Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρολο που δεν ειχε κανεις πρόβλημα με την μπαταρια του βλεπω η εταιρια εβγαλε αναβαθμιση για deep sleep .

 

Ναι κ αν διαβάσεις ότι μετά το update πιάνουμε 9 ώρες οθόνη με exynos θα πας να το πάρεις τριτη φορά... Από πότε είναι κακό να βγάζει update μια εταιρία;; ότι έχει bugs μια καινούργια συσκευή δεν σημαίνει ότι θα έχουν όλες.. Για μένα ότι μας δίνει είναι ευπρόσδεκτο.. Θέλω διόρθωση σε νυχτερινές χωρίς φλας κ led notification κ αν φέρει κι άλλη βελτιώση στη μπαταρία δεν θα με χάλαγε.. Το τηλέφωνο είναι εργαλείο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ το ακριβώς αντίθετο...

 

Στην ευθεία καταλευκό κανονικά στις άκρες

 

Και οταν στρεφώ το κινητό σε γωνία παρατηρώ ελαφρώς πράσινη αποχρωση ....Όχι κάτι τρομερό....

 

Αλλά οπως το βλεπω θεωρω ότι είναι φυσιολογικό....

Ακριβώς έτσι είναι και το δικό μου φιλέ.

Δεν με ενοχλεί καθόλου και το βρίσκω φυσιολογικό.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ το δεχτηκαν πισω λογω doa. Θα γινει ελεγχος και θα ενημερωσω αυριο-μεθαυρι για το θεμα της οθονης.
καλησπερα τι θεμα υπηρξε με την οθονη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω βλέπω στο phone info πως γράφει στην μπαταρία. Li-on 4000 γιατί συμβαίνει αυτό ενώ είναι 4.100;

 

 

Κάντε την αλλαγή κ θα δείτε μια μικρή βελτίωση στο θέμα ταχύτητας στο δαχτυλικο. Μέχρι να έρθει κ το νέο update

Βιομετρικα και ασφαλεια

Προτιμησεις βιομετρικων/Εφε μεταβασης οθονης Off.

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις και κατεβα κατω κατω που λεει Πληροφοριες για το τηλεφωνο. Πατα σε αυτο και πατα πανω που λεει πληροφοριες για την μπαταρια.

Εκει γραφει αναλυτικα τι παιζει με τις τυπικες χωρητικοτητες της μπαταριας και τις ονομαστικες.

Θα σου λυσει καθε απορια.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι και το δικό μου φιλέ.

Δεν με ενοχλεί καθόλου και το βρίσκω φυσιολογικό.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Έτσι είναι όλες οι οθόνες oled το κοίταξα χθες. Σε s7 edge. Κ s8 plus. Κ στο δικό μ s10 plus

 

Πήρα σήμερα στον ξηρογιαννοπουλο μου είπε μια κοπέλα δεν κάνουμε πια για κινητά...

Πήρα στο Γερμανό από όπου κ το πήρα. Μου λένε έχουμε ασφάλεια επειδή το έχεις μια βδομάδα θα σ κάνουμε ασφαλεια απτον επόμενο μήνα αλλά θα πρέπει να πάω από κοντά για να μ πούνε τιμη κάνα 80αρι δεν θα δώσω..

Μ είπε γνωστός να μ βάλει τζαμακι με δώδεκα ευρώ αλλά δεν θα πιάνει η αφή.. Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο κ να έχω μόνο το πρόσωπο...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορουμε να δουμε απο καπου εαν η οθονη ειναι samsung η boe?

 

Αποτι διάβασα από κάποιο παιδί εδώ μέσα... Δεν παίζει να μην είναι οθόνες Samsung Και η αλήθεια είναι πως δεν στέκει όλοι να ζητάνε από πολλές εταιρείες για οθόνες samsung γιατί κάποιοι την πάτησαν με πράσινα άλογα... Κ να βάλει από άλλη αντίπαλη εταιρεία ενώ φτιάχνει τις καλύτερες...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αποτι διάβασα από κάποιο παιδί εδώ μέσα... Δεν παίζει να μην είναι οθόνες Samsung Και η αλήθεια είναι πως δεν στέκει όλοι να ζητάνε από πολλές εταιρείες για οθόνες samsung γιατί κάποιοι την πάτησαν με πράσινα άλογα... Κ να βάλει από άλλη αντίπαλη εταιρεία ενώ φτιάχνει τις καλύτερες...

