Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ιδου το firmware που περιεχει το update της καμερας ...Αριμπα...

---->>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s10-plus/SM-G975F/AUT/download/G975FXXU1ASD5/266980/

Link to comment
Share on other sites

Ιδου το firmware που περιεχει το update της καμερας ...Αριμπα...

---->>> https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s10-plus/SM-G975F/AUT/download/G975FXXU1ASD5/266980/

 

Είδες κάνα βιντεακι s windako με κανα συγκριτικό; αυτό πως το περνάμε τώρα; θα κάνω δοκιμές το βράδυ με την gcam. Θέλει κλασικά με Odin κτλ. ? Λογικά τα ελληνικά αρχές Ιουνίου με οτα χα χα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω αν δεν υπάρχει τεράστια βελτίωση με τη νέα προσθήκη νύχτας πότε θα υπάρχει; θα περιμένουμε update στο update?

 

"Yes, Scene Optimizer is a joke and makes barely any difference in photos. Also, Night mode isn’t good, yes, only good thing now is that you don’t actually need really dark scenes for it to work. Can just switch to Night mode at any time."

 

Σύμφωνα με το παραπάνω σχόλιο του άρθρου μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

"Yes, Scene Optimizer is a joke and makes barely any difference in photos. Also, Night mode isn’t good, yes, only good thing now is that you don’t actually need really dark scenes for it to work. Can just switch to Night mode at any time."

 

Σύμφωνα με το παραπάνω σχόλιο του άρθρου μιλάω.

 

 

Ναι το κατάλαβα δεν είπα ότι το βγάζεις απτό μυαλό σου..

Απλα μου κάνει αρνητική εντύπωση να δώσουν κάτι το οποίο το εξυμνούν απτην ίδια τη σαμι και τελικά να μη προσφέρει τίποτα;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Είδες κάνα βιντεακι s windako με κανα συγκριτικό; αυτό πως το περνάμε τώρα; θα κάνω δοκιμές το βράδυ με την gcam.

 

Τι θες και βαζεις gcam...Μια προβληματικη εφαρμογη ειναι....

Οσο για την βραδυνη εκδοση της καμερας που μπηκε πιστευω οτι ειναι οι ρυθμισεις που εχει στο mode επαγγελματικη δηλαδη να μην βαζεις χειροκινητες ρυθμισεις αλλα θα εχει καποιες ετοιμες ρυθμισεις στο βραδυνο mode.

Περαιτερο βελτιωσεις δεν ξερω ποσο μπορει να παρει θα πρεπει να αλλαξει σενσορες και φακους οπως εβαλε στο Α80 που λενε οτι βγαζει πολυ καλες...

 

Ιδωμεν....

 

Edit:

Για να μπορεσει να υπαρξει βελτιωση στο σκοταδι πρεπει να ανεβει και η οξυτητα.

Η οξυτητα στις 12αρες καμερες του S9 , S10 ειναι στα τερματα οποτε την ανεβαζω με μια αλλη εφαρμογη που εχω βγαζει κοκκο...Στο Α8 του 2018 ειχε 16Mb χωρις dual pixel τεχνολογια οποτε ανεβαζα την οξυτητα ειχε περαιτερο βελτιωση καθαροτητας γιατι το βραδυ δεν ειναι μονο κατα ποσο θα φωτιστει παραπανω αλλα και τι ευκρινεια θα εχεις στο αποτελεσμα. Εαν η σαμμυ μπορει να το πετυχει βαζοντας και καποιο προγραμμα αυτοματης επεξεργασιας δεν το ξερω ....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τι θες και βαζεις gcam...Μια προβληματικη εφαρμογη ειναι....

Οσο για την βραδυνη εκδοση της καμερας που μπηκε πιστευω οτι ειναι οι ρυθμισεις που εχει στο mode επαγγελματικη δηλαδη να μην βαζεις χειροκινητες ρυθμισεις αλλα θα εχει καποιες ετοιμες ρυθμισεις στο βραδυνο mode.

Περαιτερο βελτιωσεις δεν ξερω ποσο μπορει να παρει θα πρεπει να αλλαξει σενσορες και φακους οπως εβαλε στο Α80 που λενε οτι βγαζει πολυ καλες...

Ιδωμεν....

