Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμιά φορά στη βέλτιστοποίηση μου βγάζει 0 % κ θέλει επιδιόρθωση για να έρθει στα ίσια του... Υποτίθεται ένα update που είχαμε. Πάρει το σταμάτησε αυτό..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά στη βέλτιστοποίηση μου βγάζει 0 % κ θέλει επιδιόρθωση για να έρθει στα ίσια του... Υποτίθεται ένα update που είχαμε. Πάρει το σταμάτησε αυτό..
Το κάνει πυκνά συχνά, βέβαια κάνω δε κάνω βελτιστοποίηση στη χρήση δε βλέπω διαφορά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει πυκνά συχνά, βέβαια κάνω δε κάνω βελτιστοποίηση στη χρήση δε βλέπω διαφορά.

 

Μου συνέβαινε αυτο κάθε φορά στην βελτιστοποιηση οταν στις επιλογες προγραμματιστη, ειχα βαλει στο on το μη διατήρηση δραστηριότητων.....

Το τεσταρα κ λεω...

Link to comment
Share on other sites

Οταν συμβαινει αυτο σημαινει οτι η φροντιδα εχει παψει να λειτουργει .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ανοιχτο το aod χωρίς wiif έχασα ΜΟΝΟ..... 13 %, ενώ το είχα βάλει στο hide το aod συνέχιζε να μ βγάζει δείκτες ρολογιού είχα βάλει στην μεγάλη κατανάλωση που έγραφε κάτι για 5% με. Βλέπω να το βγαζω αφού κάτι δεν δουλεύει σωστά..

Για περιορισμό της κατανάλωσης ο developer προτείνει τη χρήση του AODhelper...

Διαβάστε εδω...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Οταν συμβαινει αυτο σημαινει οτι η φροντιδα εχει παψει να λειτουργει .

 

Και τι κάνουμε γιαυτό; το ξεματιαζουμε χα χα

 

Αν κ ευχαριστημένος με το νέο ui είπα να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στον εφετζιδικο prime nova που καταντήσαμε με τη σαμι την πρώην λαγκσουνγκ Να βάζουμε έτσι για πλάκα τον nova χα χα

Σε μερικά εφέ στο μενού είδα δεν ρολαρει οκ με νόβα..

Κ όταν βάζω να κλείσει με διπλό πάτημα ενώ κλείνει ανάβει κ ψάχνει τα μούτρα μου προφανώς μπερδεύεται με το μαμα (με 200 στη στροφή) χα χα ) που το έχω βάλει να ανάβει με διπλό tap

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το good lock γιατί δε το βρίσκω; κάτι διάβασα για notification led με EdgeLighting+ plugin αλλά για τις σαμι τις εφαρμογές αλλά δεν ξέρω πως να το βρω..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το good lock γιατί δε το βρίσκω; κάτι διάβασα για notification led με EdgeLighting+ plugin αλλά για τις σαμι τις εφαρμογές αλλά δεν ξέρω πως να το βρω..
Δεν υπάρχει Δυστυχώς σε όλα τα region το goodlock...

 

Αλλά υπάρχει τρόπος μέσω του nicelock

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluehorizonapps.nicelock3

 

Τις επι μερους εφαρμογές τις βρίσκεις στο sammobile

 

https://www.sammobile.com/apk/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για τους ανυπόμονους σαν εμένα μέχρι να έρθει η σούπερ αναβάθμιση με update της sammy... Βάλτε τις ρυθμίσεις που λέει στο βίντεο έχει μέσα και για download για exynos..

Σε πολύ χαμηλό φωτισμό με τέρμα χαμηλή φωτεινότητα στην τηλεόραση και χερατη κάνει θαύματα... Δεν είναι δηλαδή σε δωμάτιο με μετριο φωτισμό λογικά θα την κάψει..

https://youtu.be/QnMr3uIdE_Q επιστρέψω Δημήτριος

 

Έγινα λίγο νυχτερίδας... Παιδιά ειλικρινά νιώθω λες και έχω huawei...

Θα ανεβάσω σε λιγάκι φώτο απτό Tapatalk να πάρετε μια γεύση ..

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν πίσσα σκοτάδι.. Και σε επαγγελματική μου έβγαινε κουνημένη... 0c188c4a786a38b4a5a1ca94e381c45c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Και τι κάνουμε γιαυτό; το ξεματιαζουμε χα χα

 

 

 

Αν κ ευχαριστημένος με το νέο ui είπα να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στον εφετζιδικο prime nova που καταντήσαμε με τη σαμι την πρώην λαγκσουνγκ Να βάζουμε έτσι για πλάκα τον nova χα χα

 

Σε μερικά εφέ στο μενού είδα δεν ρολαρει οκ με νόβα..

 

Κ όταν βάζω να κλείσει με διπλό πάτημα ενώ κλείνει ανάβει κ ψάχνει τα μούτρα μου προφανώς μπερδεύεται με το μαμα (με 200 στη στροφή) χα χα ) που το έχω βάλει να ανάβει με διπλό tap

 

Τα έχεις μπερδέψει.

Βγάλε το lift to wake επιλογή και άφησε μόνο το double tap to wake από ρυθμίσεις gestures σε one UI.

 

Και άφησε το double tap to sleep στο nova.

 

Έτσι θα ξυπνάς οθόνη με double tap από one UI επιλογή και αντίστοιχα θα την κλείνεις με double tap από nova gesture.

 

Και κανένα μπέρδεμα.

 

Το μπέρδεμα το προκαλεί το lift to wake το οποίο όταν συνυπάρχει με το tap to wake δημιουργεί ένα χάος.

 

Επίσης πήγαινε look and feel nova settings και βάλε scrol /animation speed στο fast.

