Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το περιμενω σε πρασινο θελω να ρωτησω κατι για τον φορτιστη. εδω και χρονια εχω ενα aukey με 2 θυρες quick charge 3.0 και 18W μπορω να δουλεψω αυτον και οχι της samsung?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά μόλις έλαβα ένα διπλό notification SAMSUNG find my mobile και το notification εμφάνιζε 2 άσους (11). Μόλις πήγα να το πατήσω εξαφανίστηκε.

 

Τι είναι αυτο; δεν έχω ενεργοποιήσει ποτέ την υπηρεσία ούτε έχω samsung account.

 

Edit: ΟΚ έχει βουηξει ο κόσμος. Καταλάθος το έστειλε η samsung σε όλα τα Galaxy παγκόσμιος.

Edited by George_mob

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έλαβα ένα διπλό notification SAMSUNG find my mobile και το notification εμφάνιζε 2 άσους (11). Μόλις πήγα να το πατήσω εξαφανίστηκε.

 

Τι είναι αυτο; δεν έχω ενεργοποιήσει ποτέ την υπηρεσία ούτε έχω samsung account.

 

Edit: ΟΚ έχει βουηξει ο κόσμος. Καταλάθος το έστειλε η samsung σε όλα τα Galaxy παγκόσμιος.

 

Χαχα, και εμενα μου ήρθε και νόμιζα πως το ψάχνει κάποιος τον κινητό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όμως. Ήρθε σε ολους (μετά από σύντομο γκάλοπ στο γραφείο).

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε ο εντοπισμός θέσης... Και μετά μου λες δεν μας παρακολουθούν.. Χαχαχα :lol:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε μενα, ψιλοφρικαρα αλλα λογω φορτου εργασιας το ξεχασα.

 

Δηλαδη ήταν απλα ένα λαθος; δουλεμα ψιλογαζι μου φαινεται πως γινεται. Τελοσπαντων..

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και σε μενα, ψιλοφρικαρα αλλα λογω φορτου εργασιας το ξεχασα.

 

 

 

Δηλαδη ήταν απλα ένα λαθος; δουλεμα ψιλογαζι μου φαινεται πως γινεται. Τελοσπαντων..

Μεγαλύτερη push αποστολή σε app δεν έχει ξαναγίνει σε global μάλιστα επίπεδο, λογικά ο προγραμματιστής ή ο QA που του έφυγε ακόμα τρέχει..
Link to comment
Share on other sites

That Samsung Find My Mobile notification last week? Yeah, it was a data breach.

 

https://www.androidauthority.com/samsung-data-breach-1086638/

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ηρθε και στο S7 που εχω, αυτο το 1/1 του "find my device".

 

Επισης, χτες στο "Γαλλικο" S10 μου, ηρθε μια αναβαθμιση λογισμικου 14,4 ΜΒ, ασχετη με την μηνιαια αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου αγορασε προσφατα το κινητο και στις ρυθμισεις καμερα δεν εχει καποιες επιλογες οπως επιλεκτικη εστιαση..αθλητικα..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Παλι προβλημα με τον συγχρονισμό με το s6 ταμπλετ , πλεον ειναι σαν να εχω 2 διαφορετικές μάρκες συσκευών,εκανα καθαρισμό cache οπως προηγούμενες φορες όπου ξαναλειτουργησε, αφαιρεσα και ξαναεβαλα τον λογαριασμό Samsung, με έχει κουράσει πάρα πολύ το cloud τους ,το πλήρωνα και για 5ο g αλλα τσάμπα ,πλέον κοιτάζω να ξαναγυρίσω στην apple ,υπερτιμημένα μεν αλλά τετοιες @@ δεν εχεις ,ουφ πια
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες με τις βίντεοκλήσεις συνειδητοποίησα ότι στέλνω πολύ κακό βίντεο μέσω viber. Έχω ρυθμισμένη την μπροστινή κάμερα στα 1920x1080, η εικόνα στη συσκευή μου είναι όπως πρέπει, αλλά ο παραλήπτης παίρνει πολύ πιξελιασμένη εικόνα, πολύ χειρότερη από το Α40 της κόρης μου,στο ίδιο δίκτυο και αυτή, Vodafone και με το ίδιο router στο σπίτι. Το κινητό τραβάει πολύ καλό βίντεο, όταν βλέπω το βίντεο που τράβηξα με την μπροστινή κάμερα, είναι άψογο. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Facebook, what's app, YouTube, Netflix και λογικά το viber έχουν ρίξει αισθητά την ανάλυση (π.χ. YouTube μέχρι 480p)για να μην επιβαρύνεται το δίκτυο. Λογικά το ίδιο θα ισχύει και για το viber.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι το βίντεο που λαμβάνω από τον άλλον είναι αξιοπρεπές, ενώ το βίντεο που στέλνω εγώ είναι κακό.

