Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο μόνος τρόπος που έχω βρει για να πιάνει το δακτυλικό πάντα και αστραπιαία είναι όταν τα χέρια μου έχουν λίγη υγρασία. Όταν πλύνω τα χέρια μου για παράδειγμα και μετά πιάσω το κινητό που τα δάκτυλα ακόμα έχουν κάποια υγρασία πάνω τους η ας πούμε αν βάλεις λίγο σάλιο πάνω τους όπως κάνουμε καμία φορά να ανοίξουμε τις σακούλες, Ε τότε πιάνει πάντα 10 Στα 10. Όταν όμως είναι λίγο ξερά τα δάκτυλα για εμένα είναι δράμα. Δοκιμάστε το.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την έλλειψη led έχει δοκιμασει κανείς την εφαρμογή holey light που κάνει την τρύπα της κάμερας να φωτίζεται τριγύρω; Το είδα σε βιντεάκι και αν όντως λειτουργεί όπως δείχνει είναι όμορφο.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα σχεδόν καθημερινής χρήσης και πάντα σε σχέση με το S9+ έχω να πω τα εξής:"

 

Για να μην κανω ολο το μηνυμα παράθεση, κάνω αυτο μονο..

Ως εχων λοιπον κ τον προκατοχο και τον διαδοχο... Αφου τα δουλεψες κ σε διαβαζω για αντικειμενικο ανθρωπο μιας κ δεν θεοποιεις την νεα σου συσκευη....

Ρωταω ως απλος κ ταπεινος κάτοχος s9+ που σκεφτεται την αλλαγη .... (και καλα)

Δινεις 400 ευρω το s9+, δεν εχει κουπονια, τιμολόγια, εκπτωσεις, σκυλια κ λιοντάρια γτ εισαι απ τους ατυχους....

Αξιζεις να δωσεις +550 - 600 ευρω να πάρεις το νεο μοντελο ??

Αυτοί που το σκέφτονται να το κανουν ??

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κανω ολο το μηνυμα παράθεση, κάνω αυτο μονο..

Ως εχων λοιπον κ τον προκατοχο και τον διαδοχο... Αφου τα δουλεψες κ σε διαβαζω για αντικειμενικο ανθρωπο μιας κ δεν θεοποιεις την νεα σου συσκευη....

Ρωταω ως απλος κ ταπεινος κάτοχος s9+ που σκεφτεται την αλλαγη .... (και καλα)

Δινεις 400 ευρω το s9+, δεν εχει κουπονια, τιμολόγια, εκπτωσεις, σκυλια κ λιοντάρια γτ εισαι απ τους ατυχους....

Αξιζεις να δωσεις +550 - 600 ευρω να πάρεις το νεο μοντελο ??

Αυτοί που το σκέφτονται να το κανουν ??

Δεν είμαι σε θέση να σου πω, γιατί εξαρτάται από τη χρήση που έκανες και αυτήν που θα κάνεις.

Για τον εαυτό μου, επειδή στην ίδια φάση πάνω κάτω με εσένα, το αγόρασα, θα σου πω, ότι την χαίρομαι σαν συσκευή.

Το μόνο "αλλά" για μένα, έχει να κάνει με αυτά που περιέγραψα παραπάνω. Εάν π.χ. εσύ δεν έδινες βάση στο led γιατί χρησιμοποιούσες AOD ή αντί για αποτύπωμα, χρησιμοποιούσες αναγνώριση προσώπου κλπ, θα καταλάβεις την αναβάθμιση και δεν θα σε ξενίσει ή ενοχλήσει τίποτα. Εκτός εάν έχεις περίεργα δάχτυλα, όπως λέει ο φίλος παραπάνω :lol::lol:

Γενικά, για μένα μιλώντας και μόνο, αξίζει τη μετάβαση

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Για να μην κανω ολο το μηνυμα παράθεση, κάνω αυτο μονο..

Ως εχων λοιπον κ τον προκατοχο και τον διαδοχο... Αφου τα δουλεψες κ σε διαβαζω για αντικειμενικο ανθρωπο μιας κ δεν θεοποιεις την νεα σου συσκευη....

