Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμία προσωπική επίθεση, εσύ απλά μπαίνεις και λες ότι ήταν αναμενόμενη τέτοια χάλια μπαταρία 40% κάτω από Mate 20 pro, το οποίο σαν έμπειρο μέλος που είσαι δε θα έπρεπε να το λες καθώς εκτός ότι είναι νωρίς να κρίνουμε, δεν ισχύει σύμφωνα με πολλά άλλα μέλη. Όσο για το usage pattern, δεν έχει σχέση, αν ένας έχει ίδια απόδοση με το mate σε σχέση με s10 δε γίνεται ο άλλος να βλέπει 40% διαφορά. Ή υπάρχει κάποιο πρόβλημα στου ενός τη συσκευή ή κάτι κάνει λάθος ή....

 

Μόνο προσωπικές επιθέσεις βλεπω τις τελευταίες μέρες στα νήματα της Samsung . Δεν εχει νόημα να quotαρω τα μηνύματα για "περιπλανωμενους" κα τέτοια όμορφα. Είπαμε, έχουμε πιο σημαντικά πράγματα να ασχοληθούμε από το να ανταποκρίνομαστε σε επιθέσεις για ένα κινητό (!!!!)

Κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει στις συσκευές κάποιων. Το 30% διαφορά με το Note 9 και το mate 20 pro που έχω αυτή τη στιγμή, είναι ακριβώς έτσι και δεν αλλάζει. Το ίδιο ισχύει και για τις παρατηρήσεις του akizaki, του skoj, του gkp και πολλών άλλων που δεν ποσταρουν. Ο καθένας που μας διαβάζει, αξιολογεί, κρίνει και ανάλογα πράττει έχοντας όλα τα δεδομένα στα χέρια του...Ας μη το συνεχίσουμε, δεν εχει νοημα - να επιδιωκετε να υπάρχουν χρήστες να αναδεικνύουν θέματα. Μόνο πιο σοφοί βγαίνουμε όλοι...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ας επικεντρωθουμε στο παρον θεμα που ειναι το s10+ και αφηστε το (vs)!Ελεος!!!ακομα δεν βγηκε και προσπαθειτε να το <<υποβιβαστε>> με διαφορους διαξιφισμους!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Οχι και τοσο υπερβολικα τα ζητηματα που αναφερεστε φορουμιτες.Η συσκευη ειναι ενας φορητος υπολογιστης.Σου δινει το δικαιωμα χωρις ρουτ να κανεις οτι θες.Χωρις να στερησε κατα 90% την συνολικη εμπειρια χρησης . Δεν υπαρχει περιπτωση το S10 να εχει χαλι μπαταρια .Προσωπικα στο S9 το κανονικο οχι το plus βγαζω μεγαλους χρονους .Το μοναδικο που στερουμε οπως τα περιγραφετε εσεις που θελετε τα παντα ειναι 2: Το Aod και η αυτοματη φωτεινοτητα το εχω χειροκινητα στο 50% .ΤΑ ΠΑΝΤΑ τα εχω ανοιχτα συγχρονισμοι , 4G ,κτλ.τρεχουν ολα χωρις προβληματα.Εαν σεταρει καποιος σωστα την συσκευη του δεν αντιμετωπιζει κανενα προβλημα.

Τωρα η φιλοσοφια που ισχυριζεστε οτι Εβγαλα την συσκευη απο το κουτι βαζω μεσα μονο την σιμ της εταιριας που ανηκω και θελω να μην κανω κανενα σεταρισμα , να εχω ολα τα προιοντα που προσφερει το λειτουργικο τεντα ανοιχτα και το συστημα να πεφτει σε Low energy για να εχω σουπερ-σοτ αυτο δεν εχει γινει ποτε των ποτων...Οι κινεζοι σε συσκευες τους εαν πατε στις επιλογες προγραμματιστη στα Xiaomi εχουν ενεργο απο Default να κανει διακοπες των δραστηριοτητων της συσκευης.Εχω 2 redmi ενα 4αρι και ενα 5αρι στην εργασια και τα ξερω καλα.