Η μόνη ρύθμιση ποιότητας που βρήκα στο viber είναι αυτή των φωτό, υπάρχει περίπτωση να επηρεάζει αυτή και την ποιότητα του βίντεο;

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν, δεν χρησιμοποιώ viber, όμως τόσο στο Facebook (πλην προσωπικών μηνυμάτων) έχει μειωθεί η ανάλυση στις φώτο , τόσο και YouTube μέχρι 480p όπως προανέφερα. Στο what's app βλέπω ότι περπατάει Καλά δεν έχω στείλει όμως videos μόνο ομιλία και μερικά screen shots.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τις τελευταίες ημέρες το κινητό μου ζεσταίνεται αρκετά μετά από ολιγόλεπτη χρήση και πίνει την μπαταρία αρκετά πιο γρήγορα από ό,τι πριν. Πέρα από το όποιο software πρόβλημα (το οποίο αποκλείω ελαφρώς καθώς μόλις έκανα φορμάτ και φαίνεται να συμπεριφέρεται το ίδιο), τί μπορεί να πηγαίνει στραβά από άποψης hardware; Με λίγα λόγια, να πάω σέρβις;
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες το κινητό μου ζεσταίνεται αρκετά μετά από ολιγόλεπτη χρήση και πίνει την μπαταρία αρκετά πιο γρήγορα από ό,τι πριν. Πέρα από το όποιο software πρόβλημα (το οποίο αποκλείω ελαφρώς καθώς μόλις έκανα φορμάτ και φαίνεται να συμπεριφέρεται το ίδιο), τί μπορεί να πηγαίνει στραβά από άποψης hardware; Με λίγα λόγια, να πάω σέρβις;

 

Το πας και στο βρίσκουν αυτοί τι φταίει... λογικά πλακέτα αφού ανεβάζει θερμοκρασία.... ίσως και μπαταρία.

 

Γενικά από μπαταρία πόσες ώρες S.O.T σας βγάλει το s10 παιδιά; (4g και social media με νοιάζει πιο πολυ)

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Το πας και στο βρίσουν αυτοί τι φταίει... λογικά πλακέτα αφού ανεβάζει θερμοκρασία.... ίσως και μπαταρία.

 

Γενικά από μπαταρία πόσες ώρες S.O.T σας βγάλει το s10 παιδιά; (4g και social media με νοιάζει πιο πολυ)

 

Σωστή η διαγνωσή σου! Το πήγα Τρίτη, σήμερα το παρέλαβα με αλλαγμένη πλακέτα. Απίστετυτο το σέρβις στη Θεσσαλονίκη. Μερικές φορές αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Από ώρες, όταν ήταν καλά έβγαζα περίπου 4.5 ώρες, χωρίς να ενδιαφερθώ καθόλου για την κατανάλωση, BT ανοιχτό όταν χρειαζόμουν κτλ. Κάτι αντίστοιχο περιμένω και τώρα.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Σωστή η διαγνωσή σου! Το πήγα Τρίτη, σήμερα το παρέλαβα με αλλαγμένη πλακέτα. Απίστετυτο το σέρβις στη Θεσσαλονίκη. Μερικές φορές αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Από ώρες, όταν ήταν καλά έβγαζα περίπου 4.5 ώρες, χωρίς να ενδιαφερθώ καθόλου για την κατανάλωση, BT ανοιχτό όταν χρειαζόμουν κτλ. Κάτι αντίστοιχο περιμένω και τώρα.

