Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τόσο χάλια είναι η Miui 12 και όλοι θέλετε να πουλήσετε τις συσκευές σας;;;!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δίνεις μια ευκαιρία??

Κάνε ένα ρεσετ, λίγο υπομονή μπας και στρώσει.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

 

Σωστά το λες και σε ευχαριστω.

Αλλά με ξενέρωσε άσχημα.

Το λάτρεψα το αγόρασα ήταν μια χαρά έως και το Miu 10.

Σαν παιδικό παιχνίδι φτηνιάρικο έγινε η συσκευή.

Ωστόσο άποψη μου είναι δεν θέλω να προϊδεάσω κανένα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Rollback δε μπορείς να κάνεις?

Να μείνεις στην 10 που σε βόλεψε? Κανόνας είναι ότι μένεις εκεί που βολευεσαι!

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η προσπάθεια να μοιάσει η miui στο ios πιστεύω και γω είναι υπεύθυνη για αυτό το αποτέλεσμα που είδα σήμερα μετά την αναβάθμιση.δεν μου αρέσει καθόλου.καποια μικρό κολλήματα εδώ και κει πιστεύω θα βελτιωθούν με κάποιες αναβαθμίσεις η με reset.από ταχύτητα είναι λίγο χειρότερο απ ότι πριν.η μπαταρία μου φαίνεται στα ίδια.γενικα πολύ ανάμεικτα τα συναισθήματα με τα αρνητικά να κυριαρχούν.οπτικα πάντως fail για μένα. αχταρμάς. Edited by nasos_79
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του MIUI12 προσωπικά δεν έχω δει αλλαγή στην ταχύτητα. Η μπαταρία το βράδυ πέφτει πιο αργά και έχω βρει ένα bug: χθες έβαλα και έβγαλα τα usb c ακουστικά αρκετές φορές και ενώ μιλούσα κανονικά, μόλις τα έβγαλα την τελευταία φορά, από τα πλήκτρα της έντασης του τηλεφώνου δεν μπορούσα να αλλάξω την ένταση των media ή την ένταση κλήσης, αλλά μόνο την ένταση του ακουστικού. Αυτή δηλαδή που αλλάζεις κατά τη διάρκεια της κλήσης. Έκανα επαναφορά και έστρωσε.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά μου φαίνεται λίγο υπερβολικό και χωρίς λόγο το hate για τη Miui 12 σε αυτό το thread.

 

Προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ. Πλοήγηση και ταχύτητα πιο smooth από ποτέ, περιβάλλον και εμφάνιση/animation τουλάχιστον εντυπωσιακά, ωραία καινούρια χαρακτηριστικά.

 

Όσοι έχετε θέμα και σας φαίνεται πιο αργό ίσως να σκεφτείτε επαναφορά, η 12 είναι εξαιρετικά smooth.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ πως δεν την θεωρώ πιο βαριά. Αν έγινε πιο αργό αισθητά το κινητό, σίγουρα θέλει factory reset. Και τα animations τα θεωρώ πιο γλυκά. Γενικά μου αρέσει, και τα μικρά bugs θα διορθωθούν κάποια στιγμή. Ε τώρα αν δεν το αντέχεις με τίποτα, βάλε άλλη ROM, αλλά όχι και να το πουλήσεις επειδή δε σου άρεσε το update... Το βρήσκω ακραίο για μια ναυαρχίδα.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα τίποτα επειδή έχω την global και όχι την EU.. Αλλα παιδιά όσοι παραπονιέστε για αργά γραφικά κτλπ γιατί δε βάζετε σε 0

5 την ταχύτητα των animation?

Link to comment
Share on other sites

Στην ζωή ισχύει πάντα το περί ορέξεως ουδεις λόγος...

Η συσκευή έγινε σε πολλά χειρότερη.

Τα γράμματα έχουν γίνει χοντρά σαν να λέμε κάνουμε bolt σε υπολογιστή έντονα

Ανοίγοντας η συσκευή αργεί σε σχέση με πριν

Πατώντας μην η επαφές το ίδιο..

Ακόμη και η οθόνη δείχνει πιο ξεθωριαμενη σαν θολή σε σχέση με πριν..

Τώρα αν η μπάρα κατεβαινοντας θυμίζει ios και μάλιστα φτηνό καρφί δεν μου καίγεται.

Για την ιστορία σήμερα μόνο διαδικτυακά που παρακολουθω έχουν ανέβει ένα σωρό συσκευές MI9 προς πώληση.

