Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο αν βάλεις γυαλί θα έχεις θέμα με το fingerprint δεν θα πιάνει μια χαρά είναι η εργοστασιακή ακόμα την έχω αν γεμίσει γρατσουνιές θα πάω να βάλω τις samsung πάλι όσο για το led και πάλι υπάρχει λύση και δουλεύει και κανονικά χωρίς προβλήματα Holey Light

 

Thanks. Θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα! Περιμένω κ εγώ το S10.

 

Έχει περάσει κανένας T-Max tempered ? Το fingerprint παίζει σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

Χτύπησα και εγώ ένα s10 σε προσφορά Γερμανία , και μου βγήκε περίπου όσο στο Σκρουτζ στην Ελλάδα.

Έχοντας παράλληλα το pixel 3 xl τα συναισθήματα μου είναι ανάμικτα. Καλό το Samsung, η τρύπα είναι πιο "όμορφη" από το τεράστιο notch ( αν και η status bar πιάνει τον ίδιο χώρο συνολικά σαν πάχος), πολύ συμμαζεμενο σαν συσκευή , και σχετικά γρήγορο.

- την κάμερα του πίξελ θεωρώ δεν τη πιάνει. Αλλά έχει την wide που είναι όλα τα λεφτά.

- μου φαίνεται έχει latency στην απόκριση οθόνης σε σχέση με το πίξελ.

- μπαταρία μέχρι στιγμής μου φαίνεται παρόμοια με το πίξελ.

- σε ταχύτητα παρότι είναι νεότερο και με ταχύτερο επεξεργαστή, δεν έχει καμία τρελή διαφορά με το πίξελ.

 

Βασικά το πήρα λόγω μικροβίου αλλαγής. Θα προτιμούσα το Πλας, αλλά έβγαινε 150€ παραπάνω και δεν τα έδινα.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χτύπησα και εγώ ένα s10 σε προσφορά Γερμανία , και μου βγήκε περίπου όσο στο Σκρουτζ στην Ελλάδα.

Έχοντας παράλληλα το pixel 3 xl τα συναισθήματα μου είναι ανάμικτα. Καλό το Samsung, η τρύπα είναι πιο "όμορφη" από το τεράστιο notch ( αν και η status bar πιάνει τον ίδιο χώρο συνολικά σαν πάχος), πολύ συμμαζεμενο σαν συσκευή , και σχετικά γρήγορο.

- την κάμερα του πίξελ θεωρώ δεν τη πιάνει. Αλλά έχει την wide που είναι όλα τα λεφτά.

- μου φαίνεται έχει latency στην απόκριση οθόνης σε σχέση με το πίξελ.

- μπαταρία μέχρι στιγμής μου φαίνεται παρόμοια με το πίξελ.

- σε ταχύτητα παρότι είναι νεότερο και με ταχύτερο επεξεργαστή, δεν έχει καμία τρελή διαφορά με το πίξελ.

 

Βασικά το πήρα λόγω μικροβίου αλλαγής. Θα προτιμούσα το Πλας, αλλά έβγαινε 150€ παραπάνω και δεν τα έδινα.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

το Pixel 3xl ειναι συσκευη που ακομα δεν εχει κλεισει ουτε ενα χρονο στην αγορα.

 

Με λιγα λογια πως ακριβως περιμενες να εντυπωσιαστεις οχι μονο με το S10+ αλλα και με καποια αλλη φετινη ναυαρχιδα οταν η προηγουμενη συσκευη ειναι προσφατη?

 

Που ακριβως περιμενες να δεις μεγαλη διαφορα σε ταχυτητα απο το Pixel 3 xl?

Να θυμισω μηπως οτι το Pixel 3xl ηταν το πιο προσφατο κινητο που του εδωσε βραβειο το DisplayMate οτι φοραει μια απο τις καλυτερες οθονες της αγορας?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω και εγώ. Όλο διορθώνουν το bluetooth και όλο τα ίδια χάλια έχει, τρίτη συνεχόμενη αναβάθμιση που "το διορθώνουν"!..

