Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίτα να δεις, απλά έχω μάθει να λέω τα πράγματα με το όνομα τους, και αν κανω λάθος να ζητάω συγγνώμη. Δεν έχω κάτι μαζί σου ούτε είμαι επιθετικός. Ούτε σε κατηγορώ, απλά θέλω να βάλω στη θέση τους 2 πράγματα. Η αναμονή σίγουρα είναι προσωπικό θέμα του καθενός αλλά αντικειμενικα δεν είναι λόγος να σκάσεις 50 ή 100 ευρώ παραπάνω για 5 μέρες , αν θες να τα δώσεις είναι επιλογή απλά.

Εγγύηση μακάρι να μην χρειαστείς ποτέ, αλλά επειδή έχω πάει και για φίλους πολλές φορές, όταν είναι ευρωπαϊκό το κινητό δεν αλλάζει απολύτως τίποτα. Η αλυσίδα μόνο τις πρώτες 7 μέρες ίσως σου δώσει άλλη συσκευή, μετά αντε να στο πάει αυτή σέρβις και να χάσεις παραπάνω μέρες από το να πας πεις κατευθείαν. Κατά τα άλλα δεν είναι τίποτα να μπλέξεις αν έχεις καλό σέρβις. Αυτά εν ολίγοις και το ληγω εδώ, κανένα πρόβλημα μαζί σου, απλά με 2 λεπτομέρειες που κάνουν διαφορά στα συμπεράσματα που θα βγάλει κάποιος αν διάβαζε μόνο το 1ο σου ποστ

 

""Η αλυσίδα μόνο τις πρώτες 7 μέρες ίσως σου δώσει άλλη συσκευή, μετά αντε να στο πάει αυτή σέρβις και να χάσεις παραπάνω μέρες από το να πας πεις κατευθείαν ""

Το επιβεβαιώνω. Όταν είχα πρόβλημα με mate 20 pro, από το plaisio, μου συνέστησαν Να το στείλω στην αντιπροσωπεία, και ότι θα ήταν χάσιμο χρόνου κλπ. Τελικά μου άλλαξαν συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Για αγορά με δόσεις και με Alpha Bank bonus, παίζει κάτι καλό σε προσφορά για άμεση αγορά;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδες με το update απριλιου η μπαταρια εχει παρει κι αλλο νομιζω. εχω το snap, αλλα θεωρω οτι το ιδιο ισχυει για ολα, βλεπω μια τρομερη αναμονη που ειναι ακομα καλυτερη απο πριν.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το update Απριλίου απογείωσε την μπαταρία. Νίκο θυμάσαι που είχα αναφερθεί για την μπαταρία ότι ήταν κάτω από Note 9. Μετά το update είναι σίγουρα 15% πάνω από το Note 9. Μπράβο τους.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το update Απριλίου απογείωσε την μπαταρία. Νίκο θυμάσαι που είχα αναφερθεί για την μπαταρία ότι ήταν κάτω από Note 9. Μετά το update είναι σίγουρα 15% πάνω από το Note 9. Μπράβο τους.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

ναι ,αφου και εγω σκεφτομαι να κατσω ταμπουρι εδω. Η διαφορα ειναι εμφανης πιστευω και στο δικο μου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα σκρουτζομαγαζα δεν γινεται να εχουν αποθεμα οπως οι αλυσιδες.

 

Εχετε παει σε πολλα απο τα μαγαζια να δειτε καν τι χωρους εχουν.

 

Μερικα καταστηματα μεχρι και σε διαμερισματα πολυκατοικιας τα εχουν(ειδικα αυτα με τις θηκες πχ).Τι αποθεμα περιμενετε να εχουν σε κινητα?

 

Ο χωρος πιστευεις οτι ειναι το προβλημα?

Τα προβληματα ειναι η τιμη αγορας (καθως μεταβαλλεται με ορους χρηματιστηριακους, αρα αν αγορασει πχ 750 και το κομματι "κατσει" στην αποθηκη 10 μερες, το μαγαζι ενδεχεται να "μπει και μεσα") και φυσικα το μεγαλο κεφαλαιο που χρειαζεται για να στοκαρεις σοβαρο αποθεμα απο ολους τους κωδικους που κυκλοφορουν (εκατονταδες μοντελα, σε μπολικα variants σε καθε μοντελο)...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αναπαράξω ένα video τραβηγμένο από P20 Pro διάρκειας 6 λεπτών περίπου (~1gb) H265 και παίζει μόνο ο ήχος.

 

Δοκίμασα αρκετούς players αλλά τίποτα. Έχει δοκιμάσει κανείς το ίδιο να μου πει αν τα έχει καταφέρει;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαφνικά δεν μπορώ να κάνω κλήσεις μόνο να λάβω.. Δείχνει κανονικά το σήμα της cosmote.. Έχω κάνει του κόσμου τα ρεσετ αλλά τίποτα. Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαφνικά δεν μπορώ να κάνω κλήσεις μόνο να λάβω.. Δείχνει κανονικά το σήμα της cosmote.. Έχω κάνει του κόσμου τα ρεσετ αλλά τίποτα. Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι κάποιο πρόβλημα του δικτύου σου;

Δοκίμασε να βγάλεις και να ξαναβάλεις τη sim.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την κάρτα σε άλλο κινητό και δουλευει κανονικά

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια την παρασκευη το εκανα εργοστασιακη επαναφορα ρυθμισεων επειδη φορτιζα την μπαταρια του πριν απο 22 ωρες π.χ και επεφτε κατω στο 42% τωρα που μιλαμε παρολο που εβαλα καποιες εφαρμογες σε αδρανεια.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια την παρασκευη το εκανα εργοστασιακη επαναφορα ρυθμισεων επειδη φορτιζα την μπαταρια του πριν απο 22 ωρες π.χ και επεφτε κατω στο 42% τωρα που μιλαμε παρολο που εβαλα καποιες εφαρμογες σε αδρανεια.
Νομίζω δεν κατάλαβε κανεις τπτ...

