Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δοκίμασε να αλλάξεις κανάλι στο router.

 

Να βρω κάποιο κανάλι που δεν παρεμβαίνουν άλλα δίκτυα εννοείς; Μένω στην ερημιά και δεν έχει αλλά δίκτυα εδώ

Link to comment
Share on other sites

Να βρω κάποιο κανάλι που δεν παρεμβαίνουν άλλα δίκτυα εννοείς; Μένω στην ερημιά και δεν έχει αλλά δίκτυα εδώ

 

αλλαξε εσυ καναλι και βλεπεις, πχ ορισμενα κινητα το καναλι 13 δεν το βλεπουν, δεν εχει σημασια αν ειναι ερημια εκει. τα πιο δυνατα ειναι το 1, 5,9 αν ειναι στο αυτοματο παιξε με αυτα τα καναλια.

Link to comment
Share on other sites

Σας συγχρονίζει το cloud σας?εμένα απο 24/12 εχει να συγχρονίζει και manual παλι λεει αδυναμία συγχρονισμου
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα, βλέπω μπροστά στην οθόνη κάτι σαν ζελατίνα προστασίας αλλά δε βγαίνει εύκολα τουλάχιστον, φοβάμαι να το προσπαθήσω περισσότερο.. Είναι όντως προστασία ή είναι ιδέα μου κ θα χρειαστεί μια;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα, βλέπω μπροστά στην οθόνη κάτι σαν ζελατίνα προστασίας αλλά δε βγαίνει εύκολα τουλάχιστον, φοβάμαι να το προσπαθήσω περισσότερο.. Είναι όντως προστασία ή είναι ιδέα μου κ θα χρειαστεί μια;

Φοραει μεμβρανη, μην την βγαζεις ειναι κριμα. εγω την εβγαλα μετα απο μηνες αφου ειχε γρατζουνιες και μετα απολαυσα την οθονη σκετη, αλλα σιγουρα για αρχη καλο ειναι να την αφησεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ σ ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη Απάντηση,είναι εντάξει από άποψη ασφαλειας;θέλω να πω είν' εφάμιλλη σε αντοχή με τις κινεζικές τύπου tempered glass κτλ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ σ ευχαριστώ πολύ για τη γρήγορη Απάντηση,είναι εντάξει από άποψη ασφαλειας;θέλω να πω είν' εφάμιλλη σε αντοχή με τις κινεζικές τύπου tempered glass κτλ;

 

Η μεμβρανη ειναι μεμβρανη, αν θες tempered Θα πας σε tempered..αλλο το ενα αλλο το αλλο..εγω δεν βαζω γυαλια κλπ γιατι δε μαρεσει να φουσκωνει το κινητο και γενικα δε μαρεσει σαν εικονα, μια μεμβρανη κυριως το καλοκαιρι οπου κυκλοφορουμε εξω και μπορει να γεμιζει σκονες κλπ και να χαραξει πιο ευκολα. το χειμωνα ουτε αυτη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και μια σχετικη απορια ακομη :)

Για να βαλουμε τζαμακι προστασιας, ξεκολλαμε τη μεμβρανη, για καλυτερη εφαρμογη, ή το βαζουμε απο πανω;

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι βγαζεις πρωτα τη μεμβρανη...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα,κάποιο κατάστημα Θεσσαλονίκη για άμεση αγορά σε Καλή τιμή,γνωριζουμε; αν όχι εδώ στείλτε μου πμ ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Μήπως έχει κάποιος βάλει ζελατίνα οθόνης SCREENKNIGHT; Λέω να τη βάλω στο κινητό και αν υπάρχουν κάποιες απόψεις, ευπρόσδεκτες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos. Έκανα update σε 10 και μετά έκανα factory reset μέσα από recovery όμως και τώρα δεν με αφήνει να προχωρήσω καθόλου. Εμφανίζει το μήνυμα "an unathorised attempt to reset your phone has been made. Connect to a wifi or cellular data to verify your identity" αλλα δεν με αφήνει να προχωρήσω ου΄τε να συνδεθώ σε δίκτυο. Τώρα τι κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos. Έκανα update σε 10 και μετά έκανα factory reset μέσα από recovery όμως και τώρα δεν με αφήνει να προχωρήσω καθόλου. Εμφανίζει το μήνυμα "an unathorised attempt to reset your phone has been made. Connect to a wifi or cellular data to verify your identity" αλλα δεν με αφήνει να προχωρήσω ου΄τε να συνδεθώ σε δίκτυο. Τώρα τι κάνω;