Τυχαίο;

Δεν νομίζω....

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ψαχνεις λόγους να αλλάξεις συσκευή.

Δεν έχω το μι9, ούτε ξέρω πως πάει με την 12 αλλά όσα διαβάζω δε συμφωνούν με τα λεγόμενα σου.

Επομένως ξεφορτώσου την όσο είναι νωρίς. Γιατί μετά θα σε μείνει αμανατη.

Αν τη σκοτώνεις, ενδιαφέρομαι.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ψαχνεις λόγους να αλλάξεις συσκευή.

Δεν έχω το μι9, ούτε ξέρω πως πάει με την 12 αλλά όσα διαβάζω δε συμφωνούν με τα λεγόμενα σου.

Επομένως ξεφορτώσου την όσο είναι νωρίς. Γιατί μετά θα σε μείνει αμανατη.

Αν τη σκοτώνεις, ενδιαφέρομαι.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Δεν ψάχνω καθόλου λόγους για νέα συσκευή φίλε μου και φυσικά δεν την σκοτώνω.

500 έσκασα στο πλαίσιο.. Για αγορά.

Απλά οσα είπα ισχύουν και με το παραπάνω.

Έχω περάσει από συσκευές ναυαρχίδες και ξερω να διακρίνω διάφορες.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που θέλουν Google Search κατά το swipe up, μόλις βρήκα την εντολή: https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=82914001&postcount=69
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλά εμάς με τη global μας έγραψαν κανονικά. Τι είμαστε εμείς που δεν έχουμε ευρωπαϊκή ρομ? Παιδιά κατώτερου Θεού? Edited by Nikos302
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η 12 η πιο ωραια εκδοση. Ειναι βεβαια εντελως αντιγραφη του Ios. Εχει καταφερει κανενας να κανει το κινητο να κλεινει με διπλο χτυπημα. Αν και εχει πλεον την επιλογη δεν φαινεται να λειτουργει. Εχω βαλει classic theme.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η 12 η πιο ωραια εκδοση. Ειναι βεβαια εντελως αντιγραφη του Ios. Εχει καταφερει κανενας να κανει το κινητο να κλεινει με διπλο χτυπημα. Αν και εχει πλεον την επιλογη δεν φαινεται να λειτουργει. Εχω βαλει classic theme.

 

"Διπλό άγγιγμα για να απενεργοποιήσετε την οθόνη όταν εφαρμόζεται είτε το προεπιλεγμένο είτε το κλασσικό θέμα"

Τι εννοεί ο ποιητής? Ούτε σε εμένα λειτουργεί η απενεργοποίηση με διπλό χτύπημα...

Link to comment
Share on other sites

Για απενεργοποίηση με διπλό χτύπημα βάλτε τον poco launcher να τελειώνετε. Είναι σε πολλά πράγματα ανώτερος launcher. Ίσως μόνο μειονέκτημα να είναι η μπαταρία, αλλά με τον μαμά απλά ΔΕΝ μπορώ.

 

Όσο για το MIUI 12, το πέρασα και από το 10 στο 11 και τώρα στο 12 δεν έχω κάνει επαναφορά (τώρα θα κάνω δε γλιτώνω).

Φυσικά και σε σχέση με το 11, δυστυχώς, παρατηρώ κολλήματα που στο 11 δεν παρατηρούσα. Η μπαταρία είναι σε μέτρια επίπεδα, όπως ήταν και με την 11, αλλά μετά από επαναφορά θα έχω πληρέστερη άποψη.

Θετικό το ότι επιτέλους στα θέματά μου δουλεύουν σωστά οι ειδοποιήσεις στην Lockscreen.

 

Πάντως φίλε motojohnny, όχι και 4πύρηνο και σέρνεται. Αν θες πύραυλο θα πας στις άλλες ναυαρχίδες τις φετινές. Στο anrdroid, αφού λες ότι έχεις περάσει και από πολλές ναυαρχίδες, μετά από 1-1.5 χρόνο αρχίζουν την κάτω βόλτα όλα τα κινητά. Οι λόγοι δεν είναι επί της παρούσης, αλλά φαντάζομαι γνωρίζεις τι εννοώ.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Η απενεργοποίηση λειτουργεί με την οθόνη κλειδώμενη με τον μαμά launcher. Προσοχή όχι κλειστή αλλά κλειδώμενη

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για απενεργοποίηση με διπλό χτύπημα βάλτε τον poco launcher να τελειώνετε. Είναι σε πολλά πράγματα ανώτερος launcher. Ίσως μόνο μειονέκτημα να είναι η μπαταρία, αλλά με τον μαμά απλά ΔΕΝ μπορώ.

