Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Μόλις αποψε σεταρισα κι εγω το καινούριο μου S10+ σε έκδοση 512GB.

Η μετάβαση έγινε απο το εξαιρετικό S9+ 64GB κυρίως λόγω της ανεπαρκούς μνήμης του S9+,σε συνδυασμό με τις δυο sim που χρησιμοποιώ,πράγμα που με είχε οδηγήσει ως τώρα σε χρήση καγκουρο-καλωδιοταινίας extension sim η οποια όμως δεν υποστηριζεται απο Android 9 και φυσικά λόγω της μεγαλης μπαταρίας του S10+.

Για να μην ψάχνω με τις ωρες τα προηγουμενα πόστ,ρωτώ το εξής:

Βγαζοντας το εργοστασιακό φιλμ που προστατευει την οθόνη,βελτιωνεται καθόλου το ξεκλείδωμα με το αποτύπωμα ή όχι?Κατα τα άλλα η απόκριση της οθονης στην αφή ειναι εξαιρετική ακόμα και με το εργοστασιακό φιλμ και σκέφτομαι να το κρατήσω πανω για προστασία αν δεν πρόκειται η αφαίρεσή του να βελτιώσει το ξεκλείδωμα...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Μόλις αποψε σεταρισα κι εγω το καινούριο μου S10+ σε έκδοση 512GB.

Η μετάβαση έγινε απο το εξαιρετικό S9+ 64GB κυρίως λόγω της ανεπαρκούς μνήμης του S9+,σε συνδυασμό με τις δυο sim που χρησιμοποιώ,πράγμα που με είχε οδηγήσει ως τώρα σε χρήση καγκουρο-καλωδιοταινίας extension sim η οποια όμως δεν υποστηριζεται απο Android 9 και φυσικά λόγω της μεγαλης μπαταρίας του S10+.

Για να μην ψάχνω με τις ωρες τα προηγουμενα πόστ,ρωτώ το εξής:

Βγαζοντας το εργοστασιακό φιλμ που προστατευει την οθόνη,βελτιωνεται καθόλου το ξεκλείδωμα με το αποτύπωμα ή όχι?Κατα τα άλλα η απόκριση της οθονης στην αφή ειναι εξαιρετική ακόμα και με το εργοστασιακό φιλμ και σκέφτομαι να το κρατήσω πανω για προστασία αν δεν πρόκειται η αφαίρεσή του να βελτιώσει το ξεκλείδωμα...

 

Κράτησε το μέχρι να χαλάσει αφού είναι τέλεια κολλημένο...

Δεν πιστεύω πως θα δεις διαφορά.. Αν πας στις ρυθμίσεις θα δεις πως απενεργοποιεις το εφε του δαχτυλικόυ κ γίνεται λίγο ακόμα πιο γρήγορο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα τα ξαναπούμε για τα buds λογικά κάποιο λάθος έγινε και τώρα το κατάλαβαν....Έτσι πιστεύω Εγώ...Και όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε.....

 

Tresor όσο για το watch Δεν ξέρω για κολύμπι αλλά από τα άλλα είναι ακριβές σε σύγκριση με garmin fenix 5x....Και από μπαταρία με αυτήν την οθόνη που έχει είναι τέλεια...Τώρα για να μιλάς απ το ρολόι ναι ειναι κάπως...Εγώ δεν το κάνω σχεδόν ποτέ...Μόνο στο αυτοκίνητο....πάντως από θέμα software πάει μπάλα μηδέν lag και κολλήματα όσο και να το φορτώσει...Εγώ είμαι υπερευχαριστημενος

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους,

Μόλις αποψε σεταρισα κι εγω το καινούριο μου S10+ σε έκδοση 512GB.