Το S10 εχει μια χαρα μπαταρια.

 

Σιγουρα το S10 θα εχει μεγαλυτερη αποδοση με 4000MAh απο το δικο μου S9 των 3000mAh.

Τα παντα ολα ανοιχτα συγχρονισμοι ,4G κτλ. πλην Aod και αυτοματης φωτεινοτητας.Οπως βλεπετε ο chrome εχει την πρωτια εναντι της οθονης γιατι εχω ταυτοχρονα ιντερνετικο ραδιο να παιζει .

53781556_2225550720838852_4185061011335675904_o.jpg?_nc_cat=107&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=e54cb9923868ceb9e6f5d049ba53e4d5&oe=5D1B4314

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μόνο προσωπικές επιθέσεις βλεπω τις τελευταίες μέρες στα νήματα της Samsung . Δεν εχει νόημα να quotαρω τα μηνύματα για "περιπλανωμενους" κα τέτοια όμορφα. Είπαμε, έχουμε πιο σημαντικά πράγματα να ασχοληθούμε από το να ανταποκρίνομαστε σε επιθέσεις για ένα κινητό (!!!!)

Κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει στις συσκευές κάποιων. Το 30% διαφορά με το Note 9 και το mate 20 pro που έχω αυτή τη στιγμή, είναι ακριβώς έτσι και δεν αλλάζει. Το ίδιο ισχύει και για τις παρατηρήσεις του akizaki, του skoj, του gkp και πολλών άλλων που δεν ποσταρουν. Ο καθένας που μας διαβάζει, αξιολογεί, κρίνει και ανάλογα πράττει έχοντας όλα τα δεδομένα στα χέρια του...Ας μη το συνεχίσουμε, δεν εχει νοημα - να επιδιωκετε να υπάρχουν χρήστες να αναδεικνύουν θέματα. Μόνο πιο σοφοί βγαίνουμε όλοι...

 

Τα πράγματα είναι απλά. Η μπαταρία για τα 4100 είναι μέτρια τουλάχιστον με το software που τρέχει τώρα το s10+.

Υπάρχουν συσκευές στον ανταγωνισμό που με μικρότερο φορτίο δίνουν καλύτερα αποτελέσματα.

 

Αυτό δεν είναι υποκειμενικό είναι εντελώς αντικειμενικό. Ο καθένας από εμάς κάνει παρόμοια χρήση στις συσκευές που περνάνε από τα χέρια του και μπορεί να καταλάβει πως κινείται κάθε συσκευή.

Το πρόβλημα με το s10+ γιγαντωνεται αν προσμετρησουμε και την πολύ αργή φόρτιση που επίσης δεν είναι υποκειμενικό στοιχείο.

 

Επισης η καμερα στις βραδυνές είναι επιεικώς μέτρια.

Αυτό πάλι δεν είναι υποκειμενικό και είναι εντελώς αντικειμενικο.

 

Ευτυχώς που υπάρχουν και κάποιοι (akizaki, skoj, v@gelis κτλ) που αναφέρουμε τα αρνητικά και προσπαθούμε να βοηθήσουμε τους υποψήφιους αγοραστές να κάνουν μια δευτερη σκέψη.

 

Η συσκευή συνολικά είναι πλήρης αλλά όσοι δεν έχετε αγοράσει ακόμα μακρυά μέχρι η τιμη να πέσει σε λογικά επίπεδα και φτιάξουν (?) κάποια προβλήματα.

 

Κλείνοντας να αναφέρω ότι το power button είναι τοποθετημένο σε εντελώς λανθασμένο σημείο. Μάλλον σαν δάχτυλο αναφοράς είχαν αυτό του Αντετοκουμπο :lol::lol:

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά. Η μπαταρία για τα 4100 είναι μέτρια τουλάχιστον με το software που τρέχει τώρα το s10+.

Υπάρχουν συσκευές στον ανταγωνισμό που με μικρότερο φορτίο δίνουν καλύτερα αποτελέσματα.

