Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα

Έχετε πάρει όλοι τα ακουστικά από την προπαραγγελία ;

Εγώ τα περιμένω από 15/ 3 ......

Και δεν υπάρχει κανένα νέο από την Samsung

 

Μίλησα σήμερα με samsung μου είπαν από 2/4 εντός 15 ημερών κ γω στην αναμονή είμαι πιστεύω δεν θα μας κρεμάσουν... Εσένα άργησε πάρα πολύ..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ούτε 10 ώρες ΕΛΕΟΣ Χα χα

δόξα τω Θεω όλα σούπερ 9dbd2d4e9bd978a641ebade24fd7ebfe.jpg59ec9d5cc8a22f08515cd93565926b80.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο public Τρικάλων, με το note 9, για ανταλλαγή. Το κοίταξε ο τεχνικός, μέσα σε έναν δωμάτιο, δεν έβλεπα τι έκανε,, μου είπαν ότι το περνάνε διαγνωστικό στο computer ( ??), για 20 λεπτά, και μου είπε οκ το note 9, μπορεί να γίνει η ανταλλαγή, το κρατάνε 510€.

Μετά η υπάλληλος, .. τώρα θα σε κάνουμε πίστωση 320€, τα άλλα 130..κλπ μετά, το κινητό σ10+, δεν το έχω, μέχρι ,30 Απριλίου ισχύει η προσφορά,, με ζαλισε και έφυγα.

( Ο τεχνικός έβαλε την φωτεινότητα στο τέρμα, και η ρύθμιση στο , επιλογές για προγραμματιστές usb , την είχε ενεργοποιήσει.

Το περνάνε διαγνωστικό στο computer ?).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο το Γερμανικο σιτε το πηρα 730€ τελικη μου βγηκε με μεταφορικα για Ελλαδα και θα το στειλουν απο Αγγλια μου ειπαν σε email 100% χωρις τελωνειο.

 

To λινκ από το γερμανικό το site ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας απαντήσει κάποιος....

Πώς μπορώ να έχω ειδοποιήσεις με τον περιμετρικό φωτισμό της οθόνης edge?

Λειτουργεί αυτο το πράγμα?

Εχω 4 μερες το τηλεφωνο και δεν εχω καταφέρει να το λειτουργήσω...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας απαντήσει κάποιος....

Πώς μπορώ να έχω ειδοποιήσεις με τον περιμετρικό φωτισμό της οθόνης edge?

Λειτουργεί αυτο το πράγμα?

Εχω 4 μερες το τηλεφωνο και δεν εχω καταφέρει να το λειτουργήσω...

 

Ρυθμίσεις εμφάνιση οθόνη edge. Ενεργοποίηση κ τα δύο που έχει εκεί... Τώρα αν δεν σ δουλεύει τι να σ πω... Κοιτα μήπως δεν δουλεύει αν το έχεις σε dark mode η σε εξοικονόμηση ενέργειας αν κ δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο απλά σ λέω μη τυχόν φταίει κάτι

Edited by XP130TD

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Στα του fingerprint, μετα και το τελευταιο update που πηρε η συσκευη με τον παλιοexynos τουλαχιστον τα δικα μου δαχτυλα τα διαβαζει παρα πολυ καλα. Πλεον δυσκολα χανω πατημα. Tip: οταν πατε να περασετε το αποτυπωμα κρατηστε την συσκευη στο χερι σας οπως την κρατατε συνηθως την ωρα που πατε να την ξεκλειδωσετε. Κυριως δλδ με το ενα χερι. Θα δειτε μετα οτι το δαχτυλο παει απλα μονο του. Edited by XP130TD

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Στα του fingerprint, μετα και το τελευταιο update που πηρε η συσκευη με τον παλιοexynos τουλαχιστον τα δικα μου δαχτυλα τα διαβαζει παρα πολυ καλα. Πλεον δυσκολα χανω πατημα. Tip: οταν πατε να περασετε το αποτυπωμα κρατηστε την συσκευη στο χερι σας οπως την κρατατε συνηθως την ωρα που πατε να την ξεκλειδωσετε. Κυριως δλδ με το ενα χερι. Θα δειτε μετα οτι το δαχτυλο παει απλα μονο του.

 

αν και ειμαι ο πιο ασχετος απο το δαχτυλικο καθως δεν το εχω δουλεψει ποτε, μια φορα που απο περιεργεια επαιξα με παλιοτερη συσκευη, καταλαβα ενα πραγμα.

