Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, κατέβαζα την ενημέρωση σε miui 11, χώρια που έκανε μια και μισή ώρα , στο 67% κόλλησε και σταμάτησε. Τα παράτησα . Τοσιν ώρα έκανε και σε σας;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά, κατέβαζα την ενημέρωση σε miui 11, χώρια που έκανε μια και μισή ώρα , στο 67% κόλλησε και σταμάτησε. Τα παράτησα . Τοσιν ώρα έκανε και σε σας;
Σε μισή ώρα ήταν έτοιμο

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το δικό μου. Δεν έκανα επαναφορά μετά την εγκατάσταση. Αν στην πορεία βγούνε προβλήματα, τότε μόνο. Η gcam που είχα πρίν λοιπόν, λειτουργεί κανονικά.

Η αλήθεια είναι οτι δεν έχω καταλάβει κάτι μέχρι στιγμής. Σε μερικές ημέρες θα φανεί εαν βελτιώθηκε και η αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Όντως η ταχύτητα που κατεβαίνει η ενημέρωση σε miui 11 είναι τραγωδία. Πρέπει να έχει πέσει πολλή δουλειά στους servers.

Και κερασάκι στην τούρτα, σε μένα κόλλησε στο 90%.

 

Το ξαναέβαλα να κατεβάζει και η ταχύτητα είναι ακόμη πιο αργή (εδώ και καμιά ώρα κατεβάζει και είναι στο 45%). Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Αμα βάλουμε ταχύτητα 0.5 στα εφέ κινούμενων εικόνων κτλπ... Χάνει το βουτυρενιο χειρισμό αλλά είναι απίστευτα γρήγορο

 

 

 

Εγώ το πρώτο πράγμα που κάνω μόλις παίρνω καινούργιο τηλεφνο είναι να το πάω στο 0

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρώτο πράγμα που κάνω μόλις παίρνω καινούργιο τηλεφνο είναι να το πάω στο 0

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Μιλάτε να έχετε κάνει επιλογές προγραμματιστη έτσι;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι πάντως η αναβάθμιση κατέβηκε μπαμ - μπαμ, σε μισή ίσως και λιγότερη ώρα ήταν έτοιμο.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μετά την αναβάθμιση έκανα και επαναφορά. Τώρα στήσιμο από την αρχή.. Μόλις όμως ότι δεν μπορώ να στείλω sms. Λαμβάνω κανονικά όμως.. Έχω συμβόλαιο στη Wind. Καμία ιδέα κανείς?
Πήγαινε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και απενεργοποίησε το gsm alphabet. Είναι θέμα που έχει αναφερθεί στην beta team. Το πιο πιθανό στην επόμενη αναβάθμιση θα έχει λυθεί

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι πάντως η αναβάθμιση κατέβηκε μπαμ - μπαμ, σε μισή ίσως και λιγότερη ώρα ήταν έτοιμο.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πήγα τώρα να κάνω την ενημέρωση, σέρνεται !!!!!!!!!¡!¡!!¡!!!!!!, και το έκλεισα. Δεν γίνεται να περιμένω 3 ώρες, με όχι εγγυημένο ότι δεν θα κολλήσει.

Εντύπωση μου κάνει, που δεν ανεβάζουν το recovery zip,,, fastboot ROM, , να τα κατέβαζα με από τον υπολογιστή.

Γιατί πρέπει υποχρεωτικά η ενημέρωση να γίνει με ΟΤΑ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Περαστηκε και απο μενα το miui 11.

Οντως το πρώτο που παρατηρείς είναι ότι το Fingerprint έχει τουλάχιστον τη διπλάσια ταχύτητα από πριν!

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω 2ο update τώρα5b1f01c7cc4f8bdeed330da930fef288.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τρεις προσπάθειες μέχρι τώρα για κατέβασμα. Την πρώτη κόλλησε στο 90%, τη δεύτερη στο 86% και πριν 5 λεπτά στο 78%.

 

Τετάρτη προσπάθεια μόλις ξεκίνησε. Για να δούμε, θα μας κάνει τη χάρη;

 

Υ.Γ.: Τα κατάφερα με την τέταρτη προσπάθεια!

Edited by harisma23
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και απενεργοποίησε το gsm alphabet. Είναι θέμα που έχει αναφερθεί στην beta team. Το πιο πιθανό στην επόμενη αναβάθμιση θα έχει λυθεί

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

Αυτο ηταν! Σ ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 πραγματα θα σταθω μετα το update! Fingerprint που εγινε αισθητα πιο γρηγορο! Πιο smooth ui και γενικα η χρηση του! Και 3 3ο που κανεις δεν εχει πει, παιδια τα notification τώρα μενουν πανω χωρις 3rd party εφαρμογη!!!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 πραγματα θα σταθω μετα το update! Fingerprint που εγινε αισθητα πιο γρηγορο! Πιο smooth ui και γενικα η χρηση του! Και 3 3ο που κανεις δεν εχει πει, παιδια τα notification τώρα μενουν πανω χωρις 3rd party εφαρμογη!!!

 

Έχεις απόλυτο δίκιο για τα notification.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πρώιμο στάδιο ακόμα φίλε μου δυστυχώς..χάνει πολύ στις λεπτομέρειες της φωτογραφίας..θα αργήσουν θεωρώ να πιάσουν την ποιότητα της Xtreme..αυτήν έβαλα και εγώ γιατί τώρα με android 10 είναι πλέον μονόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο, σεταρισμένο με την 11.0.5 και το δικό μου. Ο server της Xiaomi δεν δίνει σταθερά, το είχα από χθες το βράδυ κολλημένο στο 72% το πρωί που το ξανακοίταξα μέσα σε ένα μισάωρο κατέβηκε όλο.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο για τα notification.

 

Βρε σεις, μήπως έχω κάτι λάθος στις ρυθμίσεις; Εμένα γιατί και πάλι εξαφανίζονται από την μπάρα ειδοποιήσεων;; :ninja:

Επίσης, το Viber στις κλήσεις πάλι κάνει ένα-δυο γκλιν γκλον και μετά ήχος γιοκ.

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να στείλω sms ούτε να συνδεθώ στο διαδίκτυο με δεδομένα μέρα την αναβάθμιση, τηλέφωνο παίρνω,έχει συμβεί σε κανέναν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορώ να στείλω sms ούτε να συνδεθώ στο διαδίκτυο με δεδομένα μέρα την αναβάθμιση, τηλέφωνο παίρνω,έχει συμβεί σε κανέναν?

Άκυρο,μόνο sms δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα όλη την νύχτα κατέβασε μέχρι 27%, και το έκλεισα το πρωί. Σίγουρα έχει πρόβλημα η χιαομι, και φυσικά δεν θέλει να χάσει πελάτες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να στείλω sms ούτε να συνδεθώ στο διαδίκτυο με δεδομένα μέρα την αναβάθμιση, τηλέφωνο παίρνω,έχει συμβεί σε κανέναν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο,μόνο sms δεν έχω.

 

Για τα sms δες το #1534 του karagalexk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...