Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα έχει φύγει ήδη και έρχεται...Θα απολαύσω τουλάχιστον το design :lol: και θα το δώσω.

 

καλα μην το απολαυσης κ πολυ αν ειναι να το δωεις γτ θα το δωσιε 100 ευρο χααχαχ , η αληθεια ειναι οτι τιμολογηθηκε πολυ πανω , κ αυτο για να μπερδεψει κοσμο οπως εκανε κ καλα ειναι πιο καλο απο το μι 9 :lol:

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλα μην το απολαυσης κ πολυ αν ειναι να το δωεις γτ θα το δωσιε 100 ευρο χααχαχ , η αληθεια ειναι οτι τιμολογηθηκε πολυ πανω , κ αυτο για να μπερδεψει κοσμο οπως εκανε κ καλα ειναι πιο καλο απο το μι 9 :lol:

 

Πάντως όσον αφορά το Mi 9 δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω γιατί το έδωσα.Πολυ τίμιο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με nova launcher την δωρεάν έκδοση. Πως βγαίνουν οι ειδοποιήσεις στα εικονίδια για κλήσεις μηνύματα fb κτλ έβαλα μια έκδοση gcam στη φίλη μου είδα αρκετή διαφορά σε χαμηλό φωτισμό αλλα νομίζω έβαλα beta κ σταμάτα να δοτκευει στη λήψη βίντεο. Υπάρχει κάποια σταθερή έκδοση;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος χρησιμοποιεί NFC ανέπαφες συναλλαγές alpha wallet η ότι έχει. Στις ρυθμίσεις τι πορτοφόλι έχετε SIM η HCE?df11a5201a04e125584ed6bc40b320af.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε δεν έχω καταφέρει να πληρώσω ποτέ. Όλοι λέει "Η κάρτα δεν υποστηρίζεται" στο POS. Η ρύθμιση μου είναι SIM wallet αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχει και άλλη. Θα δοκιμάσω με άλλη και θα σου πω. Γιατί έχω μιλήσει 5 φορές με την τράπεζα και άκρη δεν έχω βγάλει.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν έχω καταφέρει να πληρώσω ποτέ. Όλοι λέει "Η κάρτα δεν υποστηρίζεται" στο POS. Η ρύθμιση μου είναι SIM wallet αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχει και άλλη. Θα δοκιμάσω με άλλη και θα σου πω. Γιατί έχω μιλήσει 5 φορές με την τράπεζα και άκρη δεν έχω βγάλει.

 

Νομίζω πρέπει HCE. Θα δοκιμάσω μια από αυτές τις μέρες. Για τις κάρτες μας υπάρχει η εφαρμογή "CARDS " στο playstore, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε κι άλλες, πέραν της Alpha (είναι η μοναδική που δεν έχω :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πλήρωσα κανονικά με tap'n'pay της Alpha Bank και το έχω σε SIM

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... μόλις βλέπω τις φωτογραφίες στο Google photos μετά από ένα δευτερόλεπτο, τις σκοτεινιαζει... ξέρει κανείς τι παίζει??

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος διαβάσει πουθενά εάν θα υποστηρίξει τη συσκευή μας το lineage OS ?
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος διαβάσει πουθενά εάν θα υποστηρίξει τη συσκευή μας το lineage OS ?

 

Αυτο ειναι θεμα αν θα το αναλαβει καποιος dev.

Πολλες φορες παιζουν και donation προς dev να τους αγορασουν τη συσκευη ωστε να αναπτυξουν roms, kernels κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι θεμα αν θα το αναλαβει καποιος dev.

Πολλες φορες παιζουν και donation προς dev να τους αγορασουν τη συσκευη ωστε να αναπτυξουν roms, kernels κλπ.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Επειδή είδα πρόσφατα πως ανακοίνωσε τη ROM για το redmi note 7 και νομίζω πως και το δικό μας είναι αρκετά διαδεδομένη συσκευή...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ποια gcam προτιμάτε??? XTREME το ή URNYX05?? Ξέρει κανένας τις διαφορές?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ποια gcam προτιμάτε??? XTREME το ή URNYX05?? Ξέρει κανένας τις διαφορές?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την extreme από τους xda.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποιο προστατευτικό γιαλί full cover αλλά να μην κόβει τις άκρες της οθόνης? Γιατί το nillkin cp+max που έχω τώρα ενώ είναι πολύ καλό αλλά καλύπτει ελάχιστα στις άκρες την οθόνη.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

καλα μην το απολαυσης κ πολυ αν ειναι να το δωεις γτ θα το δωσιε 100 ευρο χααχαχ , η αληθεια ειναι οτι τιμολογηθηκε πολυ πανω , κ αυτο για να μπερδεψει κοσμο οπως εκανε κ καλα ειναι πιο καλο απο το μι 9 :lol:

 

Θα διαφωνήσω.

Στα 250 ευρώ που βρίσκεις το mi9t 64gb και στα 270 το 128gb είναι πολύ τίμιες προτάσεις και αρκετά κάτω σε τιμή από το mi9.

Έχουν πολύ ωραία οθόνη χωρίς σταγόνες και δάκρυα και υπερτερούν σε μπαταρία.

Και 100 ευρώ δε θα πάει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω.

Στα 250 ευρώ που βρίσκεις το mi9t 64gb και στα 270 το 128gb είναι πολύ τίμιες προτάσεις και αρκετά κάτω σε τιμή από το mi9.

Έχουν πολύ ωραία οθόνη χωρίς σταγόνες και δάκρυα και υπερτερούν σε μπαταρία.

Και 100 ευρώ δε θα πάει σίγουρα.