Οταν το φτιαχνεις για πρωτη φορα πρεπει να προσπαθησεις να βαλεις το δαχτυλο σου με ολες τις πλευρες που παιζει να ακουμπησει πανω στον αισθητηρα. Αν πχ το εχεις πανω στο γραφειο και βαζεις τελειως καθετα το δαχτυλο, μετα πως θα το διαβασει σε χρηση που το πατας καπως πλαγια? θεωρω οτι ισως φταιει και αυτο, δηλαδη ο αισθητηρας αυτος επειδη ειναι πιο ακριβης, θελει να παιξεις πολυ κατα τη διαρκεια του στησιματος μαζι του..και κυριως να το στησεις οπως οταν το δουλευεις.

Μιλαω θεωρητικα καθως ουτε το εχω ουτε ασχολουμαι με κλειδωματα γενικα, και ειμαι ο πιο ευτυχισμενος.. αλλα νομιζω οτι ισως καποιοι την πατανε λιγο με το στησιμο.

Edited by XP130TD

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό το σετάρισμα του fingerprint. Ούτε δίπλα, τριπλά, τετραπλά χρειάζεται να περάσεις κάθε δάκτυλο ούτε να κάνεις βουντού με νερό στα χέρια που διάβασα σε κάποιο προηγούμενο ποστ.

Πιάνεις τη συσκευή όπως θα την είχες σε κανονική χρήση, περνάς το δάχτυλο, το στρίβεις κάποιες μοίρες ακόμη να πιάσεις όλα τα σημεία, όπως και λίγο πάνω το κάνεις να πιάσει και το πιο κάτω σημείο του δακτύλου.

1+ μήνα - ακόμη και πριν το update - πετυχαίνω 9 στις 10 φορές άνετα. Και η μία που δε το πετυχαίνω οφείλεται σε δικό μου λάθος γιατί μπορεί να μη βρω τον αισθητήρα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

 

Ρυθμίσεις εμφάνιση οθόνη edge. Ενεργοποίηση κ τα δύο που έχει εκεί... Τώρα αν δεν σ δουλεύει τι να σ πω... Κοιτα μήπως δεν δουλεύει αν το έχεις σε dark mode η σε εξοικονόμηση ενέργειας αν κ δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο απλά σ λέω μη τυχόν φταίει κάτι

 

Ευχαριστώ,ωστόσο δεν μου δουλεύει καθόλου.

Αυτη τη ρυθμιση εκανα κι εγω...

Επίσης ενω εχω ανοικτό το Bluetooth δεν φαινεται το σήμα του πάνω πανω στην αρχική οθόνη παρά μόνο αν κάνω προς τα κατω την κουρτίνα.

Να αναφέρω οτι εχω κανει καθαρό στήσιμο απο την αρχή τη συσκευή...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση συμφοριτες... Έχω ένα θεματάκι το κινητό όταν βρίσκεται σε standby by με κλειστή οθόνη κάποια στιγμή δέχομαι κλήση στο viber ενώ μου δείχνει στο πάνω μέρος της οθόνης Ότι κάποιος με καλεί δεν μου δίνει δυνατότητα απάντησης.... σίγουρα είναι θέμα ρύθμισης.... Μήπως κάποιος έχει καμία ιδέα τι λαλακια Έχω κάνει
Link to comment
Share on other sites

Εαν καποιος παρελαβε τα ear buds που περιμενε αυτες τις μερες θα το εγραφε ρε παιδια.Μην ρωτατε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια.

 

Αυτο ειναι ξεκαθαρα της Samsung και κυριως της Speedex που συνεργαζονται για την αποστολη των ακουστικων.

 

Αν περασουν οι 15μερες και δεν εχετε παρει τα ακουστικα,τοτε επικοινωνηστε με την Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Στις επαφές μου δεν έχω περασμένες φωτογραφίες και απο προεπιλογή όταν καλώ υπάρχει ενα στρογγυλό στην θεση της φωτογραφίας με διάφορα χρώματα. Ξέρει κανείς αν γίνεται να είναι όλο μαυρο όταν καλώ;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Στις επαφές μου δεν έχω περασμένες φωτογραφίες και απο προεπιλογή όταν καλώ υπάρχει ενα στρογγυλό στην θεση της φωτογραφίας με διάφορα χρώματα. Ξέρει κανείς αν γίνεται να είναι όλο μαυρο όταν καλώ;