Πατάς παρατεταμένα το Vol+ και το Power και στο μενού που θα σου εμφανίζει επιλέγεις Factory reset. Λογικά κάτι κόλλησε κατά την επαναφορά. Αν δεν είχες διαγράψει προηγουμένος το google account σου ζητά να το ξαναδώσεις για λόγους ασφαλείας, αλλά το ότι δεν σε συνδέει σε δίκτυο δεν είναι φυσιολογικό.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα το Vol+ και το Power και στο μενού που θα σου εμφανίζει επιλέγεις Factory reset. Λογικά κάτι κόλλησε κατά την επαναφορά. Αν δεν είχες διαγράψει προηγουμένος το google account σου ζητά να το ξαναδώσεις για λόγους ασφαλείας, αλλά το ότι δεν σε συνδέει σε δίκτυο δεν είναι φυσιολογικό.

 

Έκανα δεύτερη φορά factory reset και ευτυχώς με συνέδεσε με τα δεδομένα και έβαλα Google account κανονικά. Τα χρειάστηκα όμως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos. Έκανα update σε 10 και μετά έκανα factory reset μέσα από recovery όμως και τώρα δεν με αφήνει να προχωρήσω καθόλου. Εμφανίζει το μήνυμα "an unathorised attempt to reset your phone has been made. Connect to a wifi or cellular data to verify your identity" αλλα δεν με αφήνει να προχωρήσω ου΄τε να συνδεθώ σε δίκτυο. Τώρα τι κάνω;

Tο ίδιο ακριβώς μου είχε βγάλει και μένα στο προσφατο Hard Reset. Δεν νομίζω ότι έκανες κάτι λάθος, γιατί και εγώ δεν νομίζω να έκανα, μάλλον κάποια καινούργια λειτουργία.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tο ίδιο ακριβώς μου είχε βγάλει και μένα στο προσφατο Hard Reset. Δεν νομίζω ότι έκανες κάτι λάθος, γιατί και εγώ δεν νομίζω να έκανα, μάλλον κάποια καινούργια λειτουργία.

 

Διάβασα ότι σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να αφαιρείς πρώτα το google account

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει κανείς που να δίνει s10 μαύρο ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να αφαιρείς πρώτα το google account

Εγώ αυτό που έκανα, ήταν να συνδεθώ σε δεδομένα, να βάλω το account, να κάνω verify και μετά ξανά hard reset.

Στο 2ο δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που έκανα, ήταν να συνδεθώ σε δεδομένα, να βάλω το account, να κάνω verify και μετά ξανά hard reset.

Στο 2ο δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

 

Περίεργο... όσο ζεις μαθαίνεις. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά τελικά αν και με τη 10αρα δε βλέπω και καμιά διαφορά. Downgrade μόνο με odin έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... όσο ζεις μαθαίνεις. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά τελικά αν και με τη 10αρα δε βλέπω και καμιά διαφορά. Downgrade μόνο με odin έτσι;
Έχω την εντύπωση πως σε τέτοιες περιπτώσεις αλλαγής λογισμικού (πχ. από Android 9 σε 10) δεν υπάρχει δυνατότητα downgrade. Αν δοκιμάσεις ενημέρωσέ μας κι εμάς να έχουμε εικόνα.
Link to comment
Share on other sites

Μετα τα τελευταια Updates, σταματησαν τα ασχετα ξεκλειδωματα, αλλα το AOD ακομη "κραταει" ειδοποιησεις κι ας εχουν ηδη ελεγχθει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...