 

Αυτό δεν είναι υποκειμενικό είναι εντελώς αντικειμενικό. Ο καθένας από εμάς κάνει παρόμοια χρήση στις συσκευές που περνάνε από τα χέρια του και μπορεί να καταλάβει πως κινείται κάθε συσκευή.

Το πρόβλημα με το s10+ γιγαντωνεται αν προσμετρησουμε και την πολύ αργή φόρτιση που επίσης δεν είναι υποκειμενικό στοιχείο.

 

Επισης η καμερα στις βραδυνές είναι επιεικώς μέτρια.

Αυτό πάλι δεν είναι υποκειμενικό και είναι εντελώς αντικειμενικο.

 

Ευτυχώς που υπάρχουν και κάποιοι (akizaki, skoj, v@gelis κτλ) που αναφέρουμε τα αρνητικά και προσπαθούμε να βοηθήσουμε τους υποψήφιους αγοραστές να κάνουν μια δευτερη σκέψη.

 

Η συσκευή συνολικά είναι πλήρης αλλά όσοι δεν έχετε αγοράσει ακόμα μακρυά μέχρι η τιμη να πέσει σε λογικά επίπεδα και φτιάξουν (?) κάποια προβλήματα.

 

Κλείνοντας να αναφέρω ότι το power button είναι τοποθετημένο σε εντελώς λανθασμένο σημείο. Μάλλον σαν δάχτυλο αναφοράς είχαν αυτό του Αντετοκουμπο :lol::lol:

 

Άλλο αυτό που λες εσύ και άλλο αυτό που λέει ο Βαγγέλης.

Όπως έχω πει εξάλλου, και εγώ δεν το παίρνω αν δε δω πως πάει η αυτονομία. Σε αυτά τα λεφτά θες το μέγιστο, όμως το να βγάζεις συμπέρασμα και να καταδικάζεις στις 4 μέρες το θεωρώ επιπολαιο. Αυτό κατακρινω. Εξάλλου ούτε το έχω ούτε είπα ότι πάει τέλεια, είπα απλά ότι θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς να βγουν συμπεράσματα ειδικά με τόσες αποκλίσεις που βλέπουμε.

Κάμερα ειδικά το βράδυ δε νομίζω να είπε κανείς ότι σκίζει. Γενικά όλο το θέμα αφορά τη μπαταρία και τον τρόπο που γίνεται η αρνητική κριτική

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να κάνω quote για να μη δίνω πάτημα να λένε κάποιοι ότι τους κακολογώ επειδή έχω προσωπικά (σε ένα forum προσωπικά) μαζί τους.

 

Επειδή είμαστε κάμποσα χρόνια όμως εδώ μέσα κ λίγο πολύ ξέρουμε ο ένας τον άλλον, λέω το εξής.

 

Οι ίδιοι άνθρωποι που έχριζαν το Note 7, αλλά και άλλα samsung, βασιλιά και έγραφαν διθυράμβους αμέσως μετά τις ανακοινώσεις και ΠΡΙΝ κυκλοφορήσουν ακόμα επίσημα στην αγορά. Οι ίδιοι που δεν επιδέχοντο καμία κριτική και έγραφαν πόσο τέλεια είναι τα samsung γενικά, μας καλούν σήμερα στην τάξη για τον ίδιο ακριβώς λόγο. Ότι δεν δεχόμαστε εμείς αυτή τη φορά να τονίζονται τα "μειονεκτήματα" μιας συσκευής.

 

Το κερασάκι μπαίνει όταν εκφέρονται απόψεις, οι οποίες βασίζονται σε απόψεις τρίτων κ όχι των ιδίων. Μάλιστα είναι τόσο μπετόν αυτές οι απόψεις, που πλέον δεν είναι απόψεις αλλά καθίστανται η μία, μοναδική και αντικειμενική ΑΛΉΘΕΙΑ.

 

Δεν το έχουν πάρει δηλαδή (κατόπιν ισχυρισμών των) ακόμα το κινητό. Επειδή όμως το έγραψε ο φίλος τους τότε το κινητό έχει μάπα μπαταρία, μάπα σήμα κ σε τινάζει κ το ρεύμα όταν το συνδέεις στο φορτιστή. Οπότε κρίμα για τη Samsung που κάποτε έβγαζε note 7 και σήμερα σου βγάζει s10+ με 4100mAh, που όμως στην ουσία είναι 2460mAh γιατί - 40%.

