Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά ενώ έχω ενεργή την οθόνη edge για ειδοποίηση, ανάβει μόνο όταν είναι αναμμένη η οθόνη του κινητού. Όταν είναι σβηστη ακούγεται μόνο ηχος χωρίς να ανάβει περιμετρικά η οθόνη. Τι να κάνω για να αναβει;

Α να πω ότι η οθόνη δεν ανάβει σε καμμία ειδοποίηση. Μόνο ο ηχος ακούγεται ότι κάτι ήρθε.

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tsigo21
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενώ έχω ενεργή την οθόνη edge για ειδοποίηση, ανάβει μόνο όταν είναι αναμμένη η οθόνη του κινητού. Όταν είναι σβηστη ακούγεται μόνο ηχος χωρίς να ανάβει περιμετρικά η οθόνη. Τι να κάνω για να αναβει;

Α να πω ότι η οθόνη δεν ανάβει σε καμμία ειδοποίηση. Μόνο ο ηχος ακούγεται ότι κάτι ήρθε.

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ έχω παρόμοιο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Τα εχουμε γράψει οτι ειναι για τα μπάζα η υλοποίηση του edge lighting.

Δουλεύει όποτε θέλει και ανάλογα τα κεφια του.

 

Με s9+/note 9 με Oreo με χρηση glimpse notification κατάφερα να το κάνει να δουλέψει.

Με Pie όμως και One UI οχι στο s10+ οσο και να προσπάθησα.

 

Εβαζα το glimpse στις εφαρμογές edge lighting στο on και εβαζα να ξυπνάει η οθονη και αυτο που έκανε ήταν να ανοίγει το edge lighting καθε φορά σε καθε ειδοποίηση οποιαδήποτε εφαρμογή με κλειστεί οθόνη που με ενδιέφερε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα εχουμε γράψει οτι ειναι για τα μπάζα η υλοποίηση του edge lighting.

Δουλεύει όποτε θέλει και ανάλογα τα κεφια του.

 

Με s9+/note 9 με Oreo με χρηση glimpse notification κατάφερα να το κάνει να δουλέψει.

Με Pie όμως και One UI οχι στο s10+ οσο και να προσπάθησα.

 

Εβαζα το glimpse στις εφαρμογές edge lighting στο on και εβαζα να ξυπνάει η οθονη και αυτο που έκανε ήταν να ανοίγει το edge lighting καθε φορά σε καθε ειδοποίηση οποιαδήποτε εφαρμογή με κλειστεί οθόνη που με ενδιέφερε.

 

Σε πειραματικό στάδιο είναι το holey light....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενώ έχω ενεργή την οθόνη edge για ειδοποίηση, ανάβει μόνο όταν είναι αναμμένη η οθόνη του κινητού. Όταν είναι σβηστη ακούγεται μόνο ηχος χωρίς να ανάβει περιμετρικά η οθόνη. Τι να κάνω για να αναβει;

Α να πω ότι η οθόνη δεν ανάβει σε καμμία ειδοποίηση. Μόνο ο ηχος ακούγεται ότι κάτι ήρθε.

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα.

Για δοκίμασε Ρυθμίσεις - Εμφάνιση - Οθόνη Edge - Φωτισμός οθόνης Edge - Εμφάνιση φωτισμού οθόνης Edge - Πάντα

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για δοκίμασε Ρυθμίσεις - Εμφάνιση - Οθόνη Edge - Φωτισμός οθόνης Edge - Εμφάνιση φωτισμού οθόνης Edge - Πάντα

Εκεί το έχω στο "παντα". Έχω δοκιμάσει και στο "μονο σβηστη οθόνη" αλλά τίποτα....

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκεί το έχω στο "παντα". Έχω δοκιμάσει και στο "μονο σβηστη οθόνη" αλλά τίποτα....

 

Και εδω τα ιδια.Οσες φορες και να προσπαθησα,ποτε δεν λειτουργησε.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Εκεί το έχω στο "παντα". Έχω δοκιμάσει και στο "μονο σβηστη οθόνη" αλλά τίποτα....

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάποιο conflict παίζει και συγκεκριμένα με το always on display

Link to comment
Share on other sites

Σε πειραματικό στάδιο είναι το holey light....

Δεν αναφέρθηκα στο holey light που παρεμπιπτόντως αυτό δούλεψε άψογα.

Ισως αν το έψαχνα πολυ παραπάνω να έβρισκα κάποια λύση με το edge lighting αλλα δεν σκόπευα να κρατήσω μόνιμα τη συσκευή.

Όπως με s9+/note 9 το είχα βρει το κουμπί του.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση γιατί στην selfie στο πορτρέτο αν βγάλεις μαζι με αλλον και οχι μονος σου χανει πολυ εύκολα το δεύτερο πρόσωπο

βλεπω σε αλλα κινητά πιάνει άψογα και τα δυο πρόσωπα θελει κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Καλά αρχίσαμε...

 

Βλάβη στην συσκευή (υποδοχή των ακουστικών).

 

Δεν βγάζει ήχο το ένα ακουστικό.

 

Υποθέτω πως δοκίμασες και με δεύτερο σετ ακουστικών, έτσι;

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Καλά αρχίσαμε...

 

 

 

Βλάβη στην συσκευή (υποδοχή των ακουστικών).

 

 

 

Δεν βγάζει ήχο το ένα ακουστικό.

