Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, έχω την έκδοση 12.0.4.0 GLOBAL QFAMIXM εδώ και καιρό και δεν μου έχει εμφανίσει καποια ενημερώσει ενώ έχει βγει η V12.5.1.0.RFAMIXM (MIUI12) global. μπορώ να την κατεβάσω χειροκίνητα και να την κάνω install ή θα πρπει να κάνω κάτι άλλο? 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/cepheus/stable/V12.5.1.0.RFAMIXM/
Κατέβασε και πέρασε την manual από τον updater

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2021 at 2:34 ΜΜ, chios said:

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/cepheus/stable/V12.5.1.0.RFAMIXM/
Κατέβασε και πέρασε την manual από τον updater

Ως ψιλοάσχετος να ρωτήσω ποια η διαφορά μεταξύ Recovery και Fastboot???

Και πως τις περνάμε αυτές στην συσκευή???

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
33 minutes ago, Blade68 said:

Ως ψιλοάσχετος να ρωτήσω ποια η διαφορά μεταξύ Recovery και Fastboot???

Και πως τις περνάμε αυτές στην συσκευή???

 

Ευχαριστώ,

  1. Recovery Rom - recovery rom can only flashed using custom recoveries like twrp, cwm etc. Recovery Rom doesn't need PC.
  2. Fastboot Rom - this rom can only flashed using fastboot mode via PC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ως ψιλοάσχετος να ρωτήσω ποια η διαφορά μεταξύ Recovery και Fastboot???
Και πως τις περνάμε αυτές στην συσκευή???
 
Ευχαριστώ,
Την recovery rom μπορείς να την περάσεις όπως είναι μέσα από τον μαμά updater της συσκευής και δεν χάνεις τίποτα από τα αρχεία σου, η fastboot είναι για πέρασμα από pc θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παίζει να πάρουμε άλλη αναβάθμιση ή να ξεκλειδώσω και να περάσω την ελληνική ρομ ???
Λίγες οι πιθανότητες να πάρουμε. Μη σε πάρω στο λαιμό μου όμως.

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bill64 said:

Παίδες παίζει να πάρουμε άλλη αναβάθμιση ή να ξεκλειδώσω και να περάσω την ελληνική ρομ ???

Τι πλεονεκτήματα έχει η ελληνική rom; έχει διαφορά από αυτήν που πήραμε εμείς με global;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επίσημα πια η Xiaomi ανακοίνωσε ότι δεν θα πάρουμε Android 12. Όχι ότι είχαμε ελπίδες αλλά είναι επίσημο. Εύχομαι τις λίγες αναβαθμίσεις που θα πάρουμε μέχρι τον Φεβρουάριο (κλείνουμε 3 χρόνια υποστήριξης) να είναι σωστές και καλές χωρίς προβλήματα. Η λογική λέει ότι θα πάρουμε μία ή δύο ενημερώσεις ασφαλείας και κλείνει τις υποχρεώσεις της με το Mi9.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα πάρουμε miui13? Αφού είπαμε θα πάρουνε χωρίς android 12

 

Πάντως εγώ τώρα που άλλαξα μπαταρία και πίσω τζάμι σε διαφανές, είμαι λες και το ξαναπήρα και θα το πάρω μαζί μου όταν με θάψουν...

Edited by Krasdimi
Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω. Γενικά η Xiaomi μας τα έχει χαλάσει τελευταία με τις ενημερώσεις. Αν είναι να πάρουμε την Miui 13 και να μας παρατήσει όπως άλλες συσκευές, καλύτερα να μας αφήσει στην 12.5.

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή φέρθηκαν σε αυτό το τηλεφωνακι σαν ναυαρχίδι... Δεν ξέρω το λόγω... Στέκεται άριστα μέχρι και σμρ και δεν καταλαβαίνω γιατί δε του δώσανε τόση σημασία...

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Krasdimi said:

Δε θα πάρουμε miui13? Αφού είπαμε θα πάρουνε χωρίς android 12

 

Πάντως εγώ τώρα που άλλαξα μπαταρία και πίσω τζάμι σε διαφανές, είμαι λες και το ξαναπήρα και θα το πάρω μαζί μου όταν με θάψουν...

Μπαταρία άλλαξες μόνος ή σε κατάστημα? Έβαλες original? Σκέφτομαι να αλλάξω, αλλά να την αγοράσω εγώ και να την τοποθετήσει τεχνικός. Και μετά όπως έγραψες...το κινητό ακόμα στέκεται άνετα σε όλα τα επίπεδα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την άλλαξα φίλε μου είναι πανευκολο αν έχεις λίγο αυτοπεποίθηση... Έβαλα από σποντα μια lehehe... Διάβασε στα fora , είναι ότι καλύτερο... Δεν πωλείται όμως Ευρώπη.... Μου την παράγγειλε φίλος από το telegram...

Είναι 4000 mah όντως καθότι λίγα γραμμάρια πιο βαριά... Και μπορείς είτε με custom ROM να την φορτίσεις τέρμα είτε με miui να φορτίζει τα 3300 από τα 4000 και να έχεις για περισσότερο καιρό υγιή μπαταρία.

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω πιο πάνω... Μου την παράγγειλε φίλος από το τελεγκραμ... Δεν έρχεται Ελλάδα από πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα της V12.5.1.0.RFAMIXM.

Κατέβασα την recovery rom στο κινητό. Πήγα στις Ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο  - Έκδοση MIUI - Επιλογή πακέτου ενημέρωσης - .... επιλέγω την ROM που κατέβασα - κάνει απόκτηση πληροφοριών και λαμβάνω μήνυμα "Αδυναμία επαλήθευσης ενημέρωσης: Sorry, flash to this stable version is not allowed" και προφανώς δεν με αφήνει να φλασάρω.

Τι κάνω λάθος???  🤔

 

Link to comment
Share on other sites

Ποια είχες πριν;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2021 at 2:58 ΜΜ, chios said:

Ποια είχες πριν;;

Τώρα έχω την 12.0.4.0 (QFAMIXM)

MIUI GLOBAL 12.0.4 ΣΤΑΘΕΡΗ με τελευταίο security patch 01-01-2021.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή είναι πολύ παλιά με Α10;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, chios said:

Μήπως επειδή είναι πολύ παλιά με Α10;

Τι εννοείς??? Δεν είμαι και ο σχετικότερος. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

θυμαμαι με την xrtv (και stable και  beta) πριν 3-4 μηνες (12.5.κατι ,δεν θυμαμαι ακριβως) ειχα θεματα με το Facebook messenger. Δεν εμφανιζε σωστα τα chat heads , ηταν τετραγωνα αντι για κυκλοι και ειχε περιεργα bugs ολη η συσκευη . Για αυτο εβαλα ξανα την stable V12.0.6.0 και εχω μεινει με αυτη. 
Η ερωτηση ειναι , να παω στην stable V12.5.6.0 ? εχουν διορθωθει  αυτα τα bugs?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...