Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα αγόρασα, δυστυχώς.
Ααα οκ γιατί μου φάνηκε παράξενο γιατί όλοι παίρνουν άσπρα με προπαραγγελια...

 

149 τα πήρες?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τα αγόρασα, δυστυχώς.
Επειδή κ εγώ δυστυχώς τα αγορασα και επειδή έχουν περάσει καμιά 10αρια Bluetooth από τα χέρια μου, μπορω να πω ότι η Samsung έκανε πολύ καλή δουλειά. Χαμηλά, μεσαια ,ψηλά άψογα, integration με το λειτουργικό,πάρα πολύ βολικα για in ear (εμένα τουλάχιστον μου κάτσανε τέλεια), συγχρονισμός ΤΕΛΕΙΟΣ Ακόμα και για την τιμή τους είναι πάρα πολύ τίμια. Ελπίζω να εξελίξουν ακόμα περισσότερο την εφαρμογή. 2 παράπονα μόνο.

1-Δεν συνδέονται με 2 ή 3 συσκευές ταυτόχρονα. Όταν είναι συνδεδεμένα στο κινητό πχ και θέλω να τα συνδέσω στο τάμπλετ,μπαίνω στην εφαρμογή από το τάμπλετ και αποσυνδέονται από το κινητό

2- Θα ήθελα μόλις βγάζεις το ένα ακουστικό να κάνει pause ο ήχος και μόλις το φορας να ξαναξεκιναει. Τώρα για να κάνει stop πρέπει να βγάλεις και τα 2. Καταλαβαίνω την διαφορετική υλοποίηση (καθώς έχει το ambient sound, αλλά θα ήταν κάτι που θα βόλευε.

Το ξέρω ότι μπορεί να φαίνονται πολλά τα 149 σε κάποιους (θα μπορούσα να πάρω άσπρα σε πολύ χαμηλότερη τιμή, από αγγελία αλλά ότι άσπρο μου προκαλεί μια τάση για εμετό-no offence) αλλά ας σκεφτούμε ότι είναι τα πρώτα universal ακουστικά για Android (με την εφαρμογή που μπορούν να κατεβάσουν όλοι) σε αυτά τα χρήματα

 

Edit: Μπαταρία απίστευτη και η ασύρματη φόρτιση όλα τα λεφτά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στα ακούστηκα μου λείπει το ποσοστό της βάσης των ακουστηκων

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι , όντως αυτό ξέχασα να το γράψω. Και επειδή η θήκη ουσιαστικά επαρκεί για μια πλήρη φόρτιση θα ήταν καλό να ξέρεις το υπόλοιπο . Βέβαια έχει το led και με το που κλείνει το καπάκι παίρνεις μια ιδέα που είναι πάνω κάτω η μπαταρία της θήκης.

Πράσινο:πάνω από 60%

Κίτρινο: μεταξύ 30 και 60%

Κόκκινο: κάτω από 30%

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, θέλουμε ένα S10+ με χωρητικότητα περί τα 350-400gb.

Πάμε κατευθείαν στο 512 ή καλύτερα στο 128αρι με μία sd Samsung U3 256gb;

Για καταγραφή 4k video HDR θα έχουμε διαφορές στη ταχύτητα αποθήκευσης και ανάγνωσης;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ναι , όντως αυτό ξέχασα αν αυτό γράψω. Και επειδή η θήκη ουσιαστικά επαρκεί για μια πλήρη φόρτιση θα ήταν καλό να ξέρεις το υπόλοιπο . Βέβαια έχει το led και με το που κλείνει το καπάκι παίρνεις μια ιδέα που είναι πάνω κάτω η μπαταρία της θήκης.