Για να δούμε αυτήν τη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω κι εγώ να δω τι θα γίνει.

Με το plantronics bluetooth μου δεν έχω πρόβλημα με συνδεσιμότητα και εμβέλεια.

Με το Xiaomi Band 2 μου... εδώ τα χαλάμε. Εκτός του ότι δεν έχει μεγάλη εμβέλεια (όπως είχε το S7 edge) μου τρώει τα άντερα του σε μπαταρία... (3-5% ανά ώρα σε αναμονή).

Άντε να δούμε...

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω κι εγώ να δω τι θα γίνει.

Με το plantronics bluetooth μου δεν έχω πρόβλημα με συνδεσιμότητα και εμβέλεια.

Με το Xiaomi Band 2 μου... εδώ τα χαλάμε. Εκτός του ότι δεν έχει μεγάλη εμβέλεια (όπως είχε το S7 edge) μου τρώει τα άντερα του σε μπαταρία... (3-5% ανά ώρα σε αναμονή).

Άντε να δούμε...

 

Συμπαθητικό το update, τουλάχιστον στο θέμα του Bluetooth. Το ρολόι μου δεν αποσυνδέθηκε ούτε μια φορά, το Bluetooth, το ίδιο, ενώ το αυτοκίνητο άργησε λίγο να συνδεθεί και έκανε δύο - τρεις αποσυνδέσεις στα πρώτα 5 λεπτά. Όλα αυτά χωρίς να κάνω unpair και ξανά pair τις συσκευές. Για να δούμε και αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και στο δικό μου την κατεβάζω και βλέπουμε !! Μακάρι να είναι όλα οκ !! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικό το update, τουλάχιστον στο θέμα του Bluetooth. Το ρολόι μου δεν αποσυνδέθηκε ούτε μια φορά, το Bluetooth, το ίδιο, ενώ το αυτοκίνητο άργησε λίγο να συνδεθεί και έκανε δύο - τρεις αποσυνδέσεις στα πρώτα 5 λεπτά. Όλα αυτά χωρίς να κάνω unpair και ξανά pair τις συσκευές. Για να δούμε και αύριο.

 

Κι εγώ ομολογώ πως είδα το bluetooth στα ίδια και αυτά που είχα και πριν...

Η εμβέλεια στις συσκευές μου παραμένει η ίδια.

Ειδικά στο mi band μου, βλέπω τα ίδια χάλια με πριν... Μπορεί να φταίει και το band βέβαια.

Σύντομα θα το αλλάξω με το mi band 4 και θα επιστρέψω με διαφορές στην εμβέλεια σήματος και αυτονομία μπαταρίας του κινητού.

Αν η συνδεσιμότητα του bluetooth 5.0 δεν αλλάξει κάτι στα δεδομένα... τότε το update για μένα είναι εντελώς άτυπο.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Στα αυτοκινητα νομιζω οτι προτινεται γενικοτερα να διαγραφεις εντελως την συνδεση BT με την συσκευη σου και μετα να ξανακανεις pair.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όλα καλά με το update. Όλες οι bluetooth συσκευές μου συνδέονται κανονικά, χωρίς προβλήματα.

Σχεδόν ταυτόχρονα είχε έρθει και ένα update για την AOD, όπου υποτίθεται διόρθωνε το πρόβλημα με τo clear view cover, δεν εμφάνιζε τα ίδια στοιχεία όταν το κάλυμμα ήταν κλειστό με όταν ήταν ανοχτό. Κάπως το βελτίωσαν τώρα, όταν το κάλυμμα είναι κλειστό βλέπεις σχεδόν τα ίδια πράγματα με την AOD, εκτός από τις ειδοποιήσεις. Πού θα πάει, θα το φτιάξουν και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ηρεμήστε. Εκτος ότι βγήκατε εκτός θέματος, το τραβάτε πολύ.

