Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δακτυλικό είναι ΟΚ. Σε εμένα θα πιάσει άμεσα και ακαριαία 8 στις 10 φορές. Τις υπόλοιπες δύο θα χρειαστεί και δεύτερη προσπάθεια. Όλα αυτά με την εργοστασιακή ζελατίνα της Samsung.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα φιλοι μου

Χρόνιος χρήστης samsung κινητων αποφάσισα να αγοράσω το S10.

Βλέπω οτι στα σκρουτζομάγαζα η τιμή πέφτει κατακόρυφα καθημερινά...

Δύο ερωτήσεις

1)Ποιά η διαφορά του G973F απο το G973? και ποιο προτείνετε να προτιμήσω?

2)Θέλω να το αγοράσω με έκδοση τιμολογίου με απαλλαγή ΦΠΑ (ΠΟΛ1150).

Πρώτα στέλνω τα δικαιολογητικά και αν τα δεχτούν και μετά κάνω την αγορά? η όλα μαζί?

Σορρυ αν σας ζάλισα

Link to comment
Share on other sites

2)Θέλω να το αγοράσω με έκδοση τιμολογίου με απαλλαγή ΦΠΑ (ΠΟΛ1150).

Πρώτα στέλνω τα δικαιολογητικά και αν τα δεχτούν και μετά κάνω την αγορά? η όλα μαζί?

Σορρυ αν σας ζάλισα

 

Με τιμολόγιο ε; Καλή υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες καθυστερούν συνηθως για την αποφαση?

 

επειδη βλεπω οτι εισαι απο μακεδονια, καποιο παιδι εχει αναφερει ενα καταστημα στις σερρες που το εχει παρει με τιμολογιο και σχετικα γρηγορα, λεγεται mobile-phones, για ρωτησε εκει.

Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω οτι εισαι απο μακεδονια, καποιο παιδι εχει αναφερει ενα καταστημα στις σερρες που το εχει παρει με τιμολογιο και σχετικα γρηγορα, λεγεται mobile-phones, για ρωτησε εκει.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις γρηγορες απαντησεις!! ναι θα το ψαξω

Link to comment
Share on other sites

Δακτυλικό και κυρίως το wifi . Σκέτη απογοήτευση. Το s7 edge μου έχει πολύ καλύτερο σήμα. Εκεί που πιάνει 2-3 γραμμές το 10ρη δεν το βλέπει καν....
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Δακτυλικό και κυρίως το wifi . Σκέτη απογοήτευση. Το s7 edge μου έχει πολύ καλύτερο σήμα. Εκεί που πιάνει 2-3 γραμμές το 10ρη δεν το βλέπει καν....

 

Ναι αλλά το s10 κερδίζει σε ήχο.. Σε κάμερες . Σε βίντεο. Σε οθόνη. Σε ταχύτητα. Σε μνήμες. Χωρίς bezels

Κ το αποτύπωμα σούπερ είναι κ στο s10 χωρίς κουμπί...

Είχα s7 edge στα νιάτα του κινητό της χρονιάς για το 2016. Καλά πιστεύω θα κρατιετε κ ακόμα αλλά μέχρι εκεί

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το s10 κερδίζει σε ήχο.. Σε κάμερες . Σε βίντεο. Σε οθόνη. Σε ταχύτητα. Σε μνήμες. Χωρίς bezels

Κ το αποτύπωμα σούπερ είναι κ στο s10 χωρίς κουμπί...

Είχα s7 edge στα νιάτα του κινητό της χρονιάς για το 2016. Καλά πιστεύω θα κρατιετε κ ακόμα αλλά μέχρι εκεί

 

Δεν σύγκρινα το 7αρη με το 10ρη. Αν είναι δυνατόν ένα κινητό 3χρονων να ήταν γενικά καλύτερο. Αλλά είναι απαράδεκτο να έχει τέτοιο σήμα wifi !!!

Σούπερ δεν είναι το αποτύπωμα πάντως, όπως δεν ήταν και στο 7αρη.....