Πράσινο:πάνω από 60%

Κίτρινο: μεταξύ 30 και 60%

Κόκκινο: κάτω από 30%

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτι είναι κ αυτό ευχαριστώ για την ενημρωση

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2- Θα ήθελα μόλις βγάζεις το ένα ακουστικό να κάνει pause ο ήχος και μόλις το φορας να ξαναξεκιναει. Τώρα για να κάνει stop πρέπει να βγάλεις και τα 2. Καταλαβαίνω την διαφορετική υλοποίηση (καθώς έχει το ambient sound, αλλά θα ήταν κάτι που θα βόλευε.

 

 

Αν σου πω ότι αυτό ακριβώς είναι που μου αρέσει. Φοράω το αριστερό μόνο σε περιβάλλον που δεν ενδείκνυται να φοράς ακουστικά, χωρίς να φαίνεται. Με έχει βολέψει πολύ.

 

 

Επίσης δοκίμασα να το βάλω να φορτίσει σε ένα παλιό wireless charger Samsung που έχω κ δε φορτίζει. Από το κινητό φορτίζει κανονικά η με το USB καλώδιο. Το δοκίμασε κανείς άλλος σε wireless charger?

me > you
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, θέλουμε ένα S10+ με χωρητικότητα περί τα 350-400gb.

Πάμε κατευθείαν στο 512 ή καλύτερα στο 128αρι με μία sd Samsung U3 256gb;

Για καταγραφή 4k video HDR θα έχουμε διαφορές στη ταχύτητα αποθήκευσης και ανάγνωσης;

 

Παντα η ταχυτητα στον εσωτερικο χωρο ειναι γρηγοροτερη απο οτι στις απλες micro sd καρτες.

Ο λογος βεβαια που καποιος προτιμα τις micro sd καρτες ειναι καθαρα το κοστος(ειδικα αν εχει ηδη την micro sd καρτα).

 

Αν δεν υπαρχει μεγαλη χρηματικη διαφορα,εννοειται προτιματε το 512gb μοντελο που ουτως ή αλλως κατω απο 500gb ειναι ελευθερα.

 

Και για τα ακουστικα που ειχα αναφερει πιο πισω,τελικα τους εστειλα εγω μνμ και μου ηρθε email απαντησης(γρηγορα σε περιπου 40λεπτα)οτι θα μου σταλθουν εντος των επομενων ημερων.

 

Αρα οσοι εχετε κανει την αιτηση και δεν σας εχει ερθει απαντηση στειλτε ενα μνμ

https://e-contactus.samsung.com/gr/m/general

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω ότι αυτό ακριβώς είναι που μου αρέσει. Φοράω το αριστερό μόνο σε περιβάλλον που δεν ενδείκνυται να φοράς ακουστικά, χωρίς να φαίνεται. Με έχει βολέψει πολύ.

 

 

Επίσης δοκίμασα να το βάλω να φορτίσει σε ένα παλιό wireless charger Samsung που έχω κ δε φορτίζει. Από το κινητό φορτίζει κανονικά η με το USB καλώδιο. Το δοκίμασε κανείς άλλος σε wireless charger?

 

Το κινητο σου φορτιζει κανονικα στον παλιο wireless charger?

 

Σιγουρα φορτιζουν στον νεο ασυρματο φορτιστη που βγηκε οπως μπορεις να δ εις στο εν λογω video(στο 4:30 βαζει τα ακουστικα)

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό κόλπο για όσους δε φτάνουν το power button για να κλείνουν τη συσκευή είναι να ορίσουν μια ρουτίνα turn off display στα quick commands του Bixby button.

Έτσι, όταν πατάμε μία φορά το κουμπί της Bixby σβήνει η οθόνη. Έχει μια μικρή καθυστέρηση μόνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητο σου φορτιζει κανονικα στον παλιο wireless charger?

 

Σιγουρα φορτιζουν στον νεο ασυρματο φορτιστη που βγηκε οπως μπορεις να δ εις στο εν λογω video(στο 4:30 βαζει τα ακουστικα)

Αυτός βγήκε μαζί με το Note 9. Αυτόν έχω πάρει κι εγώ γιατί ο καινούριος που είναι flat δε με βολεύει.

