Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το led cover της Samsung, έπεσε καφές επάνω του, μπορώ να το πλύνω άραγε;;;

 

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το led cover της Samsung, έπεσε καφές επάνω του, μπορώ να το πλύνω άραγε;;;

 

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Ένα βρεγμένο vetex με καθαρό νεράκι, στράγγιξέ το και σκούπισε το.

Δεν θα πάθει τίποτε.

Καλύτερα να αποφύγεις την άμεση επαφή με νερό. (Βέβαια θα το δοκιμάσω στην πρώτη ευκαιρία και θα γράψω εντυπώσεις εδώ αν χαλάσει ή όχι)

Παρόλ'αυτά κανείς δεν εγγυάται πως είναι αδιάβροχη η θήκη.

Έχω ψάξει παντού, αλλά δεν έχω βρει κάτι γι'αυτό το θέμα. Μάλλον θα είμαι ο πρώτος που θα κάνω underwater test....

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!αγορασα το κινητό και θέλω να μεταφέρω τα πάντα όπως τα έχω στο iPhone στο Samsung!δηλαδη θέλω οι φωτογραφίες μου να είναι μέσω ημερομηνίας και όχι ανακατεμένες!γνωριζει κανείς κάποιο προγραμμα;

 

 

μπορεις να το κανεις ειτε με το smart switch απο υπολογιστη το οποιο βλεπει και περναει το back up του itunes η να συνδεσεις απευθειας το iphone επανω στο samsung με τον ανταπτορα usb που εχεις στη συσκευασια.παλι με smart switch αντιγραφεις οτι χρειαζεσαι.αλλα δε νομιζω να πετυχεις το θεμα με τις φωτογραφιες,δοκιμασε το

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το κανεις ειτε με το smart switch απο υπολογιστη το οποιο βλεπει και περναει το back up του itunes η να συνδεσεις απευθειας το iphone επανω στο samsung με τον ανταπτορα usb που εχεις στη συσκευασια.παλι με smart switch αντιγραφεις οτι χρειαζεσαι.αλλα δε νομιζω να πετυχεις το θεμα με τις φωτογραφιες,δοκιμασε το

Ισχυει δεν θα το πετύχω!αυτο ψάχνω και με ενδιαφέρει πιο πολύ!

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Ένα βρεγμένο vetex με καθαρό νεράκι, στράγγιξέ το και σκούπισε το.

Δεν θα πάθει τίποτε.

Καλύτερα να αποφύγεις την άμεση επαφή με νερό. (Βέβαια θα το δοκιμάσω στην πρώτη ευκαιρία και θα γράψω εντυπώσεις εδώ αν χαλάσει ή όχι)

Παρόλ'αυτά κανείς δεν εγγυάται πως είναι αδιάβροχη η θήκη.

Έχω ψάξει παντού, αλλά δεν έχω βρει κάτι γι'αυτό το θέμα. Μάλλον θα είμαι ο πρώτος που θα κάνω underwater test....

Είσαι η ελπίδα μας.....
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανέναν τρόπο να βάλω gestures σαν το iPhone για το πίσω ειδικά όταν είμαι σε σελίδες αλλά και στις ρυθμίσεις;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανέναν τρόπο να βάλω gestures σαν το iPhone για το πίσω ειδικά όταν είμαι σε σελίδες αλλά και στις ρυθμίσεις;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.sidegesturepad

 

Δοκίμασε αυτό. Εμένα με έχει βολεψει μιας και έρχομαι και γω από μήλο.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανέναν τρόπο να βάλω gestures σαν το iPhone για το πίσω ειδικά όταν είμαι σε σελίδες αλλά και στις ρυθμίσεις;
Το έδωσες το p30; Πες μας εντυπώσεις.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το έδωσες το p30; Πες μας εντυπώσεις.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

δεν το εδωσα, απλως για 2 μερες βρηκα ενα s10+ και εβαλα τον αριθμο μου, το εστεισα και το τσεκαρω. Ηδη βλεπω πιο αργο ανοιγμα στο s10 με το δακτυλικο αποτυπωμα και πιο πολλες φορες να μην το παιρνει. (τελευταια εκδοση). Σε 2 μερες θα εχω πιο καλη αποψη. Σημερα το βραδυ θα τσεκαρω και τις καμερες.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

δεν το εδωσα, απλως για 2 μερες βρηκα ενα s10+ και εβαλα τον αριθμο μου, το εστεισα και το τσεκαρω. Ηδη βλεπω πιο αργο ανοιγμα στο s10 με το δακτυλικο αποτυπωμα και πιο πολλες φορες να μην το παιρνει. (τελευταια εκδοση). Σε 2 μερες θα εχω πιο καλη αποψη. Σημερα το βραδυ θα τσεκαρω και τις καμερες.

