Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα δυστυχώς έπεσε και έσπασε η οθόνη του κινητού. Ξέρει κάνεις ποσο παει ? Να δω αν αξίζει να φτιαχτεί η να παω για αλλο. Έτυχε και μου συνέβει και στις διακοπές την ευχή που μέσα....

 

Σήμερα δυστυχώς έπεσε και έσπασε η οθόνη του κινητού. Ξέρει κάνεις ποσο παει ? Να δω αν αξίζει να φτιαχτεί η να παω για αλλο. Έτυχε και μου συνέβει και στις διακοπές την ευχή που μέσα....

 

Από το site της smartec 263,49€

https://smartecservice.gr/repairs/page/cost-preview

 

-------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστώ, πιστευετε ότι αξίζει να φτιαχτεί, η να παρω κάτι άλλο κοντά σε αυτά τα χρήματα?
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, πιστευετε ότι αξίζει να φτιαχτεί, η να παρω κάτι άλλο κοντά σε αυτά τα χρήματα?

εγω θα πηγαινα σε αλλη και νεα συσκευη.αυτην θα την πουλαγα για ανταλλακτικα.270 ευρο για μια οθονη για τοσο παλιο κινητο εγω δεν θα τα εδινα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που ρωτάει για την επισκευή. Υπάρχει στα χρήματα της επισκευής κάποια συσκευή ανώτερη? Μιλάμε για να ναυαρχίδα 2ετιας με προοπτική αναβαθμίσεων για 2 χρόνια ακόμα. Εγώ δεν ξέρω προσωπικά κάποια συσκευή που να είναι καλύτερη. Προσωπικά θα έδινα και κάνα 60αρι για καινούρια μπαταρία , και θα είναι κομπλέ.

Αν πάλι πεις ότι θα δώσεις κάνα 450-500αρι για άλλη συσκευή, αλλάζει το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που ρωτάει για την επισκευή. Υπάρχει στα χρήματα της επισκευής κάποια συσκευή ανώτερη? Μιλάμε για να ναυαρχίδα 2ετιας με προοπτική αναβαθμίσεων για 2 χρόνια ακόμα. Εγώ δεν ξέρω προσωπικά κάποια συσκευή που να είναι καλύτερη. Προσωπικά θα έδινα και κάνα 60αρι για καινούρια μπαταρία , και θα είναι κομπλέ.

Αν πάλι πεις ότι θα δώσεις κάνα 450-500αρι για άλλη συσκευή, αλλάζει το πράγμα.

εν μερη εχεις ενα δικιο γι'αυτο που λες..το κινητο ειναι παρα πολυ καλο.με χαρακτηριστικα αξιολογα.αλλα το να δωσεις 270 ευρο για οθονη και καμια 80 για μπαταρια...κοστος 350 ευρο ειναι πολλα.εγω δεν θα τα εδινα..θα επαιρνα ενα αλλο κινητο.πλεον με 350 ευρο αν εκει ειναι το μπτζετ των χρηματων σου βρισκεις αξιολογες συσκευες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλάζεις οθόνη αλλάζει και η μπαταρία μαζί. Θα πληρώσεις μόνο την οθόνη δεν πληρώνεις έξτρα την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

270 μαζί με καινούρια μπαταρία ήταν . Πάνε σετ.

Τελικά το πούλησα 100 ευρώ και πήρα για προσωρινό το realme 8 pro στα 250 για να κάνω την δουλειά μου. Με το σκεπτικό να πάρω το s22 όταν βγει. Προς το παρόν το realme με έχει εντυπωσιάσει μπορώ να πω .....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ ελαφρύ περιβάλλον,το Realme Ui είναι σούπερ. Το 6ς της κόρης μου δουλεύει όλη μέρα παιχνίδια ,tik tok, viber ,YouTube δεν κλείνει ποτέ τη νύχτα,το έχει απ'τον περασμένο Νοέμβριο και είναι άψογο!!! Δεν έχει κολλήσει ποτέ δεν υπάρχει το παραμικρό lag ... κράτα γερά για την νέα σειρά s22..
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μόλις ήρθε και η ενημέρωση Αυγούστου με το ανανεωμένο one ui 3.1.1, όπως λέει και εδω :

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s10-s20-note-10-note-20-get-one-ui-3-1-1-updates/amp/?__twitter_impression=true473484623_Screenshot_20210831-153259_Softwareupdate.thumb.jpg.03d1e09a1948f7c53d07475bd3084651.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2021 at 4:37 ΜΜ, nassosp said:

Μόλις ήρθε και η ενημέρωση Αυγούστου με το ανανεωμένο one ui 3.1.1, όπως λέει και εδω :

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s10-s20-note-10-note-20-get-one-ui-3-1-1-updates/amp/?__twitter_impression=true473484623_Screenshot_20210831-153259_Softwareupdate.thumb.jpg.03d1e09a1948f7c53d07475bd3084651.jpg