 

Ξερεις γιατι ρωταω;εκτος ολο αυτο το θεμα που εχω διαβασει με τις ακρες τις πρασινες που και εμενα ειναι πολυ πολυ λιγο μου φαινεται πως η οθονη βγαζει μια ελαφρα κιτριναδα δεν ειναι εκεινο το κατα ασπρο που πρεπει και οταν πλαγιασεις το κινητο στην παλαμη του χεριου σου και το αφησεις τοτε φαινεται ασπρο,οσο το σηκωνεις σαν να αλλαζει ο χρωματισμος προς το κιτρινο

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις γιατι ρωταω;εκτος ολο αυτο το θεμα που εχω διαβασει με τις ακρες τις πρασινες που και εμενα ειναι πολυ πολυ λιγο μου φαινεται πως η οθονη βγαζει μια ελαφρα κιτριναδα δεν ειναι εκεινο το κατα ασπρο που πρεπει και οταν πλαγιασεις το κινητο στην παλαμη του χεριου σου και το αφησεις τοτε φαινεται ασπρο,οσο το σηκωνεις σαν να αλλαζει ο χρωματισμος προς το κιτρινο

 

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις οθόνης βάλε ζωηρά χρώματα.

Το κόκκινο κλειστό το μπλε στο τέρμα κ το πράσινο Ε με 2 κλικ πιο πίσω κοίτα μήπως έτσι είναι καλύτερα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ετσι σε ολους που πηραν τις πρωτες παρτιδες? Θεωρειται προβλημα οθονης ετσι; Τρεχα γυρευε τωρα να βρω το σωστο..αν το γυρισω πισω θα μου δωσουν αλλη συσκευη που θα εχει παλι την πρασινιλα να υποθεσω, λογω της παρτιδας..

 

Και εμενα ετσι ειναι δυστυχως φαινεται τελικα πρασινο στις ακρες ημερομηνια παραγωγης 24/2

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις οθόνης βάλε ζωηρά χρώματα.

Το κόκκινο κλειστό το μπλε στο τέρμα κ το πράσινο Ε με 2 κλικ πιο πίσω κοίτα μήπως έτσι είναι καλύτερα..

πολυ καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι όλες οι οθόνες oled το κοίταξα χθες. Σε s7 edge. Κ s8 plus. Κ στο δικό μ s10 plus

 

Πήρα σήμερα στον ξηρογιαννοπουλο μου είπε μια κοπέλα δεν κάνουμε πια για κινητά...

Πήρα στο Γερμανό από όπου κ το πήρα. Μου λένε έχουμε ασφάλεια επειδή το έχεις μια βδομάδα θα σ κάνουμε ασφαλεια απτον επόμενο μήνα αλλά θα πρέπει να πάω από κοντά για να μ πούνε τιμη κάνα 80αρι δεν θα δώσω..

Μ είπε γνωστός να μ βάλει τζαμακι με δώδεκα ευρώ αλλά δεν θα πιάνει η αφή.. Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο κ να έχω μόνο το πρόσωπο...

Εγώ πάντως σε s7 8 9 που είχα και σε mate 20 pro που έχω τώρα δεν έχω παρατηρήσει ποτέ πράσινες γραμμές.

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μη σας πιάνει τρέλα με την οθόνη. Ο χρωματισμός που φαίνεται καμιά φορά στις άκρες είναι λόγω της μεμβράνης που φοράει από μαμα. Αν περιστρεψετε το κινητο στον οριζόντιο αξονα θα δείτε οτι πρασινίζει ολόκληρη η οθόνη. Ειναι το coating της μεμβράνης ξεκάθαρα.

 

Για το ASC8 ξέρετε που μπορούμε να δούμε το changelist;;

Αφαιρεθηκε η μεμβρανη τελειως και ο χρωματισμος υπαρχει και ειναι πρασινος οπως εχουν πει τα παιδια

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ επιτέλους από Public.

Το πράσινο τα σπάει! Για να δούμε..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα μολις απο τον Κωτσοβολο που το κρατησε για ελεγχο. Η εξυπηρετηση κακιστη. Τα πλευρικα πρασινα edges ειπωθηκε πως ειναι φυσιολογικα γιατι πρασινιζουν οι infinity οθονες. Το αποτυπωμα που δεν ειναι ακριβες, ειπωθηκε πως δεν ειναι touch id της apple για να εχει ακριβεια. Η υπερθερμανση και η κακη αυτονομια μπαταριας,ειπωθηκε πως ειναι λογικα για samsung ενω αν μεταβαινα σε huawei συσκευη δεν θα ειχα τετοια θεματα καθως η samsung δεν φημιζεται για την αυτονομια των συσκευων της.

