Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στο δικό μου μετά την αναβάθμιση έχει πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, αλλά και στο δικό μου σε άσχετες στιγμές, ακόμα και ακουμπισμένο στο γραφείο, ανάβει ο φακός, ειδικά κατά την διάρκεια μιας κλήσης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πολύ θετικές οι εντυπώσεις με τη νέα έκδοση.

Καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας, πιο εύκολο μενού ρυθμίσεων, ακόμα περισσότερη παραμετροποίηση και γενικά ότι ζητήθηκε από τον κόσμο στην MIUI 10, τα ενσωμάτωσαν στην 11.

Μας ακούει η Xiaomi, εύγε.

Link to comment
Share on other sites

Ολα σε ρυθμισεις ειναι κομπλε! Σκεψου οτι χθες εκει που το ειχα ακουμπησει στο αμαξι σε ματ πατακι(τα κουμπια δεν πατουνται πουθενα) αναψε μονος του ο φακος... Τωρα αλλαξα launcher και εβαλα παλι τον POCO γιατι ειχα τοσο καιρο τον Rootless Pixel μηπως εχει φαει σκαλωμα.. θα δειξει βεβαια... Αν δω οτι δεν παιζει παω για επαναφορα για να εχω ησυχο το κεφαλι μου... Το αλλο που ειδα στην καμερα το AI οταν προσπαθει να βρει προσωπο κανει ενα ψιλο lag! Μετα που πεταει το scene που προτεινει ολα καλα... Παντως οσο και να θελουν καποιοι να κακολογισουν το τηλεφωνο ειναι σουπερ. Τοσα χρονια Nexus user και αν δεν εκανες επαναφορα τοτε ειχες τρομερο battery drain + τα αλλα bug.

Εμένα μου άναψε χθες κατά τη διάρκεια ομιλίας ο φακός, μόνος του. Είμαι σίγουρος για αυτό και ενώ του έχω shortcut με το πλαϊνό να ανάβει/σβήνει, αφού άναψε μόνος του, δεν έσβηνε με πάτημα του κουμπιού (παρατεταμένο). Το έσβησα μόνο όταν ξεκλείδωσα το κινητό (κατά τη διάρκεια της συνομιλίας) και πάτησα το toggle στο notification bar. Μπαγάρα, γιατί μιλάς και ξαφνικά γίνεσαι ρεζίλι. Επίσης, μετά την αναβάθμιση το έχω πετύχει να είναι ανοικτός ο φακός και μέσα στο τσαντάκι μου, όπου στο ίδιο τσαντάκι πριν την αναβάθμιση δεν είχε ανάψει ποτέ μόνο του. Δεν ξέρω τι να πω. Θα δοκιμάσω να δω τι θα κάνει, εάν το βγάλω από τη συντόμευση του πλαϊνού κουμπιού.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα bug που εχω συναντησει, βαζω το κινητο στο αθορυβο και αυτο αποφασιζει απο μονο του να βγει μετα απο ενα λεπτο. Ή το βαζω για 30 λεπτα στο αθορυβο και αυτο παλι απο μονο του αποφασιζει να βγει απο το αθορυβο. Παω για factory reset μαλλον το Σ/Κ οσο και να βαριεμαι να το κανω! :p:lol::D

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτησηη: με το magisk με τα module, μπορώ να κατεβάσω Roboto bold font; Δεν το έχω δουλέψει.
Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί ΑΙ το ρυθμίζω να μην ανοίγει τίποτα, φεύγοντας από τις ρυθμίσεις το τσεκάρω και έτσι μένει, αλλά στη συνέχεια μου ανοίγει πάλι το google assistant. Τί κάνω λάθος;

Έχει τρεις επιλογές μια για απλό πάτημα μια για παρατεταμένο και μια για διπλό σιγουρέψου ότι τα έχεις βγάλει όλα

 

Ακόμα τα ίδια μου κάνει. Λέτε να θέλω κι εγώ επαναφορά;

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ που είχε κατεβάσει, για κάποιο λόγο δε μπόρεσα να την εγκαταστήσω με τον παραπάνω τρόπο που έδειξε ο @marinos. Κατεστραμμένο αρχείο έδειχνε. Anyway, για να μειώσω τις πιθανότητες ορισμένων bugs που διαβάζω, πήρα backup, επαναφορά, γύρισμα σε Ιταλία για να βρει το update διότι με Ελλάδα δεν βγήκε, καθαρό πέρασμα της ρομ, ξανά επαναφορά και στήσιμο (έτσι έκρινα εγώ, δε συνιστάται από τον κατασκευαστή).

Η συσκευή έχει άλλο αέρα γιατί και η δύο εκδόσεις, Android 10/ MIUI 11 φαίνονται πολλά υποσχόμενες. Περιμένω τα επόμενα update της Xiaomi για ακόμα καλύτερες επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση εγώ παντός το φορτειζω 3 φορές την μέρα .εχει battery drain απίστευτο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω και εγώ από χτες μια αδικαιολογητη πτώση μπαταρίας χωρίς λόγο..