 

Όσο για το MIUI 12, το πέρασα και από το 10 στο 11 και τώρα στο 12 δεν έχω κάνει επαναφορά (τώρα θα κάνω δε γλιτώνω).

Φυσικά και σε σχέση με το 11, δυστυχώς, παρατηρώ κολλήματα που στο 11 δεν παρατηρούσα. Η μπαταρία είναι σε μέτρια επίπεδα, όπως ήταν και με την 11, αλλά μετά από επαναφορά θα έχω πληρέστερη άποψη.

Θετικό το ότι επιτέλους στα θέματά μου δουλεύουν σωστά οι ειδοποιήσεις στην Lockscreen.

 

Πάντως φίλε motojohnny, όχι και 4πύρηνο και σέρνεται. Αν θες πύραυλο θα πας στις άλλες ναυαρχίδες τις φετινές. Στο anrdroid, αφού λες ότι έχεις περάσει και από πολλές ναυαρχίδες, μετά από 1-1.5 χρόνο αρχίζουν την κάτω βόλτα όλα τα κινητά. Οι λόγοι δεν είναι επί της παρούσης, αλλά φαντάζομαι γνωρίζεις τι εννοώ.

 

 

Ευχαριστω και μόνο που μπήκες στο κόπο να με αναφέρεις.

Ωστόσο.

Εχω περάσει από πολλά, μεγάλα επώνυμα αλλά ποτέ κανένα δεν κατάφερε να γίνεται έτσι όσο αυτό.

Ειλικρινα μιλάω με έχει ξενερώσει όσο δεν πάει...

Ακόμη και επιλογές προγραμματιστή που έκανα και έβγαλα φυσικά έγινε και εκεί περίεργο σε αίσθηση και ταχύτητα.

Όταν το πήρα χαιρόμουν να το κρατάω στα χέρια , έκανα τεστ ταχύτητας με αλλά και μόνο με oneplus δεν μπορούσε να συγκριθεί.

Τώρα τα κινητά των δυο γιων μου, redmi note 7 και mi9t με πατάνε χαλαρά και τα δυο....

Ναυαρχίδα ήταν.....δεν είναι πλέον, εκτός αν πάρει αναβαθμίσεις αργότερα και φτιάξει.

Εγώ όμως δεν θα το εχω.....

Note 9 Samsung η iPhone XS Max η στην χειρότερη oneplus 7pro.

Xiaomi για μένα τελείωσε .....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και μόνο που μπήκες στο κόπο να με αναφέρεις.

Ωστόσο.

Εχω περάσει από πολλά, μεγάλα επώνυμα αλλά ποτέ κανένα δεν κατάφερε να γίνεται έτσι όσο αυτό.

Ειλικρινα μιλάω με έχει ξενερώσει όσο δεν πάει...

Ακόμη και επιλογές προγραμματιστή που έκανα και έβγαλα φυσικά έγινε και εκεί περίεργο σε αίσθηση και ταχύτητα.

Όταν το πήρα χαιρόμουν να το κρατάω στα χέρια , έκανα τεστ ταχύτητας με αλλά και μόνο με oneplus δεν μπορούσε να συγκριθεί.

Τώρα τα κινητά των δυο γιων μου, redmi note 7 και mi9t με πατάνε χαλαρά και τα δυο....

Ναυαρχίδα ήταν.....δεν είναι πλέον, εκτός αν πάρει αναβαθμίσεις αργότερα και φτιάξει.

Εγώ όμως δεν θα το εχω.....

Note 9 Samsung η iPhone XS Max η στην χειρότερη oneplus 7pro.

Xiaomi για μένα τελείωσε .....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εάν διαβάσουμε όλα τα γραφόμενά σου στο νήμα, καταλαβαίνει κανείς ότι ή υπερβάλεις ή έχεις πέσει σε ελαττωματική συσκευή. Όπως σου έχω γράψει ξανά στο παρελθόν, πιστεύω το δεύτερο.

Εφόσον το πήρες από το πλαίσιο, γιατί δεν εκμεταλευέσαι την εγγύηση; Θέλει services το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα δίκιο το έχεις αν και εδώ είμαστε δεν θα αλλάξει κάτι και να με θυμηθείς.

Ευχαριστω ξανά πάντως.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και μόνο που μπήκες στο κόπο να με αναφέρεις.