 

Τελοσπαντων, εγώ δεν ξανά ασχολούμαι και τώρα που έγραψα τόσες προτάσεις υπερέβην εαυτόν. Εάν κάποιοι αποζητούν την προσοχή με πρώτο καθεδρίες κ αλήθειες που μόνο αυτοί κατέχουν και μεταδίδουν στο λαουτζίκο να μη πιάνεται κόστος, μέσα από forums, θέμα δικό τους.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να κάνω quote για να μη δίνω πάτημα να λένε κάποιοι ότι τους κακολογώ επειδή έχω προσωπικά (σε ένα forum προσωπικά) μαζί τους.

 

Επειδή είμαστε κάμποσα χρόνια όμως εδώ μέσα κ λίγο πολύ ξέρουμε ο ένας τον άλλον, λέω το εξής.

 

Οι ίδιοι άνθρωποι που έχριζαν το Note 7, αλλά και άλλα samsung, βασιλιά και έγραφαν διθυράμβους αμέσως μετά τις ανακοινώσεις και ΠΡΙΝ κυκλοφορήσουν ακόμα επίσημα στην αγορά. Οι ίδιοι που δεν επιδέχοντο καμία κριτική και έγραφαν πόσο τέλεια είναι τα samsung γενικά, μας καλούν σήμερα στην τάξη για τον ίδιο ακριβώς λόγο. Ότι δεν δεχόμαστε εμείς αυτή τη φορά να τονίζονται τα "μειονεκτήματα" μιας συσκευής.

 

Το κερασάκι μπαίνει όταν εκφέρονται απόψεις, οι οποίες βασίζονται σε απόψεις τρίτων κ όχι των ιδίων. Μάλιστα είναι τόσο μπετόν αυτές οι απόψεις, που πλέον δεν είναι απόψεις αλλά καθίστανται η μία, μοναδική και αντικειμενική ΑΛΉΘΕΙΑ.

 

Δεν το έχουν πάρει δηλαδή (κατόπιν ισχυρισμών των) ακόμα το κινητό. Επειδή όμως το έγραψε ο φίλος τους τότε το κινητό έχει μάπα μπαταρία, μάπα σήμα κ σε τινάζει κ το ρεύμα όταν το συνδέεις στο φορτιστή. Οπότε κρίμα για τη Samsung που κάποτε έβγαζε note 7 και σήμερα σου βγάζει s10+ με 4100mAh, που όμως στην ουσία είναι 2460mAh γιατί - 40%.

 

Τελοσπαντων, εγώ δεν ξανά ασχολούμαι και τώρα που έγραψα τόσες προτάσεις υπερέβην εαυτόν. Εάν κάποιοι αποζητούν την προσοχή με πρώτο καθεδρίες κ αλήθειες που μόνο αυτοί κατέχουν και μεταδίδουν στο λαουτζίκο να μη πιάνεται κόστος, μέσα από forums, θέμα δικό τους.

 

Αν αναφέρεσαι σε μένα, βρες μου ένα ποστ για το note 7, γενικά, δεν είχα μπει καν στο νημα, και ένα που να μην κραζω το νότε 8 και αυτούς που μας έλεγαν ότι έχει τρομερή μπαταρία.... Έχω μάθει να είμαι αντικειμενικος και δίκαιος και όσοι με παρακολουθούν το ξέρουν.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που υπάρχουν και κάποιοι (akizaki, skoj, v@gelis κτλ) που αναφέρουμε τα αρνητικά και προσπαθούμε να βοηθήσουμε τους υποψήφιους αγοραστές να κάνουν μια δευτερη σκέψη.

 

 

Ποια αρνητικα αναφερετε?

Αυτα που ερχονται αντιθετα στις ως τωρα αποψεις των υπολοιπων?

