Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλτε το One Hand Operations, η Samsung έχει ξεφύγει πλέον κατά πολύ από τον ανταγωνισμό!

 

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρω το s10 plus άκουγα ότι δε πιάνει πάντα ο αισθητήρας αποτυπωμάτων κτλ βλέπω ότι πιάνει απίστευτα καλά έχει πάρει κάποιο update ; από περιέργεια ρωτάω. Αν πατάς στον αισθητήρα κ όχι όπου να ναι παίρνει άριστα πραγματικά αν διαβάσεις τι λένε βγάζεις λάθος συμπεράσματα. Edited by dimdark13
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Από τις πρώτες μέρες έπιανε καλά.. Πήρε κ κανα 2 update μέχρι στιγμής που σίγουρα βοήθησαν.. Απλά μέχρι να εξοικειωθεί κάποιος θέλει λίγο χρόνο.. Θέλει σωστό σεταρισμα όπως το κρατάς έτσι να το βάλεις να ξεκλειδώνει.. Άλλο παιδί είχε τζαμακι κ δεν έπιανε καλά κ παραπονιοταν κ όπως έγραψα θέλει λίγη εκμάθηση. Εγώ προσωπικά δεν είχα ποτέ θέμα. Οκ μερικές φορές αργεί μισό δεύτερο να ανοίξει αλλά οκ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρω το s10 plus άκουγα ότι δε πιάνει πάντα ο αισθητήρας αποτυπωμάτων κτλ βλέπω ότι πιάνει απίστευτα καλά έχει πάρει κάποιο update ; από περιέργεια ρωτάω. Αν πατάς στον αισθητήρα κ όχι όπου να ναι παίρνει άριστα πραγματικά αν διαβάσεις τι λένε βγάζεις λάθος συμπεράσματα.

 

Έγραψα πολλές φορές παράπονα για τον αισθητήρα δακτυλικου αποτυπώματος,

Τονίζοντας κάθε φορά ότι έχω στην οθόνη Dome glass.

Το οποίο ευθυνόταν για τα παράπονα μου τελικά..

 

Το έβγαλα και με μια απλή μεμβράνη έχω κανονικά 100% επιτυχία στα ξεκλειδωματα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα πολλές φορές παράπονα για τον αισθητήρα δακτυλικου αποτυπώματος,

Τονίζοντας κάθε φορά ότι έχω στην οθόνη Dome glass.

Το οποίο ευθυνόταν για τα παράπονα μου τελικά..

 

Το έβγαλα και με μια απλή μεμβράνη έχω κανονικά 100% επιτυχία στα ξεκλειδωματα.

 

Τι μεμβράνη προτείνεται ώστε να μη βάλω γυαλί? Samsung όπως είχα στο s8 δε βρήκα, ένα μέλος μου είπε δε προτείνει τη spiegen, προς στιγμήν έχω την εργοστασιακή αλλά όπου να ναι θέλει αλλαγή

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Τι μεμβράνη προτείνεται ώστε να μη βάλω γυαλί? Samsung όπως είχα στο s8 δε βρήκα, ένα μέλος μου είπε δε προτείνει τη spiegen, προς στιγμήν έχω την εργοστασιακή αλλά όπου να ναι θέλει αλλαγή

 

Εγώ 40 μέρες έχω τη συσκευή κ είναι σε τέλεια κατάσταση η ζελατίνα ακόμα. Υπάρχουν οι ίδιες ζελατίνες 2 μαζί με κάνα 7ευρω στο σκρουτζ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 40 μέρες έχω τη συσκευή κ είναι σε τέλεια κατάσταση η ζελατίνα ακόμα. Υπάρχουν οι ίδιες ζελατίνες 2 μαζί με κάνα 7ευρω στο σκρουτζ

 

Είναι ίδιες με την εργοστασιακή ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είναι ίδιες με την εργοστασιακή ?

 

Έτσι νομίζω..

https://www.skroutz.gr/s/17456981/Samsung-2x-Screen-Protector-Galaxy-S10.html?from=catspan

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Είναι ίδιες με την εργοστασιακή ?