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές το αποτύπωμα το περνάμε όπως όταν το κρατάμε κ θέλουμε να το ανοίξουμε με τον αντίχειρα.. Καντο κ θα δεις διαφορά θα ανοίγει όλες τις φορές

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το ξεκλείδωμα με το αποτύπωμα το έχω ερωτευτεί τώρα έχω κ τζαμακι κ προστατευω το εργαλείο κ ανοίγει κανονικά οκ έχει τρύπα με πιο μικρό τζάμι εκεί αλλά είναι κομπλέ έβαλα κ πάλι να ανοίγει κ με το πρόσωπο ανοίγει ακαριαία οκ δεν είναι τόσο ασφαλές με το πρόσωπο. Αναμονή για νέο update για ακόμα καλύτερες φώτο στο σκοτάδι κ η σούπερ ταχεία φόρτιση να δούμε σε πιο update θα είναι.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν θέλουν να εχουν ενεργοποιημενη την ΑΟD και θελουν να έχουν led notification (αυτό γύρω από τις κάμερες) και μάλιστα να λειτουργεί σωστά και το Glimpse Notification (αυτό το app ενεργοποιεί την οθόνη κλειδώματος οπότε λαμβάνεται ειδοποιήσεις) μέτα από αρκετές δοκιμές έχω φτάσει στο παραπάνω αποτέλεσμα και μάλλον με πολύ μικρότερη κατανάλωση από ότι να έχει ενεργοποιημενη πάντα την AOD.

Η λογική είναι να έχουμε ένα μη ενεργοβορο app το οποίο θα ενεργοποιεί & απενεργοποιει την AOD οπότε θα λαμβανουμε ειδοποιήσεις & οπότε θα τις ανοιγουμε ή απορριπτουμε αντίστοιχα . Αυτό το app ειναι το "aod notify" δωρεαν απο playstore και με επιλογή ποιες ειδοποιήσεις εφαρμογών θα ενεργοποιούν την AOD...

Και μόνο με αυτό ρίχνουμε την κατανάλωση της AOD 60% με 70% κατω...

Για led notification γύρω από την κάμερα θα πρέπει να βάλουμε το "Holie Light" το οποίο εχει επιλογή χρώματος του led για κάθε εφαρμογή κτλ. Το Holie Light είναι το μόνο πρόγραμμα που συνεργάζεται άψογα με το Glimpse Notification

Οταν έρχεται ειδοποίηση αν δεν θέλουμε να δείχνει την ωρα και το ημερολόγιο - μπαταρια - εικονίδια εφαρμογών ειδοποιησεων παρα μόνο το φωτεινό δαχτυλίδι γύρω από την κάμερα κατεβαζουμε απο την εφαρμογή themes οποία AOD θέλουμε και επιλέγουμε μόνο φόντο οπότε η AOD πλεον δεν θα δείχνει τίποτα εκτος του led γύρω από την κάμερα και αυτό σημαίνει ακομα μεγαλύτερη οικονομία μπαταρίας.

Μετά από αυτά (ή και πριν δεν παίζει κανένα ρόλο) μπορούμε να βάλουμε χωρίς καμένα πρόβλημα και το Glimpse Notification...

Αυτά...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, εγώ βέβαια το δουλεύω εδώ και 2 μήνες με holey Light και aod μόνιμα ενεργή καθώς και με glimpse notification και δεν έχω παράπονο από την κατανάλωση. Επίσης θέλω μόνιμα την aod.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν θέλουν να εχουν ενεργοποιημενη την ΑΟD και θελουν να έχουν led notification (αυτό γύρω από τις κάμερες) και μάλιστα να λειτουργεί σωστά και το Glimpse Notification (αυτό το app ενεργοποιεί την οθόνη κλειδώματος οπότε λαμβάνεται ειδοποιήσεις) μέτα από αρκετές δοκιμές έχω φτάσει στο παραπάνω αποτέλεσμα και μάλλον με πολύ μικρότερη κατανάλωση από ότι να έχει ενεργοποιημενη πάντα την AOD.

Η λογική είναι να έχουμε ένα μη ενεργοβορο app το οποίο θα ενεργοποιεί & απενεργοποιει την AOD οπότε θα λαμβανουμε ειδοποιήσεις & οπότε θα τις ανοιγουμε ή απορριπτουμε αντίστοιχα . Αυτό το app ειναι το "aod notify" δωρεαν απο playstore και με επιλογή ποιες ειδοποιήσεις εφαρμογών θα ενεργοποιούν την AOD...

Και μόνο με αυτό ρίχνουμε την κατανάλωση της AOD 60% με 70% κατω...

