Jump to content

Κλιματιστικά / Κλιματισμός


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντα μιλαμε με αυτονοητο επίσης, ότι είναι αυθαίρετο βγάζει κάποιος συμπεράσμα με διάφορες υποθέσεις σε περιπτώσεις άλλων από με μια περιγραφή στο Internet, τόσο για αγαπημένες εταιρίες κλπ πόσο μάλλον όταν δεν γίνεται να γνωρίζει κάθε μοντέλο της αγοράς τι αναφέρει στα έντυπα του.:)

 

εχεις απολυτο δικιο!!εισαι τρανο παραδειγαμα οτι η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.Μόλις γράφτηκα αλλά το παρακολουθώ καιρό, έχω να πω οτι οι συμβουλές και οι γνώσεις των ειδικών είναι θησαυρός τώρα που το πετρέλαιο είναι ασύμφορο και πολλοί ψάχνουν εναλλακτικά να ζεσταθούν.Παλιός χρήστης inverter ήμουν ευχαριστημένος με τη χρήση τους και τώρα στο καινούργιο σπίτι ενω χρυσοπλήρωσα πέρυσι το πετρέλαιο φέτος δεν έκανα το ίδιο λάθος.Ύστερα απο τις προτροπές του φίλου stareniou αλλά και του τεχνικού (όσον αφορα τα btu) αγόρασα και τοποθέτησα σε εννιαίο χώρο σαλόνι-κουζίνα 42 τ.μ. το Hitachi RAS/RAC-60YH7 .Μου είχε πει οτι κάνει και 18άρι μηχάνημα, αλλά για να πιάσει και το διάδρομο και να βοηθήσει το υπόλοιπο σπίτι 3 υ/δ,μπάνιο,w.c, αν δεν έβαζα άλλα a/c,να βάλω κάτι πιο δυνατό.Τελικά μετακόμισα και τα παλιά inverter που είχα,ένα 9άρι fujico στο ενα υ/δ 12 τ.μ. και ενα 12άρι corona στο άλλο υ/δ 12 τ.μ. για να πιάνει και το ακριβώς απέναντι υ/δ.Το αποτέλεσμα άκρως ικανοποιητικό,σε 105 τ.μ. έχω πλήρη θέρμανση σε όλο το σπίτι γιατί και τα μπάνια είναι απέναντι απο τα υ/δ και ζεστένονται και αυτά επίσης.Το hitachi ζεσταίνει για πλάκα τον εννιαίο χώρο,έχει δυνατό ανεμιστήρα που πιάνει στα 8,5 μέτρα,μόνο που αργεί να ξεκινήσει όταν το ανάβω το πρωί η όταν ανεβάζω θερμοκρασία κατά την διάρκεια λειτουργίας του αργεί να εκτελέσει,σε σχέσει πάντα με fujico-corona που τα κάνουν όλα μπάμ-μπάμ.Γιατί αυτό? Ίσως η διαφορά μεγέθους.Επίσης το hitachi όταν το ανάβω το πρωί με το κρύο για κανα πεντάλεπτο περίπου ανάλογα με το κρύο πάντα, βουίζει αρκετά θα έλεγα μέχρι να πιάσει θερμοκρασία,μετά εντάξει σχετικά αθόρυβο.Δεν ξέρω αν βοηθήσουν καθόλου λάστιχα στις βάσεις,το έχω βάλει στον τοίχο.Επίσης εντυπωσιακά χαμηλή και η κατανάλωση όλων των a/c.Είπα πολλά αλλά λόγω πρώτης φοράς.Για να ενημερώνονται και όσοι ενδιαφέρονται.Αν μπορείτε απαντήστε στις απορίες που είπα.Ευχαριστώ.:)
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν το έκανε το Ηitachi πρίν το βάλεις σε άλλο χώρο ,οπότε το πιό πιθανό έχει γίνει κάτι λάθος στην τωρινή εγκατάσταση,και πρέπει να το δεί τεχνικός .Ο θόρυβος μπορεί να προκαλείται και από συντονισμό λόγω άλλης κοντινής πηγής,όχι αυστηρά από την βάση .Στο θέμα της άμεσης απόδοσης παίζει ρόλο και η θέση,μπορεί να καταλαβαίνει τώρα διαφορετικά ο υπολογιστής του τον χώρο ,ακόμα αν λειτουργείς παράλληλα και τα άλλα κλιματιστικά ή είναι κοντά,οι ρυθμίσεις ,και τέλος αν το μηχανημα έχει και αισθητήρα εξωτερικών συνθηκών στην θέση Αuto πως επηρεάζεται το μηχάνημα.:confused:

