Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ εδώ, πέρα από την μπαταρία που δεν βγάζω μέρα με καλή χρήση , είμαι υπερευχαριστημενος!

Εν αναμονή σε λίγο καιρό που θα πάω για το mi 11 !

 

Και εγώ το ίδιο με την μπαταρία. Είμαι σίγουρος όμως ότι με MIUI 11 η κατάσταση με την μπαταρία ήταν πολύ καλύτερη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παίδες σήμερα χρειάστηκα να στείλω ένα sms και πρόσεξα ότι δεν στέλνει με 160 χαρακτήρες, πώς φτιάχνεται αυτό ???

 

Βεβαιώσου ότι έχεις επιλέξει περιοχή Ελλάδα.

Και από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων απενεργοποιησε την χρήση gsm αλφαβήτου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατέστησα 12.0.4

 

470MB ... Updated Android Security Patch to January 2021

 

Μου την εβγαλε και εμενα σε καποια φαση δε μπορουσα εκεινη τη στιγμη να κανω το Update Και τωρα που παταω ελεγχος για ενημερωσεις

δε τη βγαζει καν.

Link to comment
Share on other sites

Μου την εβγαλε και εμενα σε καποια φαση δε μπορουσα εκεινη τη στιγμη να κανω το Update Και τωρα που παταω ελεγχος για ενημερωσεις

 

δε τη βγαζει καν.

Θα κάνει ξανά rollout, κλασσική Xiaomi.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση ..επειδη σκέφτομαι την αγορα ..ποσο sot σας βγαζει? Με καλο σημα ,gps bt ανοιχτα και φωτεινότητα στο αυτόματο?
Link to comment
Share on other sites

Αν ψάχνεις για αυτονομία λάθος τηλέφωνο κοιτάς, τραγική μπαταρία. Πάνω κάτω σαν mi8 είναι.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με 5-6 ωρες sot ειμαι ικανοποιημένος...ψαχνω και ταχύτητα και ποιότητα κατασκευής και καμερα

 

Η μπαταρία ΔΕΝ είναι στα δυνατά σημεία αυτού του κινητού, in fact, θα έλεγα πως είναι το πιο αδύναμο. Θα απογοητευτείς.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία όντως δεν είναι στα επίπεδα που έχει μάθει η Xiaomi

Αλλά την παλεύει

Δεν είναι ας πούμε όσο κακή είναι στα s20 -s20 plus

Το κινητό ακόμα και σήμερα πάει άριστα τα πάντα . Εγώ το ξαναπήρα από φίλο σε τιμή που αξίζει πιο πολύ από ότι ένα φετινό μοντέλο με snap 720

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα άλλα πάει μπάλα ακόμη το κινητό, δεν βρίσκω τον παραμικρό λόγο να το αλλάξω. Αλλά 5-6 ώρες SOT (ανάλογα και την χρήση του καθενός), δύσκολα το κόβω να έχει ο φίλος, που τις ζητάει, παραπάνω. Ίσως να τις έχει, έχω να δω SOT εδώ και πολύ καιρό, δεν μετράω έτσι την απόδοση της μπαταρίας (τουλάχιστον όχι μόνο έτσι). Νομίζω πως βγάζω περίπου 4,5 ώρες με την χρήση που κάνω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ότι διαβάζαμε στις προηγούμενες ημέρες έλεγε ότι θα ήμασταν από τους πρώτους που θα παιρναμε την 12.5 και τελικά δεν ήμαστε ούτε στο 2 κύμα ...

Τι παίχτηκε???

Link to comment
Share on other sites

Εχει ο αδερφος μου το mi 9 αγορασμενο πριν 1,5 χρονο απο σκρουτζομαγαζο!Θελει να αλλαξει μπαταρια γιατι πραγματικα τα χει φτυσει!Που συστηνετε να παει για αλλαγη!Και ποσο περιπου θα κοστισει;
Link to comment
Share on other sites

Ότι διαβάζαμε στις προηγούμενες ημέρες έλεγε ότι θα ήμασταν από τους πρώτους που θα παιρναμε την 12.5 και τελικά δεν ήμαστε ούτε στο 2 κύμα ...