Για τις νυχτερινες ληψεις τα γνωριζαμε ολοι(ακομα και εσεις)απο το S9+ και Note9 οτι λογω night mode huawei και Google ειναι μπροστα σε αυτες τις συνθηκες δεν ειναι κατι το νεο.

 

Μαλιστα ο ενας συμφορουμιτης πιο πανω μιλησε για εως 40% χειροτερη αυτονομια ακομα και σε σχεση με το iphone xs max και το mate20pro.

Εγω που τα εν λογω κινητα τα δουλεψα,γιατι δεν βλεπω αυτη την διαφορα στην αυτονομια που αναφερει?

 

Δηλαδη τι αυτονομια ειχε το S10+ απο 100% μεχρι 15% πχ για να εχει τοσο μεγαλη διαφορα ακομα και απο το Iphone xs max?2.5ωρες SoT?

Οχι γιατι και για κατι battery drain σε standby αναφερθηκαν ακομα πιο πισω που επισης εγω δεν βλεπω κατι τετοιο.

 

Και αν ισχυει αυτο οπως λεει,δηλαδη τα μικροτερα S10 και S10e τι θα κανουν?Θα κλεινουν μεσα στο μεσημερι(απο 100%) με τις μικροτερες μπαταριες?

 

Τελος εγω αυτο που ξερω ειναι οτι οταν καποιος κανει καποιους ισχυρισμους με τοσο μεγαλα νουμερα σε αυτονομιες,το κανει βαζοντας και καποιο Screenshot που να δειχνει αυτο το πραγμα,οχι με λογια του αερα που ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει.

Το να εχει καλυτερη αυτονομια πχ το mate20pro δεν ειναι κατι το περιεργο,περαν της λιγο μεγαλυτερης μπαταριας να πουμε οτι κανει και λιγο καλυτερη διαχειριση. Στο ποσο μεγαλυτερη ειναι που αρχιζουν τα περιεργα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Εχει φορτισει την συακευη στο 100% στις 10.00 το πρωι .Δουλεψε 20 λεπτα google photos και 43 λεπτα καμερα.Μετα η συσκευη ταφτυσε ....Ε δεν γινονται αυτα χαχαχαχα Αυτος μας δειχνει οτι εχει καμια 80αρια % battery drain:lol: Ρε τι τρολ φτιαχνουν... Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά σε αυτό το review, νομίζω έτσι πρέπει να είναι η μπαταρία του.

Όπως λέει και στο τέλος ο ίδιος τα πήγε εξαιρετικά η συσκευή. Το ίδιο με το Mate 20 Pro, και καλύτερα απ' όλα τα προηγούμενα Galaxy.

Ουσιαστικά του έβγαλε ολόκληρη τη μέρα μέχρι που έκλεισε στις 23:30 με 4h45m SOT έχοντας χρησιμοποιήσει τη συσκευή αποκλειστικά σαν βιντεοκάμερα, τραβώντας άπειρες φωτογραφίες και βίντεο σε 4k καθώς και με το super steady mode.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν την συσκευή ας γεμίσουν το νήμα της μπαταρίας με screenshots...και να γίνουν εκεί οι συγκρίσεις....

 

Όσοι έχουν την συσκευή....:p

 

Όσοι δεν την έχουν και είναι Κάθετοι ότι είναι 30 και 40% κάτω από mate κλπ και δεν ΑΛΛΆΖΕΙ....

ας κρατήσουν και καμιά πισινη....δεν κακό...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε δεν είναι σωστό και ωραίο αυτό που γίνεται όμως. Πολλοί αλλάζουμε συχνά συσκευές.

Έχω αλλάξει P20 Pro, Mate 20 Pro, OP 6, OP 6T, κανένα δε με ικανοποίησε, δε μπήκα όμως στα αντίστοιχα θέματα να τα κάνω άνω κάτω.

Όσο κι αν ψάξεις δε θα βρεις κανένα ποστ μου στα αντίστοιχα νήματα. Δε μου αρέσει να κράζω ότι δεν ικανοποιεί τις ανάγκες μου, γιατί πολύ απλά μπορεί να πάρω κάποιον υποψήφιο αγοραστή στο λαιμό μου.

