Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι ακριβώς.

Εγώ προτείνω, αφού δεν δουλεύει σωστά το Dome,

να μη δοκιμάσετε τίποτα σε glass.

 

Εγώ έβαλα πρόσφατα τζάμι στην αρχή δεν άνοιγε έχει κάτσει μέχρι στιγμής πολύ καλά δίχως να ξεκολλήσει. Τώρα μου ανοίγει σχεδόν όλες τις φορές φαίνεται σαν τρύπα στο αποτύπωμα αλλά απλά εκεί έχει πιο λεπτό τζάμι στην τρύπα. Όσοι θέλετε ας κάνετε δοκιμές . Κ γω δεν έβαζα ποτέ τζάμι κ δεν έχω σπάσει οθόνη αλλά έχει 350-370 η οθόνη οπότε μην τους αποθαρρύνετε όλους..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα πρόσφατα τζάμι στην αρχή δεν άνοιγε έχει κάτσει μέχρι στιγμής πολύ καλά δίχως να ξεκολλήσει. Τώρα μου ανοίγει σχεδόν όλες τις φορές φαίνεται σαν τρύπα στο αποτύπωμα αλλά απλά εκεί έχει πιο λεπτό τζάμι στην τρύπα. Όσοι θέλετε ας κάνετε δοκιμές . Κ γω δεν έβαζα ποτέ τζάμι κ δεν έχω σπάσει οθόνη αλλά έχει 350-370 η οθόνη οπότε μην τους αποθαρρύνετε όλους..

 

Σαφώς είμαι υπέρ του tempered και γενικά υπέρ της προστατευμενης οθόνης.

Πάντα ήμουν.

Πρώτα παίρνω θήκες μεμβράνες τζάμια και μετά συσκευή.

 

Κατάλαβα για τι τύπου tempered glass μιλάς, δεν θα άντεχα να βλέπω κάτι σαν τρύπα έστω με σβηστή οθόνη στο σημείο του αισθητήρα.

 

Επειδή έχω πετάξει πολλές εκατοντάδες ευρώ σε θήκες μεμβρανες τζάμια,

Γράφω όσο μπορώ πιο αναλυτικά για να προλάβω κάποιους ανθρώπους.

 

Πχ το Dome glass έχει 50αρικο σχεδόν.

Λέει ότι δουλεύει το δακτυλικο, σου λέει ο άλλος να πληρώσω μία φορά να πάρω ότι καλύτερο είναι αφού.

 

Η αλήθεια είναι όμως ότι υπό λειτουργεί ο αισθητήρας.

Ούτε λειτουργεί ούτε δεν λειτουργεί.

 

Υπό λειτουργεί δεν λειτουργεί σωστά δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός..

 

Ο καθένας φυσικά επιλέγει ότι θέλει.

Εμείς είμαστε εδώ να λέμε τις απόψεις μας την γνώμη μας.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχω μεμβράνη μια από κοτσοβωλο, κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες ψάχνοντας κάποιες σημειώσεις του 2017,

στην εφαρμογή Google celendar είδα ότι δεν μου εμφανίζει τίποτα πριν το 2018.

 

Έχω ανοιχτό συγχρονισμό εννοείται.

Την επιλογή προσαρμόσιμη μπαταρία κλειστή,

Έκανα απ εγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά την εφαρμογή και τίποτα.

Ποιο πίσω από το 2018 τίποτα.

 

Μπαίνοντας από τον Chrome στο Google celendar είναι εκεί όλες μου οι σημειώσεις.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει και δεν μου τις δείχνει στην εφαρμογή είτε σε διάφορα widget που τα έχω φυσικά να συγχρονιζουν με τον Google λογαριασμό μου?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Camera rounding led notifications

Σήμερα δοκίμασα το edge Lighting... Χωρίς AOD και με χρήση glimpse notification είναι χάλια... Άχρηστο.

Δοκίμασα μετά το Holey light με κλειστή AOD και μαζι με glimpse notification λειτουργεί άψογα. Έβαλα την AOD σε απόκρυψη (δεν μπορείς να την κλήσεις) δυναμωσα πανω απο την μέση την φωτεινότητα της AOD και εχω ενα υπέροχο αποτέλεσμα σε συνδιασμο με το αγαπημένο μου glimpse notifications...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αφήνω αυτό τον σύνδεσμο!!!! Ωραία πράγματα γίνονται!!!!

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s10-megalo-camera-update-erchetai-stin-seira/

Link to comment
Share on other sites

Αφήνω αυτό τον σύνδεσμο!!!! Ωραία πράγματα γίνονται!!!!

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s10-megalo-camera-update-erchetai-stin-seira/

Άντε να το δούμε κι αυτό!

Αναμένουμε!

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Άντε να το δούμε κι αυτό!

Αναμένουμε!