 

Και είσαι έτοιμος.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν πίσσα σκοτάδι.. Και σε επαγγελματική μου έβγαινε κουνημένη... 0c188c4a786a38b4a5a1ca94e381c45c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εβαλα την εφαρμογη αυτη έκανα της ρύθμισης βγάζει με ποιο πολυ φως αλλα δεν είναι καθολου καθαρές

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την εφαρμογη αυτη έκανα της ρύθμισης βγάζει με ποιο πολυ φως αλλα δεν είναι καθολου καθαρές

 

Με την gcam κ αυτές τις ρυθμίσεις ήταν πολύ καθαρές..

Οι στοκ ήταν κάτω του μετρίου μπροστά στης gcam

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Με την gcam κ αυτές τις ρυθμίσεις ήταν πολύ καθαρές..

Οι στοκ ήταν κάτω του μετρίου μπροστά στης gcam

 

εχουμε λινκ για gcam για snapdragon? την εκανα την αμαρτια και θελω να το δοκιμασω και αυτο..

Αλλα να λειτουργει σωστα, μη μου κρασαρει αλλες εφαρμογες κλπ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εχουμε λινκ για gcam για snapdragon? την εκανα την αμαρτια και θελω να το δοκιμασω και αυτο..

Αλλα να λειτουργει σωστα, μη μου κρασαρει αλλες εφαρμογες κλπ..

 

τσέκαρε λίγο εδώ,αυτός ο τύπος εδώ λέει οτι πετυχαίνει.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε λίγο εδώ,αυτός ο τύπος εδώ λέει οτι πετυχαίνει.

 

οκ θα το δω το βραδυ αν και δεν τρελαινομαι για δοκιμες, ειδικα αν βγαζουν προβληματα..απλα μου εκανε εντυπωση η διαφορα παραπανω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ΔΕΝ μ έχει κρασαρει η gcam μέχρι στιγμής βέβαια με αυτές τις ρυθμίσεις είναι μόνο για τέρμα σκοτάδι κ αποτι είδα κάνει θαύματα... Καθαρές κ όλα κομπλέ.. Όπως πρέπει να είναι με το update που θα φέρει η σαμι..

Ουτε σελφι ανοίγει της gcam. Ούτε για μέρα κάνει τις καίει με αυτές τις ρυθμίσεις.. Πάντως χερατες με σαμσουνγκ ΔΕΝ έχω ξαναβγάλει έτσι στο σκοτάδι.. Και με την επαγγελματική του s10 που δοκίμασα στις ίδιες συνθήκες βγήκαν κουνημένες.. Ακόμα κ με 2 η 4 δεύτερα διάφραγμα... Είναι τεράστια διαφορά σε σχέση με την στοκ.. Το ξέραμε ότι έχουν δυνατότητες.. Κ καιρος ήταν να πει για το update για αυτούς που το θέλουν η σαμι και στο κάτω κάτω ας υπάρχει κ ας μην το χρησιμοποιουν όσοι δεν το χρειάζονται το νέο mode

Οκ υστερούσε σε αυτό.. Τώρα θα σπέρνει κ εκεί αποτι λένε..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Παρατηρησα οτι στον ιδιο χωρο διαφορετικα κινητα βρισκουν τουλαχιστον τα διπλασια δικτυα wi fi απ οτι εγω.Υπαρχει καποια ρυθμιση;Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Όχι και άσχημα.. 2cb0a2c2daf024b997cbdb56a660719b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι το security patch του Απριλίου περιλαμβάνει το night mode της κάμερας. Έχει ήδη κυκλοφορήσει για Ελβετία.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι το security patch του Απριλίου περιλαμβάνει το night mode της κάμερας. Έχει ήδη κυκλοφορήσει για Ελβετία.

 

Είπαν για Μάιο πως θα το φέρουν.. Φυσικά κ είναι ευχάριστο να το φέρουν κ λίγο πιο σύντομα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις μπερδέψει.

Βγάλε το lift to wake επιλογή και άφησε μόνο το double tap to wake από ρυθμίσεις gestures σε one UI.

 

Και άφησε το double tap to sleep στο nova.

 

Έτσι θα ξυπνάς οθόνη με double tap από one UI επιλογή και αντίστοιχα θα την κλείνεις με double tap από nova gesture.

 

Και κανένα μπέρδεμα.

 

Το μπέρδεμα το προκαλεί το lift to wake το οποίο όταν συνυπάρχει με το tap to wake δημιουργεί ένα χάος.

 

Επίσης πήγαινε look and feel nova settings και βάλε scrol /animation speed στο fast.

 

Και είσαι έτοιμος.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Ειχα μόνο το διπλό πάτημα για ξύπνημα της οθόνης απτό ui sasmung κ όχι το σήκωμα για ξύπνημα της συσκευής... Εννοεις κάτι άλλο;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν φαίνεται να προσφέρει κάτι το διαφορετικό ποιοτικά.

Σύμφωνα με το παρακάτω:

https://www.sammobile.com/2019/04/18/breaking-galaxy-s10-update-dedicated-night-mode-camera

 

Ας ελπίσουμε σε περαιτέρω βελτιώσεις

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν φαίνεται να προσφέρει κάτι το διαφορετικό ποιοτικά.

Σύμφωνα με το παρακάτω:

https://www.sammobile.com/2019/04/18/breaking-galaxy-s10-update-dedicated-night-mode-camera

 

Ας ελπίσουμε σε περαιτέρω βελτιώσεις

 

Δεν καταλαβαίνω αν δεν υπάρχει τεράστια βελτίωση με τη νέα προσθήκη νύχτας πότε θα υπάρχει; θα περιμένουμε update στο update?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...