Εγώ θα πω αυτό και τέλος, κάποτε με 512 ραμ ψάχναμε την πιο κουρεμενη ρομ να ρίξουμε μπας και τρέξει λίγο πιο γρήγορα το κινητό, που για να βγάλεις κλήση ήθελες κάνα 5λεπτό. αντιθετα Τα τελευταία χρόνια βγάζουν ρομ με παραπάνω δυνατότητες από αυτά που έχει ένα κινητό για εμπλουτισμο.

Αυτό από μόνο του δείχνει κάτι..

Πέρα από αυτό όμως, όταν έχεις 6 και 8gb ram, ( ακόμα και τα 4 υπεραρκουν), επεξεργαστές στα 7nm με ότι αυτό σημαίνει σε διαχείριση ενέργειας και επεξεργαστικη ισχύ και γενικά με τόση δύναμη που έχουν τα νέα κινητά, το να θες ένα κινητό που δε σου δείχνει ούτε ποσοστό στη μπαταρία ας πούμε ( παράδειγμα λέω) δεν το βρίσκω πλεονέκτημα για να πω ότι ανοίγει μοα εφαρμογή μερικά κλάσματα πιο γρήγορα.. Πχ η δυνατότητα που έχουν μερικά κινητά να ρυθμίσεις ξεχωριστά την ένταση ήχου κλήσης από αυτόν των ειδοποιήσεων όπως τα samsung, lg, Asus κλπ για μένα είναι μεγάλο πλεονέκτημα.

 

Τέλος ακόμα και οι κάμερες σίγουρα είναι πλεονέκτημα οι πολλές γιαυτό άλλωστε θα πάει εκεί η Google. Έτσι λοιπόν ειδικά η σύγκριση με τα Pixel τα οποία είναι γεμάτα περιορισμούς, ούτε sd δεν παίρνουν, ούτε θύρα ακουστικών, ούτε μια 2η κάμερα, ούτε πλήρες μενού, το να λεμε πλεονέκτημα ότι παίρνουν πρώτα τα updates στα οποία τις μισές φορές έχουν πιο πολλά προβλήματα από αυτά που λύνουν είναι σίγουρα ένα θέμα..

Προσωπικά λοιπόν προτιμώ σήμερα ένα γεμάτο επιλογές κινητό που δουλεύει σωστά όπως το σ10 πάρα ένα πανάκριβο pixel που και ελλείψεις έχει και δεν προσφέρει σχεδόν τίποτα παραπάνω

Αυτο που ειπες για τα σαπακια pixel ξανα πες το!!! Τελικα μεχρι στιγμης ολο κ περισσοτερο καταληγω οτι τα s10 s10+ s10e ειναι οι πιο ολοκληρωμενες συσκευες εκει εξω για φετος στο στρατοπεδο του android..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειπες για τα σαπακια pixel ξανα πες το!!! Τελικα μεχρι στιγμης ολο κ περισσοτερο καταληγω οτι τα s10 s10+ s10e ειναι οι πιο ολοκληρωμενες συσκευες εκει εξω για φετος στο στρατοπεδο του android..

 

δεν ειναι σαπακια, απλα ειναι πανακριβα και προσφερουν τα μισα απο τα s10, με ενα πλεονεκτημα βασικα που καποτε μπορει να ηταν πλεονεκτημα, σημερα ομως δε μου λεει τιποτα, αυτο των αναβαθμισεων...απο εκει και περα, ο καθε ενας με τις προτιμησεις του.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μεχρι στιγμης ολο κ περισσοτερο καταληγω οτι τα s10 s10+ s10e ειναι οι πιο ολοκληρωμενες συσκευες εκει εξω για φετος στο στρατοπεδο του android..

 

θα το λες αυτο γιατι εχουν τη μεγαλυτερη μπαταρια ή την καλυτερη καμερα ή την καλυτερη οθονη 90hz ή την ταχυτερη φορτιση ή επειδη δεν εχουν notch/punch hole, ή επειδη εχουν το ταχυτερο smoother λειτουργικο ή το καλυτερο design ή τα πιο πολλα updates ή τα καλυτερα ηχεια ή τον καλυτερο ηχο στα ακουστικα ή τον καλυτερο και πιο ξεχωριστο fingerprint reader ή σοβαρο και γρηγορο face unlock ή επιδη εχουν την χαμηλοτερη τιμη.