 

εχεις απολυτο δικιο!!εισαι τρανο παραδειγαμα οτι η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια....

 

Με μια αναζήτιση σε προηγούμενα όπως συχνά προτρέπουμε για να μην λέμε τα ίδια,βλέπει κανείς τα σχετικά περί γνώσεων και ποιοι έχουν συμφέρον να γράφουν κάτι για δικούς τους λόγους.Θα δεί κάποιος επίσης ότι προβλήματα αυτογνωσίας ή αυτοκριτικής δεν αφορούν την θεματική ενότητα μας.:)

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν το έκανε το Ηitachi πρίν το βάλεις σε άλλο χώρο ,οπότε το πιό πιθανό έχει γίνει κάτι λάθος στην τωρινή εγκατάσταση,και πρέπει να το δεί τεχνικός .Ο θόρυβος μπορεί να προκαλείται και από συντονισμό λόγω άλλης κοντινής πηγής,όχι αυστηρά από την βάση .Στο θέμα της άμεσης απόδοσης παίζει ρόλο και η θέση,μπορεί να καταλαβαίνει τώρα διαφορετικά ο υπολογιστής του τον χώρο ,ακόμα αν λειτουργείς παράλληλα και τα άλλα κλιματιστικά ή είναι κοντά,οι ρυθμίσεις ,και τέλος αν το μηχανημα έχει και αισθητήρα εξωτερικών συνθηκών στην θέση Αuto πως επηρεάζεται το μηχάνημα.:confused:

 

 

 

Αν έχεις αυτογνωσία δεν ενδιάφερει κανέναν,διότι με μια αναζήτιση σε προηγούμενα όπως συχνά προτρέπουμε για να μην λέμε τα ίδια,

βλέπει κανείς τα σχετικά περί γνώσεων και ποιοι έχουν συμφέρον να γράφουν κάτι για δικούς τους λόγους.:)

 

Το hitachi το αγόρασα καινούργιο.Το βουητό δεν δικαιολογήται απο το μέγεθος του συμπιεστή? Γιατί το κάνει μόνο όταν φορτσάρει να πιάσει θερμοκρασία στο πρώτο ξεκίνημα και είναι ανάλογο της διαφοράς, της θερμοκρασίας που έχει ο χώρος , με τη θερμοκρασία που του ζητάς να πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι συμπιεστές που έχουν κανονικό για την κατηγορία τους όγκο, όταν γκαζώνουν να πιάσουν την επιθυμητή θερμοκρασία,ανάλογα την ισχύ του μηχανήματος κάνουν λίγο θόρυβο,αλλά δεν σημαίνει θάναι ενοχλητικός ή να δείχνουν συντονίζουν κάπου.Το συγκεκριμένο δεν έχει γενικά αναφερθεί να έχει τέτοια συμπεριφορά,οπότε το πιο πιθανό είναι θέμα εγκατάστασης και θέσης.:) Δοκίμασε πάντως να δείς πως λειτουργεί με σταθερές ρυθμίσεις. Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν το έκανε το Ηitachi πρίν το βάλεις σε άλλο χώρο ,οπότε το πιό πιθανό έχει γίνει κάτι λάθος στην τωρινή εγκατάσταση,και πρέπει να το δεί τεχνικός .Ο θόρυβος μπορεί να προκαλείται και από συντονισμό λόγω άλλης κοντινής πηγής,όχι αυστηρά από την βάση .Στο θέμα της άμεσης απόδοσης παίζει ρόλο και η θέση,μπορεί να καταλαβαίνει τώρα διαφορετικά ο υπολογιστής του τον χώρο ,ακόμα αν λειτουργείς παράλληλα και τα άλλα κλιματιστικά ή είναι κοντά,οι ρυθμίσεις ,και τέλος αν το μηχανημα έχει και αισθητήρα εξωτερικών συνθηκών στην θέση Αuto πως επηρεάζεται το μηχάνημα.:confused:

