Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενώ μου είχε έρθει η ενημέρωση, δε τη πέρασα λόγω δουλειάς, τώρα βλέπω ότι δεν υπάρχει.

Ή την κατέβασαν ή θα έρθει μαζί με το μικρό patchάκι που πήραν οι Global.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδες με μι9Τ εδω.

 

Βλεπω κι εδω θεματα με vowifi/volte στη νεα ΡΟΜ (σε σας ειναι και android10; Στο μι9Τ ειναο muiui11 σε android9)

 

Εμενα εξαφανιστηκαν οι ρυθμίσεις vowifi/volte απο τη καρτα Vodafone, ενω εμφανίστηκε η ρύθμιση Volte στη Wind.

 

Ο ελεγχος για υποστηριξη volte/vowifi στον carrier ηταν ενεργοποιημένη παντως - οπως κατέδειξε η συμπληρωση των κωδικων στον dialer.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενώ μου είχε έρθει η ενημέρωση, δε τη πέρασα λόγω δουλειάς, τώρα βλέπω ότι δεν υπάρχει.

Ή την κατέβασαν ή θα έρθει μαζί με το μικρό patchάκι που πήραν οι Global.

Σε ΜΙ9Τ εμφανίζεται ως αναβαθμιση αλλα δεν κατεβαινει ως full rom.

Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφές φίλε και εμένα δεν μου τις έβγαζε απ την αρχή με καθαρή αναβάθμιση. Απλά τελικά είχα πατήσει άκυρο σε ένα παράθυρο διαλόγου κατά το set up του κινητού μες στο οποίο περιλαμβανοταν ο συγχρονισμός των επαφών. Δεν ξέρω μήπως είναι κάτι τέτοιο. Μετά μου έβγαλε μια ειδοποίηση "συγχρονισμός με τον λογαριασμό σας Google" και έγινε η δουλειά από κει...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΤΗΣ φίλης δούλευαν οκ πριν την αναβάθμιση... Έκανε την αναβάθμιση χωρίς επαναφορά εργοστασιακων...

Κ μου λέει ότι δεν τις εμφανίζει τις επαφές, καμία....

Όταν βγάζει τη κάρτα σιμ κ το ανοίξει αποτι μ είπε τις εμφανίζει για λίγο.. Εσείς που παραπονιέστε για την αναβάθμιση συγγνώμη κιόλας αλλά δεν βλέπετε ότι έχει bug κ θέλετε να την περάσετε;;;; της είπα ίσως με επαναφορά εργοστασιακων να στρώσει κ να εμφανίζει τις επαφές μετά.. Συγχρονισμό δεν της είπα να το ψάξει να πατήσει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΣ φίλης δούλευαν οκ πριν την αναβάθμιση... Έκανε την αναβάθμιση χωρίς επαναφορά εργοστασιακων...

Κ μου λέει ότι δεν τις εμφανίζει τις επαφές, καμία....

Όταν βγάζει τη κάρτα σιμ κ το ανοίξει αποτι μ είπε τις εμφανίζει για λίγο.. Εσείς που παραπονιέστε για την αναβάθμιση συγγνώμη κιόλας αλλά δεν βλέπετε ότι έχει bug κ θέλετε να την περάσετε;;;; της είπα ίσως με επαναφορά εργοστασιακων να στρώσει κ να εμφανίζει τις επαφές μετά.. Συγχρονισμό δεν της είπα να το ψάξει να πατήσει

Μόλις έκανα κι εγώ επαναφορά όπου πιστεύω θα λυθούν όλα. Εμένα δεν έχασε επαφές, αλλά κόλλησε 2 φορές μόνο του, και η μπαταρία έφευγε νεράκι, οπότε ελπίζω να στρώσει. Όχι τπτ άλλο, αλλά δε βρίσκω να κατεβάσω και την 10.2.30 που είχα πριν :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Κυριολεκτικα μένω άναυδος με όσα διαβάζω...

Ουδέποτε σε κανένα κινητό μου δεν αντιμετώπισα τόσα θέματα από όσα αναγράφονται.

Μήπως είναι προνόμιο xiaomi αυτό;

Δεν το γράφω για να υποτιμήσω την μάρκα αλλά παραξενεύομαι.

Η λογική λέει πάρτε αναβάθμιση για καλύτερα και όχι για προβλήματα.

Ρε μας παίζουν μπάλα λέω εγώ......

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα bug αυτά τα έχει μόνο η eu rom. Η global είναι τέλεια. Άλλο κινητό πραγματικά. Και εγώ είχα την eu και το κινιτο κρασαρε εντελώς μια μέρα και δεν άνοιγε καν. Μου πέρασαν την global και όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Για ιδιωτική χρήση είναι εξαιρετική, δεν είπαμε να βγάλουμε ντελάλη.

 

ακόμη και τότε είναι παράνομο.. το μόνο νόμιμο για ιδιωτική χρήση είναι στην αρχή της ηχογράφησης να γινεται ανακοίνωση ότι ηχογραφείται η κλήση

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατί είναι παράνομος ο call recorder?

 

στην ευρωπη είναι παράνομη ηχογράφηση κλήσης εκτός και αν γινεται ανακοίνωση πριν ξεκινήσει ηχογράφηση

 

Αποτελεί κοινή γνώση ότι η χωρίς συναίνεση καταγραφή τηλεφωνικής συνδιάλεξης διώκεται ποινικά σε βαθμό κακουργήματος, κατά το άρθρο 370Α του Ποινικού Κώδικα. Η έλλειψη συγκατάθεσης δεν καλύπτεται από την προηγούμενη ενημέρωση του υποκειμένου των δεδομένων ότι η συνδιάλεξη πρόκειται να ηχογραφηθεί.