Τον έχω δίπλα στο κρεβάτι στο κομοδίνο και βλέπω τα πάντα τσακ μπαμ, ενώ στον καινούριο πρέπει να σηκώσεις τη συσκευή.

Βέβαια ο δικός μου έχει Fast Charge ενώ ο νέος Fast Charge 2.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντα η ταχυτητα στον εσωτερικο χωρο ειναι γρηγοροτερη απο οτι στις απλες micro sd καρτες.

Ο λογος βεβαια που καποιος προτιμα τις micro sd καρτες ειναι καθαρα το κοστος(ειδικα αν εχει ηδη την micro sd καρτα).

 

Αν δεν υπαρχει μεγαλη χρηματικη διαφορα,εννοειται προτιματε το 512gb μοντελο που ουτως ή αλλως κατω απο 500gb ειναι ελευθερα.

 

Και για τα ακουστικα που ειχα αναφερει πιο πισω,τελικα τους εστειλα εγω μνμ και μου ηρθε email απαντησης(γρηγορα σε περιπου 40λεπτα)οτι θα μου σταλθουν εντος των επομενων ημερων.

 

Αρα οσοι εχετε κανει την αιτηση και δεν σας εχει ερθει απαντηση στειλτε ενα μνμ

https://e-contactus.samsung.com/gr/m/general

Οι U3 κάρτες όμως δεν είναι γρήγορες;

Έχουμε πουθενά διάφορες σε ταχύτητα ανάγνωσης κι εγγραφής εσωτερικής μνήμης S10+ και Samsung U3 256gb?

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο σου φορτιζει κανονικα στον παλιο wireless charger?

 

 

 

Το κινητό φορτίζει. Τα ακουστικά όχι.

 

https://www.samsung.com/uk/mobile-accessories/wireless-charger-pad-pn920-galaxy-note-5/EP-PN920BBEGWW/

 

Αυτόν έχω. Μάλλον υπάρχει ασυμβατότητα.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Ένα τρέμουλο που κάνει στο πίσω μέρος κατω από την κάμερα οταν ο ήχος είναι στο τέρμα ειναι σε όλους ετσι η εγω ειμαι ο τυχερος;
Link to comment
Share on other sites

Ένα τρέμουλο που κάνει στο πίσω μέρος κατω από την κάμερα οταν ο ήχος είναι στο τέρμα ειναι σε όλους ετσι η εγω ειμαι ο τυχερος;

 

 

 

Η δόνηση είναι υπαρκτή λόγο της έντασης του ήχου. Φυσιολογικό. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο.

 

Αν το βάλω στο γραφείο πχ με τον ήχο τέρμα δονείται ολόκληρο. Όχι πολύ αλλά είναι εκεί.

 

Λογικό όταν μιλάμε για ένα πολύ λεπτό τηλέφωνο με stereo speakers καμπάνα.

 

 

@gkp Οι εφαρμογές στο screenshot είναι εβδομάδος. Πέρα από την ομιλία, φαίνεται ότι το κινητό έβγαλε το sot με σκάλισμα και δεν είχες βαριές εφαρμογές να τρέχουν.

Edited by nfeel
me > you
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθαν και τα δικά μου buds!!12/3 είχα κάνει την αίτηση 15/3 μου έστειλαν οτι θα παραλάβω μέσα σε 15 μέρες και σήμερα 19/3 ήρθαν.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθαν και τα δικά μου buds!!12/3 είχα κάνει την αίτηση 15/3 μου έστειλαν οτι θα παραλάβω μέσα σε 15 μέρες και σήμερα 19/3 ήρθαν.
αρα κατι συμβαινει με μενα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Led notification δεν έχει το τηλέφωνο? Κάτι άκουσα για γύρω γύρω από τις μπροστινες κάμερες.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Led notification δεν έχει το τηλέφωνο? Κάτι άκουσα για γύρω γύρω από τις μπροστινες κάμερες.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι δεν έχει...