 

 

 

Με μια αναζήτιση σε προηγούμενα όπως συχνά προτρέπουμε για να μην λέμε τα ίδια,βλέπει κανείς τα σχετικά περί γνώσεων και ποιοι έχουν συμφέρον να γράφουν κάτι για δικούς τους λόγους.Θα δεί κάποιος επίσης ότι προβλήματα αυτογνωσίας ή αυτοκριτικής δεν αφορούν την θεματική ενότητα μας.:)

 

κ παλι θα συμφωνησω μαζι σου γιατι δεν χρειαζεται μεγαλη αντιληψη να καταλαβει κανεις την αδυναμια σου σε συγκεκριμενη εταιρεια κ παραλληλα τους λογους.......

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται μεγάλη αντίληψη αν καταλαβαίνει κάποιος τι διαβάζει σε συνέχεια στα προηγούμενα ή ποιος περιαυτολογεί για τον εαυτό του για να πείσει χωρίς να τον ρωτάνε σχετικά.Πόσο μάλλον όταν κάποιος που ενδιαφέρεται σε ότι διαβαζει, μπορεί να ρωτήσει οπουδήποτε αλλού για επιβεβαίωση ,όπως προτείνεται από άλλους που δεν έχουν ή δείχνουν θίγεται το συμφέρον τους για να χαρακτηρίζουν τους άλλους,αντι τις επιλογές τους :) Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι συμπιεστές που έχουν κανονικό για την κατηγορία τους όγκο, όταν γκαζώνουν να πιάσουν την επιθυμητή θερμοκρασία,ανάλογα την ισχύ του μηχανήματος κάνουν λίγο θόρυβο,αλλά δεν σημαίνει θάναι ενοχλητικός ή να δείχνουν συντονίζουν κάπου.Το συγκεκριμένο δεν έχει γενικά αναφερθεί να έχει τέτοια συμπεριφορά,οπότε το πιο πιθανό είναι θέμα εγκατάστασης και θέσης.:) Δοκίμασε πάντως να δείς πως λειτουργεί με σταθερές ρυθμίσεις.

 

Ο Θόρυβος απο το γκάζωμα είναι σίγουρα.Για κανα πεντάλεπτο μέχρι να πιάσει θερμοκρασία,μετά είναι σχετικά αθόρυβο.Δεν ξέρω πως θα ακουγόταν στο δάπεδο αντι στον τοίχο αλλά δεν το ήθελα με τίποτα κάτω.Ίσως επιτείνεται πιο πολύ στον τοίχο ο θόρυβος γιαυτο ρώτησα για αντικραδασμικά λάστιχα στις βάσεις.Επίσεις κάθε πρωί ανοίγω όλο το σπίτι για να αεριστεί κανα μισάωρο τουλάχιστον πριν τα ανάψω,κάτι που ρίχνει την θερμοκρασία του χώρου αισθητά,και επιτείνει φυσικά πιο πολύ το γκάζωμα του συμπιεστή άρα και το θόρυβο.Τι εννοείς λέγοντας σταθερές ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τις εργοστασιακές ρυθμίσεις που έχει εξαρχής το μηχανημα,πρέπει να γράφουν οι οδηγίες,ή αν το κάνεις reset με κάποιο συνδιασμό πληκτρων, και όταν το λειτουργείς σε θέση Αuto πως συμπεριφέρεται.Oσο αφορά αυτό στην τοποθέτιση θα πρέπει να το δει τεχνικός επιτόπου μήπως φταίει και η βάση που το έχει βάλει ,πρέπει να είναι κατάλληλη για τον ογκο του συμπιεστή ,τις αποστάσεις κλπ που γράφουν οι οδηγίες εγκατάστασης.Τέλος δεν πρέπει να αποκλειστεί και κάποια δυσλειτουργία που αφορά θέμα ελέγχου με την εγγύηση.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τις εργοστασιακές ρυθμίσεις που έχει εξαρχής το μηχανημα,πρέπει να γράφουν οι οδηγίες,ή αν το κάνεις reset με κάποιο συνδιασμό πληκτρων, και όταν το λειτουργείς σε θέση Αuto πως συμπεριφέρεται.Oσο αφορά αυτό στην τοποθέτιση θα πρέπει να το δει τεχνικός επιτόπου μήπως φταίει και η βάση που το έχει βάλει ,πρέπει να είναι κατάλληλη για τον ογκο του συμπιεστή ,τις αποστάσεις κλπ που γράφουν οι οδηγίες εγκατάστασης.Τέλος δεν πρέπει να αποκλειστεί και κάποια δυσλειτουργία που αφορά θέμα ελέγχου με την εγγύηση.:confused:

 

Οταν λες auto εννοεις στο fan auto?

Link to comment
Share on other sites

Kαι αυτό και Αυto την αυτόματη επιλογή θερμανσης,ψύξης,αφύγρανσης ανάλογα πως κρίνει το μηχανημα.Εδω μπορεί να είναι και ανάλογα και τις εξωτερικές συνθήκες αν έχει αισθητήρα ,κάποιες εκδόσεις έχουν ,πάλι θα λένε λογικά κάπου οι οδηγίες.:)
Link to comment
Share on other sites

Kαι αυτό και Αυto την αυτόματη επιλογή θερμανσης,ψύξης,αφύγρανσης ανάλογα πως κρίνει το μηχανημα.Εδω μπορεί να είναι και ανάλογα και τις εξωτερικές συνθήκες αν έχει αισθητήρα ,κάποιες εκδόσεις έχουν ,πάλι θα λένε λογικά κάπου οι οδηγίες.:)

 

Αν βάλεις AUTO MODE τοτε δεν ορίζεις θερμοκρασία στο κοντρόλ παρά μόνο + - 3 βαθμούς.Δεν ξέρω κατά πόσο είναι βολικό αυτό,και πως συμπεριφέρεται τότε το μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

O κατασκευαστής έχει προβλέψει σχετικά γι'αυτό έχει βάλει αυτην την λειτουργία ,χώρια ότι μιλάμε για καλό μηχανημα για να δουλεύει σωστά.

Δεν χάνεις να δοκιμασεις.:)

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

O κατασκευαστής έχει προβλέψει σχετικά γι'αυτό έχει βάλει αυτην την λειτουργία ,χώρια ότι μιλάμε για καλό μηχανημα για να δουλεύει σωστά.

Δεν χάνεις να δοκιμασεις.:)

 

Τα δουλεύω όλα στο AUTO FAN και είμαι ευχαριστημένος.Πάντως πιστεύω ο θόρυβος του hitachi είναι φυσιολογικός για το μέγεθος του μηχανήματος,διαβάζω στα τεχνικά χαρακτηριστικά του θόρυβος 50 db( όπως επίσης 50 έχει και το Hitachi RAS/RAC-50FH7 ) και βλέπω για το CORONA CSH-284TD http://www.fujico.gr/coronaframe.html θόρυβος 39 db.Το corona είναι πολύ αθόρυβο μηχάνημα.Επίσης το corona είναι πολύ ποιοτικό και δυνατό,japan,εκεί να δεις ποιότητα πλαστικών (όχι όπως τα σημερινά) και οι πλακέτες του απο οτι είδα στον καθαρισμό είναι Mitsubishi.Βέβαια πρέπει να καίει,γιατί απο οτι είδα απο το ρολόι της ΔΕΗ έχω την εντύπωση πως έχει την ίδια κατανάλωση με το hitachi το οποίο όμως έχει και την διπλάσια ισχύ.Νομίζω πως αδικείς τα fujico-corona λέγοντας κάποτε πως αυτά καλά είναι για καμιά αποθήκη,δυστυχώς σταμάτησαν να τα φέρνουν και ήταν και japan.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο εισαγωγέας ξεκίνησε με τα Corona και κατέληξε στα Fujico που είναι φασόν Κινέζικα ,δεν είναι το ίδιο.:)

Τα Corona ειναι μεν επίσης πλέον φασόν κλιματιστικά, όμως και αρκετά Ιαπωνικά ,και κυκλοφορούν κανονικά σε ελάχιστες αγορές.