 

Μόνο διαφορετικό κόψιμο στις κάμερες έχουν λίγο που το έψαξα.

Κομμένη γωνία αντί για οβάλ τρύπα.

 

Αύριο θα τις έχω και αυτές, για αντικατάσταση της spigen neo flex.

Εργοστασιακή η spigen?

Εργοστασιακή ψηφίζω και εγώ.

 

Καλή και η spigen, εύκολη τοποθέτηση, αλλά τα "νερά" που φαίνονται κάτω από καλό φωτισμό, και η όχι τόσο καλή αίσθηση στο χέρι,με έκαναν να πάρω το κουτί με της 2 γνήσιες..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση,

Οταν σε σκοτεινό δωμάτιο ανοίγω κάμερα, ανεβαίνει η φωτεινότητα.

Οταν κλείνω την εφαρμογή κάμερα μένει ψηλά και θέλει ένα ον οφ για να επανέλθει.

Σας συμβαίνει και εσάς?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχασα 4% σε 4 ώρες με κλειστά δεδομένα WiFi aod κ με τέρμα σήμα κ στα 2 νούμερα σε 2g. Μπορώ να κάνω κάτι;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα πολλές φορές παράπονα για τον αισθητήρα δακτυλικου αποτυπώματος,

Τονίζοντας κάθε φορά ότι έχω στην οθόνη Dome glass.

Το οποίο ευθυνόταν για τα παράπονα μου τελικά..

 

Το έβγαλα και με μια απλή μεμβράνη έχω κανονικά 100% επιτυχία στα ξεκλειδωματα.

 

Μακάρι να έβλεπα αυτό το μήνυμα πριν 10 μέρες!!! Για να γλυτώσω τα χρήματα που έδωσα στην αγορά του tempered glass

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ τον Samsung Internet Browser γιατί έχει πολύ καλό integration με το Samsung Pass και κάνω login/πληρωμές με το δακτυλικό σε όλα τα sites και πλατφόρμες.

Γίνεται το αντίστοιχο και με τον Chrome;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έβλεπα αυτό το μήνυμα πριν 10 μέρες!!! Για να γλυτώσω τα χρήματα που έδωσα στην αγορά του tempered glass

 

Ε κάπου τόσο έχει που το έγραψα για να σας προλάβω.

Είπα επίσης πως ήμουν έτοιμος να στείλω στο service το τηλέφωνο μου λόγο δακτυλικου.

Είπα δεν μπορεί όλοι να λένε τα καλύτερα και εγώ να έχω 30% επιτυχία σε κάθε ξεκλείδωμα..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση,

Οταν σε σκοτεινό δωμάτιο ανοίγω κάμερα, ανεβαίνει η φωτεινότητα.

Οταν κλείνω την εφαρμογή κάμερα μένει ψηλά και θέλει ένα ον οφ για να επανέλθει.

Σας συμβαίνει και εσάς?

 

Νικο νομιζω παλια ειχαν ρυθμιση τα κινητα, οταν μπαινεις καμερα να δουλευει ψηλα η φωτεινοτητα για να βλεπεις καλυτερα τι βγαζεις. Τωρα δεν βλεπω να υπαρχει τετοια ρυθμιση αλλα μηπως γινεται κατι παρομοιο αυτοματα? εγω που το δοκιμασα βεβαια δεν ανεβασε ουτε αλλαξε κατι.

την φωτεινοτητα την εχεις γενικα στο αυτοματο? αν οχι, μηπως ανεβαζει για καμερα επιτηδες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νικο νομιζω παλια ειχαν ρυθμιση τα κινητα, οταν μπαινεις καμερα να δουλευει ψηλα η φωτεινοτητα για να βλεπεις καλυτερα τι βγαζεις. Τωρα δεν βλεπω να υπαρχει τετοια ρυθμιση αλλα μηπως γινεται κατι παρομοιο αυτοματα? εγω που το δοκιμασα βεβαια δεν ανεβασε ουτε αλλαξε κατι.