Αν έχεις θήκη βγαλτη πολλές φορές ενοχλεί το καρφί. Επίσης δοκίμασε 2ο σετ ακουστικών.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενδεχόμενο να φταίει το καρφί των ακουστικων κ αν ισχύει αυτό. Σου αλλάζουν κατευθείαν με καινούργια στη σμαρτεκ.. Αν έχει θέμα η συσκευή θα στο διορθώσουν κ αυτό σε μια ώρα οπότε μη σκας

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενδεχόμενο να φταίει το καρφί των ακουστικων κ αν ισχύει αυτό. Σου αλλάζουν κατευθείαν με καινούργια στη σμαρτεκ.. Αν έχει θέμα η συσκευή θα στο διορθώσουν κ αυτό σε μια ώρα οπότε μη σκας

 

Δεν φταίνε τα ακουστικά διότι δοκίμασαν αρκετά.

 

Να σε ρωτήσω πρέπει να ανοιχτεί η συσκευή!?

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίνε τα ακουστικά διότι δοκίμασαν αρκετά.

 

 

 

Να σε ρωτήσω πρέπει να ανοιχτεί η συσκευή!?

Καλημέρα. Εννοείται ότι θα ανοίξει η συσκευή. Αμα είναι καινούρια πάνε στο μαγαζί που την πήρες, λογικά θα έχει doa και ζητά άμεση αντικατάσταση με καινούριο.

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πωλούνται καινούρια στα κουτιά τους αχρησιμοποίητα, για S10+ Whitestone Dome και οι ΟΕΜ μεμβράνες προστασίας της Samsung.

H πώληση είναι μόνο και για τα δύο μαζί σαν πακέτο και δε σπάνε.

 

Τιμή: 50€

Τοποθεσία: Καλαμάτα (αποστολή σε όλη την Ελλάδα)

Επικοινωνία: 6942061346 (Βασίλης)

 

http://i67.tinypic.com/qxouio.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εννοείται ότι θα ανοίξει η συσκευή. Αμα είναι καινούρια πάνε στο μαγαζί που την πήρες, λογικά θα έχει doa και ζητά άμεση αντικατάσταση με καινούριο.

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

 

Προφανως και δεν ειναι νεο το κινητο του,απο το Μαρτιο το εχει που γραφτηκε και στο forum :)

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και δεν ειναι νεο το κινητο του,απο το Μαρτιο το εχει που γραφτηκε και στο forum :)

 

Το προφανώς μου αρέσει... ξεχάσαμε να πάρουμε ιστορικό απο κάθε μέλος για το πότε πήρε την συσκευή του. Το "αν" που έχει μέσα στη πρόταση του ο άνθρωπος το αντιλαμβάνεσαι σαν υποθετικό σύνδεσμο ή μπα? :)

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κάτοχος από χθες . Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το Bixby πατάω έναρξη με πετάει στη οθόνη του Bixby για 1 δευτερόλεπτο και μετά πίσω..Έχω βάλει το Samsung account στα accounts. Επίσης έχω κάνει restart, soft reset, clear cache της εφαρμογής.. αλλά τιποτα μια από τα ίδια

 

Έχει κανείς ιδέα?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

a08ba06e2fff3ba46610aae04a2fd59b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zstephanos
Link to comment
Share on other sites

ξεχάσαμε να πάρουμε ιστορικό απο κάθε μέλος για το πότε πήρε την συσκευή του.

 

Δεν χρειαζεται να παρεις κανενα ιστορικο,οπως ειπα ο συμφορουμιτης γραφτηκε στο forum τον Μαρτιο του 2019 οπως αναφερει ξεκαθαρα κατω απο την εικονα του profile του.

 

Αλλα εστω οτι θελει να ειναι καποιος πιο σιγουρος στα περι doa ,υπαρχει η ευρεση μνματων απο το forum που με ενα γρηγορο search βλεπει το πρωτο του μνμ

http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=15188058 να ειναι στις 21 Μαρτιου.

 

Σε καλυψα ?:)

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να ξεκλειδωσω με γάντια λαστιχένια το αποτύπωμα κ ξεκλείδωσε εύκολα όλες τις φορές.. Τώρα πως κ γιατί μου κάνει εντύπωση..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να παρεις κανενα ιστορικο,οπως ειπα ο συμφορουμιτης γραφτηκε στο forum τον Μαρτιο του 2019 οπως αναφερει ξεκαθαρα κατω απο την εικονα του profile του.

 

Αλλα εστω οτι θελει να ειναι καποιος πιο σιγουρος στα περι doa ,υπαρχει η ευρεση μνματων απο το forum που με ενα γρηγορο search βλεπει το πρωτο του μνμ

http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=15188058 να ειναι στις 21 Μαρτιου.

 

Σε καλυψα ?:)

 

Προφανώς η ημερομηνια εγγραφής στο φόρουμ δεν δηλώνει και την ημερομηνία αγοράς του κινητού. Άπο κει και πέρα πέρα σιγά μην μπαίνουμε σε διαδικασία για κάθε μέλος του φόρουμ να μπαίνουμε στο ιστορικό μηνυμάτων για να βλέπουμε πότε πήρε την συσκευή του. Επίσης ξαναλέω είχε μέσα το "αν". Δεν περιμένω να με καλύψεις σε κάτι απλά το να μην είσαι εριστικός και είρωνας. Αυτά

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...