 

Μπορεί να είναι κ έτσι όπως το λες γιατί αυτό σκεφτόμουν κ γω τόσο Καιρο γιατί δεν το. Κάνουν . Αλλά οφείλει να βγαίνουν με. Κάποιο τρόπο χερατες δίχως να είναι κουνημένες.... Αυτή η gcam που έβαλα στο θέμα νυχτερινών με πολύ χαμηλό φωτισμό δουλεύει σούπερ αν δεις κ 2 διαφορετικές φώτο. Που ανέβασα σε αυτό το νημα.. Ελεγαν από πριν ότι θα βάλουν κ αυτοί κάτι επαναστατικό πριν την κυκλοφορία του s10.. Για να δούμε..

Αναγκαστικά Αναμονή για το update

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι θες και βαζεις gcam...Μια προβληματικη εφαρμογη ειναι....

Οσο για την βραδυνη εκδοση της καμερας που μπηκε πιστευω οτι ειναι οι ρυθμισεις που εχει στο mode επαγγελματικη δηλαδη να μην βαζεις χειροκινητες ρυθμισεις αλλα θα εχει καποιες ετοιμες ρυθμισεις στο βραδυνο mode.

Περαιτερο βελτιωσεις δεν ξερω ποσο μπορει να παρει θα πρεπει να αλλαξει σενσορες και φακους οπως εβαλε στο Α80 που λενε οτι βγαζει πολυ καλες...

 

Ιδωμεν....

 

Edit:

Για να μπορεσει να υπαρξει βελτιωση στο σκοταδι πρεπει να ανεβει και η οξυτητα.

Η οξυτητα στις 12αρες καμερες του S9 , S10 ειναι στα τερματα οποτε την ανεβαζω με μια αλλη εφαρμογη που εχω βγαζει κοκκο...Στο Α8 του 2018 ειχε 16Mb οποτε ανεβαζα την οξυτητα ειχε περαιτερο βελτιωση καθαροτητας γιατι το βραδυ δεν ειναι μονο κατα ποσο θα φωτιστει παραπανω αλλα και τι ευκρινεια θα εχεις στο αποτελεσμα.

 

Γιαυτό σου λέω πως η gcam κάνει εκπληκτική δουλειά κ το είδα με τα μάτια μου το βράδυ που μας πέρασε.. Άρα σημαίνει πως η συσκευή έχει δυνατότητες δεν γίνεται να βγάζει χερατες καθαρές δίχως να είναι κουνημένες κ με ωραία χρώματα κ ναμην μπορεί να το. Κάνει με τα δικά της η σαμι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Jim μπορουμε να συνεννοηθουμε?

Πρεπει να βγαζει στο πολυ σκοταδι με καθαροτητα χωρις κοκκο.

Για τι gcam μου λες?

Δηλαδη εαν σου δωσει φως παραπανω αλλα ειναι θολη τι να το κανουμε?

Θα σου φερω ενα αλλο παραδειγμα στο νημα με τις ρυθμισεις κατω-κατω εχω ενα mod που το κανεις εγκατασταση και εχεις μια 48Mb φωτο.Αυτο προερχεται απο επεξεργασια με σχετικα καλουτσικο αποτελεσμα.

Ετσι "παρομοιως" μπορουν να κανουν κατι οι Dev της Sammy αλλα βαριουνται καργα και για την ωρα βαζουν ενα βραδυνο mode με ετοιμες ρυθμισεις .Αντε να δουμε....

Link to comment
Share on other sites

η google camera Παιδες ελυσε κυριως το θεμα του dynamic range οπου βλαπαμε καμμενες φωτο με σκοτεινα σημεια κλπ και οι πολλαπλες ληψεις βοηθησαν να υπαρχει μια ισορροπια. Τη νυχτα μερα την κανει ο μεγαλυτερος αισθητηρας, το μικροτερο ισως πιξελ κλπ..σε συνδυασμο με τετοιες εφαρμογες, αλλα γενικα θαυματα δεν περιμενουμε. Τωρα αν βελτιωσει λιγο τις νυχτερινες οκ, αλλα καπου εχουμε χασει τη μπαλα. ΙΣως το night mode που εδωσε λοιπον να βελτιωσει σκηνικα με απαιτηση για μεγαλο dynamic range..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Jim μπορουμε να συνεννοηθουμε?

Πρεπει να βγαζει στο πολυ σκοταδι με καθαροτητα χωρις κοκκο.

Για τι gcam μου λες?

Δηλαδη εαν σου δωσει φως παραπανω αλλα ειναι θολη τι να το κανουμε?

Θα σου φερω ενα αλλο παραδειγμα στο νημα με τις ρυθμισεις κατω-κατω εχω ενα mod που το κανεις εγκατασταση και εχεις μια 48Mb φωτο.Αυτο προερχεται απο επεξεργασια με σχετικα καλουτσικο αποτελεσμα.