Η μετάβαση έγινε απο το εξαιρετικό S9+ 64GB κυρίως λόγω της ανεπαρκούς μνήμης του S9+,σε συνδυασμό με τις δυο sim που χρησιμοποιώ,πράγμα που με είχε οδηγήσει ως τώρα σε χρήση καγκουρο-καλωδιοταινίας extension sim η οποια όμως δεν υποστηριζεται απο Android 9 και φυσικά λόγω της μεγαλης μπαταρίας του S10+.

Για να μην ψάχνω με τις ωρες τα προηγουμενα πόστ,ρωτώ το εξής:

Βγαζοντας το εργοστασιακό φιλμ που προστατευει την οθόνη,βελτιωνεται καθόλου το ξεκλείδωμα με το αποτύπωμα ή όχι?Κατα τα άλλα η απόκριση της οθονης στην αφή ειναι εξαιρετική ακόμα και με το εργοστασιακό φιλμ και σκέφτομαι να το κρατήσω πανω για προστασία αν δεν πρόκειται η αφαίρεσή του να βελτιώσει το ξεκλείδωμα...

 

 

Εγώ φίλε μ να σου πω το έβγαλα σήμερα γιατί πήρα ringle protector film...Δεν το έβαλα ακόμα....Αλλά ναι όντως χωρίς το film πιάνει καλύτερα....Όπως και η οθόνη έχει λιιιγο καλύτερη ευκρίνεια....Εάν γινόταν θα το άφηνα έτσι...Αλλά λόγω δουλειάς δεν μπορώ δυστυχώς....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα . Αγορά κινητού 8/3 με προπαραγγελία και email για επιτυχή καταχώριση για τα ακουστικά 15 /3 . Από τότε περιμένω τα ακουστικά . Η αντιπροσωπεία το μόνο που μου λέει είναι ότι το πρόβλημα είναι της speedex και ότι θα με ενημερώσουν σύντομα χωρίς ποτέ να υπάρχει ενημέρωση . Στην τελευταία επικοινωνία μου μίλησαν τελείως απαξιωτικά ...... Έχει κανένας παρόμοιο πρόβλημα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πήρα και σήμερα μια θήκη nillkin black plastic η οποία έχει τέλεια εφαρμογή είναι όσο λεπτή και χοντρή πρέπει και είναι ανώτερη από την πλαστική τις Samsung που γλιστρά σαν χέλι
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με τα buds κ εγώ είχα θετική απάντηση την τρίτη από τη samsung αλλά ακόμα τα περιμένω..πίστευα οτι θα παραδοθούν σήμερα αλλά δυστυχώς τίποτα :( λέω να τους τσατάρω αύριο και να ρωτήσω αν έχει σταλεί το πακέτο και πότε είναι να παραδοθεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα . Αγορά κινητού 8/3 με προπαραγγελία και email για επιτυχή καταχώριση για τα ακουστικά 15 /3 . Από τότε περιμένω τα ακουστικά . Η αντιπροσωπεία το μόνο που μου λέει είναι ότι το πρόβλημα είναι της speedex και ότι θα με ενημερώσουν σύντομα χωρίς ποτέ να υπάρχει ενημέρωση . Στην τελευταία επικοινωνία μου μίλησαν τελείως απαξιωτικά ...... Έχει κανένας παρόμοιο πρόβλημα

Ευχαριστώ

 

Εγώ 3 μέρες τα περιμένω ελπίζω ναμην πάθω όπως εσύ. Προσπάθησε να μιλήσεις με τη Samsung hellas ξανά. μιλάς κ μέσω chat αν θες. σίγουρα θα υπάρχει κάποια λύση

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα . Αγορά κινητού 8/3 με προπαραγγελία και email για επιτυχή καταχώριση για τα ακουστικά 15 /3 . Από τότε περιμένω τα ακουστικά . Η αντιπροσωπεία το μόνο που μου λέει είναι ότι το πρόβλημα είναι της speedex και ότι θα με ενημερώσουν σύντομα χωρίς ποτέ να υπάρχει ενημέρωση . Στην τελευταία επικοινωνία μου μίλησαν τελείως απαξιωτικά ...... Έχει κανένας παρόμοιο πρόβλημα