Γύρω απτις κάμερες ανάβει όταν πατάς να βγάλεις σελφι κυκλοφορεί μια. Φήμη ότι μπορεί με ένα. Update να βάλουν που μακάρι να βάλουν γιατί είναι ωραίο εκεί που υπάρχει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον παρέλαβε τα buds

 

σας τα έστειλαν με κάποιο δελτίο αποστολής για την εγγύηση?

 

Πως καλύπτεται η εγγύηση?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εχω στειλει απο την πεμπτη την αιτηση για τα ακουστικα και ακομα τιποτα,γιατι ετσι;

 

Το απαντησα στην πιο πισω σελιδα.

 

Στειλε email αν δεν το εχεις κανει ηδη.Εγω ειχα κανει την φορμα απο τις 9 του μηνα και δεν μου ειχαν στειλει απαντηση,μεχρι που εστειλα κατευθειαν σε αυτους και μου απαντησαν μεσα σε λιγη ωρα με το παρακατω email

 

Αγαπητέ πελάτη,

 

Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας! Eντός 15 εργάσιμων ημερών θα λάβετε το δώρο σας (Galaxy Buds) μέσω υπηρεσίας courier σύμφωνα με τα στοιχεία και τη διεύθυνση που έχετε δηλώσει στη φόρμα. Το διάστημα ενδέχεται να είναι μεγαλύτερο ανάλογα με τον όγκο των παραδόσεων.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Battery test S10+ vs Note 9 vs Mi9

S10 + και Mi 9 μέχρι το 32% πάνε μαζί , το Note 9 μετά από ένα σημείο μένει πίσω.

Τελικά το S10+ κλείνει 20 λεπτά μετά το Mi9.

Η το miui έχει καταπληκτική διαχείριση με μικρότερη μπαταρία ή το S10 έχει κάποιο μικρό θεματακι.

Προφανώς και δεν είναι πρόβλημα αλλά με τόσο μεγάλη μπαταρία έπρεπε να έχει λίγο ζουμί περισσότερο.

Πάντως κανεις δεν πρόκειται να έχει παράπονο , ούτε θα το καταλάβει ποτέ , εκτός από τους tech lovers όπως εδώ που τους γράφετε για λάθος στησίματα κλπ και τους φαντάζομαι να βγάζουν καπνούς από τα αυτιά!

 

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Battery test S10+ vs Note 9 vs Mi9

S10 + και Mi 9 μέχρι το 32% πάνε μαζί , το Note 9 μετά από ένα σημείο μένει πίσω.

Τελικά το S10+ κλείνει 20 λεπτά μετά το Mi9.

Η το miui έχει καταπληκτική διαχείριση με μικρότερη μπαταρία ή το S10 έχει κάποιο μικρό θεματακι.

Προφανώς και δεν είναι πρόβλημα αλλά με τόσο μεγάλη μπαταρία έπρεπε να έχει λίγο ζουμί περισσότερο.

Πάντως κανεις δεν πρόκειται να έχει παράπονο , ούτε θα το καταλάβει ποτέ , εκτός από τους tech lovers όπως εδώ που τους γράφετε για λάθος στησίματα κλπ και τους φαντάζομαι να βγάζουν καπνούς από τα αυτιά!

 

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

 

επειδη εγω γραφω για λαθος στησιμο ή προβλημα, οταν εχεις 30% καταναλωση στην αναμονη πχ, και γενικα χωρις χρηση να πεφτει νερο, και το εχεις μονο εσυ, τι θες να πω? οτι οκ αυτοειναι γιατι εισαι tech lover? εξαλλου το στησιμο σε κινητο που ειχε τετοιο θεμα ειχε γινει με επαναφορα και οχι απο την αρχη οπως στον snap.

απο εκει και περα το βιντεο ειναι με snapdragon. ενδιαφερον θα ειχε να ηταν και οι 2 μαζι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...