Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, nfot said:

Messenger και Instagram μου τα εσβησε και τα εκανα εγκατασταση ξανα.

Το Gear δε θα υποστηριζεται πλεον, οποτε μου ζητησε να το απεγκαταστησω. και σημερα μου το ξαναζητησε!!! Ισως ομως να μην το ειχα απεγκαταστησει την πρωτη φορα, απο λαθος μου.

Επανεκκινηση δεν  μου κανει.

Μνμ μου ερχονται για χαμενες κλησεις.

Επανεκκίνηση το κάνω εγώ επειδή θέλω να χω βάλει κάθε μέρα να κάνει μία επανεκκίνηση αργά τη νύχτα όμως με κάθε επανεκκίνηση επανέρχεται το gear. Με αποτέλεσμα να χρειάζεται πάλι να κάνω απεγκατάσταση την εφαρμογή και να βάλω από την αρχή facebook messenger. Μήνυμα για χαμένες κλήσεις δεν μου έχει έρθει ακόμα Ίσως να φταίει και το δίκτυο μέχρι και προχθές δούλευε μία χαρά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόλις ήρθε και η ενημέρωση Ιανουαρίου.
Μια χαρά πάει το τηλέφωνο με την 12 πλην της μπαταρίας που σε εμένα τουλάχιστον την πίνει νεράκι. Παρατηρώ και μια αδυναμία στο wifi σε σχέση με την 11.
Πιστεύω με τα update να διορθωθούν τα θεματακια μου και τουλάχιστον η μπαταρία να γυρίσει στις καλές εποχές της, εκτός και εαν θέλει αλλαγή. Σε δύο μήνες κλείνει δύο χρόνια οπότε σκέφτομαι να παω για μια αλλαγή.

Να σημειωθεί ότι έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση μεσω odin.

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nassosp said:

... πλην της μπαταρίας που σε εμένα τουλάχιστον την πίνει νεράκι. ...

Αυτο με τη μειωση διαρκειας της μπαταριας ειναι και δικη μου εντυπωση, μετα απο μερικες μερες χρησης με 12.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, nassosp said:

Μόλις ήρθε και η ενημέρωση Ιανουαρίου.
Μια χαρά πάει το τηλέφωνο με την 12 πλην της μπαταρίας που σε εμένα τουλάχιστον την πίνει νεράκι. Παρατηρώ και μια αδυναμία στο wifi σε σχέση με την 11.
Πιστεύω με τα update να διορθωθούν τα θεματακια μου και τουλάχιστον η μπαταρία να γυρίσει στις καλές εποχές της, εκτός και εαν θέλει αλλαγή. Σε δύο μήνες κλείνει δύο χρόνια οπότε σκέφτομαι να παω για μια αλλαγή.

Να σημειωθεί ότι έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση μεσω odin.

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

αλλαγη θα θελει..κι εγω εχω στην κατοχη μου 17 μηνες το κινητο και η μπαταρια ειναι χαλια..και με ειδοποιησεις αποκλεισμενες,οθονη edge επισης off.

και γω με την 12 δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος..με την αποδοση της μπαταριας..

μου αρεσει πολυ το κινητο αυτο ,και οταν το αγορασα ηξερα οτι η μπαταρια του ηταν μετρια..αλλα τωρα πλεον εχει γινει κουραστικο..στα μεσα της ημερας ειμαι για φορτιση..πολλες φορες βαζω και εξοικονομηση..αλλα δεν κανει τιποτα...αμα το δουλευεις με wifi κραταει 1 ημερα.αμα το δουλευεις dual sim και 4G+ η μπαταρια τελειωνει αμεσως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αλλαγη θα θελει..κι εγω εχω στην κατοχη μου 17 μηνες το κινητο και η μπαταρια ειναι χαλια..και με ειδοποιησεις αποκλεισμενες,οθονη edge επισης off.
και γω με την 12 δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος..με την αποδοση της μπαταριας..
μου αρεσει πολυ το κινητο αυτο ,και οταν το αγορασα ηξερα οτι η μπαταρια του ηταν μετρια..αλλα τωρα πλεον εχει γινει κουραστικο..στα μεσα της ημερας ειμαι για φορτιση..πολλες φορες βαζω και εξοικονομηση..αλλα δεν κανει τιποτα...αμα το δουλευεις με wifi κραταει 1 ημερα.αμα το δουλευεις dual sim και 4G+ η μπαταρια τελειωνει αμεσως

Ακριβώς έτσι είναι. Εγώ τα έχω όλα ανοικτά βέβαια και σε σύγκριση με την 11 που μου κρατουσε σχεδόν μέχρι αργά το απόγευμα, τώρα χρειάζεται φόρτιση το μεσημέρι.
Τις επόμενες ημέρες θα πάω για αλλαγή μπαταριας και βλέπουμε. Πιστεύω και με επόμενα update να διορθωθεί κι άλλο η κατάσταση.
Είναι εξαιρετικό κινητό, με ιδανικές διαστάσεις για μενα, υποστήριξη απο Samsung και σε γενικές γραμμές δεν υπολείπεται σε κάτι για την καθημερινή μου χρήση. Είναι πρώτη φορά που έχω κινητό τόσο πολύ καιρό και μάλιστα δεν σκέφτομαι καν να το αλλαξω.