Ευχαριστώ

 

Εγω πάντως Παιδιά σε 3 εργάσιμες παρέλαβα....κολοφαρδος να πω....Δεν είχα απολύτως κανένα θέμα...Μόνο ταυτότητα μου ζήτησε ο courier

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως Παιδιά σε 3 εργάσιμες παρέλαβα....κολοφαρδος να πω....Δεν είχα απολύτως κανένα θέμα...Μόνο ταυτότητα μου ζήτησε ο courier

 

Ε καλά ας μου έρθει και στις 5 μέρες με το σκ μαζί.. Αν κ δεν ξέρω αν δίνουν κ Σάββατο να τα έχω αύριο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά ας μου έρθει και στις 5 μέρες με το σκ μαζί.. Αν κ δεν ξέρω αν δίνουν κ Σάββατο να τα έχω αύριο..

 

 

Σάββατο η courier δίνουν μόνο κατά εξαίρεση και παραγγελία με έξτρα πληρωμή....οπότε μάλλον όχι πας από Δευτέρα ....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το διάβασα σε ένα forum

Samsung Galaxy S10: 3D Printed δακτυλικό αποτύπωμα ξεγέλασε τους υπερηχητικούς αισθητήρες

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και εγώ. Μετά το Note 9 πρώτες εντυπώσεις θετικότατες κυρίως από οθόνη ήχο κάμερα και εμφάνιση. Μου λείπει ήδη το πενάκι αλλά υπομονή μέχρι το note 10.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και εγώ. Μετά το Note 9 πρώτες εντυπώσεις θετικότατες κυρίως από οθόνη ήχο κάμερα και εμφάνιση. Μου λείπει ήδη το πενάκι αλλά υπομονή μέχρι το note 10.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Καλώς ήρθες φίλος....μια από τα ίδια και εγώ....το ρημάδι το πενάκι είναι έρωτας...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το διάβασα σε ένα forum

Samsung Galaxy S10: 3D Printed δακτυλικό αποτύπωμα ξεγέλασε τους υπερηχητικούς αισθητήρες

 

https://imgur.com/gallery/8aGqsSu

πήρε μία φωτογραφία ενός δακτυλικού αποτυπώματος χρησιμοποίησε το Photoshop και στη συνέχεια,το Autodesk 3ds Max και έβγαλε ένα τρισδιάστατο μοντέλο του αποτυπώματος, το οποίο εκτύπωσε με έναν 3D εκτυπωτή.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

https://imgur.com/gallery/8aGqsSu

πήρε μία φωτογραφία ενός δακτυλικού αποτυπώματος χρησιμοποίησε το Photoshop και στη συνέχεια,το Autodesk 3ds Max και έβγαλε ένα τρισδιάστατο μοντέλο του αποτυπώματος, το οποίο εκτύπωσε με έναν 3D εκτυπωτή.

 

 

Είδες τρέχω τις εξελίξεις... Ε καλά πρέπει να μας κλέψει το αποτύπωμα από ένα ποτήρι να μας κλέψει το κινητό να κτλ... Οτι κλειδώνει ξεκλειδώνει αποτι φαίνεται...

Edited by XP130TD
off topic

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να δω τα στοιχεία που έχω αποθηκευμένα στο samsung members η στο samsung account?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να το ξανακανω και δεν με αφηνει λεγοντας πως το imei εχει ξαναχρησιμοποιηθει...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειχα το ακριβως το ιδιο θεμα .. . επανεκκίνησε την συσκευη σου κ ξανα κατεβασε την εφαρμογη (μηδενιζει) .. . θα πιασει .! Περνα κ στα 2 επιπεδα το ιδιο shot τιμολογιο/αποδειξη που εχεις κ καλη τυχη. (ys:βεβαια εγω τα δικαιουμε απλα ειχαν περαστει λαθος στοιχεια κ επρεπε να τα ξαναπερασω)

Edited by NOTHS77
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να δω τα στοιχεία που έχω αποθηκευμένα στο samsung members η στο samsung account?