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο χωρος πιστευεις οτι ειναι το προβλημα?

Τα προβληματα ειναι η τιμη αγορας (καθως μεταβαλλεται με ορους χρηματιστηριακους, αρα αν αγορασει πχ 750 και το κομματι "κατσει" στην αποθηκη 10 μερες, το μαγαζι ενδεχεται να "μπει και μεσα") και φυσικα το μεγαλο κεφαλαιο που χρειαζεται για να στοκαρεις σοβαρο αποθεμα απο ολους τους κωδικους που κυκλοφορουν (εκατονταδες μοντελα, σε μπολικα variants σε καθε μοντελο)...

 

Οταν λεω χωρο εννοω το μεγεθος της ιδιας της εταιρειας προφανως,οχι αν ειναι ενα καταστημα ή δυο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά παίζω στο κινητό pubg ζεσταίνεται αρκετά το κινητό όταν είχα το s9 δεν ζεστενοταν τόσο πολύ τι να φταίει

 

Διαφορετικα κινητα.

 

Περαν τουτου το παραλογο δεν ειναι αν ζεσταίνεται το κινητο οταν λιωνεις στο pubg,αλλα να μην ζεσταίνεται πολυ οταν δεν παιζεις παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=ds.cooltool

Προβάλλει στην οθόνη την θερμοκρασία της μπαταρίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glgjing.stark

Προβάλλει στην οθόνη την θερμοκρασία του επεξεργαστή.

Οι εφαρμογές είναι Μάλλον ???αξιόπιστες ( ασχολουμε γιατί ένα note 4, μου κάηκε η οθόνη παλιά..).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν κατάλαβε κανεις τπτ...

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι ΔΕΝ καταλαβες φιλε μ πες μ να στο ξανα πω ;

Μετα αλλα και πριν την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το φορτιζα πριν απο 22 ωρες ενα παραδειγμα και πριν να εγραφα το παραπανω μηνυμα ηταν 40% τωρα επεσε στο 30%.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν είναι κάποιο πρόβλημα του δικτύου σου;

Δοκίμασε να βγάλεις και να ξαναβάλεις τη sim.

 

εκανα οτι μπορουσα ..μαλλον παω για service

Link to comment
Share on other sites

εκανα οτι μπορουσα ..μαλλον παω για service

Έκανες factory reset από recovery mode;

Αν όχι, δεν χάνεις τίποτε να το δοκιμάσεις πριν επιστρέψεις την συσκευή.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Τι ΔΕΝ καταλαβες φιλε μ πες μ να στο ξανα πω ;

Μετα αλλα και πριν την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων το φορτιζα πριν απο 22 ωρες ενα παραδειγμα και πριν να εγραφα το παραπανω μηνυμα ηταν 40% τωρα επεσε στο 30%.

 

Κάνε μια προσπάθεια και στα Αγγλικά !!!

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια προσπάθεια και στα Αγγλικά !!!
Χαχαχαχαχαχαχα σωστός

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια την παρασκευη το εκανα εργοστασιακη επαναφορα ρυθμισεων επειδη φορτιζα την μπαταρια του πριν απο 22 ωρες π.χ και επεφτε κατω στο 42% τωρα που μιλαμε παρολο που εβαλα καποιες εφαρμογες σε αδρανεια.

 

Να πω την αλήθεια, και εγώ δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις.

Παρόλο που το διάβασα δέκα φορές.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι γραμμένο έτσι για να το καταλάβεις άπαξ. Αν το διαβάζεις πολλές φορές, σε μπερδεύει περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Yeah από το 2003 που χρησιμοποιώ συσκευές με οθόνη αφής έφτασε η στιγμή που έσπασα την πρώτη οθόνη αφού μου έπεσε το S10+ από τα χέρια. Φυσικά στο σημείο που κάνει την κυρτότητα.

Ευτυχώς όμως είχα κάνει την επέκταση εγγύησης στα Public και θα μου δώσουν συσκευή αντικατάστασης συν τη δωρεάν επισκευή εννοείται.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Yeah από το 2003 που χρησιμοποιώ συσκευές με οθόνη αφής έφτασε η στιγμή που έσπασα την πρώτη οθόνη αφού μου έπεσε το S10+ από τα χέρια. Φυσικά στο σημείο που κάνει την κυρτότητα.

Ευτυχώς όμως είχα κάνει την επέκταση εγγύησης στα Public και θα μου δώσουν συσκευή αντικατάστασης συν τη δωρεάν επισκευή εννοείται.

Ρώτα που το στέλνουν για επισκευή... Μόνο η smartec αξίζει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...