μαγνητοφώνηση συνομιλίας χωρίς τη συναίνεση του συνομιλητή, αποτελεί κακούργημα και τιμωρείται με κάθειρξη έως 10 έτη,

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως όλα δουλεύουν ρολόι κανένα από τα προβλήματα που αναφέρονται δεν εμφανίστηκε και χωρίς να κάνω επαναφορά εργοστάσιακων.
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, όλα καλά με official global stable κι εγώ... Δεν αντιμετώπισα κανένα προβλημα

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την ΕΕΑ ολα μια χαρα!

 

Κι εγώ αυτή έχω αλλά έκανα factory reset και έστρωσαν όλα. Ακόμη και το My alpha wallet δουλεύει. Πράγματι το δακτυλικό πάει καλύτερα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Κυριολεκτικα μένω άναυδος με όσα διαβάζω...

Ουδέποτε σε κανένα κινητό μου δεν αντιμετώπισα τόσα θέματα από όσα αναγράφονται.

Μήπως είναι προνόμιο xiaomi αυτό;

Δεν το γράφω για να υποτιμήσω την μάρκα αλλά παραξενεύομαι.

Η λογική λέει πάρτε αναβάθμιση για καλύτερα και όχι για προβλήματα.

Ρε μας παίζουν μπάλα λέω εγώ......

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Όταν κάνεις αλλαγή skin (miui 11) και λειτουργικού (Android 10) είναι πολύ πιθανό να βγουν προβλήματα.

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κυριολεκτικα μένω άναυδος με όσα διαβάζω...

Ουδέποτε σε κανένα κινητό μου δεν αντιμετώπισα τόσα θέματα από όσα αναγράφονται.

Μήπως είναι προνόμιο xiaomi αυτό;

Δεν το γράφω για να υποτιμήσω την μάρκα αλλά παραξενεύομαι.

Η λογική λέει πάρτε αναβάθμιση για καλύτερα και όχι για προβλήματα.

Ρε μας παίζουν μπάλα λέω εγώ......

 

Σε όλες τις καλές οικογένειες υπάρχουν προβλήματα.

Ακόμα και με iPhone είχα θέμα σε major αναβαθμίσεις.

Υπομονή.

Ακόμα είναι η 11.0.5.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και θέλω να μου πείτε ποια g cam να περάσω και πως γιατί δεν γνωρίζω

Εφόσον έχεις περάσει σε MIUI 11, θα κατεβάσεις από εδώ την έκδοση για Android 10 και ότι άλλο χρειάζεται:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/xiaomi-mi9/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας πω κάτι.

Πάντα όλες οι φωτό μου, περνάνε αυτόματα εδώ και χρόνια στην εφαρμογή google Fotos.

Aπο προχτές και μετά την αναβάθμιση σε Miui 11 μόλις πάω να τις κοιτάξω σε iPad οι πιο πολλές από αυτές που εχω τραβήξει από την αναβάθμιση και μετά κλείνουν αυτόματα μόνες τους.

Όχι όλες αλλά αρκετές.

Δλδ δεν μπορω να μεγενθυνω .

Ξαναλέω από την 11 και μετά.

Όλες οι παλιότερες είτε με το mi9 είτε με όλα τα παλιά κινητά ανοίγουν κανονικά.

Επίσης κανονικά και στο κινητό.

Έσβησα και ξανά έβαλα την εφαρμογή και πάλι τα ίδια.

Σαν κουλό δεν φαίνεται;

Καμία ιδέα κανείς;

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ακόμη και τότε είναι παράνομο.. το μόνο νόμιμο για ιδιωτική χρήση είναι στην αρχή της ηχογράφησης να γινεται ανακοίνωση ότι ηχογραφείται η κλήση

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

στην ευρωπη είναι παράνομη ηχογράφηση κλήσης εκτός και αν γινεται ανακοίνωση πριν ξεκινήσει ηχογράφηση

 

Οπότε να καταλήξουμε... Δεν ειναι παρανομος ο call recorder. Παράνομη είναι η καταγραφή των κλήσεων αν δε συνοδεύεται με ενημέρωση ότι θα καταγραφει η κλήση.

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Και πρέπει να συμφωνήσει ο συνομιλητής,, αλλιώς διώκεται σε βαθμό κακουργήματος,,, σε μετάφραση, μπλέξιμο με δικαστήρια...
Link to comment
Share on other sites

Κλασικά, δεν έκανα την αναβάθμιση, περίμενα να ετοιμάσω το κινητό για επαναφορά. Μέχρι να βρω το χρόνο, η αναβάθμιση άφαντη :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κλασικά, δεν έκανα την αναβάθμιση, περίμενα να ετοιμάσω το κινητό για επαναφορά. Μέχρι να βρω το χρόνο, η αναβάθμιση άφαντη :lol:
Γύρισε τη χώρα σε Ιταλία και θα σου έρθει. Μόλις το έκανα

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα την έχει κατεβάσει σε zip στον file manager.

Πια τα βήματα για να κάνω το update;

Link to comment
Share on other sites

http://c.mi.com/in/miuidownload/detail?device=1700361

 

Από εδώ κατέβασα το αρχείο .zip

Και μένα το είχε κατεβάσει μόνον του, στον φάκελο ~~~ downloader rom, και το έσβησα, και έβαλα αυτό που κατέβασα,,, που πρέπει να ήταν το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...