 

Μηδεν καινοτομια απο τη Samsung, πολυ λιγο το s10 για να το πεις 'ολοκληρωμενο'. Ποιο ειναι 'ανολοκληρωτο' δηλαδη;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ολοκληρωμένο είναι το s10. Κανένα δεν είναι κορυφαίο σε όλα ταυτόχρονα. Καθένας κρίνει τι θέλει περισσότερο από το κινητό του και διαλέγει αντίστοιχα. Στα 550 που πήρα το s10 καινούργιο , αυτή τη χρονική στιγμή, το θεωρώ πολύ καλή τιμή.

Το πίξελ παρεπιπτόντως, μιας και το έχω ταυτόχρονα το 3xl , είναι παρά πολύ καλό τηλέφωνο. Για εμένα προσωπικά και την χρήση που κάνω από τα κορυφαία. Δεν θα κάνω ανάλυση , γιατί θα γίνει vs το νήμα.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα S10 δεν αριστεύουν πουθενά, αλλά παντού είναι πολύ κοντά στην κορυφή, με μόνη εξαίρεση το S10e, που είναι μια κατηγορία μόνο του. Αυτός ήταν και ο λόγος που πήρα το S10, είναι jack of all trades, και ας είναι master of none.
Link to comment
Share on other sites

θα το λες αυτο γιατι εχουν τη μεγαλυτερη μπαταρια ή την καλυτερη καμερα ή την καλυτερη οθονη 90hz ή την ταχυτερη φορτιση ή επειδη δεν εχουν notch/punch hole, ή επειδη εχουν το ταχυτερο smoother λειτουργικο ή το καλυτερο design ή τα πιο πολλα updates ή τα καλυτερα ηχεια ή τον καλυτερο ηχο στα ακουστικα ή τον καλυτερο και πιο ξεχωριστο fingerprint reader ή σοβαρο και γρηγορο face unlock ή επιδη εχουν την χαμηλοτερη τιμη.

 

Μηδεν καινοτομια απο τη Samsung, πολυ λιγο το s10 για να το πεις 'ολοκληρωμενο'. Ποιο ειναι 'ανολοκληρωτο' δηλαδη;

 

 

 

Καλύτερα να μιλάς λίγο κ να λες πολλά γράφεις στην υπογραφή σου ΑΛΛΑ

Δυστυχώς λες πολλά και δεν το κατέχεις το άθλημα...

Σχολιο δίχως νόημα δίχως να βγάζει πουθενά...

Το s10 plus είναι μαζί με το p30 pro αυτή τη στιγμή οι καλύτερες συσκευές εκεί έξω δυστυχώς το p έχει ένα ηχείο κ οθόνη fhd λάθος της Huawei.

Τέλος πάντων με άτομα που προκαλούν μόνιμα τι ασχολούμαστε ετσι κουβέντα να γίνεται..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μιλάς λίγο κ να λες πολλά γράφεις στην υπογραφή σου ΑΛΛΑ

Δυστυχώς λες πολλά και δεν το κατέχεις το άθλημα...

Σχολιο δίχως νόημα δίχως να βγάζει πουθενά...

Το s10 plus είναι μαζί με το p30 pro αυτή τη στιγμή οι καλύτερες συσκευές εκεί έξω δυστυχώς το p έχει ένα ηχείο κ οθόνη fhd λάθος της Huawei.

Τέλος πάντων με άτομα που προκαλούν μόνιμα τι ασχολούμαστε ετσι κουβέντα να γίνεται..

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καινοτομια θα υπαρξει μονο στα Fold κινητα οταν βγουν και οταν εχουν φυσικα λογικες τιμες.