 

το αρκετα κατω που το ειδες ? :lol: 330 εχει το μι9τ στο σκρουτζ κ 290 το μι 9 :lol: καλο ειναι να μην λεμε οτι μας κατεβει , κ μην ξεχνας οτι ο επεξεργαστης που φοραει ο μι9τ ειναι πολυ πιο κατω ακομα κ απο τον 825 αρ μιλαμε για 2015 χρονολογιας :lol: δεν υπαρχει μετρο συκρισης περα απο την οθονη , ολα τα αλλα ειναι διαφορετικα , ακομα κ η καμερα ειναι πιο χαλια . κ μιλαμε για τιμη σκρουτζ ελλαδα

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Και καλό είναι να μην γράφουμε ότι μας κατέβει απλά για να την πούμε στον άλλο, χωρίς να δούμε προσεκτικά.

Ελάχιστη τιμή στο skroutz για το mi9 τα 348 ευρώ, η τιμή που έβαλες εσύ κάτω από τα 300 ευρώ είναι για το mi9 se.

Επίσης ο 730 δεν είναι επεξεργαστής επιδόσεων 2015.

Link to comment
Share on other sites

το αρκετα κατω που το ειδες ? :lol: 330 εχει το μι9τ στο σκρουτζ κ 290 το μι 9 :lol: καλο ειναι να μην λεμε οτι μας κατεβει , κ μην ξεχνας οτι ο επεξεργαστης που φοραει ο μι9τ ειναι πολυ πιο κατω ακομα κ απο τον 825 αρ μιλαμε για 2015 χρονολογιας :lol: δεν υπαρχει μετρο συκρισης περα απο την οθονη , ολα τα αλλα ειναι διαφορετικα , ακομα κ η καμερα ειναι πιο χαλια . κ μιλαμε για τιμη σκρουτζ ελλαδα

 

Μην γράφεις ότι να'ναι μαν. Σιγά μην είναι και σαν τον 808. 825 δεν υπάρχει (835 ήθελες να γράψεις μάλλον) και όχι, είναι στα ίδια επίπεδα και ΠΟΛΥ πιο energy efficient ο 730. Για να μην πω καλύτερος.

Οι τιμές που λέει ο φίλος είναι από εξωτερικό. Οι τιμές στο σκρούτζ είναι ακόμη αστείες. Οι τιμές που λες εσύ είναι για το mi 9 SE ποιυ δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το mi 9. Το κάθε κινητό είναι για την εκάστοτε τσέπη και γούστα. Έκαστος στο είδος του που λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφεις ότι να'ναι μαν. Σιγά μην είναι και σαν τον 808. 825 δεν υπάρχει (835 ήθελες να γράψεις μάλλον) και όχι, είναι στα ίδια επίπεδα και ΠΟΛΥ πιο energy efficient ο 730. Για να μην πω καλύτερος.

Οι τιμές που λέει ο φίλος είναι από εξωτερικό. Οι τιμές στο σκρούτζ είναι ακόμη αστείες. Οι τιμές που λες εσύ είναι για το mi 9 SE ποιυ δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το mi 9. Το κάθε κινητό είναι για την εκάστοτε τσέπη και γούστα. Έκαστος στο είδος του που λέμε.

 

835 ηθελα να πω οχι 825 . κ ηταν τιμη σκρουτζ τα 299 αλλα με τιμολογιο , οχι με αποδειξη λιανικης !!! αρα θες ν μου πεις οτι ο 730 ειναι καλυτερος απο τον 835 που βγηκε το 2016 κ ας πουμε οτι ειναι καλυτερος , ειναι παλιος κ η τιμη του μι9τ δεν συμβαδιζει με τα δεδομενα , αυτο θα φανει σε κανα μηνα που θα ξεφτυλιστη η τιμη του , εδω θα μαστε θα τα λεμε

Edited by giorgos_xperia
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συμβαίνει με αυτούς τους mid-range επεξεργαστές, είναι ότι φτάνουν και ξεπερνάνε 3ετίας high-end. Είναι σαν να μου λες ρε συ ότι επειδή είχα τον 808 στο LG G4, ο SD625 στο mi max 2 είναι χειρότερος. Δεν είναι. Ας μην κοιτάζουμε τα νούμερα στο antutu μόνο :)

Όταν αναφέρουμε τιμές , αναφέρουμε τιμές κανονικές, το ότι εσύ μπορείς να πάρεις με τιμολόγιο και άνευ ΦΠΑ or whatever δεν σημαίνει ότι μπορούν όλοι.

Το ότι οι τιμές πέφτουν ταχέως σε αυτά τα κινητά είναι κάτι γνωστό, δεν λέμε κάτι καινούριο

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!εχω το mi9se,δεν εχω κανενα προβλημα,ολα καλα με το κινητο,επειδη η αδελφη μου θελει να παρει το mi9se,σκεφτομαι να της δωσω το mi9 se και εγω να παρω το mi9 128gb.γνωριζω οτι αξιζει,απλα σκεφτομαι λιγο την μπαταρια,εσεις τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 4 Αυγούστου μπήκα στο σκρουτζ και είδα: Μ9Τ (6/64) 329,7 ευρώ Μ9 (6/64) 348.80 ευρώ . Να προσθέσω μόνο ότι το Μ9Τ αναμένεται να πέσει αρκετά τον επόμενο καιρό αφού είναι πολύ φρέσκο.

επίσης η διαφορά γίνεται μεγαλύτερη στα μοντέλα 6/128 (357 ευρώ έναντι 418)

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοραστει απο Κινα το face unlock λειτουργει? Καποιος μου ειπε οτι δεν θα λειτουργησει. Ισως εξαρταται απο τι region οριζεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μολις πηρα το mi9 και μολις παω να ανοιξω μια φωτογραφια απο το google photo σκοτεινιάζει ,ξερει κανεις τιποτα γιαυτο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...