Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να δουλεύει πρεπει στις ρυθμισης-προβολή να μην είναι ανοιχτή η σκοτεινή λειτουργία...

 

Ω ρε φίλε, πολύ σωστά! Τρελάθηκα τώρα. Πολύ ψαγμένη ρύθμιση... Βέβαια προτιμώ το dark mode παρά το wallpaper. Αν και είναι πολύ καλό το άτιμο μιας που κάνει μόνο 1 φορά το animation και μετά σταματάει. Ενώ άλλα που βρήκα μπαίνουν σε λούπα και κουράζουν.

 

Ευχαριστώ πολύ! Το θεωρούσα bug να φανταστείς.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπαταρία έχει αλλάξει κάνεις?Μετά από ένα χρόνο πλέον δεν κρατάει.Σκεφτηκα να την αλλάξω μόνος μου,αλλά θα χάσω την εγγύηση.Κοστος σε infoquest γνωρίζει κάποιος?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία έχει αλλάξει κάνεις?Μετά από ένα χρόνο πλέον δεν κρατάει.Σκεφτηκα να την αλλάξω μόνος μου,αλλά θα χάσω την εγγύηση.Κοστος σε infoquest γνωρίζει κάποιος?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως κάποια εφαρμογή σου τρώει μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Έχω ενεργοποιήσει την Always on display αλλά σταματάει να μου δείχνει το βράδυ χωρίς να έχει λήξει ο προγραμματισμός ώρας που έχω ορίσει.

 

Ξέρετε γιατί?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Έχω ενεργοποιήσει την Always on display αλλά σταματάει να μου δείχνει το βράδυ χωρίς να έχει λήξει ο προγραμματισμός ώρας που έχω ορίσει.

 

Ξέρετε γιατί?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν για κάποιο χρονικό διάστημα η συσκευή μένει σε περιβάλλον με ελάχιστο ή καθόλου φωτισμό, τότε απενεργοποιεί το always on display, για εξοικονόμηση ενέργειας, για μακροζωία της οθόνης, γιατί θεωρεί ότι κοιμάσαι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπίζω να μην είναι τελείωςoff topic, αλλά παραθέτω τον σύνδεσμο όπου τραβάω βιντεάκια με το mi9, filmic pro, zhiyun q2 gymbal και editing στο kinemaster.

 

https://www.instagram.com/evan_bakman/

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια εφαρμογή σου τρώει μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπα όχι..Τσεκαρισμενο..

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαστε τα πειραματόζωα απ ότι κατάλαβα για την MIUI 12

https://gr.gizchina.com/2020/05/19/miui-12-global-edition-poia-xiaomi-smartphones-anavavathmizontai-kai-pote/

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαστε τα πειραματόζωα απ ότι κατάλαβα για την MIUI 12

https://gr.gizchina.com/2020/05/19/miui-12-global-edition-poia-xiaomi-smartphones-anavavathmizontai-kai-pote/

Όσοι έχουν εγγραφεί την άλλη εβδομάδα θα έχουν την 12

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα στην εναλλαγή κλήσεων ξέρεις κανείς πώς διορθώνεται; Είμαι με global 11.0.9

 

 

Όσο είχα το mi9 πάντα είχα πρόβλημα όταν ήμουν σε κλήση και με έπαιρνε τηλέφωνο κάποιος. Επί τόπου έκοβε τη φωνή μου και ο συνομιλητης δε με άκουγε....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..χθες μου ηρθε ενημέρωση το device health services και νομίζω βελτιώθηκε η μπαταρία..ισχύει και σε εσάς?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος το mi9 δεν συνδέεται μέσω miracast στην τηλεόραση (lg smart) ενώ ένα s7 edge που έχω συνδέεται κανονικά για mirror?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος το mi9 δεν συνδέεται μέσω miracast στην τηλεόραση (lg smart) ενώ ένα s7 edge που έχω συνδέεται κανονικά για mirror?

 

Το δικό μου mi9 συνδέεται κανονικά και το κάνω συχνά χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

παρατηρησα οτι η τιμη του mi 9 εχει φτασει κοντα στα 500ευρω ενω πριν μερικους μηνες ηταν 350 . γιατι συναιβει αυτο.

υπαρχουν ελληνικα καταστηματα που το εχουν πιο φθηνα?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη γνώμη σας έχω mi9 lite 128 gb άψογο να κάνω την αλλαγή σε mi 9 με 60 ευρώ παραπάνω η δεν αξίζει η αλλαγή?

Ξέρω ότι χάνω σε μπαταρία και ραδιόφωνο κερδίζω σε επεξεργαστή και ίσως φωτό???

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

 

παρατηρησα οτι η τιμη του mi 9 εχει φτασει κοντα στα 500ευρω ενω πριν μερικους μηνες ηταν 350 . γιατι συναιβει αυτο.

 

υπαρχουν ελληνικα καταστηματα που το εχουν πιο φθηνα?

Ίσως είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης. Σε συνδυασμό και με την υψηλή τιμή του Mi10, τσιμπάει λίγο παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας .εφοσον ακριβηνε το μι 9

υπαρχει το mi mix 3 5g me snapdragon 855 .τι γνωμη εχετε γιαυτο. ποιες οι διαφορες?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τι έγινε στο νήμα; Απροβλημάτιστο το κινητό μας, οκ, να κουνηθούμε λίγο!

Έβγαλα μία φωτογραφία με την Gcam. Είναι επεξεργασμένη ή όχι; 3bcce97cf4aac7ed4173a9253d98a794.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά, με ταλαιπωρούν οι ειδοποιήσεις τελευταία. Δεν έρχεται καμμία ειδοποίηση για Gmail και Instagram . Οι ρυθμίσεις είναι Οκ (μάλλον).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά, με ταλαιπωρούν οι ειδοποιήσεις τελευταία. Δεν έρχεται καμμία ειδοποίηση για Gmail και Instagram . Οι ρυθμίσεις είναι Οκ (μάλλον).

Εμένα όλα κομπλέ παίζουν. Από permissions είδες;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Όλα ενεργοποιημένα είναι. Έχει παρατηρηθεί το γεγονός ότι αν κάνω επανεκκίνηση συσκευής επανέρχονται για λίγο αλλά μετά πάλι σταματούν.
Link to comment
Share on other sites

Όλα ενεργοποιημένα είναι. Έχει παρατηρηθεί το γεγονός ότι αν κάνω επανεκκίνηση συσκευής επανέρχονται για λίγο αλλά μετά πάλι σταματούν.
Υψηλή προτεραιότητα έχεις επιλέξει;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, νόμιζα ότι θα είναι γνωστό θέμα αλλά βλέπω δεν απασχολεί ιδιαίτερα. Σκέφτομαι να του κάνω ένα φορμάτ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...