την φωτεινοτητα την εχεις γενικα στο αυτοματο? αν οχι, μηπως ανεβαζει για καμερα επιτηδες.

 

Ναι Νίκο στο αυτόματο πάντα, όπως όλες τις συσκευές.

Σε προηγούμενα μοντέλα μάλιστα, πχ s9 plus note 9, το αυτόματο ήταν ακριβώς αυτό που ήθελαν τα μάτια μου.

Εδώ σε σκοτεινό δωμάτιο χρειάζεται να το χαμηλώσω ένα κλικ ακόμα..

Είναι ποιο φωτεινό, εγώ γέρασα :) και με ενοχλεί?δεν ξέρω..

 

Πάντως αυτό με την κάμερα μου το κάνει πάντα σε σκοτεινά μέρη.

Ανεβάζει την φωτεινότητα και μετά δεν επανέρχεται..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με το ημερολόγιο...μπορεί να βοηθήσει κάποιος;επειδή πρέπει νε πέρνω ενα χάπι κάθε μέδα συγκεκριμένη ώρα εχω βάλει υπενθύμηση να μου βγάζει μύνημα...παταω για ολα τα συμβάντα στήν σειρά,οκ .την πρωτη μερα μου βγάζει την υπενθύμηση...τις επόμενες μερες οχι...μεσα στο ημερολόγιο φαινεται κανονικά σε ολες τις μερες το συμβαν...τι να κάνω;

Στο άλλο κινητό που είχα πάλι samsung δεν είχα τέτοιο θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν τρέχει κάποια προσφορά με απόσυρση κινητού στις μεγάλες αλυσίδες;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Samsung-Smartphone-Galaxy-S10-128gbmauro-SM-G973FZKDEUR.htm

 

koita στο plaisio, νομιζω στο public ητανε μεχρι 30 απριλιου.

 

https://www.plaisio.gr/SamsungTradeIn.aspx

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με το ημερολόγιο...μπορεί να βοηθήσει κάποιος;επειδή πρέπει νε πέρνω ενα χάπι κάθε μέδα συγκεκριμένη ώρα εχω βάλει υπενθύμηση να μου βγάζει μύνημα...παταω για ολα τα συμβάντα στήν σειρά,οκ .την πρωτη μερα μου βγάζει την υπενθύμηση...τις επόμενες μερες οχι...μεσα στο ημερολόγιο φαινεται κανονικά σε ολες τις μερες το συμβαν...τι να κάνω;

Στο άλλο κινητό που είχα πάλι samsung δεν είχα τέτοιο θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δεν το έχω ψάξει αυτό αλλά γιατί δεν βάζεις ξυπνητήρι μόνιμα την ίδια ώρα κάθε μέρα μέχρι να βγάλεις άκρη με τις υπενθυμίσεις;;; ξυπνητήρια δουλεύουν όσα κ να βάλεις αποτι ξέρω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όσο δοκιμάζω στο αυτόματο φωτογραφίες με μετριο κ πιο χαμηλό φωτισμό κ με τη λειι νύχτα τόσο πιο πολύ μαρεσουν κ κάνει καλή δουλειά.. Σίγουρα με κάποιο update μπορεί να βελτιωθεί κιαλλο αλλά είναι καλή προσθήκη έστω κ αν την άργησαν..

Τώρα έμεινε η σούπερ ταχεία φόρτιση κ 8% περισσότερ να κερδίσουμε στην μισή ώρα οκ. Δεν ξέρω ίσως θέλει φορτιστή με 25w γιατί αυτός που δίνουν είναι 15w λογικά;;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πιστοί προσέλθετε :wink:

 

https://www.xda-developers.com/twrp-support-exynos-samsung-galaxy-s10-plus-motorola-moto-e5-nokia-61-and-lenovo-k4-k8-note/

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πιστοί προσέλθετε :wink:

 

https://www.xda-developers.com/twrp-support-exynos-samsung-galaxy-s10-plus-motorola-moto-e5-nokia-61-and-lenovo-k4-k8-note/

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Μόνο για Rooted συσκευές δεν κάνει όμως?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...