Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία. Έκανα την αναβάθμιση, δείχνει οκ. Έτσι λοιπόν το μόνο πρόβλημα που έχει μείνει είναι η απαίσια μπαταρία του. (4.000 λέει. Γελάνε και οι πέτρες)

Καλή σας μέρα.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εγώ την έχω κάνει την νέα αναβάθμιση μια χαρά όλα από την Παρασκευή.. ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Εδώ και κάποιες μέρες έχω αγοράσει και γω το τηλέφωνο και ήθελα να ρωτήσω ποιά ηχογράφηση κλησεων χρησιμοποιείται. Για να κάνω ρουτ το τηλέφωνο δεν ενδιαφέρομαι Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την -για πολλους αχρειαστη- αναβαθμιση απο S9+ σε S10.

Θα ελεγα οτι ειναι υποκειμενικο το αν αξιζει ή οχι η μεταπηδηση και το πόσο ζημιωθηκες για να την κανεις.

Εμενα μου στοιχισε 150 ευρω (πωληση S9+ - αγορα S10) και γι αυτα πηρα :

 

- Ανανεωμενο Design, πιο ομορφη συσκευη (υποκειμενικο), πιο λεπτη και σχεδον ιδιο μεγεθος οθονης (s9+ 6,2 ιντσες, s10 6,1) σε πιo compact μεγεθος.

- Περισσοτερες λειτουργιες καμερας, 4K βιντεο και στη μπροστινη καμερα και (η σημαντικοτερη ισως αλλαγη) ο υπερευρυγωνιος φακος.

- Ενας χρονος περισσοτερος αναβαθμισεων

- 8 gb ram απο 6 gb και 1 χρονο νεοτερα cpu, gpu

 

Δεν θα πω οτι εντυπωσιαστηκα με την αναβαθμιση αλλά ουτε και οτι δεν την καταλαβα.

 

Απο s9 πιστευω οτι αξιζει η αναβαθμιση, απο s9+ αν η "ζημια" παει γυρω στα 100-150 ευρω, παραπανω οχι

Edited by chavnick
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την -για πολλους αχρειαστη- αναβαθμιση απο S9+ σε S10.

Θα ελεγα οτι ειναι υποκειμενικο το αν αξιζει ή οχι η μεταπηδηση και το πόσο ζημιωθηκες για να την κανεις.

Εμενα μου στοιχισε 150 ευρω (πωληση S9+ - αγορα S10) και γι αυτα πηρα :

 

- Ανανεωμενο Design, πιο ομορφη συσκευη (υποκειμενικο), πιο λεπτη και σχεδον ιδιο μεγεθος οθονης (s9+ 6,2 ιντσες, s10 6,1) σε πιo compact μεγεθος.

- Περισσοτερες λειτουργιες καμερας και (η σημαντικοτερη ισως αλλαγη) ο υπερευρυγωνιος φακος.

- Ενας χρονος περισσοτερος αναβαθμισεων

- 8 gb ram απο 6 gb και 1 χρονο νεοτερα cpu, gpu

 

Δεν θα πω οτι εντυπωσιαστηκα με την αναβαθμιση αλλά ουτε και οτι δεν την καταλαβα.

 

Απο s9 πιστευω οτι αξιζει η αναβαθμιση, απο s9+ αν η "ζημια" παει γυρω στα 100-150 ευρω, παραπανω οχι

Από S9+ σε S10 (είτε και το +) δεν θα το συμβούλευα.

Το S9+ είναι ένα ολοκληρωμένο κινητό, σε σωστές διαστάσεις και body to ratio σε πολύ καλά επίπεδα. Ήταν στις επιλογές μου για αγορά κινητού πριν αποφασίσω για το S10, το οποίο το προτίμησα μόνο για την ultra wide camera και για το finger scanner στην οθόνη (φεύγοντας από το S7 Edge).

Όπως λες, για όσους έχουν το S9 (το απλό) και πριν αξίζει η αναβάθμιση.