Για led notification γύρω από την κάμερα θα πρέπει να βάλουμε το "Holie Light" το οποίο εχει επιλογή χρώματος του led για κάθε εφαρμογή κτλ. Το Holie Light είναι το μόνο πρόγραμμα που συνεργάζεται άψογα με το Glimpse Notification

Οταν έρχεται ειδοποίηση αν δεν θέλουμε να δείχνει την ωρα και το ημερολόγιο - μπαταρια - εικονίδια εφαρμογών ειδοποιησεων παρα μόνο το φωτεινό δαχτυλίδι γύρω από την κάμερα κατεβαζουμε απο την εφαρμογή themes οποία AOD θέλουμε και επιλέγουμε μόνο φόντο οπότε η AOD πλεον δεν θα δείχνει τίποτα εκτος του led γύρω από την κάμερα και αυτό σημαίνει ακομα μεγαλύτερη οικονομία μπαταρίας.

Μετά από αυτά (ή και πριν δεν παίζει κανένα ρόλο) μπορούμε να βάλουμε χωρίς καμένα πρόβλημα και το Glimpse Notification...

Αυτά...

 

Μπορεις να βάλεις *link από το playstore για την aod notify?

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.alwaysondisplay

 

Το έχω βάλει συνδυαστικά με holey και όταν έρχεται ειδοποίηση ανάβει (μόνιμα?) το δακτυλιδι(σκετο)....

 

Σε εσάς αναβοσβυνει?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.alwaysondisplay

 

Το έχω βάλει συνδυαστικά με holey και όταν έρχεται ειδοποίηση ανάβει (μόνιμα?) το δακτυλιδι(σκετο)....

 

Σε εσάς αναβοσβυνει?

 

Ναι σε εμένα λειτουργεί κανονικά μς τον τρόπο που λειτουργεί το Holey light δηλαδή όχι μόνιμα αναμμένο και μέχρι να δω ή απορρίψω την ειδοποίηση

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Οταν έρχεται ειδοποίηση αν δεν θέλουμε να δείχνει την ωρα και το ημερολόγιο - μπαταρια - εικονίδια εφαρμογών ειδοποιησεων παρα μόνο το φωτεινό δαχτυλίδι γύρω από την κάμερα κατεβαζουμε απο την εφαρμογή themes οποία AOD θέλουμε και επιλέγουμε μόνο φόντο οπότε η AOD .

 

το έκανα όπως λες αλλά εμφανίζεται και η εικόνα.. θα πρέπει να μπει κάποιο φουλ black theme αλλά δεν βρίσκω κανένα

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

το έκανα όπως λες αλλά εμφανίζεται και η εικόνα.. θα πρέπει να μπει κάποιο φουλ black theme αλλά δεν βρίσκω κανένα

 

Εγω πήρα μια AOD στην τύχη την κατέβασα και πριν την κάνω εφαρμογή μου εγραψε αν ήθελα να περάσω κανονικά ή μόνο σαν φόντο... Επέλεξα φόντο και εχω μια AOD κατάμαυρη χωρίς το παραμικρό... Η AOD που κατέβασα είναι η "celebrate your small victories"

Εννοείται ότι στο Holey Light έχεις ενεργοποίηση την επιλογή "full hide ΑΟD"

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι στο Holey Light έχεις ενεργοποίηση την επιλογή "full hide ΑΟD"

 

αυτό το είχα ξεχάσει.. όλα καλά εντάξει τώρα, ευχαριστώ φίλος

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο χθες το βράδυ 01.30 που άνοιξα το τηλέφωνο μέχρι τώρα η AOD δεν υπάρχει καν στα στατιστικά κατανάλωσης οπως και το Holey Light, aodnotify....

Για να δούμε πως θα κλείσει ο κύκλος φόρτισης

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν έχω καταφέρει να προχωρήσω με το setup των permissions του holey light δυστυχώς.

Έχω ενεργό WiFi, Bluetooth, κοντινές συσκευές αλλά και πάλι δε μου εμφανίζεται το popup, καμιά ιδέα;

 

Δοκίμασα απεγκατάσταση, επανεκκίνηση κλπ. αλλά δυστυχώς χωρίς να τα καταφέρω οπότε το παράτησα.

 

Sent from my Galaxy S10

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Αρχες Ιουνη θα ερθει μαζι με το update για την καμερα

 

Μη βιάζεστε. Έχει προβλήματα η νέα αναβάθμιση.

https://www.sammobile.com/2019/05/27/latest-galaxy-s10-update-has-some-serious-bugs/

Link to comment
Share on other sites

Εχθες μετά από μερικές φωτογραφίες, άρχισε να ζεσταίνετε η συσκευή και στο τέλος έκλεινε η εφαρμογή της κάμερας.

Μια δυο φωτογραφίες και πάλι κλείσιμο η κάμερα.

Αναγκάστηκα να το άφησω στην άκρη ....

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...