Περίμενα πολλά περισσότερα από την sammy

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

σημερα το s10 δεν μπαινει με τιποτα στο wifi του σπιτιου μου....

 

Δοκιμασα τα παντα αλλα δεν φτιαχνει (Internet may not be available).

καθαρισα cache partition, forget network settings κλπ...alla τιποτα.

 

Καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Το δαχτυλικο είναι απογοήτευση, όπως σχεδόν κάθε φορά με τη Samsung.

Οχι στο e......

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

σημερα το s10 δεν μπαινει με τιποτα στο wifi του σπιτιου μου....

 

Δοκιμασα τα παντα αλλα δεν φτιαχνει (Internet may not be available).

καθαρισα cache partition, forget network settings κλπ...alla τιποτα.

 

Καμια ιδεα ?

 

Μηπως εχεις βαλει καποιο Private dns? Αν ναι αυτο φταιει, εχει αναφερθει και σε προηγουμενα ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό είναι ΟΚ. Σε εμένα θα πιάσει άμεσα και ακαριαία 8 στις 10 φορές. Τις υπόλοιπες δύο θα χρειαστεί και δεύτερη προσπάθεια. Όλα αυτά με την εργοστασιακή ζελατίνα της Samsung.

 

Ε εντάξει θα το δούμε αυτό προέρχομαι και από ένα κινητό που ξεκλείδωνε στην οθόνη σούπερ.. Όσο για την μαμά ζελατίνα πότε περίπου την βγάζουμε μόλις χαλάσει η ανάλογα τον καθένα ?? Επηρεάζει καθόλου στην λειτουργιά του δαχτυλικού η στο smoothness ?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα καρφωτη ip και ήρθε στα ίσια του... Δεν μου έχει ξανασυμβεί.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το S7 Edge το κράτησα τρία ολόκληρα χρόνια (2016-2019) και μπορώ να πω πως ήταν μια από τις πιο αγαπημένες και ολοκληρωμένες συσκευές που είχε βγάλει η Sammy. Το λάτρεψα γι'αυτό το κράτησα τόσο καιρό... και ίσως να το κρατούσα ακόμη άλλα τόσα χρόνια αν δεν μου έβγαζε πρόβλημα η οθόνη του.

Για το παρόν τώρα, με το S10 πιάνω τον εαυτό μου να αισθάνεται τόσο φτωχό το S7 σε σχέση μ'αυτό που έχω ήδη.

Δεν βλέπω τρομερές διαφορές στο σήμα του WiFi (αν και νομίζω πως αυτό μπορεί να λυθεί με κάποιο επερχόμενο update).

Οι κάμερες μου φαίνονται οι ίδιες (σαν να μην έχει αλλάξει κάτι), αλλά τουλάχιστον έχω την ευρυγώνια η οποία είναι καταπληκτική. (δεν είμαι φωτογραφάκιας - αν ήμουν δεν θα επέλεγα το συγκεκριμένο κινητό).

Δεν μου λείπει κάτι από το S7, παρά μόνο ένα: Η διαχείριση της μπαταρίας... Αυτό με πονάει περισσότερο απ'όλα. Η κατανάλωση της μπαταρίας του S7 Edge δεν έχει καμία σχέση με την κατανάλωση του S10 (είτε σε SOT, είτε σε χρόνους αναμονής...) ...δυστυχώς.

Κάπου διάβασα και άκουσα πως ο exynos είναι πιο battery efficiency, αλλά για μένα παραμένει μόνο στα χαρτιά.

Όσο για το δακτυλικό αποτύπωμα: Το S7 ήταν ότι χειρότερο σε αυτόν τον τομέα... Αν κάποιος έχει υπομονή και ξαναστήσει το δακτυλικό στο S10 θα δει πως όλα δουλεύουν μια χαρά. Εγώ τουλάχιστον είμαι 9 στα 10 επιτυχία όπως το έχω στήσει.

