Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.

 

Στην εφαρμογή των Sms η ημερομηνία αποστολής/παραλαβής των sms φαίνεται ανάποδα δηλαδή σε χθεσινό μήνυμα γράφει 3-23 αντί για 23-3.

 

Αλλάζει κάπου αυτό ?

 

Ευχαριστώ

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γεια σας.

 

Στην εφαρμογή των Sms η ημερομηνία αποστολής/παραλαβής των sms φαίνεται ανάποδα δηλαδή σε χθεσινό μήνυμα γράφει 3-23 αντί για 23-3.

 

Αλλάζει κάπου αυτό ?

 

Ευχαριστώ

Ίσως είναι θέμα της γλώσσας και της περιοχής που έχει ορίσει

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα και Ελληνικά είναι ορισμένα.

 

Εσας το δειχνει 23-3 κανονικά δηλαδή ?

 

Επίσης μου κατέβασε μόνο του χωρίς να πατήσω κάτι αυτό το αρχείο.

 

Τι το κάνω?

 

0d19da665f2830977fe751989114cfd9.jpg

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο το καλύτερο hardware, η απόδοση της κάμερας είναι χειρότερη / παραπλήσια του mi 8 ή είναι υπερβολές;
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα και Ελληνικά είναι ορισμένα.

 

Εσας το δειχνει 23-3 κανονικά δηλαδή ?

 

Επίσης μου κατέβασε μόνο του χωρίς να πατήσω κάτι αυτό το αρχείο.

 

Τι το κάνω?

 

0d19da665f2830977fe751989114cfd9.jpg

Το πάτησες να κάνει αναβάθμιση και το έκοψες ή δεν την ολοκλήρωσε. Σβήσε το

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη αναβάθμιση στην always on display. Πλέον φαίνονται τα notifications και από τρίτες εφαρμογές. Άργησε η Xiaomi αλλά το έδωσε. 92a3869ec2d91f38e60d08dd0cc6007b.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη αναβάθμιση στην always on display. Πλέον φαίνονται τα notifications και από τρίτες εφαρμογές. Άργησε η Xiaomi αλλά το έδωσε. 92a3869ec2d91f38e60d08dd0cc6007b.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια έκδοση έχεις; global? 11.0.5.0?

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις; global? 11.0.5.0?

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Όχι την ευρωπαϊκή 11.0.8

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη αναβάθμιση στην always on display. Πλέον φαίνονται τα notifications και από τρίτες εφαρμογές. Άργησε η Xiaomi αλλά το έδωσε. 92a3869ec2d91f38e60d08dd0cc6007b.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επιτέλους και επίσης μου άρεσε ότι έχουν και χρώμα πλέον

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει έρθει κάποιο τέτοιο update στη δική μου συσκευή. Κι εγώ με 11.0.8 είμαι. Πράγματι πολύ χρήσιμο.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και επίσης μου άρεσε ότι έχουν και χρώμα πλέον
Ωραία φάση, ναι. Δε χρησιμοποιούσα την always on γιατί επιβαρύνει λίγο τη μπαταρία, τώρα όμως έχει άλλη χάρη το κινητό.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το άθλιο δακτύλικο θα φτιάξει ποτέ;

Οπότε γουστάρει ανοίγει γρήγορα και αρκετές φορές ουδέποτε...

Αι σιχτηρ πια...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το άθλιο δακτύλικο θα φτιάξει ποτέ;

Οπότε γουστάρει ανοίγει γρήγορα και αρκετές φορές ουδέποτε...

Αι σιχτηρ πια...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Βάλε ξανά τα αποτυπώματά σου και ξαναπροσπάθησε.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Always On έχει δώσει άλλη χάρη στο κινητό μου.

Και δεν το είχα για τόσο fun χαρακτηριστικό.

Χαίρεσαι να το βλέπεις! Δεν ξέρω από μπαταρία αλλά σας συνιστώ να το δοκιμάσετε.

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πήρε και το δικό μου μόνο στην ενημέρωση εφαρμογών συστήματος, αναβάθμιση στην εφαρμογή always on display. Και ήρθαν οι ειδοποιήσεις με εικονίδια και όλα. Δεν έχω τεστάρει ακόμα από πόσες και ποιες εφαρμογές έρχονται, αλλά έρχονται και μάλιστα χωρίς να πάρει το κινητό αναβάθμιση σε όλη την Rom. Είμαι ακόμα με global mi 11.0.5. Αφού ήταν τόσο απλό γιατί δεν το έκαναν τόσους μήνες;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πήρε και το δικό μου μόνο στην ενημέρωση εφαρμογών συστήματος, αναβάθμιση στην εφαρμογή always on display. Και ήρθαν οι ειδοποιήσεις με εικονίδια και όλα. Δεν έχω τεστάρει ακόμα από πόσες και ποιες εφαρμογές έρχονται, αλλά έρχονται και μάλιστα χωρίς να πάρει το κινητό αναβάθμιση σε όλη την Rom. Είμαι ακόμα με global mi 11.0.5. Αφού ήταν τόσο απλό γιατί δεν το έκαναν τόσους μήνες;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε ποιο μοτίβο έχεις? Εγώ έχω το απλό ρολόι και μου βγάζει μια κουκίδα κόκκινη μόνο όταν έρχεται μια ειδοποίηση. Στην αναβάθμιση λέει ότι έρχονται και στο απλό ρολόι βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μετά από πολλά χρόνια χρήσης samsung και HTC συσκευών, αποφάσισα να πάω σε xiaomi, όχι γιατί δεν μου άρεσαν οι samsung αλλά λόγω κυρίως της ελληνικής αντιπροσωπίας όσων αφορά την εγγύηση τους που είναι γελοία (άλλο θέμα αυτό)

 

Όλα καλά λοιπόν με το mi9, ταχύτατο, μπαταρία καμια σχεση με το s9.