Μα για αυτό έγραψα εν μέρη συμφωνώ. Καλό είναι να μην υπάρχουν υπερβολές ούτε υπέρ ούτε κατά μιας συσκευής.

Επίσης είμαι σίγουρος ότι τα παιδιά που άμεσα αντικατεστησαν τη συσκευή μέσα σε 2 3 μέρες σύντομα θα γυρίσουν σε αυτήν.

Και τέλος όσον αφορά την μπαταρία πλέον μετά από τόσες συσκευές που περνάν από τα χέρια μου είμαι σίγουρος ότι θέλει τουλάχιστον 10 με 15 μέρες για να "μάθει" η συσκευή τον τρόπο που την χρησιμοποιείς. Το ίδιο ισχύει και για τα βιομετρικά fingerprint face id κτλ.

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω μπερδευτεί τα μάλα!!!

Έχω διαβάσει όλα τα μηνύματα σ'αυτό το thread και, πραγματικά, έχω μπερδευτεί όσο αναφορά να δώσω κάτι περισσότερο από έναν μισθό γι'αυτό το κινητό...

Το S7 Edge μου θέλει αντικατάσταση η επισκευή. Έχω αυτή τη ρημάδα την μωβ γραμμή στην οθόνη αλλά παρόλ'αυτά η μπαταρία του μετά από 3 χρόνια καθημερινής χρήσης κρατάει υπέροχα. Το βγάζω από τον ασύρματο φορτιστή το πρωί στις 8 και γυρνάω από την δουλειά στις 19:30 με 60% μπαταρία (bluetooth με το MiBand συνδεμένο όλη μέρα και με WiFi / 4G ανοιχτά).

Οι φωτό του πρωί και βράδυ είναι υπέροχες....

Δεν είμαι προκατειλημμένος, αλλά με όσα διαβάζω εδώ μέσα, μήπως είναι καλύτερα να φτιάξω το S7 μου και να συνεχίσω μ'αυτό για όσο αντέξει ακόμα;

Μπορεί κάποιος που έκανε την αλλαγή από S7 edge σε S10+ να μου πει αν όντως αξίζει η μετάβαση αυτή;

Η προγραμματισμένη μου μετάβαση είναι κατά το Πάσχα, αλλά μια συμβουλή θα ήταν καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ!

 

Edit: Οι τιμές που γράφω για την μπαταρία αφορά μόνο μερικές κλήσεις που έχω την ημέρα και όχι browsing ή επιπλέον χρήση κατά την διάρκεια της ημέρας. Αν χρησιμοποιήσω καθόλου YTube ίσως να γυρίσω σπίτι με 40 ή 30% μπαταρία (με χρήση 2 ώρες max).

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ειμαστε κι εμεις που κοιταμε το νημα και θελουμε να δουμε αποψεις για το κινητο. Τι νοημα εχουν τα vs και οι διαπληκτισμοι και γιατι πρεπει να κανουμε scroll down για να βρουμε καποιο χρησιμο σχολιο εδω μεσα;

 

Τα τελευταια σχολια για την αυτονομια μοιαζουν ενθαρρυντικα. Αν και δε μπορουμε να κρινουμε ακομα. Απ οσο βλεπω υπαρχουν παιδια που αναλογα με τη χρηση βγαζουν και διαφορετικο SoT και standby. Εχει διαφορα αν τα χεις ολα on και χρησιμοποιεις VoLTE σε σχεση με μια απλη χρηση (κλειστα ολα και ανοιχτο wifi με ή H+ αναλογα τη διαθεσιμοτητα). Δε γινεται να χεις την ιδια καλη αυτονομια και στα δυο. Προσωπικα απ οσα εχω διαβασει, αυτο που με καιει ειναι η διαθεσιμοτητα του Gcam στο Exynos.

Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικα να αναφερω οτι εγω εχω το Mi8. Αν ψαξετε στο αντιστοιχο νημα θα δειτε παραπονα που εχω κανει και εγω και καποια αλλα ατομα οσον αφορα την μπαταρια. Θα δειτε ομως και αλλα παιδια που πιανουν τρομερους χρονους. Κατι τετοιο βλεπω και σε αυτο εδω το θεμα...