 

Δεν ξέρω γιατί τα δίνουν λίγο λίγο ίσως για πιο δοκιμασμένα update κ καλύτερα αποτελέσματα;; η για να έχουμε να πούμε κ ένα μπράβο που δεν μας ξεχνάει;; σημασία έχει φυσικά το αποτέλεσμα να γίνει όσο πιο δυνατή η καμερα όπως είχαν τάξει απτην αρχή... Καλώς να έρθει το νέο update κ να έρθει όσο πιο κοντά στον ανταγωνισμό μπράβο sami

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σήμερα θα πάω να πάρω ένα S10+ για τον αδερφό μου. Τελικά η μεμβράνη που φοράει είναι καλής ποιότητας; Την αφήνουμε; Στο S10e εγώ την άλλαξα με την αγορά, αλλά άλλοι χρήστες που την άφησαν τους γέμισε γρατσουνιές πολύ σύντομα. Στο μεγάλο είναι πιο καλή;

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σήμερα θα πάω να πάρω ένα S10+ για τον αδερφό μου. Τελικά η μεμβράνη που φοράει είναι καλής ποιότητας; Την αφήνουμε; Στο S10e εγώ την άλλαξα με την αγορά, αλλά άλλοι χρήστες που την άφησαν τους γέμισε γρατσουνιές πολύ σύντομα. Στο μεγάλο είναι πιο καλή;

 

Sent from my SM-G970F

 

και μενα μου γεμισε πολυ ευκολα γρατζουνιες αλλα σαν αισθηση ειναι πολυ καλη, εγω πηρα ενα πακετακι γνησιες με 10 ευρω και θα τις βαλω σε λιγο καιρο, ενταξει μεμβρανη ειναι, μην περιμενεις να μεινει αψογη, αμα εμενε θα αφηναμε και τις οθονες γυμνες που ειναι πιο σκληρες ακομα. προσωπικα πηρα νεες και δεν ξερω αν θα τις βαλω ακομα καθως ειναι ευαισθητες οι μεμβρανες οντως αλλα οκ σιγα, μηπως δε γεμιζει και δαχτυλιες κλπ με το παραμικρο? ολα στο μυαλο ειναι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα. Παρακολουθώ εδώ και καιρό το forum αλλά το θέμα που με απασχολούσε διαβάζοντας κάποιους ψιθύρους εδώ κι εκεί είναι το αδύναμο wifi του S10+. Ή για την ακρίβεια, η "απροθυμία" του να εμφανίσει hotspots με χαμηλή ισχύ.

Δανείστηκα και δοκίμασα ένα S10+ και ένα S10e και επιβεβαίωσα το πρόβλημα. Στο σπίτι μου και στον κήπο υπήρχαν πολλά σημεία που το S10 δεν έβρισκε τίποτα, ενώ το παλιό μου κινητό (2 ετών) τα έπιανε καμπάνα!

Σε άλλο σπίτι, σε πιο πυκνοκατοικημένη περιοχή, το S10 ανίχνευε με το ζόρι το wifi του σπιτιού ενώ τα άλλα έπιαναν και καμμιά 10αριά απ' τους γείτονες (και όχι με το ζόρι).

Έχει κανείς υπ' όψη του αν πρόκειται όντως για software θέμα που θα επιλυθεί ή για hardware? Αρχικά πίστευα το 2ο, αλλά εφόσον με 3rd party εφαρμογές τα ανιχνεύει τότε μάλλον δεν ισχύει - εκτός αν θα ήταν πολύ Unstable και η Samsung αποφάσισε να τα κόψει.

Link to comment
Share on other sites

Χθες ψάχνοντας κάποιες σημειώσεις του 2017,

στην εφαρμογή Google celendar είδα ότι δεν μου εμφανίζει τίποτα πριν το 2018.

 

Έχω ανοιχτό συγχρονισμό εννοείται.

Την επιλογή προσαρμόσιμη μπαταρία κλειστή,

Έκανα απ εγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά την εφαρμογή και τίποτα.

Ποιο πίσω από το 2018 τίποτα.

 

Μπαίνοντας από τον Chrome στο Google celendar είναι εκεί όλες μου οι σημειώσεις.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει και δεν μου τις δείχνει στην εφαρμογή είτε σε διάφορα widget που τα έχω φυσικά να συγχρονιζουν με τον Google λογαριασμό μου?

Καλημέρα.

Το ίδιο έχουν όλα τα samsung δυστυχώς, ακόμα και στην native εφαρμογή. Και θα δεις ότι ούτε και μελλοντικά γεγονότα βγάζει, π.χ. για 2 χρόνια μετά.

Σε άλλα android δεν ξέρω αν γίνεται. Σε ios συσκευές τα βγάζει κανονικά...

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάποιος βρει κάποια εφαρμογή που να λειτουργεί το led ειδοποιήσεων γύρω απο τις κάμερες χωρίς την χρήση AOD ας ενημέρωσει.

Βλεπω αυξημένη κατά πολύ την κατανάλωση με Holie Light, AOD & Glimpse Notification ταυτοχρονε ενεργά εστω και αν στο Holie Light εχω επιλέξει να κάνει απόκρυψη του ρολογιού και ημερολογίου

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάποιος βρει κάποια εφαρμογή που να λειτουργεί το led ειδοποιήσεων γύρω απο τις κάμερες χωρίς την χρήση AOD ας ενημέρωσει.

