Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Λίγη βοήθεια αν κάποιος ξέρει.

Εγκατέστησα την νέα έκδοση του launcher, com.miui.home_ALPHA-4.16.0.1457-01131743-41601457_minAPI23(arm64-v8a,armeabi-v7a,x86,x86_64)(nodpi)_apkmirror.com, η οποία ενεργοποιεί το συρτάρι εφαρμογών. Η έκδοση που έχω είναι 11.0.6. Ο νέος launcher κράσαρε και δεν εμφανίζει τίποτα παρά μόνο αν θέλω να σταλεί αναφορά σφάλματος στο ΜΙ για ανάλυση! Το κινητό δουλεύει με την έννοια ότι δέχομαι τηλεφωνήματα, αλλά δεν έχω πρόσβαση σε τίποτα! Γνωρίζει κανένας πως μπορώ να επαναφέρω την έκδοση του launcher που είχα ή πως θα επαναφέρω σε λειτουργία το κινητό μου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ρυθμίσεις από το συρτάρι ειδοποιήσεων. εφαρμογές. Βρες το system launcher και έχει επιλογή για απεγκατάσταση ενημερώσεων

ce37d31370cfab633f62ca53a8e4963f.jpg

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε ευχαριστώ πολύ!

Στην Ελληνική έκδοση φαίνεται μόνο το λεκτικό "Απεγκατάσταση" και δεν το ρίσκαρα.

Μοιάζει να πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα για το συρτάρι εφαρμογών στην Global.

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

Στην Ελληνική έκδοση φαίνεται μόνο το λεκτικό "Απεγκατάσταση" και δεν το ρίσκαρα.

Μοιάζει να πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα για το συρτάρι εφαρμογών στην Global.

Ναι δεν έχει βγει ακόμα το συρτάρι

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλοι με global είστε στην 11.0.4???

 

Εγώ με την 11.0.3. είμαι ....

Δεν έχει δωθεί ακόμα σε όλους

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω κάποια εφαρμογή απ'το να συνδέεται στο ίντερνετ?

Μιλάω για το πληκτρολόγιο Touch Pal που είχα χρόνια συνδρομή κι εγώ και η γυναίκα μου αλλά δυστυχώς το έχουν αφαιρέσει από το play store και μέσω site δε βγάζεις άκρη

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω κάποια εφαρμογή απ'το να συνδέεται στο ίντερνετ?

Μιλάω για το πληκτρολόγιο Touch Pal που είχα χρόνια συνδρομή κι εγώ και η γυναίκα μου αλλά δυστυχώς το έχουν αφαιρέσει από το play store και μέσω site δε βγάζεις άκρη

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πήγαινε ρυθμίσεις - σύνδεση και κοινοποίηση - χρήση δεδομένων. βρίσκεις την εφαρμογή και ρυθμίζεις αν θες να έχει πρόσβαση στο ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε ρυθμίσεις - σύνδεση και κοινοποίηση - χρήση δεδομένων. βρίσκεις την εφαρμογή και ρυθμίζεις αν θες να έχει πρόσβαση στο ίντερνετ.
Κι όμως πόσες φορές είχα μπει στην εφαρμογή να τα κάνω μέσω αυτής απενεργοποίηση κι όμως σκάλωνα

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε

Έβαλα το apk που είχα κάνει extract απ την εφαρμογή που πλήρωνα συνδρομή, κατέβασα και τα δεδομένα της ελληνικής γλώσσας και πριν προλάβει να αρχίσει τις βλακείες με τα spam που έχει η free version τα έκανα απενεργοποίηση και μέχρι τώρα δουλεύει ρολόι

Επανέφερα και το backup απ τη storage που είχα κρατήσει με τις λέξεις και ηρέμησα

Χρόνια βλέπεις χρήστης του touch pal δύσκολη η συνήθεια και να κόψεις τις ευκολίες του!! :) ae19a3a1a9790c19b6fca3d380274eeb.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό είχα custom rom, μετά από φλασαρισμα official rom, δείχνει στο play protect: συσκευή μη πιστοποιημένη.

Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό είχα custom rom, μετά από φλασαρισμα official rom, δείχνει στο play protect: συσκευή μη πιστοποιημένη.

Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό;

 

Μηπως στο βγαζει επειδη ειναι root ή ξεκλειδωτος bootloader;

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που δεν ήρθε σε όλους ακόμα η 11.0.7.

Επίσης, δε την έχουν ανεβάσει στην επίσημη ιστοσελίδα τους.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο την πήραν άρον άρον πίσω.

Σε εμένα μου ήρθε ειδοποίηση αλλά όταν πήγα να την εγκαταστήσω, δεν υπήρχε πλέον

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν φορτιζει η γρήγορη φόρτιση, η κανονική φόρτιση δουλεύει αλλά αργεί πάρα πολύ και η ασύρματη μια χαρά φορτιζει γρήγορα, μέχρι 900 ma πάει η γρήγορη φόρτιση όταν είναι όμως με quick charge φορτιστή δηλαδή το δικό του εάν βάλω άλλο φορτιστή που δεν είναι quick charge πηγαίνει 1500 ma, έχει συμβεί σε κανέναν? Μάλλον καηκε το κύκλωμα Γρηγόρης φόρτισης, έκανα hard reset και ξανά εγκατέστησα τη global από αρχή αλλά πάλι τα ίδια κάνει, μην στείλει ποτέ κανείς στη volte tel στη Θεσσαλονίκη για επισκευή διότι είναι μεγάλοι βλακες, έστειλα εκεί το κινητό μου λένε ότι το έφτιαξαν με χρέωσαν με 25 ευρώ συν ΦΠΑ και 4.34 ευρώ για καθαρισμό usb λένε και δεν έφτιαξαν τίποτα, ενώ έχω εγγύηση δεν τη δεχόταν επειδή δε το πήρα από αυτούς, εννοείται πήρα πίσω όλα τα χρήματα, μακριά από αυτούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όταν πατάω επιλογή PRO στην κάμερα με πετάει έξω. Έχει κανένας το ίδιο πρόβλημα? Έχω κάνει και επαναφορά και τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι από την τελευταία ενημέρωση..σε όλους μας το κάνει...ελπίζω με μελλοντική ενημέρωση να φτιαχτεί!
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε update στον launcher. Έχουμε συρτάρι εφαρμογών πλέον. Βασικά, περίπου σα τον Poco έχει γίνει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παίδες τι ενημέρωση ασφαλείας έχετε, είμαι με την 11.0.3 global στον Νοέμβριο...

 

Την ίδια ακριβώς έχω και εγώ ..... 11.0.3 Global .....

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην εβδομάδα περιμένουμε αναβάθμιση. Είναι σχεδόν έτοιμη. Λόγω κορονοϊού είχε κλείσει το τμήμα dev της xiaomi

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην εβδομάδα περιμένουμε αναβάθμιση. Είναι σχεδόν έτοιμη. Λόγω κορονοϊού είχε κλείσει το τμήμα dev της xiaomi

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

Τα ίδια λεγανε κ για το Α3 . Ότι κ καλά γι'αυτό δεν ήρθε η αναβάθμιση. Δύσκολο να το πιστέψω

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην αφαιρεθεί ο dialer της Xiaomi για χάρη του native της Google όπως λένε Με συνέπεια να βγάλουν και το call recorder

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...