Ρωταω ως απλος κ ταπεινος κάτοχος s9+ που σκεφτεται την αλλαγη .... (και καλα)

Δινεις 400 ευρω το s9+, δεν εχει κουπονια, τιμολόγια, εκπτωσεις, σκυλια κ λιοντάρια γτ εισαι απ τους ατυχους....

Αξιζεις να δωσεις +550 - 600 ευρω να πάρεις το νεο μοντελο ??

Αυτοί που το σκέφτονται να το κανουν ??

 

 

Δεν ξέρω τι άποψη έχετε για μένα επειδή απαντάω σε μερικούς κάπως όταν με τσιγκλανε .. Μπες στο σκρουτζ πάτα πιο χρήσιμες αξιολογήσεις στο s10+ η πάνω πάνω μια τεράστια έκθεση είναι η δική μου.. Θεωρώ ότι είναι αντικειμενική..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κανω ολο το μηνυμα παράθεση, κάνω αυτο μονο..

Ως εχων λοιπον κ τον προκατοχο και τον διαδοχο... Αφου τα δουλεψες κ σε διαβαζω για αντικειμενικο ανθρωπο μιας κ δεν θεοποιεις την νεα σου συσκευη....

Ρωταω ως απλος κ ταπεινος κάτοχος s9+ που σκεφτεται την αλλαγη .... (και καλα)

Δινεις 400 ευρω το s9+, δεν εχει κουπονια, τιμολόγια, εκπτωσεις, σκυλια κ λιοντάρια γτ εισαι απ τους ατυχους....

Αξιζεις να δωσεις +550 - 600 ευρω να πάρεις το νεο μοντελο ??

Αυτοί που το σκέφτονται να το κανουν ??

 

Είναι εύκολη η απάντηση..αν θεωρείς ότι αξίζει να θυσιασεις 500 ευρώ για καλύτερη μπαταρία και κάμερα τότε αξίζει.. Εγώ δε θα τα έδινα καθώς για μπαταρία το σ9+ δεν είναι μάπα να πεις ότι βγάζει μισή μέρα, αρα θα πετούσα 20 ευρώ σε ένα power bank αν ήθελα για μια εκδρομή πχ με την ξενερα που ακολουθεί αυτή τη διαδικασία, αλλά αν είναι για 1 με 2 φορές το χρόνο λες οκ, και κάμερα οκ πόσο καλύτερη μπορεί να είναι που να πεις ότι δίνεις 500 ευρώ ?

Προσωπικά θα το πάρω άλλα όταν η διαφορά από την πώληση του δικού μου θα είναι κάτω από 200 ευρώ... Μεχρι τότε όχι θεωρώ ότι δεν αξίζει και στο λέω όντας στη δική σου θέση, δηλαδή να το θέλω και να τα ζυγίζω.

Αν είχες σ6 θα σου έλεγα δώσε τα 700...αξίζει, άλλος Θεός... Από σ7 και έπειτα θεωρώ ότι αξίζει να περιμένεις κάνα 2 μήνες που θα πέσει αρκετά...μετά θα πέφτει λιγότερο οπότε εκεί αλλάζει το πράγμα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δινεις 400 ευρω το s9+, δεν εχει κουπονια, τιμολόγια, εκπτωσεις, σκυλια κ λιοντάρια γτ εισαι απ τους ατυχους....

Αξιζεις να δωσεις +550 - 600 ευρω να πάρεις το νεο μοντελο ??

Αυτοί που το σκέφτονται να το κανουν ??

 

Για τα διπλασια χρηματα που ζηταει το s10+ απο το S9+,προφανως και οχι.

Αλλα αυτο ειναι κατι που ισχυει για ολες τις ναυαρχιδες.

Link to comment
Share on other sites

Ποιανής χώρας τη rom προτείνετε για να έχουμε το smart call; Δουλεύει κανονικά με ελληνικούς αριθμούς;
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως στο διπλα θεμα των αυτονομιων εξακολουθω να μην βλεπω την τραγικη αυτονομια που γραφεται δεξια και αριστερα.

Αν ισχυε αυτο ολοι θα εβγαζαν 2-2.5ωρες SoT max.