 

Το γεγονος οτι ανοιγει η οθονη απο μονη της παρα την ενεργοποιηση αποτροπης τυχαιων αγγιγματων οτι ειναι φυσιολογικο γιατι το ΑΙ καταλαβαινει ποτε θελω να χρησιμοποιησω την συσκευη.

 

Το κακο σημα κινητης τηλεφωνιας στα ιδια σημεια που το s8+ ειχε δυνατο σημα, οτι ειναι λογικο γιατι ο exynos δεν ειναι πλεον οπως ηταν σε παλαιοτερα μοντελα.

 

Ομοια για το wifi.

 

Εννοειται οτι μιλησα στην samsung hellas και αυριο θα το παω στην smartec για ελεγχο και αιτημα αντικαταστασης συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα μολις απο τον Κωτσοβολο που το κρατησε για ελεγχο. Η εξυπηρετηση κακιστη. Τα πλευρικα πρασινα edges ειπωθηκε πως ειναι φυσιολογικα γιατι πρασινιζουν οι infinity οθονες. Το αποτυπωμα που δεν ειναι ακριβες, ειπωθηκε πως δεν ειναι touch id της apple για να εχει ακριβεια. Η υπερθερμανση και η κακη αυτονομια μπαταριας,ειπωθηκε πως ειναι λογικα για samsung ενω αν μεταβαινα σε huawei συσκευη δεν θα ειχα τετοια θεματα καθως η samsung δεν φημιζεται για την αυτονομια των συσκευων της.

 

Το γεγονος οτι ανοιγει η οθονη απο μονη της παρα την ενεργοποιηση αποτροπης τυχαιων αγγιγματων οτι ειναι φυσιολογικο γιατι το ΑΙ καταλαβαινει ποτε θελω να χρησιμοποιησω την συσκευη.

 

Το κακο σημα κινητης τηλεφωνιας στα ιδια σημεια που το s8+ ειχε δυνατο σημα, οτι ειναι λογικο γιατι ο exynos δεν ειναι πλεον οπως ηταν σε παλαιοτερα μοντελα.

 

Ομοια για το wifi.

 

Εννοειται οτι μιλησα στην samsung hellas και αυριο θα το παω στην smartec για ελεγχο και αιτημα αντικαταστασης συσκευης.

Δεν θα αναφερθω στo touch id η στο σημα η στην καταναλωση απλα θελω να σε ρωτησω το εξης,εαν οντως γινει αντικατασταση που στο ευχομαι και υπαρχει παλι αυτο το πρασινο στα πλαγια τι θα κανεις;γιατι απο οτι καταλαβα υπαρχει σε ολα

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αναφερθω στo touch id η στο σημα η στην καταναλωση απλα θελω να σε ρωτησω το εξης,εαν οντως γινει αντικατασταση που στο ευχομαι και υπαρχει παλι αυτο το πρασινο στα πλαγια τι θα κανεις;γιατι απο οτι καταλαβα υπαρχει σε ολα

 

Με δεδομενο οτι εχω περασει απο s6 εως s8+ χωρις να παρατηρησω αυτο το θεμα, θα ζητησω αντιστροφη πωλησης και θα δω τι αλλο θα παρω. Σκεψη ειναι προς απαντηση της ερωτησης σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πραγματικά έχω μπερδευτεί (και μάλλον αρκετοί από εμάς).

Τόσα post και διαβάζω συνεχώς παράπονα... Μπαταρία χάλια, πράσινες edge (που εγώ δεν είχα ποτέ μου με το S7edge), dynamic amoled που κιτρινίζουν όταν τις κοιτάς από γωνία, συσκευές που υπερθερμαίνονται, ξεκλείδωμα από αποτύπωμα χάλια... κτλ, κτλ...

Σαν υποψήφιος αγοραστής θα έβαζα τα κλάματα αν ήταν να αγοράσω ένα κινητό του χιλιάρικου.

Πραγματικά μ'αρέσει το κινητό (αν και ίσως θα σκεφτόμουν για το απλό S10...) ...αλλά ομολογώ πως έχω μπερδευτεί. Μ'αρέσει μεν, αλλά...

Τελικά το κινητό αξίζει να αγοραστεί τώρα, τον άλλον μήνα, ή όποτε διορθωθούν κάποια κακώς κείμενα;

Και συγνώμη για το post μου, αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα ακόμη να πιάσω στα χέρια μου ένα s10... Ακόμα και στα μεγάλα μαγαζιά δεν έχουν ούτε demo για να το δω...