Ετσι "παρομοιως" μπορουν να κανουν κατι οι Dev της Sammy αλλα βαριουνται καργα και για την ωρα βαζουν ενα βραδυνο mode με ετοιμες ρυθμισεις .Αντε να δουμε....

 

Εμένα πιο πολύ με καίει κ καλά... Να βγάλει δικό της mode η σαμι Και να δουλεύει όπως το έταξε.. Όπως και το notification led μέσα απτις ρυθμίσεις της κ σούπερ ταχεία φόρτιση... Αν δεν τα φέρει οκ θα μας βοηθήσει το xda με gcam κτλ απλά θα είναι λύσεις που θα έχουν τα θέματα τους.. Ε αν δεν φέρει κάποια πράγματα στο s10 θα το σκεφτώ για αλλαγή την επόμενη φορά.. Είναι κάποιες προσθήκες που θέλω να τις έχω για ώρα ανάγκης.. Αν ας πούμε δεν κάνει τη νύχτα μέρα όπως ΜΌΝΗ της δηλώνει και βαριούνται η δεν είναι ικανό το. Κινητό τότε λυπάμαι αλλά μπορώ να πάω και σε άλλη εταιρεία ακούγομαι σαν 5 χρόνος που δεν του πήραν παγωτό ενώ του το έταξαν; δεν με. Νοιάζει τις σκέψεις μου γράφω.. Ας με ειρωνεύεται όποιος θέλει έχουμε. Κ. Την αναφορά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Παρατηρησα οτι στον ιδιο χωρο διαφορετικα κινητα βρισκουν τουλαχιστον τα διπλασια δικτυα wi fi απ οτι εγω.Υπαρχει καποια ρυθμιση;Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος;

 

Και εμενα το ιδιο κανει....

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το update Απριλίου με night mode, τις επόμενες μέρες θα πάρουμε και εμείς. Τώρα κατά πόσο θα είναι αυτό που επιθυμούμε, υπομονή 1-2 μέρες θα το πάρουμε και εμείς.https://forum.xda-developers.com/s10-plus/how-to/asba-official-stock-fw-update-odin-t3908710
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα nova prime πατάω 2 φορές κλείνει η οθόνη και ανάβει πάλι κ ψάχνει τα μούτρα μου αμέσως.. Έχω να ανοίγει με διπλό κλικ αλλά δεν έχω ενεργό το ξύπνημα συσκευής με το σήκωμα.. Κάτι. μ πρότεινε ο αλεξ. Έχω το μενού στα ελληνικά.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Είδατε καμία αναβάθμιση του Good Lock;Έδω λέει ότι με την τελευταία αναβάθμιση ενεργοποιήθηκε το led notification camera hole.Απο ότι φαίνεται δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Είδατε καμία αναβάθμιση του Good Lock;Έδω λέει ότι με την τελευταία αναβάθμιση ενεργοποιήθηκε το led notification camera hole.Απο ότι φαίνεται δουλεύει μια χαρά.

 

 

Εγώ αυτά που διάβασα από site είναι ότι όταν είναι κλειστό το κινητό ανάβουν μόνο για τις εφαρμογές της σαμι..

Κ αυτό με το good lock έγραψε ένα παιδί οτι δεν το έχουν όλες. Οι συσκευές αλλά υπάρχουν λινκ που τα βρίσκεις

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσος ντόρος για την ποιότητα των φωτογραφιών στο S10?

Μάχη του 20Pro Vs P30Pro Vs S10+ κ.λ.π.

Τελικά ο καλύτερος συνδυασμός κινητού και φωτογραφικής μηχανής είναι ένας και δεν χρειάζεται πολύ ψάξιμο:

Μια Nikon κρεμασμένη στο λαιμό και ένα Nokia 3110 στη τσέπη.

Προσωπικά δεν καταναλώνομαι σε αναμονές update για την κάμερα ή στο να φωτογραφίζει τους κρατήρες στο φεγγάρι το κινητό μου και μιας και το μόνο που με ενδιαφέρει είναι η αντοχή στον χρόνο (όπως αποδείχθηκε πως η Sammy τα καταφέρνει καλά σε όσα κινητά έχω αλλάξει μέχρι τώρα), τότε... ναι...:

Δαγκωτό S10!

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτά που διάβασα από site είναι ότι όταν είναι κλειστό το κινητό ανάβουν μόνο για τις εφαρμογές της σαμι..