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει θα το δούμε αυτό προέρχομαι και από ένα κινητό που ξεκλείδωνε στην οθόνη σούπερ.. Όσο για την μαμά ζελατίνα πότε περίπου την βγάζουμε μόλις χαλάσει η ανάλογα τον καθένα ?? Επηρεάζει καθόλου στην λειτουργιά του δαχτυλικού η στο smoothness ?? ;)

 

Εγώ θα την βγάλω όταν θολώσει/γίνει σκληρή και δυσάρεστη και θα βάλω την Spigen Neo flex.

Από την στιγμή που δεν θέλω/μπορώ να χρησιμοποιώ την οθόνη γυμνή, κάνω συμβιβασμούς. Είτε είναι το καλύτερο tempered glass είτε μία φτηνή ζελατίνα, δεν παύει να είναι ένα επιπλέον στρώμα πάνω στην οθόνη, οπότε πρέπει να περιμένεις από μικρές έως μεγάλες διαφορές σε σχέση με την γυμνή. Για εμένα, η εργοστασιακή είναι ΟΚ σε όλα, το μόνο που ίσως θα ήθελα θα ήταν να είναι ακόμη πιο γλιστερή, ελπίζω η Spigen να μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις γρηγορες απαντησεις!! ναι θα το ψαξω

 

Φιλε μου εγω το πηρα απο τον Γερμανο με τιμολόγιο με άλλο αριθμό ΑΦΜ.Δεν μου ζήτησαν ταυτοτητες και αλλα δικαιολογητικα οπως εκαναν στον κωτσοβολο και στα public.Σε 20 λεπτα ειχα τελειώσει.Αγορασα το s10 και μετα απο μια εβδομαδα πηγα παλι σε αλλο καταστημα Γερμανος και πηρα το s10e για την συζυγο παλι με αλλουνού ΑΦΜ.Σε 20 λεπτα ειχαμε φυγει με το κινητο.Θα σε συνιστουσα να πας σε κατάστημα Γερμανος με το χαρτι του taxis μόνο

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ηρεμήστε. Εκτος ότι βγήκατε εκτός θέματος, το τραβάτε πολύ.

Εγώ θα πω αυτό και τέλος, κάποτε με 512 ραμ ψάχναμε την πιο κουρεμενη ρομ να ρίξουμε μπας και τρέξει λίγο πιο γρήγορα το κινητό, που για να βγάλεις κλήση ήθελες κάνα 5λεπτό. αντιθετα Τα τελευταία χρόνια βγάζουν ρομ με παραπάνω δυνατότητες από αυτά που έχει ένα κινητό για εμπλουτισμο.

Αυτό από μόνο του δείχνει κάτι..

Πέρα από αυτό όμως, όταν έχεις 6 και 8gb ram, ( ακόμα και τα 4 υπεραρκουν), επεξεργαστές στα 7nm με ότι αυτό σημαίνει σε διαχείριση ενέργειας και επεξεργαστικη ισχύ και γενικά με τόση δύναμη που έχουν τα νέα κινητά, το να θες ένα κινητό που δε σου δείχνει ούτε ποσοστό στη μπαταρία ας πούμε ( παράδειγμα λέω) δεν το βρίσκω πλεονέκτημα για να πω ότι ανοίγει μοα εφαρμογή μερικά κλάσματα πιο γρήγορα.. Πχ η δυνατότητα που έχουν μερικά κινητά να ρυθμίσεις ξεχωριστά την ένταση ήχου κλήσης από αυτόν των ειδοποιήσεων όπως τα samsung, lg, Asus κλπ για μένα είναι μεγάλο πλεονέκτημα.

 

Τέλος ακόμα και οι κάμερες σίγουρα είναι πλεονέκτημα οι πολλές γιαυτό άλλωστε θα πάει εκεί η Google. Έτσι λοιπόν ειδικά η σύγκριση με τα Pixel τα οποία είναι γεμάτα περιορισμούς, ούτε sd δεν παίρνουν, ούτε θύρα ακουστικών, ούτε μια 2η κάμερα, ούτε πλήρες μενού, το να λεμε πλεονέκτημα ότι παίρνουν πρώτα τα updates στα οποία τις μισές φορές έχουν πιο πολλά προβλήματα από αυτά που λύνουν είναι σίγουρα ένα θέμα..