αργοπορημενο update και το αποτελεσμα κανενα..η μπαταρια ειδικα σε θεμα αναμομης πεφτει πολυ γρηγορα.το εχω 1  χρονο το κινητο και η αποδοση του με εχει ξενερωσει τελευταια..συν οτι ζεστενετε αρκετα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2021 at 3:50 ΜΜ, nassosp said:

Πάντως του Σεπτεμβρίου δεν άργησε καθόλου82938affa9df66deb8d17ee09deef6b5.jpg

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

οντως του σεπτεμβρη ηρθε αμεσως και αυτο που παρατηρησα ειναι οτι η φωτεινοτητα ανεβηκε κατα πολυ.σε φουλ φωτεινοτητα η οθονη γινετε φακος.επισης παρατηρησα οτι φορτιζει και γρηγοροτερα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)
  • 1 month later...

εδω και κατι μερες εχω κανει το update Νοεμβριου.γυρω στα 150mb περιπου αναβαθμιση.

απο τις λιγες φορες που λεω οτι η μπαταρια τα "σπαει".τετοια συμπεριφορα και καταναλωση δεν ειχα δει ουτε οταν ειχα προτοαγορασει την συσκευη.ΑΨΟΓΗ!! χθες χρηση 4G+ 8 ωρες γεματες,μου εκανε μεγαλη εντυπωση,,,

σκεφτομαι να μην ξανα αναβαθμισω το κινητο απο δω και περα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έσπασε το τζάμι της πίσω πλευράς της συσκευής. γνωρίζει κάποιος το κόστος αλλαγής;

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, pexths said:

έσπασε το τζάμι της πίσω πλευράς της συσκευής. γνωρίζει κάποιος το κόστος αλλαγής;
 

Καλύτερα να επικοινωνήσεις με smartec για να πάρεις μια προσφορά επισκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, athanaso77 said:

Καλύτερα να επικοινωνήσεις με smartec για να πάρεις μια προσφορά επισκευής.

Τιμή smartec είπα πάντως. Σίγουρα όμως για να το φτιάξει θα πάρει τηλ.. αλλά να ξέρει ότι εκεί γύρω θα του πουν. 60-70

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους σας!
Από χθες πέρασα την νεα αναβάθμιση σε Android 12 μεσω odin.
Αν και δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση, φαίνεται να δουλεύει απροβληματιστα το τηλέφωνο μας. Έγινε πιο smooth σίγουρα και τα πρώτα δείγματα της μπαταρίας είναι σε καλά επίπεδα,αν και νωρις ακόμα.
Αύριο βέβαια, που θα υπάρχει ελεύθερος χρόνος, θα κάνω καθαρή εγκατάσταση και θα επανέλθω σε λίγες ημέρες.

Πιστεύω τις επόμενες ημέρες θα γίνει διαθέσιμη και σε όλους. Εγώ έβαλα την γερμανική έκδοση που κυκλοφόρησε!


Sent from my iPad

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε Γαλλικο, ηρθε η εκδοση 12 χτες. 
και σε ελληνικό τώρα την κατεβάζω. δεν είχα αντιληφθεί ότι θα πάρουμε την 12. ωραία εξέλιξη

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκανα κι'εγω το μεγαλο το update - android 12 και εχω εντωπισει 2 bug.

καθε μερα μια συγκεκριμενη ωρα κανει επανεκκινηση η συσκευη απο μονη της.με android 11 δεν ειχα καποιο θεμα...ομως τωρα μου βγαζει το μνμ οτι η εφαρμογη gear δεν ειναι διαθεσιμη για την εκδοση 4.0 με αποτελεσμα να την κανω απεγκατασταση..και στο καπακι μετα να κανω παλι απο την αρχη εγκατασταση το facebook  γιατι μου το σβηνει αυτο...καθε μερα μου συμβαινει αυτο..καθε μερα ερχετε στο προσκηνιο η εφαρμογη αυτη...και παλι η ιδια διαδικασια..

το 2ειναι οτι πλεον δεν μου ερχονται ειδοποιησεις απο τον παροχο μου για το ποιος με καλεσε..σε μνμ που ερχοτανε παντα σε περιπτωση που ειχα κλεισει την συσκευη η σε flight mode που την εχω συνεχεια..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Messenger και Instagram μου τα εσβησε και τα εκανα εγκατασταση ξανα.

Το Gear δε θα υποστηριζεται πλεον, οποτε μου ζητησε να το απεγκαταστησω. και σημερα μου το ξαναζητησε!!! Ισως ομως να μην το ειχα απεγκαταστησει την πρωτη φορα, απο λαθος μου.

Επανεκκινηση δεν  μου κανει.

Μνμ μου ερχονται για χαμενες κλησεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...