 

Ουτε απο την δικη μου προσωπικη χρηση βλεπω κατι το τρομερα αρνητικο στην αυτονομια(το mate ισως να μου εβγαζε λιγο καλυτερο χρονο overall σε παιχνιδια).

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ οσους απαντησαν αλλα το ποστ για το αν αξίζει η πώληση του s9+ κ να δωσεις αλλα 600 περίπου για το s10+ ηταν καθαρα κ μονο για όσους διαβάζουν κ ισως να ειναι μπερδεμενοι...

Για μενα δεν αξιζει αυτή η διαφορά.... Ειδικα οταν πλεον δηλωνω απόλυτα ικανοποιημένος με το s9+.

Ναι, σίγουρα μπορει να το σκεφτώ οταν ειναι να δωσω 300 ευρω διαφορα για τον διαδοχο, αλλα σίγουρα οχι στα 550-600 που ειναι τωρα...

Προτειμω να παρω κι αλλο κινητο, πχ ενα huawei p20 pro ετσι για πλακα ας πουμε, παρα να προβω σε κατι τετοιο....

Πολλα τα χρήματα κ λιγα τα κερδη....

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως.. Πριν το αγοράσω τρομαζα με αυτά που διάβασα

Βέβαια εγώ από την άλλη δεν είμαι κολλημένος όλη μέρα σε μια οθόνη,εχω και μια ζωή οπότε με τη χρήση που κάνω με βγάζει 2 μέρες με 4 ώρες οθόνη δλδ 2 ώρες ημερησίως

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ οσους απαντησαν αλλα το ποστ για το αν αξίζει η πώληση του s9+ κ να δωσεις αλλα 600 περίπου για το s10+ ηταν καθαρα κ μονο για όσους διαβάζουν κ ισως να ειναι μπερδεμενοι...

Για μενα δεν αξιζει αυτή η διαφορά.... Ειδικα οταν πλεον δηλωνω απόλυτα ικανοποιημένος με το s9+.

Ναι, σίγουρα μπορει να το σκεφτώ οταν ειναι να δωσω 300 ευρω διαφορα για τον διαδοχο, αλλα σίγουρα οχι στα 550-600 που ειναι τωρα...

Προτειμω να παρω κι αλλο κινητο, πχ ενα huawei p20 pro ετσι για πλακα ας πουμε, παρα να προβω σε κατι τετοιο....

Πολλα τα χρήματα κ λιγα τα κερδη....

 

 

Φίλε μ το αν αξίζει η Όχι τα 1000ευρο έσυ θα το κρίνεις....η τα 600ευρο έξτρα όπως λες...γούστα είναι αυτά αφού και με λιγότερα χρήματα γίνεται η δουλειά....Αλλά με το ίδιο σκεπτικό ήταν και όταν έκανες την αγορά του s9plus.....άρα εσυ θα κρίνεις αν αξίζει η Όχι...Ο καθένας έχει τα δικά του....Εγώ φαντάσου έδωσα note 9 ....αν αξίζει?

Μόνο εγώ το ξέρω....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ οσους απαντησαν αλλα το ποστ για το αν αξίζει η πώληση του s9+ κ να δωσεις αλλα 600 περίπου για το s10+ ηταν καθαρα κ μονο για όσους διαβάζουν κ ισως να ειναι μπερδεμενοι...

Για μενα δεν αξιζει αυτή η διαφορά.... Ειδικα οταν πλεον δηλωνω απόλυτα ικανοποιημένος με το s9+.

Ναι, σίγουρα μπορει να το σκεφτώ οταν ειναι να δωσω 300 ευρω διαφορα για τον διαδοχο, αλλα σίγουρα οχι στα 550-600 που ειναι τωρα...

Προτειμω να παρω κι αλλο κινητο, πχ ενα huawei p20 pro ετσι για πλακα ας πουμε, παρα να προβω σε κατι τετοιο....

Πολλα τα χρήματα κ λιγα τα κερδη....

 

 

Ε καλά εμάς μας βγήκε 320 η αλλαγή με κουπόνι δίχως ΦΠΑ με πώληση s9plus κ με δώρο τα buds ακουστικά (στην αναμονή να ερθουνν) κ με δώδεκα άτοκες δόσεις γιαυτό και το θεωρώ δυνατό deal. ΑΝ βρίσκω τέτοια deal θα αλλάζω κάθε χρόνο δεν με πειράζει καθόλου....

