτητα.

 

Αυτο βεβαια συμβαινει και με αλλα μοντελα διαφορετικων εταιρειων βεβαια,αναλογα την χρηση/μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό καλοκαίρι σε όλους!! Νεος κάτοχος κι εγώ απο την Παρασκευή , μιας και αποφάσισα να κάνω την μετάβαση από το εξαιρετικό S8+ . Θα δούμε πως θα πάει και εδώ θα είμαστε να τα λέμε. Σαν πρώτη εικόνα πάντως δεν μπορώ να πώ οτι ξετρελάθηκα με τον ultrasonic σενσορα των δακτυλικών μιας και τις περισσότερες φορές δεν δείχνει να χαμπαριάζει. Τι να πω? Ισως το κρατάω....λαθος:lol::lol::lol::lol:!! . Καλή συνέχεια σε ολους!

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό καλοκαίρι σε όλους!! Νεος κάτοχος κι εγώ απο την Παρασκευή , μιας και αποφάσισα να κάνω την μετάβαση από το εξαιρετικό S8+ . Θα δούμε πως θα πάει και εδώ θα είμαστε να τα λέμε. Σαν πρώτη εικόνα πάντως δεν μπορώ να πώ οτι ξετρελάθηκα με τον ultrasonic σενσορα των δακτυλικών μιας και τις περισσότερες φορές δεν δείχνει να χαμπαριάζει. Τι να πω? Ισως το κρατάω....λαθος:lol::lol::lol::lol:!! . Καλή συνέχεια σε ολους!

Σου προτείνω face I'd που είναι πολύ γρήγορο μαζί με δαχτυλικο . Καί εγώ δεν τρελλαθηκα με το αποτύπωμα ,ενώ σαν τεχνολογία πριν το πάρω με είχε ενθουσιάσει ,στην πράξη κατάλαβα ότι τέρμα το σχεδόν τυφλό ξεκλείδωμα, μηχανικό που είχα συνηθίσει στα τηλέφωνα,εδώ πρέπει να συγκεντρωθω,να πιέζω και να ξαναπιεζω,να βρω ακριβώς το σημείο να βάλω το δάχτυλο ακριβώς όπως το πέρασα και γενικά με κουράζει όλο αυτό.Αν το πιστεύεις με το s8+ ποτέ δεν έβαλα το δάχτυλο μου κατά λάθος στην κάμερα, είχα καί τό λεπτό clear back cover της Samsung όπως καί τώρα που σε κατευθυνε στο σημείο καί θυμάσαι πόσο γρήγορα άνοιγε.

Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πια εφαρμογή GPS είναι free και καλύτερη για το τηλέφωνο μας??

Πάντα για free το καλύτερο όλως είναι το Google Maps (με data). Για offline το Here.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...