Τι παίχτηκε???

 

https://trak.in/tags/business/2021/02/07/miui-12-5-global-launch-first-devices-to-receive-miui-12-5-update-testing-program-india-release/

 

Που είδες ότι έγινε unveil το 12.5 και δεν είμαστε ούτε στο 2ο κύμα, δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετός ντόρος με την δώδεκα παρά. Μακάρι να είναι τόσο καλή όσο λένε. Στο YouTube που είδα ορισμένα βίντεο, φαίνεται ότι είναι είναι πιο φρέσκια και πιο ελαφριά.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Από χθες, εμφανίστηκε το σήμα VoLTE και όταν κάνω κλήσεις βλέπω ένα μικρό εικονίδιο HD αλλά το πιο εντυπωσιακό είναι πως με το που πατάω το πράσινο κουμπί της κλήσης, ακούω τον χτύπο αναμονής (το γνωστό "τουτ"). Το ακούω δηλαδή ακαριαία. Όπως όταν χρησιμοποιούσα VoIP τηλεφωνικό κέντρο σε μια προηγούμενη δουλειά μου. Με το που τελειώνεις την πληκτρολόγηση, κατευθείαν ακούς το "τουτ". Από ποιότητα δεν παρατήρησα αλλαγή, αλλά μιλάω με hands free, και δεν έχω κάνει πολλές κλήσεις. Θα επανέλθω. Έχω wind.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς λειτουργεί το VoLte, απόλαυσε το! Παρεμπιπτόντως κι εγώ σε Wind είμαι με Mi 10 T.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε Vodafone έχω παρατηρήσει αυτό που λέτε αλλά χωρίς να έχω σήμα VoLTE. Δηλαδή χτυπάει ακαριαία όταν καλώ, αλλά όχι τους πάντες. Σε κάποια κινητά γίνεται, σε κάποια άλλα όχι.

Υπόψιν πως λέει ότι το VoLTE είναι ενεργοποιημένο.

Σε αντίθεση με το VoLTE , έχω κανονικά το σηματάκι VoWiFi

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Γνωρίζετε κανένα αξιόπιστο λογισμικό για σύνδεση του κινητού μας MI 9 στον υπολογιστή;

Τύπου αυτό που έχει βγάλει πρόσφατα η Samsung, ή αυτό που ανακοίνωσε η Xiaomi στο MIUI 12.5;

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Γνωρίζετε κανένα αξιόπιστο λογισμικό για σύνδεση του κινητού μας MI 9 στον υπολογιστή;

 

Τύπου αυτό που έχει βγάλει πρόσφατα η Samsung, ή αυτό που ανακοίνωσε η Xiaomi στο MIUI 12.5;

Suite εννοείς;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούν να βγουν αυτές οι ενοχλητικές διαφημίσεις μετά από εκκαθάριση στην ασφάλεια όταν στο ζητήσει η συσκευή;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούν να βγουν αυτές οι ενοχλητικές διαφημίσεις μετά από εκκαθάριση στην ασφάλεια όταν στο ζητήσει η συσκευή;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είπα να εγκαταστήσω την εφαρμογή των SMS της Google μιας και της Xiaomi λόγω των Ευρωπαϊκών κυρώσεων δεν ενημερώνεται πλέον αλλά έχω ένα πρόβλημα.

Πως μπορώ να ρυθμίσω τις αυτόματες απαντήσεις μηνυμάτων όταν δεν μπορώ να απαντήσω σε μία κλήση;

Μου εμφανίζει τις επιλογές... 'Θα σας καλέσω αργότερα', 'Θα σε πάρω τηλέφωνο σε λίγο' κτλ... αλλά αυτές οι απαντήσεις είναι από την εφαρμογή μηνυμάτων της Xiaomi και αποτυγχάνει να στείλει το μήνυμα.

Έχω επιλέξει σα κύρια εφαρμογή το Messege και όχι της Xiaomi αλλά πάλι όταν μου τηλεφωνούν δε μπορώ να απαντήσω με τις σύντομες απαντήσεις.

Βοήθεια κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...