 

Ακριβός τις ίδιες ώρες μου είπε και ο φίλος μου που έχει s10 πολλούς μήνες.

 

Τελικά αμα κάνεις γενική χρήση όλοι πάνω εκεί θα πέσουν... 4-4:30 ωρες ανάλογα την φωτεινότητα και αν παίζεις games.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες ημέρες το κινητό μου ζεσταίνεται αρκετά μετά από ολιγόλεπτη χρήση και πίνει την μπαταρία αρκετά πιο γρήγορα από ό,τι πριν. Πέρα από το όποιο software πρόβλημα (το οποίο αποκλείω ελαφρώς καθώς μόλις έκανα φορμάτ και φαίνεται να συμπεριφέρεται το ίδιο), τί μπορεί να πηγαίνει στραβά από άποψης hardware; Με λίγα λόγια, να πάω σέρβις;

 

Δηλ ποσο εφτανε η θερμοκρασια του κινητου? τπ ρωταω γιατι παρατηρησα κι εγω κατι στο δικο μου

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Δηλ ποσο εφτανε η θερμοκρασια του κινητου? τπ ρωταω γιατι παρατηρησα κι εγω κατι στο δικο μου

 

Από όσο έδειξε το Accubattery (και ο τεχνικός μου είπε ότι ήταν σωστές οι ενδείξεις του, αφού το πρίζωσε στο δικό του διαγνωστικό), έφτανε τους 46. Δεν είναι πολλοί ως αριθμός, αλλά μου φάνηκαν υψηλές για την εποχή, το έχω καιρό το κινητό και το ξέρω αρκετά καλά. Αλλά το κύριο σύμπτωμα ήταν η μπαταρία, σε browsing μου έτρωγε 1% ανά λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο έδειξε το Accubattery (και ο τεχνικός μου είπε ότι ήταν σωστές οι ενδείξεις του, αφού το πρίζωσε στο δικό του διαγνωστικό), έφτανε τους 46. Δεν είναι πολλοί ως αριθμός, αλλά μου φάνηκαν υψηλές για την εποχή, το έχω καιρό το κινητό και το ξέρω αρκετά καλά. Αλλά το κύριο σύμπτωμα ήταν η μπαταρία, σε browsing μου έτρωγε 1% ανά λεπτό.

 

Τελικά έχει πρόβλημα ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση σε S10, μετα απο 1 χρόνο που συμβιώνετε με το κινητο υπάρχει κάτι που θα θέλατε να μοιραστείτε; Αξίζει;

Θα το πάρω μεταχειρισμένο 40 ημερών.

Πρότερη εμπειρία με Samy ηταν το Νοτε3, απολυτα ικανοποιημενος τότε και πολύ ποιοτική κατασκευή χωρις προβλήματα με κουμπιά και σε bugs.

 

Ευχαριστώ,

Βαγγέλης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση σε S10, μετα απο 1 χρόνο που συμβιώνετε με το κινητο υπάρχει κάτι που θα θέλατε να μοιραστείτε; Αξίζει;

Θα το πάρω μεταχειρισμένο 40 ημερών.

Πρότερη εμπειρία με Samy ηταν το Νοτε3, απολυτα ικανοποιημενος τότε και πολύ ποιοτική κατασκευή χωρις προβλήματα με κουμπιά και σε bugs.

 

Ευχαριστώ,

Βαγγέλης

 

Μόνο η μπαταρία κρατάει 4:30ωρες οθόνη. Με αυτό να συμβιβαστείς σαν κάτοχος note.

Ολα τα αλλα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...