Αν είχα το S9+ δεν ξέρω αν θα έκανα την αλλαγή.... ίσως για τους λόγους που προανέφερα.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από s9plus που πήγα στο 10+ δεν το έχω μετανιώσει στιγμή.. Για κάμερα υπερευρυγωνιο κ νυχτερινή.. Για μπαταρία, για δαχτυλικό μπροστά για το δώρο ακουστικά που μου τα έδωσε η σαμι ενώ είχε περάσει η προθεσμία. Αλλά όπως έγραψα η τρίτη κάμερα είναι όλα τα λεφτά.. Βγάζεις φώτο εκεί που δεν έχεις χώρο να κάνεις πίσω.. Κτλ είναι ολοκληρωμένη συσκευή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από s9plus που πήγα στο 10+ δεν το έχω μετανιώσει στιγμή.. Για κάμερα υπερευρυγωνιο κ νυχτερινή.. Για μπαταρία, για δαχτυλικό μπροστά για το δώρο ακουστικά που μου τα έδωσε η σαμι ενώ είχε περάσει η προθεσμία. Αλλά όπως έγραψα η τρίτη κάμερα είναι όλα τα λεφτά.. Βγάζεις φώτο εκεί που δεν έχεις χώρο να κάνεις πίσω.. Κτλ είναι ολοκληρωμένη συσκευή

Συμφωνώ μαζί σου. Το κινητό είναι όντως top of the notch για όσα κάνει και με τα features που έχει. (έξτρα μνήμη, υπερευρυγώνιο φακό, super amoled display, δακτυλικό στην οθόνη κ.α.)

Αν η μετάβασή μου κόστιζε μέχρι τα 300€ φεύγοντας από το S9+ για το S10+ θα το σκεφτόμουν σοβαρά. Για περισσότερα λ7 ίσως θα περίμενα μέχρι να πέσουν οι τιμές μέχρι να αποφασίσω για την αλλαγή.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου. Το κινητό είναι όντως top of the notch για όσα κάνει και με τα features που έχει. (έξτρα μνήμη, υπερευρυγώνιο φακό, super amoled display, δακτυλικό στην οθόνη κ.α.)

Αν η μετάβασή μου κόστιζε μέχρι τα 300€ φεύγοντας από το S9+ για το S10+ θα το σκεφτόμουν σοβαρά. Για περισσότερα λ7 ίσως θα περίμενα μέχρι να πέσουν οι τιμές μέχρι να αποφασίσω για την αλλαγή.

 

Στα μαγαζια των skroutz/best price ξεκιναει γυρω στα 620 το S10+.

Αν δεν προβληματιζει το να μην το παρεις απο μεγαλη αλυσιδα και με δεδομενο οτι το S9+ πωλειται σαν μεταχειρισμενο τουλαχιστον 350 ευρω (αναλογα τα παρελκομενα, θηκες, ασφαλειες κτλ μπορει να ανεβει η τιμη), η μεταβαση θα σου παρει σιγουρα κατω και ισως και αρκετα κατω απο 300 ευρω.

Edited by chavnick
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έδωσα το mi8 Pro Transparent που είχα και πήρα αυτά ελαφρός μεταχειρο 2 εβδομάδων 520 οπότε 240 διαφορά.. Μια χαρά.. Ψάξτε και λίγο στα μεταχειρο για καμιά ευκαιρία.. ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις βλέπω battery drain....μάλλον προέρχεται από το watch plugin....100% μπαταρία 1.30 τη νύχτα, 7 το πρωί 89%....

έχει κανείς παρόμοιο θέμα???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μηπως μπορεί να μου πει κάποιος πως απενεργοποιω την αυτοματη αναπαραγωγη videos? Οταν ειμαι στις φωτο και περναω απο video αυτο αρχιζει να παιζει απο μονο του...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξανα μελος και εγω στην παρεα σας αφου γυρισα και απο τα τρεια και κατεληξα εδω και παλι οπως ξεκινησα αρχικα :).