 

Δυστυχως λοιπον, με την αυτονομια ειναι δυσκολο να βγαλεις συμπερασμα εκτος βεβαια και αν καποια συσκευη εχει εμφανες προβλημα σε παρα πολυ κοσμο. Παιζουν παρα πολλα ρολο. Για παραδειγμα καποιος που εχει παρα πολυ καλο σημα σε ολες τις περιοχες που κινειται μεσα στην μερα, θα εχει πολυ πολυ καλυτερη αυτονομια με εναν που εχει μετριο η κακο σημα. Ισως και την διπλασια. Εκει νομιζω γινεται το ολο μπαχαλο και τρωγομαστε μεταξυ μας. Βεβαια καταλαβαινω και καποιον που εχει δωσει 1 χιλιαρικο για συσκευη και ειναι με τον φορτιστη στο χερι.

 

Παντως ενα flagship κινητο, μιας κορυφαιας εταιρειας, τετοια τιμης και με 4.100Mah μπαταρια, θεωρω δεδομενο οτι πρεπει να σου βγαζει σιγουρα την μερα (απο 8 το πρωι μεχρι 9-10 το βραδυ π.χ) με πολυ βαρια χρηση και με οποιεσδηποτε συνθηκες. Εγω αυτο θα περιμενα.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που υπάρχουν και κάποιοι (akizaki, skoj, v@gelis κτλ) που αναφέρουμε τα αρνητικά και προσπαθούμε να βοηθήσουμε τους υποψήφιους αγοραστές να κάνουν μια δευτερη σκέψη.

 

Σας ευχαριστούμε που υπάρχετε και επιτελείτε αυτό το τόσο σημαντικό κοινωνικό έργο.

 

 

ps: Τα ίδια και τα ίδια 15-20-32 άτομα, κάνουν πηγαινέλα στα τοπικά 3-4 φορές το χρόνο. Και τους κόλλησαν και την ταμπέλα του πεπειραμένου χρήστη. Σκέψη για βρώση, αλλά μήπως αυτός που έχει 2-3 χρόνια την ίδια συσκευή, έχει κάνει μεταπτυχιακό πάνω της;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω μπερδευτεί τα μάλα!!!

Έχω διαβάσει όλα τα μηνύματα σ'αυτό το thread και, πραγματικά, έχω μπερδευτεί όσο αναφορά να δώσω κάτι περισσότερο από έναν μισθό γι'αυτό το κινητό...

Το S7 Edge μου θέλει αντικατάσταση η επισκευή. Έχω αυτή τη ρημάδα την μωβ γραμμή στην οθόνη αλλά παρόλ'αυτά η μπαταρία του μετά από 3 χρόνια καθημερινής χρήσης κρατάει υπέροχα. Το βγάζω από τον ασύρματο φορτιστή το πρωί στις 8 και γυρνάω από την δουλειά στις 19:30 με 60% μπαταρία (bluetooth με το MiBand συνδεμένο όλη μέρα και με WiFi / 4G ανοιχτά).

Οι φωτό του πρωί και βράδυ είναι υπέροχες....

Δεν είμαι προκατειλημμένος, αλλά με όσα διαβάζω εδώ μέσα, μήπως είναι καλύτερα να φτιάξω το S7 μου και να συνεχίσω μ'αυτό για όσο αντέξει ακόμα;

Μπορεί κάποιος που έκανε την αλλαγή από S7 edge σε S10+ να μου πει αν όντως αξίζει η μετάβαση αυτή;

Η προγραμματισμένη μου μετάβαση είναι κατά το Πάσχα, αλλά μια συμβουλή θα ήταν καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ!

 

Edit: Οι τιμές που γράφω για την μπαταρία αφορά μόνο μερικές κλήσεις που έχω την ημέρα και όχι browsing ή επιπλέον χρήση κατά την διάρκεια της ημέρας. Αν χρησιμοποιήσω καθόλου YTube ίσως να γυρίσω σπίτι με 40 ή 30% μπαταρία (με χρήση 2 ώρες max).