 

Μεχρι τοτε ολα τα αλλα κινητα ειναι καθε χρονο μια απο τα ιδια. Τι καινοτομιες περιμενετε ορισμενοι απο τα κινητα που κυκλοφορουν καθε χρονο ή και νωριτερα(βλεπε xiaomi)?

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Καινοτομια θα υπαρξει μονο στα Fold κινητα οταν βγουν και οταν εχουν φυσικα λογικες τιμες.

 

Μεχρι τοτε ολα τα αλλα κινητα ειναι καθε χρονο μια απο τα ιδια. Τι καινοτομιες περιμενετε ορισμενοι απο τα κινητα που κυκλοφορουν καθε χρονο ή και νωριτερα(βλεπε xiaomi)?

Θεωρώ την απάντηση σου ειλικρινή και πάρα πολύ σωστή.

Πράγματι σε συσκευές που κάθε χρόνο και λιγότερο ανανεώνονται δεν μπορείς να περιμενεις ακραία πράγματα σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ και εγώ ότι το s10 είναι από τις all around συσκευές που κυκλοφορεί στο εμπόριο.

 

Υ.Γ η απάντηση του trejor ασχολίαστη όπως πάντα.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και το s8 plus με την 9.0 είναι άλλο κινητό... έχοντας αλλάξει το τελευταίο εξάμηνο από s9 plus σε note 8 & mate 20 pro...γύρισα στο παλιό μου s8 plus και το απολαμβάνω με την 9.0
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτή η κουβέντα μου θυμίζει το πολυειπωμένο ανά γενιές υπερήφανο: "Εμένα είναι μεγαλύτερο!" ;

Η κάθε ναυαρχίδα προορίζεται σε αγοραστές που απαιτούν κάτι από την συσκευή τους. Αυτό είπα και στην γυναίκα μου όταν φαγώθηκε να πάρει το Mate20Pro: "Αφού γουστάρεις φωτογραφίες, πάρ'το να ησυχάσω κι εγώ!"

Τα έχουμε πει χιλιάδες φορές. Κανένα κινητό δεν είναι τέλειο, αλλά ο καθένας κάνει τις επιλογές του μ'αυτά που έχει ανάγκη στην καθημερινότητα του.

Σε έναν φωτογράφο δεν θα του πρότεινα κανένα από την S σειρά.

Σε έναν που ενδιαφέρεται να έχει ένα καθαρό και εύκολο λογισμικό δεν θα του πρότεινα την Huawai.

Σε έναν που θέλει γρήγορο κινητό και πανέμορφη οθόνη δεν θα πρότεινα το Pixel.

Σε έναν που τα θέλει όλα τσάμπα δεν θα πρότεινα το iPhone.

...και πάει λέγοντας...

Τι έχουμε να συγκρίνουμε εδώ;

Θέλουμε δεν θέλουμε, ο θεμιτός ανταγωνισμός πάντα θα υπάρχει. Θα πρέπει να πουλήσουν όλοι κι αυτό είναι λογικό να συμβαίνει και θα πρέπει να είμαστε όλοι ικανοποιημένοι.

Η Google, Samsung, Xiaomi, Huawai, Sony, Nokia και Apple έχουν την μεγαλύτερη πίτα στις πωλήσεις και προορίζονται για ανθρώπους που γνωρίζουν τι ακριβώς αγοράζουν και το ποσό που θα δώσουν γι'αυτό.

Δεν ψάχνουμε το καλύτερο εδώ (και δεν θα το βρούμε ποτέ, βέβαια). Ούτε βγάζουμε τα μάτια μας για να μετανιώσουμε για την επιλογή μας.

Είμαστε πια συνειδητοποιημένοι μιας και δεν πιάνουμε πρώτη φορά στα χέρια μας κινητά, έτσι δεν είναι;

Και, φυσικά, δεν μπορώ να πω πως εγώ με το S10... την έχω "μεγαλύτερη"!!!!