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση με ανοιχτο το wifi το βραδυ σε 7 ωρες πεφτει 4% και με vowifi πτηση wifi σε 9 ωρες 2%. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την μπαταρια με την miui 11. Sot δεν μετραω γιατι καθε ημερα ειναι διαφορετικη σε χρηση ποτε δεν χρησιμοποιεις ιδιες εφαρμογες ιδια ωρα ή δεν ακους παντα ραδιοφωνο ή κάνεις χρηση gps
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση με ανοιχτο το wifi το βραδυ σε 7 ωρες πεφτει 4% και με vowifi πτηση wifi σε 9 ωρες 2%. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την μπαταρια με την miui 11. Sot δεν μετραω γιατι καθε ημερα ειναι διαφορετικη σε χρηση ποτε δεν χρησιμοποιεις ιδιες εφαρμογες ιδια ωρα ή δεν ακους παντα ραδιοφωνο ή κάνεις χρηση gps

 

 

 

Εγώ αν το αφήσω το βράδυ 100% το πρωί είναι 80%.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν το αφήσω το βράδυ 100% το πρωί είναι 80%.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Το ίδιο και σε όλα τα κινητά που είχα. Δεν ξέρω πως καταφέρνουν καποιοι , και έχουν μόνον 4% !!

Link to comment
Share on other sites

Με την 10αρα αν δεν εκανα καθαρισμα τον εφαρμογων πισω και ειχα ανοιχτο το wifi σε 7 ωρες το βραδυ ετρωγε 12% με κλειστο wifi και καθαρισμα εφαρμογων γυρω στο 7% γενικα με το wifi επεφτε σχετικα γρηγορα η μπαταρια. Οταν αρχισα να βαζω περιορισμους στις εφαρμογες στις εργασιες τους στο παρασκηνιο επεσε αντιστοιχα στο 9% και 6%
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ρε παίδες...

Έχει αρχίσει από χτες και αλλά σχέδια εκτός της πτώσης μπαταρίας.

Έχουν κολλήσει κάποιες εφαρμογές και δύσκολα αναγνωρίζει δακτυλικό...

Πάω για επαναφορά;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορεί να καθαρίσει την cache,, συνήθως μπαίνουμε πατώντας volume up , power button ταυτόχρονα,, (δεν το έχω μαζί μου..). Αν δεν φτιάξει factory reset. Μήπως κατέβασες πριν λίγες μέρες κάποια εφαρμογή ;;, και κάνει κόλλημα στο κινητό,, τις τελευταίες μέρες ;;;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορεί να καθαρίσει την cache,, συνήθως μπαίνουμε πατώντας volume up , power button ταυτόχρονα,, (δεν το έχω μαζί μου..). Αν δεν φτιάξει factory reset. Μήπως κατέβασες πριν λίγες μέρες κάποια εφαρμογή ;;, και κάνει κόλλημα στο κινητό,, τις τελευταίες μέρες ;;;
Όχι. Καμία εφαρμογή τίποτα.

Δεν κάνω τρελή χρήση κινητού γενικά πάρα τα απαραίτητα.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να σβήσω την αποθήκη εφαρμογών(συντομεύσεις)που βρίσκεται αριστερά όταν κάνω scroll την αρχική οθόνη ή να την επεξεργαστώ; Συγκεκριμένα θέλω όταν πατάω κάτω στην αναζήτηση της google να μπαίνει από τον chrome και όχι από τον φυλλομετρητή της xiaomi.Στο miui 10 κάπως το είχα φτιάξει...
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να σβήσω την αποθήκη εφαρμογών(συντομεύσεις)που βρίσκεται αριστερά όταν κάνω scroll την αρχική οθόνη ή να την επεξεργαστώ; Συγκεκριμένα θέλω όταν πατάω κάτω στην αναζήτηση της google να μπαίνει από τον chrome και όχι από τον φυλλομετρητή της xiaomi.Στο miui 10 κάπως το είχα φτιάξει...

 

Για πήγαινε ρυθμίσεις , Εφαρμογές , Διαχείριση εφαρμογών , τρείς τελείες πάνω δεξιά , Προεπιλεγμένες εφ. και πρόγραμμα περιήγησης.. μήπως όταν είναι προεπιλεγμένο σε πετάει κατευθείαν σαν chrome.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανένας θέμα με το Powe button?

Συγκεκριμένα έχει αρχίσει να παίζει από τη θέση του ελαφρά πάνω κάτω αν το κουνήσεις με δάχτυλο με αποτέλεσμα να μην έχει καλό κλικ ειδικά με τη θήκη σιλικόνης φορεμενη.

Είναι τόσο λεπτά όλα τα κουμπιά που πραγματικά είναι αστοχία του design. Θεωρώ ότι σε λίγο καιρό θα χαλάσει το κουμπί.

 

Τα δικά σας;

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανένας θέμα με το Powe button?

Συγκεκριμένα έχει αρχίσει να παίζει από τη θέση του ελαφρά πάνω κάτω αν το κουνήσεις με δάχτυλο με αποτέλεσμα να μην έχει καλό κλικ ειδικά με τη θήκη σιλικόνης φορεμενη.

Είναι τόσο λεπτά όλα τα κουμπιά που πραγματικά είναι αστοχία του design. Θεωρώ ότι σε λίγο καιρό θα χαλάσει το κουμπί.

 

Τα δικά σας;

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Δεν έχω κάποιο θέμα.

Δε το χρησιμοποιώ συχνά.

Ξεκλειδώνω την οθόνη με face unlock η διπλό πάτημα. Για κλείδωμα χρησιμοποιώ το widjet που δίνει η Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με θήκη σκληρή Nilkin δεν το χρησιμοποιώ πολύ συχνά. Το ανοίγω με διπλό χτύπημα και το κλείνω ή με το widget ή με παρατεταμένο κράτημα του Home button. Αλλά δεν έχω παρατηρήσει να κουνιέται...
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχει κανείς θέμα με την εφαρμογή του fb, μου κάνει όλη την ώρα και καλά ενημέρωση της εφαρμογής, την απεγκατεστησα και ξανά τα ίδια ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...