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με την ταχύτητα που κάνει download απο δίκτυο cosmote με την ένδειξη 4g+, ενώ το samsung την ίδια στιγμή στο ίδιο σημείο, μπορεί και κατεβάζει με 110+mbps το mi9 κατεβάζει με 7-10 mbps.

 

είναι κάποια ρύθμηση που με κόβει; κάτι με τις bands του μι9;

 

έχει καποιος φίλος άποψη για το θέμα;

 

ευχαριστό εκ των προτέρων

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχει συμβει σε καποιον σε ασχετη στιγμη να σβηνει και να αναβει συνεχομενα; Σαν να ειναι πατημενο το κουμπι ενα πραγμα. Μου εχει συμβει σε 3 διαφορετικες ασχετες στιγμες. Τι φαση; Φοβαμαι μν καποια στιγμη δν επανελθει. Θυματε κανεις ποσο καιρο εχει εγγυηση; Απο πλαισιο το πηρα
Link to comment
Share on other sites

Εχει συμβει σε καποιον σε ασχετη στιγμη να σβηνει και να αναβει συνεχομενα; Σαν να ειναι πατημενο το κουμπι ενα πραγμα. Μου εχει συμβει σε 3 διαφορετικες ασχετες στιγμες. Τι φαση; Φοβαμαι μν καποια στιγμη δν επανελθει. Θυματε κανεις ποσο καιρο εχει εγγυηση; Απο πλαισιο το πηρα
Κάτι τέτοια έκανε σε έναν γνωστό μου και τελικά ήταν η εφαρμογή Google που στο υπόβαθρο έβλεπε τον καιρό και το news feed.

Δύο χρόνια εγγύηση έχεις.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μετά από πολλά χρόνια χρήσης samsung και HTC συσκευών, αποφάσισα να πάω σε xiaomi, όχι γιατί δεν μου άρεσαν οι samsung αλλά λόγω κυρίως της ελληνικής αντιπροσωπίας όσων αφορά την εγγύηση τους που είναι γελοία (άλλο θέμα αυτό)

 

Όλα καλά λοιπόν με το mi9, ταχύτατο, μπαταρία καμια σχεση με το s9.

 

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με την ταχύτητα που κάνει download απο δίκτυο cosmote με την ένδειξη 4g+, ενώ το samsung την ίδια στιγμή στο ίδιο σημείο, μπορεί και κατεβάζει με 110+mbps το mi9 κατεβάζει με 7-10 mbps.

 

είναι κάποια ρύθμηση που με κόβει; κάτι με τις bands του μι9;

 

έχει καποιος φίλος άποψη για το θέμα;

 

ευχαριστό εκ των προτέρων

 

Γνωστο κουσουρι των Xiaomi συσκευων(οχι μονο της σειρας 9,αλλά και άλλων μοντελων)...Δεν φταιει καποια ρυθμιση δυστυχως...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια έκανε σε έναν γνωστό μου και τελικά ήταν η εφαρμογή Google που στο υπόβαθρο έβλεπε τον καιρό και το news feed.

Δύο χρόνια εγγύηση έχεις.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και του έσβηνε το κινητό γι'αυτό; Βρήκε λύση;

Link to comment
Share on other sites

Γνωστο κουσουρι των Xiaomi συσκευων(οχι μονο της σειρας 9,αλλά και άλλων μοντελων)...Δεν φταιει καποια ρυθμιση δυστυχως...

 

Είναι γνωστό δλδ σαν πρόβλημα;

Έχει να κάνει με τις μπάντες; ή άλλο hardware πρόβλημα;

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Και του έσβηνε το κινητό γι'αυτό; Βρήκε λύση;
Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι ξυπνάει η οθόνη από ενέργειες στο υπόβαθρο. Σ αυτή τη περίπτωση κάνεις απενεργοποίηση στις ειδοποιήσεις των ύποπτων εφαρμογών πχ Google.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..έχει ενεργοποιήσει κάνεις την performance mode της GPU??βγάζει θέμα υπερθέρμανση η τίποτα άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα μου έπεσε το κινητό από μισό μέτρο με την οθόνη κάτω και παρόλο που είχε θήκη και τζαμακι πέτυχε κάτι μυτερό και έσπασε η οθόνη πάνω δεξιά στην γωνία. Από τι κατάλαβα εδώ δεν αξίζει καν. Αλλά έχω βρει στο Alli οθόνες που λέει original μαζί με frame στα 90€ αξίζει? Είναι όντως original? Έχει αλλάξει οθόνη κάποιος?

#Aliexpress € 81,15 31%OFF | Original 6.39'' Display Replacement for Xiaomi Mi 9 LCD Touch Screen Digitizer Assembly For Xiaomi MI9 Display with Service pack

https://a.aliexpress.com/_d8mngGg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...