Αληθεια δεν ξερω γιατι ηθελα να τα δοκιμαζα και τα τρεια ισως απο περιεργια ισως απο ενθουσιαμο ;

Το μικρο S10e δεν με ενθουσιασε καθολου το μεγευθος του θα ελεγα ετσι το πουλησα εβαλα και αλλα χρηματα απο πανω και αγορασα ξανα το μεσαιο που ναι και το καλυτερο στο χερι. Οσο για το Plus παρα πολυ καλο αλλα μεγαλο αρκετα στο χερι δεν ειναι σαν το Note 9 ακομη και το Note 9 το φοβομουν μην μου επεφτε χαμο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις βλέπω battery drain....μάλλον προέρχεται από το watch plugin....100% μπαταρία 1.30 τη νύχτα, 7 το πρωί 89%....

 

έχει κανείς παρόμοιο θέμα???

Και μενα τα ιδια κανει φιλε...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξανα μελος και εγω στην παρεα σας αφου γυρισα και απο τα τρεια και κατεληξα εδω και παλι οπως ξεκινησα αρχικα :).

Αληθεια δεν ξερω γιατι ηθελα να τα δοκιμαζα και τα τρεια ισως απο περιεργια ισως απο ενθουσιαμο ;

Το μικρο S10e δεν με ενθουσιασε καθολου το μεγευθος του θα ελεγα ετσι το πουλησα εβαλα και αλλα χρηματα απο πανω και αγορασα ξανα το μεσαιο που ναι και το καλυτερο στο χερι. Οσο για το Plus παρα πολυ καλο αλλα μεγαλο αρκετα στο χερι δεν ειναι σαν το Note 9 ακομη και το Note 9 το φοβομουν μην μου επεφτε χαμο.

Καλώς ήλθες και πάλι.

Πιστεύω πως το S10 είναι το πιο άνετο κινητό για δουλειές με το ένα χέρι.

Πριν την αγορά του είχα πιάσει και τα 3 κινητά στα χέρια μου και ήταν το μοναδικό που "κλείδωσε" στο χέρι μου.

Έπειτα από 4 μήνες χρήσης, δεν το έχω μετανιώσει διόλου (ακόμη και τώρα που χρησιμοποιώ περιστασιακά το S10+)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 χρόνια χρήσης του S8 αγόρασα το S10... Μεγάλες οι διαφορές στην ποιοτητα της φωτογραφίας,με τη χρήση του υπερευρυγώνιου φακού και τις νυχτερινές λήψεις... η μπαταρία διαρκεί ανάλογα με τη χρήση του κινητού.. το δακτυλικό λειτουργει πολύ καλά...

στο s8 δεν το χρησιμοποιούσα καθόλου γτ δεν λειτουργούσε καλά..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα βγηκα εξω μαζι του βολτα για φωτογραφιες με ανοικτα 4G ομως μ υπεθερμενοταν εντονα τι να κανω ;

Ακομη και ψες το βραδυ που ημουν εξω στην αυλη του σπιτιου μου με wifi ανοικτο παλι υπεθερμενοταν.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα βγηκα εξω μαζι του βολτα για φωτογραφιες με ανοικτα 4G ομως μ υπεθερμενοταν εντονα τι να κανω ;

Ακομη και ψες το βραδυ που ημουν εξω στην αυλη του σπιτιου μου με wifi ανοικτο παλι υπεθερμενοταν.

Μη κάνεις τίποτε. Το ότι θερμαίνεται η συσκευή είναι γνωστό, ειδικά για καλοκαίρι για για τους τουμπανιασμένους GPU και CPU που έχει το κινητό είναι λογικό.

Αν μιλήσω για ναυαρχίδες του ανταγωνισμού μπορώ να σου πω πως άνετα τηγανίζεις μια μερίδα αυγά μάτια στην πλάτη του κινητού έπειτα από 15 λεπτά χρήσης.