Βλεπω αυξημένη κατά πολύ την κατανάλωση με Holie Light, AOD & Glimpse Notification ταυτοχρονε ενεργά εστω και αν στο Holie Light εχω επιλέξει να κάνει απόκρυψη του ρολογιού και ημερολογίου

Νομίζω μπορείς με 3rd party app να ρυθμίσεις να ενεργοποιείται η ρύθμιση AOD μόνο όταν έρχεται κάποιο notification και να απενεργοποιείται μόλις το ανοίξεις.

Δεν είναι η ιδανική υλοποίηση προφανώς μιας και δεν έρχεται από τη Samsung, ωστόσο ίσως έτσι βελτιώσεις λίγο την κατανάλωση.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Kαινουριος κατοχος απο σημερα και εγω!!Καλως σας βρηκα!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Kαινουριος κατοχος απο σημερα και εγω!!Καλως σας βρηκα!! :)
Καλορίζικο!!!

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα κι εγώ ένα για τον αδερφό μου. 128άρι μαύρο. Από mediamarkt με την έκπτωση των 100€ βγήκε 939€. Μιας και θα είναι εδώ το βράδυ για να του το δώσω το άνοιξα για να βεβαιωθώ ότι είναι εντάξει (άλλο που δεν ήθελα).

 

Λίγα πράγματα μονάχα από μια πρώτη επαφή μαζί του, και κυρίως σε αντιπαράθεση με το S10e που έχω εδώ και δύο μήνες.

 

Το κυριότερο : οθονάρα. Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες για την ποιότητα μιας και η επαφή που έχω είναι εντελώς επιδερμική και δεν θα κάτσω να το πειράξω από ρυθμίσεις, αλλά το μέγεθος είναι θα έλεγα χορταστικό. Ιδιαίτερα για όποιον θέλει να παρακολουθεί βίντεο κλπ.

Γενικά το μέγεθος της συσκευής είναι πάρα πολύ καλό σε αναλογία με την οθόνη, και το έξτρα βάρος δεν μπορώ να πω ότι ενοχλεί ιδιαίτερα στο χέρι, συγκριτικά με το δικό μου.

 

Η κάμερα είναι η ίδια, αλλά η 3η που μου λείπει εμένα και κάνει το ζουμ είναι θα έλεγα ευχάριστη προσθήκη.

 

Η σημαντικότερη διαφορά, αν μπορεί να το πει κανείς ότι είναι χειρότερο, είναι το δακτυλικό αποτύπωμα. Μου πήρε μερικά δευτερόλεπτα να καταλάβω την λογική (θέλει πάτημα). Ωστόσο σε ταχύτητα ο αισθητήρας που έχει το μικρό είναι αλλού. Αλλά εντάξει, λεπτομέρεια.

 

Πολύ καλό τηλέφωνο συνολικά.

 

 

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρώτο κοκομπλοκο... Συνδεμένα buds k stratos δεν έβγαινε ήχος απτά ακουστικά.. Πάω να πάρω τηλέφωνο απτό καντράν πατούσα μερικά νούμερα τίποτα τα εμφάνιζε μαζεμένα μετά από λίγα δεύτερα.. Λέω λες να φταίει το τζαμακι αποκλείεται έτσι ξαφνικά.. Κάνω επανεκκίνηση όλα κομπλέ... Οκ είναι ένας μικρός υπολογιστής οπότε μπορεί να έφαγε ένα σκάλωμα.... Αλλά γύρισα πίσω σε εποχές παλιές κακές...

Ελπίζω Ναμη μ ξανατυχει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ο βασιλιας των(android) smartphones για το αλλο μισο του 2019(περαν τα των huawei)μαλλον θα ειναι το Note10,με μια μικρη ελπιδα μπας και δουμε κατι σοβαρο επιτελους απο Google στο τελος του χρονου.
Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά που έδινε η Samsung, τα δίνει τώρα ,. Η. , το διέκοψε ?

 

Μέχρι 10 Μαΐου περίπου ίσχυε η προσφορά για όσους είχαν κάνει προπαραγγελια αλλά κ για κάποιους τυχερούς που έκαναν αίτηση κ λίγες μέρες μετά.. Τώρα σταμάτησε

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που έχετε ψάξει την OAD σε θέμα κατανάλωσης είναι καλύτερα την φωτεινότητα της να την έχουμε στο αυτόματο ή χειροκίνητα?
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ο βασιλιας των(android) smartphones για το αλλο μισο του 2019(περαν τα των huawei)μαλλον θα ειναι το Note10,με μια μικρη ελπιδα μπας και δουμε κατι σοβαρο επιτελους απο Google στο τελος του χρονου.

 

Το Νότε είναι 4,5 μηνες μετά σχεδόν. Το s10 5g παιζει μονοτερμα μέχρι τότε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!αγορασα το κινητό και θέλω να μεταφέρω τα πάντα όπως τα έχω στο iPhone στο Samsung!δηλαδη θέλω οι φωτογραφίες μου να είναι μέσω ημερομηνίας και όχι ανακατεμένες!γνωριζει κανείς κάποιο προγραμμα;
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...