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος για να ανάβει πάνω στην κάμερα η ένδειξη για ειδοποιήσεις?? Η μόνο με εφαρμογές άλλες.......

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πραγματικά έχω μπερδευτεί (και μάλλον αρκετοί από εμάς).

Τόσα post και διαβάζω συνεχώς παράπονα... Μπαταρία χάλια, πράσινες edge (που εγώ δεν είχα ποτέ μου με το S7edge), dynamic amoled που κιτρινίζουν όταν τις κοιτάς από γωνία, συσκευές που υπερθερμαίνονται, ξεκλείδωμα από αποτύπωμα χάλια... κτλ, κτλ...

Σαν υποψήφιος αγοραστής θα έβαζα τα κλάματα αν ήταν να αγοράσω ένα κινητό του χιλιάρικου.

Πραγματικά μ'αρέσει το κινητό (αν και ίσως θα σκεφτόμουν για το απλό S10...) ...αλλά ομολογώ πως έχω μπερδευτεί. Μ'αρέσει μεν, αλλά...

Τελικά το κινητό αξίζει να αγοραστεί τώρα, τον άλλον μήνα, ή όποτε διορθωθούν κάποια κακώς κείμενα;

Και συγνώμη για το post μου, αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα ακόμη να πιάσω στα χέρια μου ένα s10... Ακόμα και στα μεγάλα μαγαζιά δεν έχουν ούτε demo για να το δω...

 

Οταν λυθουν τα οποια προβληματα και αποφασισει να κανει update το λογισμικο και τις δυνατοτητες της καμερας καθως δεν δινει κατι καλυτερο απο s9+ με την προσθηκη ενος tele φακου και αποφασισει να φτιαξει και το ζουμ που μονο αστειο μπορει να θεωρηθει και οχι σε ναυαρχιδα 2019 και επετειακο μοντελο κιολας, τοτε ναι παρτο.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λυθουν τα οποια προβληματα και αποφασισει να κανει update το λογισμικο και τις δυνατοτητες της καμερας καθως δεν δινει κατι καλυτερο απο s9+ με την προσθηκη ενος tele φακου και αποφασισει να φτιαξει και το ζουμ που μονο αστειο μπορει να θεωρηθει και οχι σε ναυαρχιδα 2019 και επετειακο μοντελο κιολας, τοτε ναι παρτο.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Πραγματικά μιλάς μέσα στο μυαλό μου.

Φλερτάρω εδώ και καιρό το S10 και το S9+.

Μιας και το S7edge έχει εμφανίσει αυτή την ροζ γραμμή και (μάλλον) δεν θα συμφέρει να το φτιάξω, μάλλον θα πάω σε ένα από τα 2 για αγορά το Πάσχα...

Τροφή για σκέψη μέχρι τότε.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εβαλα την φωτεινοτητα τερμα και κοιταω σταθερα τις ακρες και συγκεκριμενα την ακρη δεξια επανω και κανει σαν να ειναι καμμενο κατι μια.ασπριζει τερμα και μια ξανα γινεται πρασινο οπως μια λαμπα που ετοιμαζεται να καει για να καταλαβετε,αυριο πρωι πρωι θα παω να ζητησω αλλαγη συσκευης η τα λεφτα μου πισω
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό αξίζει να αγοραστεί τώρα, τον άλλον μήνα, ή όποτε διορθωθούν κάποια κακώς κείμενα;

Και συγνώμη για το post μου, αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα ακόμη να πιάσω στα χέρια μου ένα s10... Ακόμα και στα μεγάλα μαγαζιά δεν έχουν ούτε demo για να το δω...

 

Απο την στιγμη που εχεις προβληματιστει με διαφορα που γραφονται και για να μην ξενερωσεις παραπανω,περιμενε να πεσει αρκετα η τιμη του(αναλογα ποσο κρινεις εσυ).

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.

Πραγματικά μιλάς μέσα στο μυαλό μου.

Φλερτάρω εδώ και καιρό το S10 και το S9+.

Μιας και το S7edge έχει εμφανίσει αυτή την ροζ γραμμή και (μάλλον) δεν θα συμφέρει να το φτιάξω, μάλλον θα πάω σε ένα από τα 2 για αγορά το Πάσχα...

Τροφή για σκέψη μέχρι τότε.

Παιρνω χρονια τα samsung απο το s5,s6,s7,s8,s9+ και πρωτη φορα ξενερωσα μην βιαστεις περιμενε να δουμε τι συμβαινει ειναι αμαρτια.πολλα τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...