Αν τώρα, βλέπεις πως έχει υψηλές θερμοκρασίες με ανοιχτά WiFi (ΧΩΡΙΣ να κάνεις χρήση στο κινητό) τότε μιλάμε για κάποιο θεματάκι που πρέπει να λυθεί.

Εγκατέστησε το CPU Spy να δούμε αν το κινητό πέφτει σε αδράνεια ή όχι.

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά σχετικό....

Κάποιοι έχουν παραπονεθεί για την εμβέλεια του WiFi...

Φεύγοντας από το S7 Edge και πηγαίνοντας στο S10 είδα τρομερές διαφορές (με το ίδιο ρούτερ στο σπίτι).

Το ρούτερ στον 2ο όροφο κι εγώ στο ισόγειο, με το S7 δεν μπόρεσα ποτέ να συνδεθώ (ούτε με το US.Robotics, ούτε με το Tp Link).

Σε αντίθεση με το S10, τα πράγματα είναι σαφώς βελτιωμένα. Με το που βρίσκομαι έξω από το σπίτι μπορώ να χρησιμοποιήσω όλες τις υπηρεσίες του δικτύου μου (και με πολύ καλό σήμα, επίσης).

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά σχετικό....

Κάποιοι έχουν παραπονεθεί για την εμβέλεια του WiFi...

Φεύγοντας από το S7 Edge και πηγαίνοντας στο S10 είδα τρομερές διαφορές (με το ίδιο ρούτερ στο σπίτι).

Το ρούτερ στον 2ο όροφο κι εγώ στο ισόγειο, με το S7 δεν μπόρεσα ποτέ να συνδεθώ (ούτε με το US.Robotics, ούτε με το Tp Link).

Σε αντίθεση με το S10, τα πράγματα είναι σαφώς βελτιωμένα. Με το που βρίσκομαι έξω από το σπίτι μπορώ να χρησιμοποιήσω όλες τις υπηρεσίες του δικτύου μου (και με πολύ καλό σήμα, επίσης).

 

Έχω την αίσθηση ότι η βελτίωση στην εμβέλεια του WiFi στο S10 ήρθε μέσα από τα updates, όπως και η θεαματική βελτίωση στην λειτουργία του Bluetooth.

Μέχρι πριν από δύο updates, δεν έπιανα το WiFi του σπιτιού μου στο πάρκινγκ του αυτοκινήτου. Τώρα πλέον πιάνω, ενώ διαπίστωσα ότι, όταν το s10 είναι συνδεδεμένο σε κάποιο WiFi, επιτρέπει και τον διαμοιρασμό του δικτύου σε άλλες κοντινές συσκευές, που, ενδεχομένως έχουν πιο αδύναμο δέκτη WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το BT είχα συνέχεια διακοπές σε ένα ηχείο πού έστελνα μουσική,δεν ξέρω αν διορθωθηκε με το χθεσινό update
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να ερθει το κινητο σε κοκκινο χρωμα για να το αγορασω.ξερει κανεις αμα ερθει επισημα στην ελλαδα???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα στην Εγγραφή φωνής τέρμα δεξιά στην ομιλία σε κείμενο μπορούμε να βάλουμε να γράφει ελληνικά ή όχι? Ρωτάω γιατί στο Samsung store έχει Greek TTS. Γίνεται??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα στην Εγγραφή φωνής τέρμα δεξιά στην ομιλία σε κείμενο μπορούμε να βάλουμε να γράφει ελληνικά ή όχι? Ρωτάω γιατί στο Samsung store έχει Greek TTS. Γίνεται??

Γίνεται αν βάλεις το google keyboard

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αν βάλεις το google keyboard

 

Γίνεται αν βάλω και το swift keyboard απλά έλεγα να μην έχω ενεργό το google καθόλου.

Η Samsung έχει πολλές γλώσσες αλλά δεν υποστηρίζει ελληνικά ..!!! :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...