 

 

Φίλε μου είχα το s7 edge το οποίο ήταν το μοναδικό που κράτησα πάνω από 1μιση χρόνο κ το πούλησα κ συνήθως αλλάζω στο 6μηνο με χρόνο. Πήρα κ το s8 plus κ μετά το s9 plus κ τώρα ψήνομαι για το s10+ είχα πάρει για το s7 edge τηλεφακους που βιδωνανε πάνω κ ήταν φοβερές οι φώτο μετά και τώρα βάλανε κ τους 3 φακούς πάνω εσύ που έρχεσαι από μικρότερη οθόνη πιστεύω θα σε καλύψει με χίλια κ το s10 οι διαφορές δεν είναι τεράστιες απτό s10+ κ είναι κ κάνα κατοστάρι λιγότερο. Πήγαινε στο s10 η στο s10 plus με κλειστά τα μάτια αν βρεις κ κουπόνι με έκπτωση - 150 ευρώ δεν χρειάζεται να περιμένεις μόνο και μόνο με αυτήν την οθόνη κ τον ήχο θα ξετρελαθείς αλλά κ με τις φώτο κ με την μπαταρία δεν θα έχεις θέμα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αυτά.. Για τους άπιστους.. Κακώς βέβαια ασχολούμαι. 0b159fbc6d0f299982abed76b6c7aebb.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μακραν το πιο καλαισθητο non pure google android shell (one ui), με τις χειροτερες επιδοσεις αναμεσα στους top κατασκευαστες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eιναι ηδη Αγγλια στο Μαντσεστερ (προφανως για εκτελωνισμο) Βαγγο!

Λογικα Δευτερα το εχω! Θα σας κρατω ενημερους!

 

Ταχυτατο το wonda. Μπορεί να φύγει σήμερα από Αγγλία και αύριο να παραλαβεις. Ευελπιστουμε να δουμε κατι συγκλονιστικα διαφορετικο απο τον snap855 Σωτηρη... Σε επιδοσεις εχει μεγαλη διαφορα, απομενει να δουμε αυτονομια...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Αυτά.. Για τους άπιστους.. Κακώς βέβαια ασχολούμαι. 0b159fbc6d0f299982abed76b6c7aebb.jpgde5cc659ebd58099f5639fe554077c3c.jpg26b281471fdacacbec06291c8856e399.jpg

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για πεπειραμένος χρήστης (σύμφωνα με τους κολλητούς σου βέβαια) το βλέπεις ότι κάτι δεν έχεις στήσει σωστά στη συσκευή και το πρόβλημα βρίσκεται στο Android?

Είδες κανένα screenshot από τα υπόλοιπα 20 που έχουμε ανεβάσει να είναι το Android πάνω από την οθόνη;

Επίσης, βλέπω ότι χρησιμοποιείς dual sim με 4g+.

Προφανώς δε χρειάζεται να σου πούμε για την κατανάλωση αν δεν έχεις καλό σήμα;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Για πεπειραμένος χρήστης (σύμφωνα με τους κολλητούς σου βέβαια) το βλέπεις ότι κάτι δεν έχεις στήσει σωστά στη συσκευή και το πρόβλημα βρίσκεται στο Android?

Είδες κανένα screenshot από τα υπόλοιπα 20 που έχουμε ανεβάσει να είναι το Android πάνω από την οθόνη;

Επίσης, βλέπω ότι χρησιμοποιείς dual sim με 4g+.

Προφανώς δε χρειάζεται να σου πούμε για την κατανάλωση αν δεν έχεις καλό σήμα;

Με καραμπινάτο πρόβλημα από στήσιμο /κόλλημα service και μόνο διαφορά 20% από το " εξωγήινο" mate 20??

 

Βλέπω σύντομα κατάρρευση των ποσοστών.:lol:

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παιδες για να ειναι το "συστημα android" πανω απο την οθονη κατι δεν παει καλα.

Θα εκανα hard reset και στησιμο απο τηνα αρχη...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...