:lol::lol::lol:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Τα S10 δεν αριστεύουν πουθενά, αλλά παντού είναι πολύ κοντά στην κορυφή, με μόνη εξαίρεση το S10e, που είναι μια κατηγορία μόνο του. Αυτός ήταν και ο λόγος που πήρα το S10, είναι jack of all trades, και ας είναι master of none.

 

Συμφωνω γι αυτο που ειπες για το s10 κ για μενα οντος το s10e ειναι μια κατηγορια απο μονο του..Κ πολλοι μιλανε για το καλυτερο σ10 για πολλους λογους.. Στα μεγαλα περιμενες κατι αναλογο στα specs στο μικρο ομως οχι.. Για μενα φοβερη συσκευη το s10e..!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί αυτή η κουβέντα μου θυμίζει το πολυειπωμένο ανά γενιές υπερήφανο: "Εμένα είναι μεγαλύτερο!" ;

Η κάθε ναυαρχίδα προορίζεται σε αγοραστές που απαιτούν κάτι από την συσκευή τους. Αυτό είπα και στην γυναίκα μου όταν φαγώθηκε να πάρει το Mate20Pro: "Αφού γουστάρεις φωτογραφίες, πάρ'το να ησυχάσω κι εγώ!"

Τα έχουμε πει χιλιάδες φορές. Κανένα κινητό δεν είναι τέλειο, αλλά ο καθένας κάνει τις επιλογές του μ'αυτά που έχει ανάγκη στην καθημερινότητα του.

Σε έναν φωτογράφο δεν θα του πρότεινα κανένα από την S σειρά.

Σε έναν που ενδιαφέρεται να έχει ένα καθαρό και εύκολο λογισμικό δεν θα του πρότεινα την Huawai.

Σε έναν που θέλει γρήγορο κινητό και πανέμορφη οθόνη δεν θα πρότεινα το Pixel.

Σε έναν που τα θέλει όλα τσάμπα δεν θα πρότεινα το iPhone.

...και πάει λέγοντας...

Τι έχουμε να συγκρίνουμε εδώ;

Θέλουμε δεν θέλουμε, ο θεμιτός ανταγωνισμός πάντα θα υπάρχει. Θα πρέπει να πουλήσουν όλοι κι αυτό είναι λογικό να συμβαίνει και θα πρέπει να είμαστε όλοι ικανοποιημένοι.

Η Google, Samsung, Xiaomi, Huawai, Sony, Nokia και Apple έχουν την μεγαλύτερη πίτα στις πωλήσεις και προορίζονται για ανθρώπους που γνωρίζουν τι ακριβώς αγοράζουν και το ποσό που θα δώσουν γι'αυτό.

Δεν ψάχνουμε το καλύτερο εδώ (και δεν θα το βρούμε ποτέ, βέβαια). Ούτε βγάζουμε τα μάτια μας για να μετανιώσουμε για την επιλογή μας.

Είμαστε πια συνειδητοποιημένοι μιας και δεν πιάνουμε πρώτη φορά στα χέρια μας κινητά, έτσι δεν είναι;

Και, φυσικά, δεν μπορώ να πω πως εγώ με το S10... την έχω "μεγαλύτερη"!!!!

:lol::lol::lol:

Καλυτερο κινητο οντος δεν υπαρχει κ δεν ξερω αν θα υπαρξει ποτε.. Απλα για τον καθε ενα μπορει να ειναι το καλυτερο αναλογα με τις αναγκες του κ τα γουστα του..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Ο ανταγωνισμός πάντα θα υπάρχει και πάντα το κάθε κινητό έχει τα πλην και τα συν του. Δεν υπάρχει θέμα να υπάρχουν διαφορετικές γνώμες αρκεί να μην υπάρχει ύφος και να υπάρχει και σεβασμός. Όποιου δεν το αρέσει το κινητό και το κράζει με την κάθε ευκαιρία αυτό λέγεται τρολ και καλό είναι να υπάρχει αυτό από κανέναν. Αυτά από μένα. Εγώ είμαι σούπερ ευχαριστημένος με το s10. ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...