Κ αυτό με το good lock έγραψε ένα παιδί οτι δεν το έχουν όλες. Οι συσκευές αλλά υπάρχουν λινκ που τα βρίσκεις

 

Στο Galaxy Store δεν μου το βγάζει.Αλλά ρε Sammy βγάλε από την αρχή την πιο γρήγορη φόρτιση 25W βγάλε από την αρχή το led notification βγάλε από την αρχή την νυχτερινή λήψη στην κάμερα.Ενα ένα με το τσιγκελι μας τα δίνει και μας τα αλλάζει συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!! Διάβασα όλα τα παραπάνω περί φωτογραφίας την νύχτα και θέλω να σας πω τα εξής σαν ένας απλός και ερασιτέχνης στο θέμα της φωτογραφίας... Πρώτον οι διάφορες σε θέμα hardware όταν μιλάμε για τέτοια κλάσης κινητά είναι απειροελάχιστες ειδικά για το nightmode, να μου πείτε διαφορά hardware στο ζουμ που έβαλε στο p30 ναι ισχύει αλλά το nightmode που πασάρει η Huawei είναι καθαρά θέμα μάρκετινγκ.. Δεύτερον επειδή μιλάμε για προηγμένα κινητά μπείτε σε καμία σελίδα να διαβάσετε για κάποιες λειτουργίες φωτογραφιών και με την επαγγελματική λειτουργία θα κάνετε θαύματα με μηδαμινή διαφορά από αλλά κινητά που έχουν nightmode. Φυσικά κάτι τέτοιο θα κάνει και η Samsung με το nightmode που θα περάσει, έτοιμες ρυθμίσεις θα είναι άντε το πολύ πολύ αν ασχολήθηκαν και λίγο παραπάνω να βάλανε και καμία βελτιστοποίηση με χρήση Ai...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!! Διάβασα όλα τα παραπάνω περί φωτογραφίας την νύχτα και θέλω να σας πω τα εξής σαν ένας απλός και ερασιτέχνης στο θέμα της φωτογραφίας... Πρώτον οι διάφορες σε θέμα hardware όταν μιλάμε για τέτοια κλάσης κινητά είναι απειροελάχιστες ειδικά για το nightmode, να μου πείτε διαφορά hardware στο ζουμ που έβαλε στο p30 ναι ισχύει αλλά το nightmode που πασάρει η Huawei είναι καθαρά θέμα μάρκετινγκ.. Δεύτερον επειδή μιλάμε για προηγμένα κινητά μπείτε σε καμία σελίδα να διαβάσετε για κάποιες λειτουργίες φωτογραφιών και με την επαγγελματική λειτουργία θα κάνετε θαύματα με μηδαμινή διαφορά από αλλά κινητά που έχουν nightmode. Φυσικά κάτι τέτοιο θα κάνει και η Samsung με το nightmode που θα περάσει, έτοιμες ρυθμίσεις θα είναι άντε το πολύ πολύ αν ασχολήθηκαν και λίγο παραπάνω να βάλανε και καμία βελτιστοποίηση με χρήση Ai...

 

Επειδη προσωπικα τεσταρα s10 και p30 σε σχεδον απολυτο σκοταδι, η διαφορα ειναι μεγαλη και εμφανης και δεν ειναι καθαρα μαρκετινκγ.....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδη προσωπικα τεσταρα s10 και p30 σε σχεδον απολυτο σκοταδι, η διαφορα ειναι μεγαλη και εμφανης και δεν ειναι καθαρα μαρκετινκγ.....

 

 

Ο φίλος λέει με τη χρήση επαγγελματικής που έχει σαν Mode από εποχή s7 edge . Εγώ πάντως με αυτά που είδα με την gcam πιστεύω τις κοντράρει το s10 plus αν το night mode της σαμι δουλεύει έτσι..

Συμφωνώ με τον φίλο ότι μας τα δίνει με το τσιγγελι αλλά δεν πειράζει για να δείχνει ότι μας αγαπάει χα χα

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έκανα άλλη μια δοκιμή με την gcam για exynos έχω βάλει το link πιο πίσω..

Ναι για μέρα ΔΕΝ κάνει ούτε για σελφι.. Παιδιά για σκοτάδι κάνει ΘΑΎΜΑΤΑ βάλτε ακριβώς τις ρυθμίσεις του βίντεο που έχω παραθέσει τρίβω τα μάτια μου σε σχέση με την στοκ στο αυτόματο...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Η ουσιαστικη αναβαθμιση θα ερθει μονο στα αναδιπλουμενα .