 

Πηγαινε στην επεξεργασια της επαφης που θελεις.Αυτος ο χρωματισμενος κυκλος εχει πανω μια camrea icon.Πατας, και βαζεις οτι εικονα θες

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στην επεξεργασια της επαφης που θελεις.Αυτος ο χρωματισμενος κυκλος εχει πανω μια camrea icon.Πατας, και βαζεις οτι εικονα θες

 

Μα δεν θέλω να βάλω εικόνα και δεν θελω κατα την διάρκεια της κλήσης να βλέπω αυτον τον χρωματισμό.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θέλω να βάλω εικόνα και δεν θελω κατα την διάρκεια της κλήσης να βλέπω αυτον τον χρωματισμό.

 

βαλε ενα μαυρο φοντο ,αφου το θελεις μαυρο

Link to comment
Share on other sites

βαλε ενα μαυρο φοντο ,αφου το θελεις μαυρο

 

Το αυτο...

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έβαλα τα buds να γεμίσουν μπαταρία από την πλάτη του κινητού αλλά δυστυχώς δεν κάθεται σταθερά στο σημείο της πλάτης με αποτέλεσμα να αποσυνδέεται η φόρτιση. (σαν να γλιστράει πολύ όμως).

 

Έχει τύχει σε κάποιον!?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έβαλα τα buds να γεμίσουν μπαταρία από την πλάτη του κινητού αλλά δυστυχώς δεν κάθεται σταθερά στο σημείο της πλάτης με αποτέλεσμα να αποσυνδέεται η φόρτιση. (σαν να γλιστράει πολύ όμως).

 

Έχει τύχει σε κάποιον!?

 

Εάν έχεις θήκη βγάλτην Μήπως φταίει αυτό....Εάν όχι μάλλον εκεί που ακουμπάς το κινητό δεν είναι ευθεία με αποτέλεσμα όντως να γλιστρά....

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις θήκη βγάλτην Μήπως φταίει αυτό....Εάν όχι μάλλον εκεί που ακουμπάς το κινητό δεν είναι ευθεία με αποτέλεσμα όντως να γλιστρά....

 

Όχι δεν έχω θήκη και η πλάκα είναι ότι το τα buds στριφογυριζουν (χάχα).

Το κινητό σε ευθεία κανονικά το έχω.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω θήκη και η πλάκα είναι ότι το τα buds στριφογυριζουν (χάχα).

Το κινητό σε ευθεία κανονικά το έχω.

 

Λοιπόν μόλις το δοκίμασα από περιέργεια κ εγώ....Ναι στριφογυρίζει όντως....Αλλά όχι σε σημείο να πέφτει...εμένα κάθονται μια χαρά....Δεν πέφτουν ούτε γλιστρούν...Μόνο άμα τα κάνω εγώ με το χέρι....

Link to comment
Share on other sites

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

What about samsung.. 512495ddb8579695bbbc32933ab4c54e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις το δοκίμασα από περιέργεια κ εγώ....Ναι στριφογυρίζει όντως....Αλλά όχι σε σημείο να πέφτει...εμένα κάθονται μια χαρά....Δεν πέφτουν ούτε γλιστρούν...Μόνο άμα τα κάνω εγώ με το χέρι....

 

Μάλιστα για να δούμε θα σταματήσει ή θα χρειαστεί κάτι άλλο... Ευχαριστώ για το χρόνο σου!!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πιστοί προσελθουν.:wink:

https://www.xda-developers.com/unofficial-twrp-exynos-samsung-galaxy-s10-s10-plus/

https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-s10-plus-s10e-s10-exynos-rooted-magisk-canary/

Χωρίς δόση υπερβολή πρεπει να είναι η μόνη χειροπιαστη υπεροχή του exynos έναντι Qualcomm variant :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσοι πιστοί προσελθουν.:wink:

https://www.xda-developers.com/unofficial-twrp-exynos-samsung-galaxy-s10-s10-plus/

https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-s10-plus-s10e-s10-exynos-rooted-magisk-canary/

Χωρίς δόση υπερβολή πρεπει να είναι η μόνη χειροπιαστη υπεροχή του exynos έναντι Qualcomm variant :lol:

 

Είναι μετρημένοι πλέον στα δάχτυλα του ενός χεριού όσοι θα μπουν στη διαδικασία να βγάλουν τη συσκευή εκτός εγγύησης για να τη "πειράξουν".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...