Sent from my iPad
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nassosp said:


Ακριβώς έτσι είναι. Εγώ τα έχω όλα ανοικτά βέβαια και σε σύγκριση με την 11 που μου κρατουσε σχεδόν μέχρι αργά το απόγευμα, τώρα χρειάζεται φόρτιση το μεσημέρι.
Τις επόμενες ημέρες θα πάω για αλλαγή μπαταριας και βλέπουμε. Πιστεύω και με επόμενα update να διορθωθεί κι άλλο η κατάσταση.
Είναι εξαιρετικό κινητό, με ιδανικές διαστάσεις για μενα, υποστήριξη απο Samsung και σε γενικές γραμμές δεν υπολείπεται σε κάτι για την καθημερινή μου χρήση. Είναι πρώτη φορά που έχω κινητό τόσο πολύ καιρό και μάλιστα δεν σκέφτομαι καν να το αλλαξω.


Sent from my iPad

αμα αλλαξεις μπαταρια να το πας σε εξουσιοδοτημενο service για να σου κανεις και αδιαβρχοποιηση της συσκευης.ναι ξερω θα πληρωσεις κατι παραπανω..αλλα θα χεις κινητο που δεν θα φοβασαι να βραχει.

κι'εγω το εχω μεγαλο χρονικο διαστημα στην κατοχη μου και ειμαι ανθρωπος που καθε χρονο αλλαζε κινητο .το s10 το αγορασα το καλοκαιρι του 20' - 600 ευρο..οταν με ενα 50ρικο επαιρνα S21 και αλλης εταιριας κινητα..αλλα με κερδισε το μεγεθος και ο ογκος του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως που άλλαξα μπαταρία, βάζοντας γνήσια σε επίσημο σέρβις σαμσουνγκ και πληρώνοντας 60 ευρώ, απογοητευτηκα πλήρως. ελάχιστη διαφορά. ειλικρινά να κέρδισα ένα 10 με 15%. πρακτικά μηδενική βελτίωση.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σημερα ηρθε μια αναβαθμιση. μαλλον security Ιανουαριου
ήρθε και σε μένα, περίπου 160mb

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω περασα update φεβρουαριου.μια απο τα ιδια..ειδικα η αποδοση της μπαταριας ειναι οτι χειροτερο..και νομιζω εχει ανεβει η φωτεινοτητα πολυ της συσκευης..και ο ηχος πλεον τσιριζει.

 

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

έκπληξη για μένα το γεγονός ότι η συσκευή μας πήρε ui 4.1

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, nfot said:

Κι εχω την εντυπωση οτι η μπαταρια βελτιωθηκε !!!

κι εγω πριν 2 ημερες εκανα το update , και ναι μου φαινεται καλυτερη η αποδοση της μπαταριας.

αυτο ομως που εχει βελτιωθει ειναι η καμερα σε ζοομ.πλεον βγαζω τερμα ζοομ και βγαζω ευκρινεστατες φωτογραφιες..

επιησς σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου..νομιζω οτι εχει χασει λιγο η καμερα και θελει αμεση διορθωση στην αυτοματη επιλογη.σαν ξεπλημενη βγαινει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενημερωση λογισμικου,επιδιορθωση ασφαλειας Μαιου με βελτιωσεις αποδοσης καμερας και βελτιωσεις αποδοσης συστηματος

 

Με μια πρωτη ματιά που εριξα,υπαρχει σαφης βελτιωση στις χαμηλου φωτισμου ληψεις

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

εγω με το update μαιου εχω δει τρομερη βελτιωση της μπαταριας.ολη μερα dual sim δεδομενα ανοιχτα gps & χαρτες και γυρναγα βραδυ σπιτι και ειχα ακομη μπαταρια.εχω την εντυπωση αυτο το update εδωσε μεγαλο boost στο κινητο.ολα πανε σφαιρα.και η καμερα που την χρησιμοποιησα σε συνθηκες νυχτας ειχε μπορω να πω καλυτερα αποτελεσματα εικονας και απο την νυχτερινη λειτουργια..

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...