Προσωπικά λοιπόν προτιμώ σήμερα ένα γεμάτο επιλογές κινητό που δουλεύει σωστά όπως το σ10 πάρα ένα πανάκριβο pixel που και ελλείψεις έχει και δεν προσφέρει σχεδόν τίποτα παραπάνω

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε? Όταν έρχεται μέιλ με συνημμένο, όταν έρχεται μυνημα στο wathsapp μου τα εμφανίζει διπλά αλλά είναι ένα μυνημα ή ένα συνημμένο ξερει κάνεις γιατί γίνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Πόσο κακό bluetooth έχει η συσκευή; Σε καμία συσκεή μου δεν έχω δει τόσα προβλήματα σε αυτόν τον τομέα, μέχρι τώρα νόμιζα ότι το handfree μου ήταν το πρόβλημα. Όχι ότι δεν έχει και αυτό τα προβλήματά του, αλλά το κινητό συνεχώς αποσυνδέεται και από το αυτοκίνητο και από το ρολόι μου. Το LG G6 που είχα συνδεόταν οποτεδήποτε-οπωσδήποτε και δεν έχανε ποτέ την σύνδεσή του. Το S10 θέλει να ανοίξω το μενού του bluetooth, να συνδέσω την συσκευή εγώ και με αυτόν τον τρόπο οι αποσυνδέσεις απλά δεν θα είναι συνεχείς Βλέπω σε κάθε update να γράφουν ότι "η συνδεσιμότηα Bluetooth βελτιώνεται", αλλά δεν βλέπω καμιά βελτίωση.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτοκινητο και ρολοι δεν γνωριζω αλλα στα ακουστικα δεν μου εχει αποσυνδεθει ποτε ως τωρα ουτε μια φορα.

 

To handsfree μου (Sony SBH54) είναι παλιό και δημιουργεί προβλήματα σε πολλούς, οπότε δεν έδωσα βάση. Αλλά τόσο το ρολόι, όσο και το αυτοκίνητο δεν είχαν δημιουργήσει ποτέ προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

To handsfree μου (Sony SBH54) είναι παλιό και δημιουργεί προβλήματα σε πολλούς, οπότε δεν έδωσα βάση. Αλλά τόσο το ρολόι, όσο και το αυτοκίνητο δεν είχαν δημιουργήσει ποτέ προβλήματα.

 

Στη παλιά μου συσκευή δημιουργούσε θέμα το sbh54,στο ΧΖ3 δεν έκανε ούτε αποσύνδεση,ούτε εγω δεν το πίστευα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

το πήρα κι εγώ....

να ρωτήσω, γυαλί ή μεμβράνη καλύτερα? η μαμά μεμβράνη κρατάει τίποτα ή είναι μόνο για τη συσκευασία και να βγει κατευθείαν?

το fingerprint είναι λίγο ζόρικο αλλά ευτυχώς σώζει την κατάσταση το face unlock....

το led μου "λείπει" ...

Link to comment
Share on other sites

το πήρα κι εγώ....

να ρωτήσω, γυαλί ή μεμβράνη καλύτερα? η μαμά μεμβράνη κρατάει τίποτα ή είναι μόνο για τη συσκευασία και να βγει κατευθείαν?

το fingerprint είναι λίγο ζόρικο αλλά ευτυχώς σώζει την κατάσταση το face unlock....

το led μου "λείπει" ...

 

Καλορίζικο αν βάλεις γυαλί θα έχεις θέμα με το fingerprint δεν θα πιάνει μια χαρά είναι η εργοστασιακή ακόμα την έχω αν γεμίσει γρατσουνιές θα πάω να βάλω τις samsung πάλι όσο για το led και πάλι υπάρχει λύση και δουλεύει και κανονικά χωρίς προβλήματα Holey Light

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...