Αν αυτό που έχεις είναι μηχανημα 10+ ετών σίγουρα θα καίει παραπάνω και τεχνολογικά και λόγω παλαιότητας.

Οσο αφορά το Ηitachi όπως προανέφερα πρέπει να πειραματιστείς λίγο αλλά και να αποκλείσεις κάποιες πιθανότητες .:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο εισαγωγέας ξεκίνησε με τα Corona και κατέληξε στα Fujico που είναι φασόν Κινέζικα ,δεν είναι το ίδιο.:)

Τα Corona ειναι μεν επίσης πλέον φασόν κλιματιστικά, όμως και αρκετά Ιαπωνικά ,και κυκλοφορούν κανονικά σε ελάχιστες αγορές.

Αν αυτό που έχεις είναι μηχανημα 10+ ετών σίγουρα θα καίει παραπάνω και τεχνολογικά και λόγω παλαιότητας.

Οσο αφορά το Ηitachi όπως προανέφερα πρέπει να πειραματιστείς λίγο αλλά και να αποκλείσεις κάποιες πιθανότητες .:)

 

Το fujico OSK-326II που έχω πάντως λέει japan.Το corona είναι σίγουρα πολύ παραπάνω των 10 ετών.Με το hitachi ποιές πιθανότητες ας πούμε να αποκλείσω?

Link to comment
Share on other sites

Oτι αφορά με βάση τις οδηγίες χρήσης :) Τα υπόλοιπα αφορούν τεχνικό και τον χώρο σου ή περίπτωση το μηχανημα να έχει πρόβλημα στην εγγύηση .

Για το Fujico αν λέει made in Japan ,όχι σκέτο Japan ,θα είναι επίσης φασόν,άγνωστο τι συνεργασίες μπορεί να κάνει κάθε εισαγωγέας :confused:

Link to comment
Share on other sites

Oτι αφορά με βάση τις οδηγίες χρήσης :) Τα υπόλοιπα αφορούν τεχνικό και τον χώρο σου ή περίπτωση το μηχανημα να έχει πρόβλημα στην εγγύηση .

Για το Fujico αν λέει made in Japan ,όχι σκέτο Japan ,θα είναι επίσης φασόν,άγνωστο τι συνεργασίες μπορεί να κάνει κάθε εισαγωγέας :confused:

 

made in japan λέει.Για το hitachi όπως το αντιλαμβάνομαι και το ακούω και δεδομένου των db στα τεχνικά χαρακτηριστικά παραπάνω που είπα δεν εκτιμώ οτι υπάρχει πρόβλημα.Εσυ νομίζεις οτι υπάρχει?Βέβαια δεν ξέρω απο μεγάλα μηχανήματα,αλλά όπως είπα λόγω μεγέθους το θεωρώ φυσιολογικό.Δηλαδή εσυ έχεις άποψη για το συγκεκριμένο οτι όταν γκαζώνει στα πολλά είναι αθόρυβο???

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις την απορία εξαρχής κάπου και συ νομίζεις ότι κάτι μπορεί να μην πάει καλά .:) Επειδή όμως διάγνωση σε τεχνικά θέματα δεν γίνεται όπως έχουμε πει μέσω Ιnternet χωρίς να δει κάποιος που γνωρίζει το μηχάνημα ,απλά κάνουμε υποθέσεις όπως αυτές που ανέφερα.Το μηχάνημα είναι από τα πολύ καλά της αγοράς αλλά και δοκιμασμένο καθώς κυκλοφορεί καιρό.Τα στοιχεία του το πιό πιθανό λόγω ποιότητας είναι πραγματικά σ'αυτά που αναφέρει,αλλά όμως δεν σημαίνει ότι θα είναι απόλυτα για την εγκατάσταση καθενός αν δεν το κρίνει κάποιος από κοντά :)
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΛΟΥς ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΗ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑς ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΟ HITACHI RAS/RAG14 KH3, TO ΒΡΙΣΚΩ ΣΕ ΤΟΠΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤ .400Ε .ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡ. ?
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΛΟΥς ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΗ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑς ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΟ HITACHI RAS/RAG14 KH3, TO ΒΡΙΣΚΩ ΣΕ ΤΟΠΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤ .400Ε .ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡ. ?

 

Eίναι από τα Κινέζικα Hitachi,όχι φασόν από άλλον,αλλά είναι βασικο μοντελο στην γκάμα του κατασκευαστή.Εχει απλό φίλτρο ,δυνατος ανεμιστήρας ,αλλά γενικα είναι λιγο θορυβώδες μηχάνημα.Σε παρόμοια χρήματα μπορείς να πάρεις Ιnverter από επίσης γνωστή Κινεζικη εταιρία

http://www.skroutz.gr/s/335214/Midea-MSR-12HRDN1.html που έχει καλύτερες επιδόσεις και παρόμοια ποιότητα.:)

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Nα πληροφορήσω τους φίλους που διαβαζοντας μηνύματα μου, θα ήθελαν κάποια άποψη μου,ότι λόγω ξαφνικού σοβαρού οικογενειακού

προβλήματος υγείας:( :cry: είμαι αναγκασμένος να σταματήσω να μετέχω στην θεματική ενότητα.Θα προσπαθήσω ν'απαντώ σε ορισμένα προσωπικά μηνύματα εδώ μέσα που κρίνω δεν έχουν απαντηθεί στo φορουμ, με αρκετή καθυστέριση .Οσοι γνωρίζουν κάποιο κινητό μου από άλλους, παρακαλώ μην ενοχλούν ούτε με μηνύματα γιατί θα το έχω κλειστό,είμαι και σε άδεια αναγκαστικά επίσης και σε άσχημη ψυχολογία.:cry:

 

Υπενθυμίζω οτι τα περισσότερα μηχανήματα της αγοράς και συνήθης απορίες τα έχουμε αναφέρει κατα επανάληψη .Κάντε ενα κόπο να διαβάσετε προηγούμενα,καινούρια μοντέλα με την απόλυτη έννοια δεν βγαίνουν στην αγορά ,πολλά είναι παραλλαγές νεώτερων με συνήθως ρίξιμο της ποιότητας .Πάντα να συμβουλεύεστε τεχνικό για τον χώρο σας επιτόπου και κάποιον που γνωρίζει τα μηχανήματα ,και όχι ότι θέλουν να σας πουλήσουν,για καλύτερο,να πονηρεύεστε για τυχόν επιτήδιους με ότι λέει καθένας κάπου.Αν έχετε αμφιβολίες ρωτάτε και αλλου

όπως και να προσέχετε τις εγγυήσεις τι γράφουν.

 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να τα ξαναπούμε σύντομα.:confused:Αν όχι, ευχαριστώ για την παρέα όλων τόσο καιρό όσους συμφωνήσαμε αλλά όσους

διαφωνήσαμε,σίγουρα κάτι χρήσιμο βγήκε από την θεματική ενότητα ,και παρακαλώ μην την χαλάσετε με άσκοπα μηνύματα για να διαβάζεται εύκολα.

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά εύχομαι φίλε Σταρενιε και ελπίζω να αντιμετωπίσεις όσο καλύτερα γίνεται ο,τι σου έτυχε.

Σίγουρα βοήθησες πολύ κόσμο εδώ και σε ευχαριστώ και προσωπικά για την βοήθεια όποτε ρώτησα κάτι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά εύχομαι και εγω φίλε σταρένιε.Σίγουρα σαν την υγεία τίποτα,άμα την χάσεις την προσέχεις.Σε ευχαριστώ και εγω οχι μόνο για τις απαντήσεις που μου έδωσες,αλλά και για όσα διάβασα εδω μέσα μιας και ήσουν η ψυχή αυτου εδω του forum.Μακάρι να σε έχουμε σύντομα κοντά μας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...