Για πώληση s9plus + 600+.τα δίνεις πιο δύσκολα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , βλεπω πανικος στο θεμα ... μονο κεφαλια δεν πεφτουν ! :lol:

ερωτηση , εχει κανεις την clear view ?

εχω την εξης απορια , μπορω να την απενεργοποιησω και με κλειστο καπακι να δειχνει την aod του κινητου και οχι της θηκης ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ οσους απαντησαν αλλα το ποστ για το αν αξίζει η πώληση του s9+ κ να δωσεις αλλα 600 περίπου για το s10+ ηταν καθαρα κ μονο για όσους διαβάζουν κ ισως να ειναι μπερδεμενοι...

Για μενα δεν αξιζει αυτή η διαφορά.... Ειδικα οταν πλεον δηλωνω απόλυτα ικανοποιημένος με το s9+.

Ναι, σίγουρα μπορει να το σκεφτώ οταν ειναι να δωσω 300 ευρω διαφορα για τον διαδοχο, αλλα σίγουρα οχι στα 550-600 που ειναι τωρα...

Προτειμω να παρω κι αλλο κινητο, πχ ενα huawei p20 pro ετσι για πλακα ας πουμε, παρα να προβω σε κατι τετοιο....

Πολλα τα χρήματα κ λιγα τα κερδη....

 

Για εμενα αξιζει την διαφορα αν υπολογισεις οτι 300 ευρω ειναι για το καινουργιο s10+ σε σχεση με το s9+ και αλλα 300 ευρω για το οτι ειναι μεταχειρισμενο.

 

Παντως η τεχνολογια ειναι ακριβη και οντως κερδη δεν υπαρχουν απλα κανεις το κεφι σου.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό από 16/03.

Μόνο τα καλύτερα έχω να πω πραγματικά.

 

Μπαταρία άψογη. Είμαι με 4g+ από τις 7 το πρωί μέχρι τις 4-5 το απόγευμα με τα πάντα ανοιχτά (+ smartwatch + ακουστικά bluetooth) και φωτεινότητα στο αυτόματο. Το βράδυ στις 23:00 είμαι με 35% υπόλοιπο μπαταρίας και περίπου 4 ώρες SOT. Δεν μπορώ να καταλάβω τι παραπάνω θέλουν μερικοί, ειλικρινά.

 

Το μόνο "παράπονο" είναι οι φώτο το βράδυ, που δεν είναι χάλια, αλλά σε σχέση με το P20 Pro του αδερφού μου είναι χειρότερο.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βγάζω περίπου 5 ώρες οθόνη με WQHD, wifi και δεδομένα πάντα ανοικτά ανάλογος αν είμαι έξω η στο σπίτι και φωτεινότητα στο full. Σήμερα παρέλαβα και τα buds,πολύ καλύτερα από όσο τα περίμενα και στην ποιότητα κατασκευής και στην ποιότητα και ένταση του ήχου.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βγάζω περίπου 5 ώρες οθόνη με WQHD, wifi και δεδομένα πάντα ανοικτά ανάλογος αν είμαι έξω η στο σπίτι και φωτεινότητα στο full. Σήμερα παρέλαβα και τα buds,πολύ καλύτερα από όσο τα περίμενα και στην ποιότητα κατασκευής και στην ποιότητα και ένταση του ήχου.

 

Με υγεία να τα χαρείς. Πόσες μέρες κάνανε μετά το email ότι σε ευχαριστούν για τη συμμετοχή; αν έχεις στη μέση τη φωτεινότητα όταν είσαι σπίτι θα ανέβεις κι άλλο σε οθόνη μπαταρίας

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Με υγεία να τα χαρείς. Πόσες μέρες κάνανε μετά το email ότι σε ευχαριστούν για τη συμμετοχή; αν έχεις στη μέση τη φωτεινότητα όταν είσαι σπίτι θα ανέβεις κι άλλο σε οθόνη μπαταρίας

 

Ευχαριστώ, νομίζω ότι θα τα δουλέψω παρά πολύ . 3 μέρες μετά το email τα παρέλαβα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...