Ωστόσο.

Εχω περάσει από πολλά, μεγάλα επώνυμα αλλά ποτέ κανένα δεν κατάφερε να γίνεται έτσι όσο αυτό.

Ειλικρινα μιλάω με έχει ξενερώσει όσο δεν πάει...

Ακόμη και επιλογές προγραμματιστή που έκανα και έβγαλα φυσικά έγινε και εκεί περίεργο σε αίσθηση και ταχύτητα.

Όταν το πήρα χαιρόμουν να το κρατάω στα χέρια , έκανα τεστ ταχύτητας με αλλά και μόνο με oneplus δεν μπορούσε να συγκριθεί.

Τώρα τα κινητά των δυο γιων μου, redmi note 7 και mi9t με πατάνε χαλαρά και τα δυο....

Ναυαρχίδα ήταν.....δεν είναι πλέον, εκτός αν πάρει αναβαθμίσεις αργότερα και φτιάξει.

Εγώ όμως δεν θα το εχω.....

Note 9 Samsung η iPhone XS Max η στην χειρότερη oneplus 7pro.

Xiaomi για μένα τελείωσε .....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αδερφέ το ΝΟΤΕ 9 δεν είναι ναυαρχίδα και το iphone xs δεν είναι android. Για το oneplus7 ουδέν σχόλιο.

Μην λες τέτοια πράγματα και συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια γενικώς, γιατί φαίνεται περισσότερο να ρίχνεις hate στην xiaomi παρά να έχεις όντως πρόβλημα. Δεν το λέω με κακία, ειλικρινά, αυτό φαίνεται.

Από μένα over&out το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Για απενεργοποίηση με διπλό χτύπημα βάλτε τον poco launcher να τελειώνετε. Είναι σε πολλά πράγματα ανώτερος launcher. Ίσως μόνο μειονέκτημα να είναι η μπαταρία, αλλά με τον μαμά απλά ΔΕΝ μπορώ.

 

Όσο για το MIUI 12, το πέρασα και από το 10 στο 11 και τώρα στο 12 δεν έχω κάνει επαναφορά (τώρα θα κάνω δε γλιτώνω).

Φυσικά και σε σχέση με το 11, δυστυχώς, παρατηρώ κολλήματα που στο 11 δεν παρατηρούσα. Η μπαταρία είναι σε μέτρια επίπεδα, όπως ήταν και με την 11, αλλά μετά από επαναφορά θα έχω πληρέστερη άποψη.

Θετικό το ότι επιτέλους στα θέματά μου δουλεύουν σωστά οι ειδοποιήσεις στην Lockscreen.

 

Πάντως φίλε motojohnny, όχι και 4πύρηνο και σέρνεται. Αν θες πύραυλο θα πας στις άλλες ναυαρχίδες τις φετινές. Στο anrdroid, αφού λες ότι έχεις περάσει και από πολλές ναυαρχίδες, μετά από 1-1.5 χρόνο αρχίζουν την κάτω βόλτα όλα τα κινητά. Οι λόγοι δεν είναι επί της παρούσης, αλλά φαντάζομαι γνωρίζεις τι εννοώ.

 

καλός ο poco launcher αλλά έχει μείνει πίσω και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Tον χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Όταν ήρθε το miui 12 - πριν κανένα μήνα, με τον poco launcher δεν λειτουργούσε το floating windows, ένα από τα πιο ωραία χαρακτηριστικά του 12 για εμένα. Μιλώντας με την beta team μου πρότειναν να δοκιμάσω τον "μαμά" - system launcher. Τα floating windows λειτουργούσαν. Το κινητό πολύ πιο smooth και responsive. Μίλησα με τον υπεύθυνο της ομάδας ανάπτυξης του poco launcher και του είπα το θέμα. Μου απάντησε ότι το γνωρίζουν ότι δεν είναι συμβατός με τα χαρακτηριστικά του Miui 12 και ότι θα γίνει κάποια στιγμή. Από ότι κατάλαβα, με την απάντηση του και με του ότι ο poco launcher έχει σχεδόν 2 μήνες χωρίς αναβάθμιση, η ομάδα του ασχολείται αποκλειστικά με τον system launcher και θα αναγκαστούν να τον κάνουν συμβατό όταν βγει το miui 12 στο poco... Κάτι που δεν θα αργήσει διότι πριν λίγες ημέρες τελείωσε το recruitment για δοκιμαστές για το Miui 12 στο poco. Οπότε αναμένουμε...!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...