Εκει θα υπαρχει και χωρος για μεγαλους αισθητηρες και μεγαλους φακους.

Τοτε θα μπορεις να τραβας νυχτα με καθαρες φωτο , φυσικα και σε μεγαλη αποσταση γιατι να τραβηξεις τωρα μια φωτο το βραδυ στα 10 μετρα ειναι της πλακας κανεις απλα την δουλεια σου .

Link to comment
Share on other sites

Η ουσιαστικη αναβαθμιση θα ερθει μονο στα αναδιπλουμενα .

Εκει θα υπαρχει και χωρος για μεγαλους αισθητηρες και μεγαλους φακους.

Τοτε θα μπορεις να τραβας νυχτα με καθαρες φωτο , φυσικα και σε μεγαλη αποσταση γιατι να τραβηξεις τωρα μια φωτο το βραδυ στα 10 μετρα ειναι της πλακας κανεις απλα την δουλεια σου .

 

 

Βάση λογικής έτσι είναι κ γω αυτό διάβασα φίλε αλλά...

Εμείς οι δεν χορταίνω με τίποτα .. στο επόμενο αναδιπλωμενο θα θέλουμε σούπερ φώτο και να είναι πιο μαζεμένο αποτι το πρώτο.. Εμενα πάντως το μέγεθος του fold δεν με χαλάει αν κ θα μπορούσαν στη μπροστινή οθόνη ναμην την είχαν με τόσο μεγάλο μπεζελς αλλά τι θα βάλουν στο επόμενο...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσος ντόρος για την ποιότητα των φωτογραφιών στο S10?

Μάχη του 20Pro Vs P30Pro Vs S10+ κ.λ.π.

Τελικά ο καλύτερος συνδυασμός κινητού και φωτογραφικής μηχανής είναι ένας και δεν χρειάζεται πολύ ψάξιμο:

Μια Nikon κρεμασμένη στο λαιμό και ένα Nokia 3110 στη τσέπη.

Προσωπικά δεν καταναλώνομαι σε αναμονές update για την κάμερα ή στο να φωτογραφίζει τους κρατήρες στο φεγγάρι το κινητό μου και μιας και το μόνο που με ενδιαφέρει είναι η αντοχή στον χρόνο (όπως αποδείχθηκε πως η Sammy τα καταφέρνει καλά σε όσα κινητά έχω αλλάξει μέχρι τώρα), τότε... ναι...:

Δαγκωτό S10!

 

Γιατί υπάρχουμε και εμείς που θέλουμε το μέγιστο από ένα κινητό.. Εσύ μπορείς να μείνεις με 3310 λοιπόν. Δεν αναγκάζεται κανείς να θέλει το μέγιστο, όποιον δεν τον αφορά η συζήτηση ας μην παρακολουθεί

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα smartphones είναι τεχνολογικό θαύμα.. Κάνουν εκατό δουλειές κ τις κάνουν όλες καλά...

Σε φόρουμ για κινητή τεχνολογία είναι βλασφημία να πεις να μείνε με σάπια συσκευή κ πάρε κ μια φωτ. Μηχανή. χαριτολογω φυσικά.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τα smartphones είναι τεχνολογικό θαύμα.. Κάνουν εκατό δουλειές κ τις κάνουν όλες καλά...

Σε φόρουμ για κινητή τεχνολογία είναι βλασφημία να πεις να μείνε με σάπια συσκευή κ πάρε κ μια φωτ. Μηχανή. χαριτολογω φυσικά.

 

ενταξει, αν καποιος βολευεται ετσι, ας πραξει ετσι. δεν μπορεις να λες στους αλλους ομως καντε το και εσεις..

Εκτος αν δεν μπορεις να καταλαβεις οτι το πραγμα παει για εκει, εχει ηδη παει.. κανεις δε θα εχει ψηφιακη σε λιγο.

Προσωπικα εχω να παω διακοπες με ψηφιακη κανα 3αρι χρονια, και μια χαρα με καλυπτει το κινητο, δε θελω κατι παραπανω. ουτε θα παω να βγαλω πχ το σινικο τειχος νυχτα.

Τωρα αν καθεσαι στο A for athens βραδυ και δε βγαινει τοσο καλα η ακροπολη οσο βγαινει με μια dslr... ε δε θα σκασεις, απολαυσε το ποτο σου και μην παρεις φωτο. Για μενα σημασια εχει να ζουμε και τη στιγμη λιγο και ας μην βγαλουμε παντου φωτογραφια..

Edited by XP130TD

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...