Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Περασα την pixel με οδηγό από το xda.

 

Γιατί να το κάνεις αυτό (εκτός από το προφανές ότι βαρέθηκες την MIUI); Βλέπω ότι δεν κερδίζεις τίποτα παραπάνω, ενώ σε πολλά χάνεις κιόλας (π.χ. NFC).

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα έχω την global 11.0.6 ( STABLE). Μετά την αναβάθμιση δεν μπορώ (Δεν το βρίσκει) να συνδεθώ με ηχείο jpl. Ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι στη λίστα με της συζευγμένες συσκευές ενώ έχεις ενεργώ το Bluetooth του κινητού.

Και ποιο το μοντέλο του ηχείου??

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι στη λίστα με της συζευγμένες συσκευές ενώ έχεις ενεργώ το Bluetooth του κινητού.

Και ποιο το μοντέλο του ηχείου??

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν βρίσκει καν το Ηχείο. Σε άλλες Bluetooth συσκευές συνδέεται κανονικά .

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο πρέπει να έχει κουμπί που το πατάς η κρατάς κρατημένο, και στο κινητό στης ρυθμίσεις του Bluetooth κάνεις αναζήτηση και θα στο βρει.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση ,κολλάει το touch στον dialer.Δεν μπορώ να τερματίσω κλήση.Το έχω κάνει φορμάτ,δύο φορές και συνεχίζει...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση ,κολλάει το touch στον dialer.Δεν μπορώ να τερματίσω κλήση.Το έχω κάνει φορμάτ,δύο φορές και συνεχίζει...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Feedback στη Xiaomi να το λύσει. Μπες στην εφαρμογή υπηρεσίες και σχόλια και γράψε τι σου συμβαίνει.

Το έχω αναφέρει αλλά όχι στον βαθμό που αναφέρεις. Κάποιες φορές μου συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμάστε αυτή τη gcam ;) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7941854#post7941854

 

Με τις ρυθμίσεις που δείχνει?

Link to comment
Share on other sites

Με τις ρυθμίσεις που δείχνει?

 

Σωστά.

 

Βεβαια εχω ασχοληθεί μονο με το βασικό φακό. Οι υπόλοιπες εν καιρώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

 

Βεβαια εχω ασχοληθεί μονο με το βασικό φακό. Οι υπόλοιπες εν καιρώ. ;)

 

Γιατί δεν έχεις ενεργοποιήσει τα αρχεία RAW?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχεις ενεργοποιήσει τα αρχεία RAW?

 

Γιατι ο μεσος χρηστης δεν χρησιμοποιει raw σε κινητά. Εαν το εβαζα στο ss, το πιθανότερο θα ήταν να μην καταλαβαινε καν τι είναι και να το άφηνε ενεργό τρώγοντας τσάμπα χώρο στη συσκευή.

 

Αντίθετα αυτός που το θέλει ξέρει τι είναι και μπορεί να το αναζητήσει και να το ενεργοποιήσει ο ίδιος. Οπότε your call ;) :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παντός απαράδεκτη αναβάθμιση .Δεν έκανα επαναφορά να δοκιμάσω κι έτσι πήρα το mi9t και δεν πάω σε Android 10:ούτε για πλάκα.φορτιζα 3 φορές την μέρα ενός πριν εβγαζα οριακά μέρα όταν με το mi9τ προ τελειώνει η μέρα και έχω 20% και το τηλέφωνο το χρεισημοπειο υπερβολικά .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ο μεσος χρηστης δεν χρησιμοποιει raw σε κινητά. Εαν το εβαζα στο ss, το πιθανότερο θα ήταν να μην καταλαβαινε καν τι είναι και να το άφηνε ενεργό τρώγοντας τσάμπα χώρο στη συσκευή.

 

Αντίθετα αυτός που το θέλει ξέρει τι είναι και μπορεί να το αναζητήσει και να το ενεργοποιήσει ο ίδιος. Οπότε your call ;) :)

Σωστό... Αν και για να βάζει gcam τη βάζει για να βελτιώσει τη φωτογραφίαυ οπότε τα RAW είναι μονόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Σωστό... Αν και για να βάζει gcam τη βάζει για να βελτιώσει τη φωτογραφίαυ οπότε τα RAW είναι μονόδρομος

 

Συνηθως gcam βάζεις για να μην επεξεργαζεσαι raw. Για παράδειγμα δεν θα χρειαστεί να ανοίξω τις σκιές ή να κάνω stacking να μειώσω το θόρυβο. Είναι ήδη έτοιμα από τη gcam. Αλλιώς τράβαγα και με τη στοκ (ή οποιοδήποτε app) και την έφερνα όπως θέλω. Αν και προσωπικά με κινητό δεν τραβάω raw.

 

Κατά τα άλλα σε εμποδίζει εσένα κάποιος να ενεργοποιήσεις το raw? Έχει κάποιο νόημα η ερώτηση ή απλα ήταν παρατήρηση προς συζήτηση; Βάλτο όπως θες και μη σκας. ;):)

 

Καλά κλικς :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σε εμποδίζει εσένα κάποιος να ενεργοποιήσεις το raw? Έχει κάποιο νόημα η ερώτηση ή απλα ήταν παρατήρηση; Βάλτο όπως θες. ;)

 

Καλά κλικς :)

 

Απλή παρατήρηση για όσους ψάχνονται για gcam και δεν ενεργοποιούν τα raw αρχεία

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μου έβγαλε την V11.0.6.0.QFAEUXM. Την έχει δοκιμάσει κανείς;
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μου έβγαλε την V11.0.6.0.QFAEUXM. Την έχει δοκιμάσει κανείς;
Είναι καλύτερη από την 0.5 Άφοβα εγκατέστησέ την.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Προσπαθώ να βρω την επίλυση του θέματος με την ΜΗ αποστολή sms μετά από την αναβάθμιση στην 11άρα.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος???

 

Ευχαριστώ..

 

Ευτυχώς το βρήκα...(απενεργοποιήση του gsm alphabet)

Edited by nectargeorge1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα

 

Από σήμερα ευτυχής κάτοχος συσκευής

 

Η αγορά έγινε από σκρουτζ..

 

Είχε αυτοκόλλητο πάνω global version

 

Και εγκατεστημένη μέσα την stable ρομ 10.2.3(PFAMIXM)

 

Να ανησυχώ που το ιμει βγάζει Παραγουάη ;;; ή όλα κομπλέ;

708799d6fc1c99e102062c63bdd3f22a.jpg

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...