 

Μπες στο samsung members πήγαινε ρυθμίσεις και αν δεν κάνω λάθος εκεί πρέπει να ναι

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο samsung members πήγαινε ρυθμίσεις και αν δεν κάνω λάθος εκεί πρέπει να ναι

 

Είχα μπει εκεί... Απλά ήθελα να μπω να δω όλα τα στοιχεία μου διεύθυνση όπως αυτά που είχα δηλώσει για τα buds

 

Κραταω κάθε φορά στο τέλος της μέρας πριν βάλω να φορτίσει σκρινσοτ κάτω από 9 ώρες οθόνη δεν πέφτω με τίποτα... Ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος να ανεβάσω σκρινσοτ; παλιότερα όταν ανέβαζα ήταν λίγο μπελαλίδικο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Είχα μπει εκεί... Απλά ήθελα να μπω να δω όλα τα στοιχεία μου διεύθυνση όπως αυτά που είχα δηλώσει για τα buds

 

Κραταω κάθε φορά στο τέλος της μέρας πριν βάλω να φορτίσει σκρινσοτ κάτω από 9 ώρες οθόνη δεν πέφτω με τίποτα... Ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος να ανεβάσω σκρινσοτ; παλιότερα όταν ανέβαζα ήταν λίγο μπελαλίδικο..

 

 

Τι κάθεσαι και ασχολείσαι κ εσυ....Έχει όρεξη έτσι...χαχαχα

Με το tapatalk βάζεις φώτο μπαμ μπαμ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και εγώ. Μετά το Note 9 πρώτες εντυπώσεις θετικότατες κυρίως από οθόνη ήχο κάμερα και εμφάνιση. Μου λείπει ήδη το πενάκι αλλά υπομονή μέχρι το note 10.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι σε εκανε να δωσεις το note9 για τo s10+?Σε ρωταω γιατι περασα εχθες απο Public και το ειδα παλι.Ημουνα του στυλ...βρε λες...:D

 

Αλλα λεω αστο μην μπαινω παλι σε εξοδα.Ειδα και το concept με τη selfie πανω στο πενακι στο note10 και μου αρεσε πολυ,αλλο αν δεν θα το χωρεσει εκει.Θα δουμε... Υποψιν οτι το 9 το εχω σκαρτο 2μηνο

Αυτο το πενακι ειναι ερωτας παντως, καλα λεει ο @sobebe

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,και εγω το σκέφτομαι μονο κι μόνο για το βάρος,το μονο που έχει αρχίζει να με κουράζει στο note.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,και εγω το σκέφτομαι μονο κι μόνο για το βάρος,το μονο που έχει αρχίζει να με κουράζει στο note.

 

 

Εμένα το είχα ξαναπεί....το βάρος ήταν ένας από τους κύριους λόγους....Και το μέγεθος μετά....Κατά τα αλλά θα το κράταγα αλλιώς...2 μήνες το είχα κουτατο....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το είχα ξαναπεί....το βάρος ήταν ένας από τους κύριους λόγους....Και το μέγεθος μετά....Κατά τα αλλά θα το κράταγα αλλιώς...2 μήνες το είχα κουτατο....

 

Και εγω το εδωσα γιαυτον τον λογο,πηρα to s9+ που καθοταν καλυτερα στο χερι αλλα με κουρασε και αυτο και απο εβδομαδα θα παω στο 10 το μικρο που τεχνολογικα ειναι ιδιο με το μεγαλο ( στα 9αρια υπηρχαν σοβαρες διαφορες )

Link to comment
Share on other sites

Σας συνδεεται η συσκευη σε channel 48 και ανω στην μπαντα των 5Ghz στο wifi? Νομιζω συνδεεται μονο στα 36 ως 44.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...